"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Sad se vec potpuno panicno branimo, Francuzi sa igracem manje puno bolji. Cak ni one sanse, precka i to, nista ne menjaju utisak...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Na kraju je bilo bas onako kako sam se pribojavao, Francuzi su bili zreli za jedno pravo guzenje ali kako je utakmica tekla umalo sami sebe pobedismo. U svakom slucaju rezultat je povoljniji za nas nego za njih ali ostaje propustena sansa da se vec sada overe vize za Afriku. Ovako ostaje da cekamo zadnje dve utakmice...
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Ovakvi penali se ne sviraju ni blizancima 8)
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
1892
Posts: 1087
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

svaki put se iznova divim igri Baneta Ivanovica, decko je neprelazan, veceras ubedljivo najbolji u nasem timu ( uz Kacara, koji je na zalost igrao samo 45 min. ), korektno odigrali i Zigic, Vidic, Lukovic...a ruku na srce, Lane i Krasic (iako je veoma dobro otvorio mec) za nijansu slabiji...
sve u svemu, posle Rusije, Poljske, Italije, Spanije, Portugala ni Francuska nije izgubila na marakani-stvarno velika steta...
Come on you Reds!
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Нисам желео да пре утакмице причам, кренуо сам да пишем пост, али сам се предомислио и нисам хтео да га објавим, јер сам желео да опстане оптимистички дух пред ову утакмицу. Знао сам да ћемо примити смешан гол, дефинитивно ми нисмо репрезентација која може да очекује нешто више од пласмана на светско првенство. Немамо игру, иако смо имали играча више целу утакмицу. Стекао сам утисак да би уздрмани Французи и са 5 играча мање и голом минуса могли да нас возају и то пред пуном Мараканом. Забога... шта ће се десити у Јоханезбургу против Холандије или Шпаније... Безвезе ми је и јако неинтелигентно што Качар мора да игра шпица, а то све због Станковића и Милијаша, ако се већ показао као недовољно добра опција на европском за младе. Качар мора да игра задњег везног, јер га нико не може проћи и да се као играч из другог плана убацује у напад и пробија из контре, полуконтре и да се убацује у прекиду, јер је у томе најбољи на свету. Стојковић са оваквим клубским (не)статусом нема шта да тражи у националном тиму, мислим да мора да дође време ЖЕЉКА БРКИЋА! Мислим да је дошло време да Антић мало подеси ову екипу, да престане са импровизацијама.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Moglo je bolje,ali cilj je ispunjen i sada smo jako blizu Juzne Afrike.Stojkovic je napravio veliki kiks i da toga nije bilo verovatno ne bi smo primili gol.On je bio i nas najgori pojedinac.Francuzi su se maksimalno borili i nisu srljali,jesu tu i tamo bili opasni,ali gol su mogli dati samo posle neke nase greske,a ipak nisu imali nijednu pravu priliku na utakmici.Imali smo vise sansi,ali postavka igre nije bila najbolja i mislim da je vise stvar u tome nego u nekoj bojazljivosti.Ma bolje je da ne blistamo sada,nego na SP-u.Imacemo 6 meseci vremena da doteramo igru.
Penal je diskutabilan,ali ona kamera spreda je pokazala da je Zigic ipak zapeo za golmanovu ruku iako je ovaj nije podizao,ipak mislim da je penal sto su i potvrdili neki strucnjaci na stranim televizijama.
Ocekujem da protiv Rumuna overimo vizu,oni su inace igrali nereseno sa Austrijom,a Farska ostrva su pobedili Litvaniju koja je u totalnom raspadu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Moje zapazanje sa stadiona je sledece:

Najveci krivac za osvajanje samo jednog boda je Radomir Antic sa svojom kukavickom taktikom koja nam se umalo nije osvetila. Francuzi su imali vise od igre, takticki i tehnicki jaci od nas ali bez konkretne zavrsnice. Ne mogu da prezalim sto ih nismo stisli posle onog penala i iskljucenja, bili su zreli za jos jedan a to bi znacio i kraj. Atmosfera na stadionu fenomenalna, narocito u prvih 15 minuta i cini mi se da su istoj podlegli i Francuzi i nasi ali bogami i sudija. Cekao je ceo ostatak meca da se iskupi za rano dosudjen penal i crven karton pa je Lazovica poslao u svlacionicu bez pardona.

