"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3865
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Sve je već rečeno, samo bih da napomenem da se vidi da Mrđa igra bolje kad nije najistureniji. Bilbija ispred njega, i biće bolji i jedan i drugi.
Bravo Brko! Mislim da je ućutkao Stameni fan club...
Io odio Belgrado
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Ma ja sam uporedjivao Vuleta i Ninkova iz ugla reprezentacije! Mislim da Ninkov ima kvaliteta da bude alternativa tj. rezerva Ivanovicu, pre Rukavine i naseg Vuleta! Vule je profesinalac, daje sve od sebe na svakoj utakmici, ali protiv iole ozbilnijeg igraca ima velikih problema, a opet nema neke ofanzivne karakteristike da nadomesti tu defanzivu... Acimovic ga je lomio, Davidov takodje...
Postujem njegovo zalaganje, ponasanje, odnos prema klubu, mislim da je sjajan momak, al takodje mislim da nije neki preteran kvalitet!
Za nasu ligu dobar igrac i ja bih licno voleo da u Vosi ima sto vise igraca poput njega, igraca koji igraju srcem, a ne pozera sa tehnikom koji vise obracaju paznju na frizuru i koliko ce riba smuvati nego kako ce odigrati utakmicu...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Bas mi je ulepsala dan ova utakmica. Tadic i Vulicevic su solidno odigrali, Brkic i Mrdja odlicno! Brkic je branio bez greske (konacno) i tako prebacio pritisak sa "Stamenkovic umesto Brkica" na "Brkic umesto Stojkovica" :) Mnogo mu je danas pomogao Milovic! Vec postajem sebi dosadan sa predlogom da se dovedu on i Pavlovic iz Javora. Milovic ima vec 29 godina i verovatno ce hteti da se oproba u inostranstvu. Nadam se da nece biti kasno pokusati na leto ispraviti to sto vec u prethodnom prelaznom roku nije doveden. Mrdja dao dva gola, stativa, bio brzi od Japanaca, verovatno ce i on ici u Juznu Afriku (bice para za nas :) ). Sto se ostalih tice, u Afriku ce verovatno jos i Ninkov i Petrovic iz nase lige.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Image

:shock: :oprez:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

Red Marquis wrote:Sve je već rečeno, samo bih da napomenem da se vidi da Mrđa igra bolje kad nije najistureniji. Bilbija ispred njega, i biće bolji i jedan i drugi.
Bravo Brko! Mislim da je ućutkao Stameni fan club...
User avatar
Sale
Posts: 107
Joined: Sun Aug 17, 2008 3:52 pm

Post by Sale »

Ekipa je pokazala kvalitet, i siguran sam da ce ovi igraci napustiti JSL u naredne dve godine.
Pokazali su kako mogu da igraju, i da nasa liga ima sta da ponudi inostranim klubovima. Ali na žalost, to je to.
Na ovako praznim stadionima, sa ovako praznim kasama, sa praznim dusama ljudi koji vode superligaske klubove, igraci nemaju motiv, nemaju ono nesto sto bi im probudilo strast za igrom i zelju za pobedom, i na kraju, omogucilo Vojvodini i ostalim srpskim klubovima da urade nešto više u Evropi... Za to je ipak potrebno da ovi momci svaku utakmicu igraju kao što su odigrali protiv Japana, bilo da li je protivnim Javor ili Atletiko, a to se neće dogoditi dok određeni ljudi ne dozvole da se igra fudbal u Srbiji!
This time next year, we'll be cup winners!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Red Marquis wrote:Sve je već rečeno, samo bih da napomenem da se vidi da Mrđa igra bolje kad nije najistureniji. Bilbija ispred njega, i biće bolji i jedan i drugi.
Onomad je Stepi pricao da zeli da proba tako nesto, da odigra sa Aleksicem u spicu i Mrdjom iza njega, i meni se ta ideja vrlo dopala samo sto je sve ostalo na praznoj prici i nikad nije isprobano u praksi.

