Obrazovanje:)

Locked
User avatar
WestSide
Posts: 188
Joined: Thu Jul 23, 2009 8:27 pm
Location: Istok:)

Obrazovanje:)

Post by WestSide »

Znam da ova tema nije usko vezana za FK Vojvodina, niti spada u "Aktuelnosti", ali, posto smatram da je ovo, pored toga sto je forum FK Vojvodina, jedan od najboljih foruma posvecenih fudbalu u zemlji, cemu u prilog govori prisutsvo mnostva ljudi iz sveta fudbala, pa cak i jednog Superligaskog trenera, iskoristicu priliku da postavim pitanje na koje nisam uspeo da nadjem potpun odgovor u poslednjih par godina.

Da li je, i kako, moguce u Srbiji postati fudbalski trener bez bavljenja fudbalom profesionalno bar 6 godina?

Zanimaju me svi moguci nacini, tj, da li je moguce konkurisati za bilo koju od licenci UEFA pri savezu, ili nesto drugo?

Pitanje postavljam pre svega Djumiju, jer za njega znam da je u tom svetu i da najverovatnije zna odgovor, ali voleo bih da mi odgovore svi dobri ljudi koji mogu da pomognu.

:D
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
User avatar
dulajlo
Posts: 261
Joined: Mon Aug 10, 2009 1:29 pm

Post by dulajlo »

Dosadilo ti da igras menadzera? :)
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Obrazovanje:)

Post by Djumi »

WestSide wrote: Da li je, i kako, moguce u Srbiji postati fudbalski trener bez bavljenja fudbalom profesionalno bar 6 godina?

Zanimaju me svi moguci nacini, tj, da li je moguce konkurisati za bilo koju od licenci UEFA pri savezu, ili nesto drugo?

Pitanje postavljam pre svega Djumiju, jer za njega znam da je u tom svetu i da najverovatnije zna odgovor, ali voleo bih da mi odgovore svi dobri ljudi koji mogu da pomognu.

:D
Jedna od mogucnosti je da upises visu trenersku skolu.Po zavrsetku skole upisujes "B" licencu i svi ti se ispiti priznaju sem fudbala.Iz fudbala pises i branis diplomski rad.Ako si talentovan za trenera dobijas ubrzani prolaz i odmah ides na "A" licencu.Posle je sve stvar gde radis i naravno koliko imas uspeha.Ima jos nekoliko nacina ali ovaj je po meni najbolji jer sa visom dobijas potrebno znanje.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
WestSide
Posts: 188
Joined: Thu Jul 23, 2009 8:27 pm
Location: Istok:)

Post by WestSide »

Hvala puno Djumi. Sad jos par pitanja:)
Da li takva skola postoji u Novom Sadu? Da li na prijemnom moram da prikazem prakticno znanje fudbalske tehnike (ovo pitanje postavljam zato sto nisam bas vrhunski fudbaler, tj. bio sam golman)?
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Zar ovo nije moglo da se resi preko pm-a?Ovo nema apsolutno nikakve veze sa Vojvodinom...
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

van der iV a.k.a Totti wrote:Zar ovo nije moglo da se resi preko pm-a?Ovo nema apsolutno nikakve veze sa Vojvodinom...
Mislim da je stavio to ovako da bi videli i ostali,jer mozda jos nekog ovo zanima.
________________________________________________________
...Nikad nece shvatiti to,sto volim tebe ja ludo...
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

WestSide wrote: Da li takva skola postoji u Novom Sadu? Da li na prijemnom moram da prikazem prakticno znanje fudbalske tehnike (ovo pitanje postavljam zato sto nisam bas vrhunski fudbaler, tj. bio sam golman)?
Mozes da upises na Dif-u i na Timsu-u, nigde ne trebas da pokazujes bilo kakvo znanje iz fudbalske tehnike, vec da polozis prijemni koji nema veze sa tim-fudbalskom tehnikom! Nazovi Dif i pitaj sta se polaze na prijemnom, kolike norme za trcanje moras da ispunis da bi bio primljen i sta moras da znas na pismenom ispitu!
User avatar
WestSide
Posts: 188
Joined: Thu Jul 23, 2009 8:27 pm
Location: Istok:)

Post by WestSide »

Hvala puno na odgovorima. Saznao sam sve sto me zanima, tako da ako administratori misle da tema treba da bude zakljucana i/ili uklonjena, neka slobodno to ucine. 8)
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
Locked