Da li su nam bitni rezultati Vose u pripremnom periodu?

Locked
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Da li su nam bitni rezultati Vose u pripremnom periodu?

Post by Voja »

Iritiran cinjenicom da je mnogo clanova ovog foruma iznelo tezu tipa:"rezultati u pripremnom periodu su nam nebitni" odlucio sam otvoriti ovaj topic sa zeljom da bar priblizno utvrdimo da li su nam bitne pobede tj. ovaj put porazi koje ostvarujemo na pripremnim utakmicama.

Ja licno,sam vise nego nezadovoljan rezultatima koji nam svakodnevno pristizu iz Turske i mnogo sam razocaran.FC Vojvodina mora da traje 24h dnevno,za nju ne sme da bude pauze.Medju igracima,recenica: "sledeci mec je nebitan" mora biti ZABRANJENA,cak bih im dopustio i mobilne telefone,i sex pre meca i provode do kasno u ponoc,ALI... FC VOJVODINA JE KLUB KOJI IMA IME,TRADICIJU... KLUB KOJI CE NA KRILIMA SVOJIH NAVIJACA IZDRZATI SVE OVE BOCNE UDARE NA OTVORENOM MORU,PREPUNOM AJKULA... KLUB KOJI ZIVI ZA POBEDE!!!,zato vas molim (Djumija i igrace),rec PORAZ ostavite u svlacionici pre pocetka meca i svi cemo biti srecni i zadovoljni!!!
A,ostale clanove foruma pitam za vase misljenje o temi koja je navedena u samom naslovu!?
Radoye

Post by Radoye »

Nije stvar u tome da li su rezultati pripremnih utakmica bitni ili ne. (Naravno, manje su bitni nego rezultati takmicharskih utakmica koji se broje, za razliku od ovih pripremnih). Druga stvar je tu u pitanju.

Svrha pripremnih utakmica nije da se pobedi protivnik nego da se ekipa UIGRA. Da se provere razlichite varijante i da se da shansa mladjim i neafirmisanim igrachima da se dokazhu i nametnu. Rezultat je u drugom planu. Ovo ne znachi da igrachi ne treba da se bore i trude, jer ako se ne trude za njih ne treba da bude mesta u standardnoj postavi za prvenstvo.

Tokom priprema cilj je da se stekne kondicija za prvenstvo. U pripremne utakmice igachi ulaze umorni od treninga (to jest, bar bi tako trebalo da bude) i ne mogu da daju svoj maksimum. Naravno, ovo vazhi i za protivnika.

Jedan primer - evo pre pochetka prvenstva cigani su dobili nekoliko jakih pripremnih utakmica, pocheli da se pale "evo opet cemo biti shampioni Evrope" i slichno. I shta se desilo? 5:0 PSV, 4:0 Zenit. Dovidjenja i prijatno. Za to vreme partizani izgubishe skoro sve pripremne utakmice a eto ih na 1. mestu i prezimishe u Evropi (i u ovom ciklusu priprema imaju 1 pobedu, 2 poraza i 2 nereshene). I ko je od njih dvoje onda bolje odradio pripreme - cigani shto dobishe sve pripremne utakmice ili partizani shto ih izgubishe?

Zbog toga ja se uopshte ne sekiram za ove rezultate na pripremama. Mnogo mi je bitnije da se sredi finansijska situacija u klubu i da kada prvenstvo pochne krenu dobri rezultati. Za sada Djumi trener ima moju punu podrshku - no to vazhi do negde 5. kola prvenstva. Ako se do tada ne pokazhu rezultati onda mrka kapa.
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Naravno da u pripremnom periodu rezultati nisu u prvom planu.Ali kada
ekipa ne da gol na 4 uzastopne utakmice,onda to tera na razmišljanje.
Ja lično imam ogromno poverenje u trenera Đuričića.
Mislim da će prve 3 utakmice biti presudne,i posle toga ćemo svi imati jasnu sliku o mogućnostima ove ekipe.Prva utakmica sa Obilićem pokazaće jesmo li u stanju da izborimo opstanak u ligi,druga sa Železnikom da li možemo biti sigurni u ''zlatnoj sredini''.Ukoliko dobijemo
ove dve,u trećoj ćemo videti jeli ovaj tim stvarno sposoban za veće domete.
Radoye

