Utakmica sa...

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Vojvodina – Pristina 2:1 (0:0) Sezona 1992/93.

Lepo pocetak sezone,pa jedno vreme i liderska pozicija uslovile su da se Vojvodina pred ovaj duel okarakterizuje kao favorit,ali takve utakmice su najcesce i najteze,jer se igraci takvih ekipa redovno opuste,a kad se ima takav pristup igri onda je tesko ocekivati povoljan rezultat.Utakmica je odigrana po lepom vecernjem vremenu i iako smo imali tokom citavom meca terensku inicijativu,retko se koja sansa ukazala nasim igracima.Na poluvreme se otislo bez golova,a na pocetku drugog poluvremena usledio je pravi sok.Vojvodina – Pristina 0:1!Uspostavilo se da je ovaj pogodak usledio u pravo vreme kako bi se trgnuli nasi igraci.Za petnaestak minuta napravljene su dve sanse koje smo i realizovali.Ako se dobro secam jedan od strelaca za nasu ekipu bio je Srdjan Bajcetic,a za drugog sumnjam na Radosava Samardzica(Minja bi mogao da pomogne oko strelaca).
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Secam se te utakmice...
slanina

Post by slanina »

Strelac je bio Dejan Govedarica.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Joooj,vidim danas kvalifikacijski par za kup UEFA: Portadown - Viking (1:2),secate li se kako smo pre samo nekoliko godina bili u tom drustvu,sa tim ekipama???
Koliko se secam Portadown smo eliminisali,a od Vikinga smo porazeni ovde sa 2:0,ali smo ih tamo dobili istim rezultatom,ali smo ispali posle penala.Koliko se secam u Stavangeru je dva gola dao Damir Stojak,ali je promasio odlucujuci penal.Ko se seca vise detalja neka slobodno napise.Odavno se nismo prisecali nekih utakmica ovde!!!!
Image
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Druze Vojo odlucujuci penal je promasio Pikac Aleksic, a Stojak je odbio da puca penal.
Inace najzanimljiviji detalj utakmice sa Portdown-om u Novom Sadu je bilo ponasanje uprave Iraca koji su se bili zapili viskija zdravo(ko prasci), a neki su cak i zaspali u lozi naseg stadiJona :D
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

U Irskoj smo dobili 1:0(gol je postigao Cilinsek stariji,a to je bio i prvi nas pogodak u evropskom takmicenju nakon sto su nam skinuli sportske sankcije,setice se i Joca Stefanovic,on je izvestavao sa te utakmice),a kod kuce smo slavili sa 4:1(24.07.1996.).
Mozda zanimljiviji detalj moze neko da nam opise sa te utakmice ko je bio na istocnoj tribini.Naime pocetkom drugog poluvremena njihov bek je jedva stojao na nogama a onda se na prozivke iz publike okrenuo prema toj istocnoj tribini i pantomimom na vrlo efikasan nacin objasnio da je malo vise Image sto je izazvalo erupciju Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Eh ti divni dani. Politika mira konacno je pobedila, pale su mrske sankcije i voljeni klub se nasao u Evropi! Naravno niko od nas nije mogao da ide pa smo slusali radio prenos. U prvoj utakmici promasli smo previse sansi a gol je pao posle akcije koju je zapoceo Ljube Dundjerski a zavrsili su je Bozo Djurkovic i Cilinsek stariji.

Prva utakmica je odigrana 17.VII 1996.godine u 21h
Portdaun-Stadion Samrok,gledalaca 3000,sudija-Olsen(Norveska), Strelac-Cilinsek u 28 minuti

Portdaun-Kinen 7,Mejdzo 6, Dejvidson6, Kesej 6, Strejna 7, Stjuart 6, Karlaji 6, Pibl 6, Hejlok 6, Rasel 6(Kevendis 5), Kenedi 5
Vojvodina- Zilic 8, Saraba 8, Grujic 8, Dundjerski 8, Milosevic 8, Bjegovic 8, Ilic 8, Cilinsek 8, Racic 8 (Lerinc 8), Milosevski 8 (Stojak), Djurkovic 9 (MilicevicTada nam je trenr bio Dragoljub Bekvalac.