Djumi, sta ti mislis o ovome?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

budababa wrote: :shock: :oprez:
Sta se cudis Budo, koliko nam cesto drzava menja ime i granice ne mogu ovi stranci da sa'vataju... mene svaki put xebavaju kad putujem iako imam kanadski pasos jer je upisano mesto rodjenja i prethodno drzavljanstvo - pa se ti podaci ne slazu ni medjusobno ni sa nekom od trenutno ponudjenih opcija...
ZarkoIn
Posts: 45
Joined: Sat Nov 08, 2008 8:29 pm
Location: Indjija, Srem, Vojvodina

Post by ZarkoIn »

Današnja utakmica sa Japanom me je naterala na razmišljanje o Svetskom prvenstvu i o tome kojih je to 23 igrača koji bi trebali da nas predstavljaju. Napisaću neka svoja razmišljanja koji su to ugrači koji su najbliži reprezentativnom dresu i podebljanim slovima biće oni za koje ja mislim da će putovati.

Golmani: Stojković, Brkić, Stamenković, Djuričić, Jorgačević, Jovanić, Isailović.
Lično smatram da će broj jedan definitivno biti Stojković i da je svojim igrama u reprezentaciji to zaslužio. Današnja utakmica sa Japanom je pokazala da se Antić slobodno može pouzdati u Brkića i on ima sigurno mesto za Afriku. Treći golman će biti, čini mi se, Isailović, bez obzira na njegovu trenutnu formu i klub u kojem brani (a stvarno, gde on brani, u Turskoj?). Mislim da Antić i u njega ima veliko poverenje, ne zbog njegovih velikih golmanskih kvaliteta već zbog njegove mirnoće, vaspitanja, rada na treninzima i ličnog doživljaja samog sebe, odnosno svojih kvaliteta (zna da nije golman svetske klase, ali je toga svestan, što je jako bitno, i pruža uvek onoliko koliko može). Dobar je za atmosferu, rad sa ostalim golmanima, ne eksponira se. Stamenković je sušta suprotnost i mislim da ga zbog toga Antić izbegava i da on nema šansu da vidi Svetsko prvenstvo uživo.

Odbrana: Ivanović, Rukavina, Ninkov, Vidić, Subotić, Luković, Dragutinović, Kolarov, Obradović, Lomić.
Na poziciji desnog beka su sigurni Ivanović i Rukavina. Ninkov jeste kvalitetan i sigurno da ako nastavi ovako da igra može biti konkurencija u narednim kvalifikacijama. Pozicija štopera je najsigurnija i tu neće biti iznenadjenja: Vidić i Subotić za desnu stranu, Luković i Dragutinović za levu. Zanimljiva je pozicija levog beka. Kolarov je fantastičan ove sezone i on je sigurno prvi pik. Ali ko za njegovu rezervu: Obradović koji je bio odličan na početku kvalifikacija ili Lomić koji je trenutno odličan (odličan dubinski pas i centaršut)? Ili nijedan od njih dvojice, pošto i Luković i Dragutinović mogu odigrati tu poziciju? Vrlo zanimljiva dilema za Antića...

Sredina: Krasić, Janković, Ninković, Stanković, Milijaš, Kuzmanović, Kačar, Petrović, Jovanović, Tošić.
Desni spoljni: Miloš Krasić! Ako se ne varam, Janković je tako povredjen da se neće oporaviti na vreme, tako da on otpada. Verovatno će Ninković kao zamena za Krasića. Zadnji vezni su takodje sigurni: Stanković, Milijaš, Kuzmanović i Kačar. A Petrović? Šta ako Partizan bude šampion? Pa zar niko iz šampiona neće na Svetsko!? Samo da Kačar ili Kuzmanović ne budu žrtveno jagnje. Ili se otvara mesto umesto jednog levog beka? Opet vrlo zanimljivo... Na poziciji desnog spoljneg je siguran Jovanović i njegova alternativa Tošić, ni tu ne bi trebalo da bude iznenadjenja.