Sto se tice nasih, evo ocene:

- Kacar: solidan u prvom delu prvog poluvremena, malo posustao u finisu
- Krasic: odlican u prvom poluvremenu, los u drugom
- Jovanovic: generalno slaba partija
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ja mislim da je penal realno bio.
Dovoljne su nam dve neresene utakmice do kraja za prvo mesto,ali bice sigurno vise od toga,prakticno plasman na SP je sada samo formalnost.Moramo to uzeti u obzir i vezano za ovu utakmicu sa Francuzima,a verujem da smo mi jos daleko od naseg zenita i one prave igre i da ce sve biti na svom mestu taman u Juznoj Africi.
Ipak,ne treba ni previse hvaliti Francuze,da Stojkovic nije kiksnuo ne bi nam dali gol do sutra.Pa nisu mogli ni Rumunima koji imaju mnogo tanju odbranu,isto im jedva jedan uvalise iz guzve,njihova igra je takva da stalno kruze oko sesnaesterca ali nema neke realne koristi od toga.
Ako naredne dve utakmice dobijemo,ja sam i vise nego zadovoljan.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Ostaje zal sto ih nismo napunili, a mogli smo i trebali smo. Kada ti se utakmica otvori tako da u 10. minutu imas 1:0, igraca vise i 50 hiljada ljudi na svojoj strani - neresen rezultat je neuspeh, ma ko da stoji na drugoj polovini terena. Sto se tice nasih, Kacar fantastican, Lane i Krasa podbacili (nisu odigrali toliko lose, ali od njih smo navikli na puno kvalitetnije partije). Rupa na golu je uspela od tog njihovog jednog suta u okvir gola napravi brlju za pamcenje i demoralise celu ekipu. Bas da vidim hoce li nas toliko hvaljeni selektor imati obraza da ga i dalje gura u reprezentaciju (ne pricam o prvih 11, vec o prvih 22). Sa druge strane, imamo jos dve mec-lopte, bilo bi lepo da resimo sve u Beogradu protiv Rumuna, da ne moramo da razmisljamo da li ce Litvanci u zadnjem kolu imati dobar horoskop (eh, da me cuje Domenek) i odigrati najbolju utakmicu kvalifikacija.

P.S. Ice, mislim da nam dve neresene nece biti dovoljne, jer ako budemo imali isti broj bodova sa Francuzima (njihove dve pobede), valjda se gleda medjusobni skor, a tu karte nisu na nasoj strani.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ne gleda se medjusobni skor,pravila takmicenja su promenjena u odnosu na prosle kvalifikacije,procitao sam dokument o tome na FIFINOM sajtu.Gleda se gol razlika i ako mi odigramo dve neresene,Francuzi bi morali da nakantaju Austriju i Farska ostrva sa recimo 4:0 i 4:0,a i to im ne bi bilo dovoljno ukoliko bi mi igrali nereseno 2:2 i 1:1,trebao bi im onda jos jedan gol vise.To je nerealno i zato su nam dva boda prakticno i teoretski dovoljna,ali NARAVNO ja ocekujem svih 6 uz mnogo lepsu igru.Momci ce biti oslobodjeni tereta i nek pokazu sta znaju,neka sansu dobiju i neki igraci iz drugog plana,pogotovo mladji.Ocekujem da u narednom periodu sansu dobiju i Rajkovic,Matic,da vise igraju Kolarov,Kacar,Subotic,Ninkovic,da se vrati i Jankovic i bice to dobra ekipa,tim se tek stvara.Bice dobar u Joznoj africi,a taman po meri tek u Ukrajini i Poljskoj.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
WestSide
Posts: 188
Joined: Thu Jul 23, 2009 8:27 pm
Location: Istok:)

Post by WestSide »

Gleda se gol razlika, ali manje bitno, jer cemo pobediti Rumune za mesec dana i cozdra.

Druga stvar: Ne mogu da verujem da neki ljudi ovde imaju drskosti da prozivaju Antica zbog ovog rezultata! PA ALO BRE! Jesmo mi bili negde dok on nije dosao? Jesmo mi Srbija ili Italija pa da ne budemo zadovoljni rezultatom 1:1 protiv VICESAMPIONA SVETA? Osim toga taj rezultat je za nas pozitivan, nama odgovara vise nego njima. I Vlada Stojkovic, uvek dobar, uvek cvrst i siguran golman u repki, jos otkad je branio za mlade, koji napravi jednu gresku, a svi znamo da se to desava i najboljima, i PALJBA!!! Obesiti ga i lincovati! Pa dobro ljudi, dokle? U ovoj zemlji ne treba dozvoliti deci da se bave sportom, jer ne daj boze da budu uspesni, ovaj prokleti narod ce ih progutati...