Post by Radoye »

Vojvodina - Zestafoni 3:1
Vojvodina - Obolon 0:1
Vojvodina - Torpedo 0:1
Vojvodina - Lokomotiva 0:2
Vojvodina - Stutgart (A) 0:0

Partizan - Bazel 0 : 1
Partizan - St. Galen 2:0
Partizan - Obolon 0:0
Partizan - Grashopers 0:2
Partizan - Inchon 0:0

Evo o chemu vam pricham! Pa ni partizani (koji su josh uz to i u kupu UEFA i jesenji prvaci) nemaju mnogo bolje rezultate na pripremama od nas! I niko se ne osvrce na to (osim mozhda cigana, al' ko yebe cigane :wink: )

Kad pochne nastavak prvenstva, e to ce vec biti druga pricha!!!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Slazem se sa Radoye-m, njegov stav je gotovo u potpunosti isti kao i moj. Pustimo trenera da radi svoj posao, svi znamo u kakvom se trenutku prihvatio da vodi klub. Glavni problem u klubu jesu finansije, i glavni pritisak od strane navijaca treba da ide ka (nesposobnoj) upravi, a ne ka treneru koji nam je izasao u susret samim tim sto je otvoren za kritike preko ovog foruma. Kada bi, recimo, Pizon uradio tako nesto? (Ko zna ume li da "barata" sa olovkom, a ne sa kompjuterom) Rezultati u prvih par kola ce nam govoriti o stvarnom napretku (ili nazadovanju) u igri u odnosu na period kada je Smiljanic vodio tim.

P.S. Prvu utakmicu u prolecnom delu prvenstva igramo kod kuce sa Zeleznikom, posto je utakmica sa Obilicem odlozena na njihov zahtev.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Pridruzujem se stavovima radoye i budababe.
PRIJATELJ

Post by PRIJATELJ »

Ljudi,niko ovde nije rekao da treba skidati glave zbog losih pripremnih rezultata ali kome prijaju ovi porazi .Ali zebnju izaziva vise stvari:nepostignuti go tri utakmice,evidentan pad igre u drugom poluvremenu i sto je najgore fond igraca koji su na pripremama.Pa kazite mi koji je jos klub otisao sa ovoliko malo igraca na pripreme.Sta ce mo na prolece kada pocnu povrede i crveni i zuti kartoni.Realno govoreci da li mislite da ce nova pojacanja moci da budu nosioci igre u prvenstvu.Sto se tice igara drugih klubova bas me boli ona stvar za njih,meni je najbitnije moje dvoriste.Daj boze da nastave ovako na prolece.Ali nije me strah za njih vec za nas.Sreca je da igramo prvo sa Zeleznikom kuci pa mislim da je realno da stavimo melem na ranu i udjemo rastereceni u prvenstvo.Pozdrav.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

VOJVODINA JE VOJVODINA ,a nikako zvezda ili partizan!!! Radoye (bez uvrede molim),da razmisljam kao ti,presao bih navijati za partizan,jer su coolerska ekipa (bar tako ti pises).Prijatelju,shvatio si moju temu na pravi nacin,mozda sam lose postavio naslov,ali... odnos ka dresu,pristup igri,zalaganje... i to se odnosilo na moje pitanje.Da smo sve utakmice izgubili sa 6:5,4:2,3:2... mislim da ne bih ni otvorio ovu temu!!!!
Djumi

Milan Djuricic

Post by Djumi »