Napad: Žigić, Pantelić, Lazović, Lekić, Mrdja, Sulejmani.
Prva trojica su sigurni. Ko još? Iz nekog razloga Antić voli Lekića: visok, skočan, dobija većinu vazdušnih duela, snažan u duelu na zemlji, zna da zadrži loptu, ima osećaj za gol... ali spor! Mrdja-brz, zna sa loptom, zna da se ubaci iza ledja odbrani. Situacija kao i kod Petrovića. Šta ako Zvezda bude šampion a nema nijednog reprezentativca? Mislim da Sulejmani nema baš velike šanse zbog godina i promenljive forme.

Ovo su samo neka moja razmišljanja, ponela me današnja utakmica. Ipak u svakom od nas čuči selektor pa sam morao i ja na neki način da se iskažem. Ali, što kaže gospodin Djuričić, nije ovo neka kompjuterska igra, ovo je stvaran život gde se ništa ne dešava i ne menja preko noći već je uključen ogroman broj faktora.
Sve u svemu, na ogromnim mukama biće Antić da svima ugodi i nikog, posebno Srbiju, ne uvredi...
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Ja mislim da ce Petrovic ici sigurno. A ispasce ili Kacar ili Obradovic. Isto tako mislim da je Mrdja blizi pozivu od Lekica.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Kacar i Kuzmanovic ne otpadaju ni u kojoj varijanti, Antic nije lud!
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Post by lexa »

Nema sanse da Kacar bude visak.

Poprilicno sam siguran da ce spisak izgledati ovako kako je ZarkoIn napisao.
Osim ako ne bude (ne daj Boze) nekih povreda.
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Brane wrote:Ja mislim da ce Petrovic ici sigurno. A ispasce ili Kacar ili Obradovic. Isto tako mislim da je Mrdja blizi pozivu od Lekica.
Naravno da ce Petrovic ici, pa lobiraju za njega vec godinu dana. :D

Kacar ce sigurno ici, hoces da se kladimo? :D

Brka jos samo mora da potvrdi ovu formu u mecu protiv Partizana, ko zna, mozda bude i starter na SP. I cudnije stvari su se desavale.

Ne bih ja dizao Mrdju u nebesa posle dobre partije protiv nekog kombinovanog tima Japana. Njegova partija bi imala neki osnov za optimizam da on ima 20 godina, ali cinjenice govore drugacije. Mrdja ce napuniti 27 godina i vec se dva puta oprobao u prosecnim ligama Evrope. Kako je tamo prosao, najbolje govori njegov povratak na nase livade.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

mihailov wrote:Slazem se sa Totijem da nema potrebe sad uporedjivati Ninkova i Vuleta,za nasu ligu je i vise nego zadovoljavajuci bek.Brka i Mrdja su odlicno odigrali,dok je Tadic jos jednom pokazao da nema kvalitet za velike domete.
Ono sto najvise raduje jeste da je izgradjen kult reprezentacije i da pocinjemo da dobijamo utakmice i na racun ne samo kvaliteta,vec i slave.Siguran sam da bi ova ekipa "popila"sigurno 2-3 komada da su gostovali recimo pre 2 godine.Izgradjuje se pobednicki mentalitet i to je ono cemu treba da tezimo i kada jednog dana ode Antic.
Curcic je demonstrario svoje umece igranja na rezultat i kontranapadi su nam doneli trijumf.Cestitke svima,narocito nasim momcima koji su nas u ove tmurne dane po nas klub ucinili ponosnim :!:
8) :!: :!: :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9778
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

A ja nisam gledao utakmicu :shock:
Ali,veci sam fanatik od Mrdje... ja jos koristim video rekorder 8)

I ne samo da cu odgledati utakmicu (kakva liga sampiona) vec cu i premotavati Mrdjine golove,pa neka ih da 50.Neka bude i najbolji strelac svih prijateljskih utakmica u istoriji :lol: Eto... ja onako malo.... kao i uvek... iz svog ("mrtvog") ugla :wink:
Image
Post Reply