Inace bio sam na utakmici i primetio sam da je stadion bio pun ljudi koji, ne da ne idu na utakmice, nego ne gledaju fudbal! Posto mogu da se pohvalim da sam redovan na utakmicama reprezentacije, pa cak i onim prijateljskim, moram da kazem da sinoc nesto na tribinama nije funkcionisalo kao inace, a tacno znam i sta. Nije bilo organizovanog navijanja, tj. masa pokusaje istog nije prihvatala i stadion je cutao u najvecem i najgorem po nas delu tekme, jer je masa cekala gol da pocne da navija! To nikako ne moze tako! Jer da nas ima dvoje i da nas ima 50 000 isti k***c ako cemo cutati.
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Nemojte da pricate o nekoj kukavickoj postavci Antica jer je sam Kacar rekao posle utakmice da dogovor nije bio takav tj. da se toliko povucemo i da im damo loptu!
Ja iskreno mislim da oni nas ne bi toliko stisli da su imali 11 igraca, verovatno su i oni shvatili da moraju dati 110% kad su ostali sa igracem manje da bi izvukli nesto iz ove utakmice(slicno kao i kad je Mihajlovic dobio crveni kod rezultata 3:0 za Sloveniju i mi posle izjednacimo)!
Igraci su sinoc dosta slabo fizicki izneli utakmicu cini mi se, a ukoliko sam dobro shvatio Lane i Stankovic su igrali pod temperaturom!
Ja sam se bas, bas pribojavao ove utakmice, i zbog igraca koje poseduju Francuzi i ogromne euforije kod nas koja je sigurno bila veliki pritisak za nase igrace...
Gojko sinoc odlican, jedan od najboljih u prvom poluvremenu, Krasic solidan takodje u prvom al u drugom se nije video, dok mi je Lane skroz podbacio!
Za mene penal nije bio, a da ne pricam o crvenom...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

WestSide wrote:Druga stvar: Ne mogu da verujem da neki ljudi ovde imaju drskosti da prozivaju Antica zbog ovog rezultata! PA ALO BRE! Jesmo mi bili negde dok on nije dosao? Jesmo mi Srbija ili Italija pa da ne budemo zadovoljni rezultatom 1:1 protiv VICESAMPIONA SVETA? Osim toga taj rezultat je za nas pozitivan, nama odgovara vise nego njima. I Vlada Stojkovic, uvek dobar, uvek cvrst i siguran golman u repki, jos otkad je branio za mlade, koji napravi jednu gresku, a svi znamo da se to desava i najboljima, i PALJBA!!! Obesiti ga i lincovati! Pa dobro ljudi, dokle? U ovoj zemlji ne treba dozvoliti deci da se bave sportom, jer ne daj boze da budu uspesni, ovaj prokleti narod ce ih progutati...
West,kao da sam ja pisao.Svaka cast!!!
Utakmica,kao utakmica mi se dopala,jer je bila veoma napeta,teska za gledati.Rezultat na kraju dobar,cak bih rekao i odlican,jer da smo pobedili,bojim se da bi nam se desile neke ruzne stvari u sledeca dva meca (proteziranje igraca,ugradnja u transfere....) i mislim da je ovako najbolje.Sto se mene licno tice,penal nije bio,o iskljucenju da ne pricam.
Meni nije sad jasno,kako odjednom svi detaljisemo i kao zakacio ga je golman,samo kamera nije pokazala :) A recimo,kad je protiv nas u finalu kupa sviran penal zbog igranja rukom Dudndjerskog,protiv Zvezde,svi se slagali da nije penal :).Imate i protiv Austrije (kup uefa) primer gde mnogo tezi slucaj nije sviran kao penal,a ovo je "okreceno".Misljenja sam da smo tad dobili strasan vetar u ledja.Iako,sam u momentu dok je njihov golman izlazio rekao drugarima da je opcinjen Marakanom i da ne zna gde se nalazi,i da necemo mnogo profitirati njegovim izlaskom,jer je bio strasno nesiguran u tih prvih 10 minuta.Sto se tice utakmice posle tog naseg vodeceg gola,sta ocekivati kad i sam komentator kaze TREBA STATI NA LOPTU!!! :shock: Umesto da ceo stadion pocne da skandira "TOVARI BORANIJU" i da ekipi elan tj. ne da joj da stane,mi ustvari cinimo sve kontra,spustamo loptu,navijaci sedaju na svoja mesta,svi srecni i zadovoljni.Mislim da je u tom momentu izgubljena pobeda. Sto se pojedinaca tice,nema im se mnogo sta zameriti.Da sam ja sinoc bio selektor,moj sastav bi bio maltene isti,s tim sto bi umesto Obradovica bio Kolarov,umesto Milijasa Kacar,a umesto Kacara Lazovic.Neko rece da mu se nije dopala pozicija Kacara,i mogu reci,ni meni nije.Jednostavno,desilo se da je Gojko u super formi,i da za njega mora biti mesta,ali posto nema gde (zbog odredjenih uslova ;)) daj ga u spic.Mislim da bi lucidni Lazovic na toj poziciji bio mnogo korisniji.Iako je Gojko odigrao veoma dobro,ali opet bolje u defanzivi,i njegovim izlaskom se ustvari nas srednji red raspao,jer je on bio poput lepka i krpio je sve pukotine u prvom poluvremenu.Milijas me podseca na naseg Tadica,ne pokazuje nista,ali ga ima u stampi i onda mu das da puca penal(e) i eto... zacementirano mesto u prvih 11.Ivanovic,decko sa 3 srca,naprosto me opcinio.Mnooooogo vise mi se dopada od Vidica,jer mi se ne svidja momenat kad Vidic predaje loptu,kao maljem da je udara :lol: (sta cu,takav sam :wink: ).Stankovic,dosta koristan,ali mislim da bi bio mnogo korisniji kad bi imali boljeg igraca na poziciji Milijasa.Sto se golmana Stojkovica tice,reci cu samo da mi Stojkovic uliva vecu sigurnost nego i jedan golman u reprezentaciji jos od vremena Ivkovica i Omerovica.To sto nigde ne brani,mene se ne dotice,jer sam pristalica teze da u reprezentaciji mora da bude onaj ko najvise pruza u njoj,a ne u svom klubu.Evo,Zigic dok nije igrao svaki mec za reprezentaciju davao po gol,a vidi sad... dakle,igre u timu,mislim da i nemaju neki (pre)veliki uticaj na ucinak.Uostalom,koliko dugo nije igrao Plec,pa i Gvozdenovic :lol:
Golman Stojkovic je bas ono sto sam oduvek zeleo da vidim u reprezentaciji,uvek 100% motivisan,nabijen adrenalinom,ponosan na grb dresa koji brani,"lud".... pravi Srbin.Kamo lepe srece,da imamo vise takvih igraca,sto u reprezentaciji sto naravno u dresu Vose.