Revans 24.VII 1996.gdn u 17 i 30!
Novi Sad-Stadion Vojvodine, gledalaca 8000, sudija Kapitinis(Kipar).strelci-Lerinc 10 min, Stojak 15.,Milosevski 58. i Cilinsek 87 minutu, a Kesej u 79. minutu za Portdaun. Zuti kartoni- Lerinc i Grujic(Vojvodina), Pibls i Hejdok (portdaun).

Vojvodina-Zilic 7, Aleksic 7 (Vranjes 7), Grujic 8, Dundjerski 7, Milosevic 8, Bjegovic 7 , Lerinc 8, Cilinsek 8, Stojak 7(Milicevic), Milosevski 8, Djurkovic 7
Portdaun- Kanan 5,Mejdzor 5, Dejvidson 6, Kesej 6, Brin 5, Stjuart 6, Karlajl 5(Fulton 5), Pibls 6, Hejdok 5, Kendic6(Evans), Kenedi5,*sva imena sam prepisao kako je pisalo u Dnevniku
Predivan dan, sve je zapocela ovacijama Sanji Ivosev jer je spiker javio da je osvojila prvu zlatnu medalju za SRJ na olimpijadi u Atlanti! Igra nasa je bila vise nego ubedljiva i trener Portdauna Alan Mek Fol je mogao samo da izjavi da je razlika u klasi vise nego velika.
Irci su bili smesteni na Djavi i cene za njih su bile bagatela. To vece su popili sav sampanjac koji su mogli da nadju a i novosadske prostitutke su su dobro omastile brk tog dana. Na utakmici su bili ni zasta pa i otuda onaj sad vec cuveni gest igraca Portdauna!
Sledeci protivnik Vojvodine je bio Kazino Gak ali to je neka druga prica!

Bio sam na tekmi sa Pristinom, eto gde ode moja mladost! :cry:
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Eto kako se za cas setismo lepih trenutaka. A to je bilo pre "samo" 9-10 godina :D
Inace, utakmica sa Portdown-om je bila prva zvanica utakmica u evro kupovima posle tekme u Pesti sa Honvedom '89-e.
I ko sto je kaz'o Podbara Irci su bili spremni za ispiranje :lol:
valar2006

Post by valar2006 »

good, very good!
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

valar2006 wrote:good, very good!
]
Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Nesto je zamro ovaj forum,pa reko da ga ja malo pokrenem.
Setih se utakmice sa Partizanom u Novom Sadu leta 95 koju smo izgubili 1:3.Tu smo zapravo i izgubili titulu,a pokopao nas je Savo Milosevic koji je dao mislim 2 gola,a za nas je strelac bio Pantelic.Gubili smo 0:3,a onda smo dali pocasni gol.
Na toj utakmici sam se najvise skenjao,a kako i ne bi kada gubimo titulu a ja imam 16 godina.Posle utakmice sam se kuci posvadjao sa roditeljima bez ikakvog razloga.
Ipak,ostace u pozitivnom secanju navijacka atmosfera koju su napravili Vosini navijaci,a ja sam za tu utakmicu nabavio 4 dimnjaka od kojih su 3 bacena prema terenu i od jednog je snimatelj Jaroslav Pap dobio opekotine kada je pokusao da ga ugasi nogom(tako je pisalo u Dnevniku). :lol:
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Mailman
Posts: 58
Joined: Sat Oct 15, 2005 12:10 pm
Location: u ananansu na dnu mora

Post by Mailman »

Da li se neko od starije ekipe seca utakmice iz ovog teksta:

"A PRVO GOSTOVANJE 11 NOVEMBAR 1993 NOVI SAD 7 LJUDI VOZOM BILI SMO NA ISTOJ TRIBINI GDE I RED FIRM USTVARI PADALA JE KISA PA SU SVI BILI NA ZAPADU BILI SMO OPKOLJENI SVE FIRMA OKO NAS ZASTAVA MOJA BATLERI BILA JE KOD MENE HTEO SAM SAM DA ODEM NA ISTOK DA JE OKACIM ALI NA KRAJU NISAM MOZDA I BOLJE.OSTALE 2 ZASTAVE FOSILI I FCZT SA KRSTOM BILE SU NA KLUPI KOD REZERVNIH IGRACA.SECAM SE DA JE CEDA NARK.POSLE UTAKMICE PITAO KISELOG NEKI STARI FIRMAS ZA OBRACUN 7 NA 7 .POSTO TO NEBI BIO TAKAV OBRACUN NJIH JE BILO OKO 60 KISELI JE ISPAO FER I NISTA NIJE BILO."
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Post by Marcello »

Najbolnija tekma - sa cigojnerima u NS 1:7 :oops:

Kad tad nisam prestao da pratim fudbal, necu nikad...
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Ne znam koju bih utakmicu izdvojio. Da li TV Ligu Sampiona koja je namestana vecitima, Karadjordje pod reflektorima(tada je nosio naziv stadion Vojvodine)... 1:0 Saula, 2:0 Pantelic, 3:0 Radojicic... Ubismo cigane. A tada su za njih igrali Rambo Petkovic, Adzic, Miloje im stajao na golu. I onda dodje ta TV Liga Sampiona, Rambo nam dao gol sa pola terena... Izjednacio je Vesko Mihajlovic, koji je igrao umesto povredjenog Radojicica. Secam se, da je Kojic iz Napretka sedeo na klupi i menjao Pantelica. Strasna je ono ekipa bila. Igrali smo k'o ekipe na "Dnevnikovom turniru" na jedan dodir.

Od Partizana smo izgubili nakon osam minuta produzetka, Ciric dao gol rukom...

Veska se secam u Proleteru, secam ga se- kad je dosao u Vosu. On, Saula, Kocic, Radojicic, Lerinc, Kojic... Trener Djoko Hadzijevski. Pre njega Alkosan.

Ona legendarna utakmica u sezoni '94/'95 kad razbijamo groblje 4:3 i postajemo jesenji prvaci. Svi smo disali za Vosu. Kod gola Hristova niko nije mogao da veruje da cemo nakon 4:1 da im dozvolimo da se s dva gola vrate u utakmicu. Todorovic je dao treci gol za njih odlicno se secam, ja sam stajao u transu sa mojom sadasnjom devojkom i secam se penala za nas i vodjstva od 1:0 strelac Saula cini mi se. Posle Pantelic daje gol i ostalo se zna... Ne secam se tacno redosleda kako su padali golovi, em sto je bilo davno, em sam od uzbudjenja i navijanja drhtao. Znam samo da smo ih razbili.

I onda odluka Kertesa i eto... Seticu se jos utakmica, ali ona najbitnija je protiv Verdera u Intertoto Kupu... Onda se zivelo za crveno-belu boju. :D
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
dulajlo
Posts: 261
Joined: Mon Aug 10, 2009 1:29 pm

Post by dulajlo »

Popunjavam anketu sajta i pokusavam da se setim jedne utakmice, pa ako neko moze da mi pomogne da se setim, bio bih mu i vise nego zahvalan.

Ako se ne varam, sezona je 95/96, utakmica je sa partizanom, a rezultat je bio 4:5. Saula je dao gol ili dva od kojih je jedan bio sa 30ak metara. Za njih je Damir Cakar dao isto neki projektil gol.

Neverovatno kakva je to utakmica bila. Ne mogu da verujem da nema nista na netu o tome.
Post Reply