Prijatelj je zaista veoma informisan i treba ceniti to da sve iznosi na forumu.Ako su informacije iz prve ruke (sto se vidi) onda je morao da zna da smo zaista igrali dobro i protiv Obolona i Torpeda a takodje protiv Lokomotive.
Primera radi Obolon nije imao ni jednu sansu protiv nas ali je uspeo da pobedi.Na utakmici Partizan : Obolon Kralj je bio igrac utakmice.
Tacno je da smo imali padove u drugom poluvremenu ali ne na svim utakmicama.Pa Zakstefoniju smo dali sva 3 gola u drugom.
Drago mi je da se slazemo oko fonda igraca.Sa tim fondom mi smo izgubili od Torpeda u 90 minutu iz ofsajda (bez Kizita,Djurica,Milutinovica).Njıh sam naveo zbog toga sto oni nisu dosli u Vosu da budu nosioci igre vec kao talentovani igraci koji treba da stasaju uz Govedaricu,Franciskovica,Belica,Dundjerskog.
PRIJATELJ

Post by PRIJATELJ »

Treneru,sto se tice igara Partizana,da me interesuju verovatno bi znao sve,ali ne gubim vreme na glupe stvari.Sto se tice nasih igara vec sam rekao maltene sve i necu ponavljati.Mislim da nam na ruku ide ovo odlaganje sa Obilicem jer ce mo imati vise vremena za uigravanje a i u Obilicu, ako pukne prve dve-tri utakmice doci ce do rasula i kud i kamo nam olaksati posao u Beogradu.Licno bi voleo da vas krene malo pa da opet dodam o naj prefix Postovani.Pozdrav
neko iz mase
Posts: 59
Joined: Wed Feb 02, 2005 1:10 am
Location: Novi Sad

Post by neko iz mase »

ja se slazem sa budababa-om i ostalim koji podrzavaju trenera.Bravo Djumi za odnos sa navijacima na forumu,SVAKA CAST. Nadam se da cu moci da ti cestitam i za rezultate koji slede.
Djumi samo jedno pitanje: Da li si pristalica onog "pravila" bod u gostima a kod kuce tri,ili cemo napokon moci da jurisamo i na bodove sa strane? unapred hvala
Sick boys!!!
Radoye

Post by Radoye »

Voja wrote:Radoye (bez uvrede molim),da razmisljam kao ti,presao bih navijati za partizan,jer su coolerska ekipa (bar tako ti pises).
Vojo drugar moj (bez uvrede molim) ali poljubish me malo nizhe ledja. Ja bih voleo da je Vosha jesenji prvak i da zimuje u Evropi - to je sve. Ako je to greh i ako to znachi da mislim da su partizani coolerska ekipa - pa razapnite me na krst onda odmah iz ovih stopa!!!

Ono shto ti pricham je da - zbog rezultata gorepomenutih vec nekoliko puta pa da se ne ponavljam - ochigledno je da oni (partizani) NESHTO rade kako treba. A pri tome rezultati pripremnih utakmica im nisu nishta bolji nego nashi. I zato se nadam da to znachi da se i kod nas barem NESHTO radi kako treba i da rezultat nece izostati.

No to cemo da vidimo kad pochne prvenstvo.

A mislim da trenutno ima i vazhnijih sekiracija u vezi Voshe od rezultata na pripremama. (ko je rek'o uprava??)

Bez uvrede. Ali stvarno.
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Što se mene lično tiče, rezultati u pripremnom periodu nisu nešto što me mnogo brine. Ne kažem da sam potpuno ravnodušan prema činjenici da nismo učačkali ni jedan gol u četiri utakmice, ali bilo je priprema u kojima smo sipali golove trećerazrednim klubovima, a kad je sezona počela ništa.
Znam da ovo nije topic pitajte trenera, ali kada sam već tu...
Da li ćemo ove sezone videti neki šut na gol sa udaljenosti veće od 16 metara? Dešavalo se da prve dve utakmice u sezoni imamo takve pokušaje, ali posle toga... apsolutno ništa. Da li se igrači plaše da će se obrukati ako lopta ode 5 metara pored (preko) gola ili jednostavno nemaju snage za šut? Pustite im malo stranog fudbala, videćete da bar kod 20% (ovo je bilo otprilike) šuteva, lopta zakači nekog igrača i uđe u gol.
Mislim da nam je ovo najveći problem, jer ili nećemo ili ne znamo. Šta god da je od ta dva, ja šuteve "sa distance" nisam video od kako je Šaula otišao iz Voše.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
Locked