E sad... "nasi":
-Generalno bih njima trojici u paketu dao prelaznu ocenu,medjutim.... zbunjen sam malo defanzivnom pozicijom Jovanovica,e sad,da li je to bila njegova samoinicijativa,ili je Antara tako naredio,ne znam,ali mislim da je Lane sinoc bio izgubljen u prostoru.Tesko mi je ovo napisati,ali ja bih ga jos u poluvremenu ostavio u svlacionici,jer je ocigledno,da mu nije islo.

-Krasic... kao sto sam uvek pisao,trebalo bi da se drzi "istocnjaka" tj. kad igra protiv ekipa sa istoka,tad je najjaci,ovako... jos je rano za Real.

-Kacar... vec sam rekao u uvodu,strasno mi se dopala njegova defanziva sinoc,ali mislim da je dosta trom za ulogu napdaca kakvu mu je Antara sinoc namenio.Gojko je "ubica iz drugog plana" i ne treba mu unistiti tu moc.
Image
fruskogorac
Posts: 187
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Misljenje

Post by fruskogorac »

Eh sto voledem kada se "Voja" raspise, raskuca ... "Vojo" lafe otvaraj neku TV, radio stanicu ili pak pokreci neke novine / casopis. Ok. prepustamo ti da budes glavni i odgovorni urednik i da uredjujes rubriku - inostrani fudbal. Medijski treba jos vise ispratiti NASU VOSU.
Sto se tice jucerasnje utakmice - nisam zadovoljan. Na gol treba atakovati svih 90 minuta, pa makar primili 10 komada. Toliko od mene, za sada.
ZmagoNS
Posts: 229
Joined: Tue Sep 01, 2009 7:02 pm

Post by ZmagoNS »

za pocetak,mrzi me da kucakam,pa cu ukratko.. :D
Jasno se videlo da se vezni red raspao izlaskom Kacara,zato i mnogo losija izdanja nasih krila u drugom poluvremenu..Milijas i Stankovic se uopste ne ukljucuju u fazu napada,nikada ne povlace igraca za sobom nekim prodorima(bez lopte) u sesnaesterac,guse sredinu i zato se nasa igra bezuspesno svodi na krila,koja jedino imaju mogucnost da spartaju uz liniju,sto se izuzetno lako zatvara,kao sto smo juce i videli...Krila konstantno moraju da menjaju pravac kretanja i igre,da povlace loptu u sredinu,daju prostora bekovima,a ne da se guse,a tu je izuzetno vazna uloga zadnjih veznjaka,koji moraju svojom kretnjom da prave pometnju i odvlace igrace,a ne da stoje kao "osiguranje" u slucaju kontri citavih 90 minuta...neka mi neko kaze da li se seca jedne jedine situacije da su se nasi veznjaci pridodali napadu,a da nije bio neki korner ili centarsut iz faula...!?Prvo poluvreme odlicno,Kacar se stalno nudio,trazio igru i automatski su svi igraci imali vise resenja,konstantno pravili trouglove i time izludjivali Francuze..Ninkovic igrao 45 minuta i meni ostao u secanju samo sa onim sutem....
Post Reply