2. kolo: Vojvodina-Metalac 1:0

Drugo kolo i...

druga ubedljiva pobeda, naravno!
36
73%
druga, ali mnogo teza pobeda.
11
22%
prvi kiks, da se malo spustimo na zemlju.
2
4%
 
Total votes: 49

User avatar
Grbavac
Posts: 46
Joined: Wed Nov 12, 2008 3:35 pm

Post by Grbavac »

Bilo lose danas.
Ali pravi sampioni pobedjuju i kad igraju lose :wink:

Dzaba nam pisanje o igracima iz naseg pogona kad oni ocigledno nece dobiti sansu.
Nagledacemo se mi ove sezone Tumbasevica, Stjepanovica i slicnih.
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Bez pravog napadaca samo mozemo svi na kolektivno slikanje...
User avatar
Grbavac
Posts: 46
Joined: Wed Nov 12, 2008 3:35 pm

Post by Grbavac »

Ne znam da li je na Napred Vosa postavljena cela konferencija, ali ako jeste onda su nam sportski novinari malo jaci [ kao da to vec nismo znali pre :P ].
Uspeli su da smisle samo jedno pitanje.

A odogovor na to pitanje, kao i Stepijev body language, pokazuje da postoje neki problemi izmedju njega i Aleksica.

I da Stepi ima politiku da postoje igraci koji su za prvi tim, i igraci koji su tu da pripomognu 5-10-15 minuta.
Umesto da su svi jednaki [ mada je to mala utopija ], i da se svi bore za svoje mesto.
Mislim da takvo gledanja na stvari, na duzi rok moze samo da donese probleme.
U stvari vec ih donosi.
User avatar
petresevic
Posts: 4
Joined: Sat Jun 13, 2009 11:39 am
Location: Liman

Post by petresevic »

Skoro nisam gledao ekipu koja se vise valja po terenu od ovog Metalca.Mislim da je sudija trebao da podeli jedno dva zuta kartona i sve bi bilo bolje, igra bi se ubrzala.

Sto se tice nas prvo poluvreme jako lose (nadam se da ce ovo biti najlosije prvo poluvreme u celom prvenstvu). Drugo dosta bolje, narocito kad su izvrsene izmene, posto su nasi bocni igraci igrali katastrofalno.
Tadic danas nista, Maksimovic odlican mislim da je on doneo prevagu ujedno i pobedu.
Vidim da je neko ovde vec hvalio Stojku pa da i ja malo dodam nesto.
Po meni radi se o najboljem igracu lige.Odlican prijem, pas igra jako dobra. Jedino sto mu fali je jos malo snage kako bi bio u pravoj formi.Danas je imao par fantasticnih pasova, skoro nisam video tako nesto na nasim terenima.
Prijatno iznenadjenje je i Mitar solidno je odigrao, premda se ne bi trebalo oslanjati na takvog igraca, treba naci nesto bolje.

Sve u svemu nova pobeda.
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Moj utisak o celokupnoj slici jucerasnjeg dana:

- SKANDALOZAN propust sa pretplatnim kartama; to sto je klub napravio majmuna od nekoga koji je dosao da kupi kartu u vreme objavljeno na konferenciji za stampu - obice se o glavu klubu kao instituciji; i to nece biti samo tih 50 navijaca, da se razumemo, kamata ce tek stici u toku sezone

- pobedi se u bodove ne gleda; nismo odigrali na nivou, ali za 90 minuta smo definitivno pokazali mnogo vise od ekipe ciji se igraci prenemazu u 20. minutu utakmice; zasluzeno smo dobili, a posto ce ovakvih utakmica biti jos dosta, jedino na sta treba da obratimo paznju je broj osvojenih bodova; sa te strane smo se pokrili

- solidan broj ljudi na stadionu; ako se ovoliko ljudi skupilo posle kulskih 0:3, sta treba da ocekujemo u 6. kolu sa 15 bodova na kontu 8) (da, ubedjen sam da tucemo jokanovce tamo)

- napad danas prilicno los, Mrdju bi itekako iskritikovao, ali covek je dao gol koji je prelomio utakmicu, te zato cutim; Stjepanovic i Tadic pod hitno na Misin radni zadatak - grejanje klupe; Tumbas takodje ispod proseka, prodao jako puno lopti, a i slobodnjak sto je sutirao "misu do kolena, zabi do ramena" :oops:

- odbrani nemam sta puno zameriti, imali su par propusta, ali uzevsi u obzir da zadnja linija igra zajedno nepunih 2 meseca - prelaznu ocenu dobijaju svakako; Plecu kapa dole za postavku prema igri i pravovremene reakcije u "tesnim" situacijama

- Djurovskog sam u jednom trenutku "smeknuo" kao zadnjeg igraca odbrane, kako izbija loptu ispred napadaca Metalca, a bar 5 metara ispred njega je linija Pekovic-Lovric-Plec-Vulicevic :?: :!: Samo borbeno, kaze pesma...

- sudija ispod svakog kriterijuma; ostetili su nas u prvoj utakmici protiv Austrije za penal, pa potom u drugoj, pa su nas u Kuli olako ostavili bez igraca, dok danas protivnicki igrac umesto direktnog crvenog kartona dobija zuti, i to tek na zestoku reakciju publike... ajde, valjda to nece preci u niz, mada se i cetiri uzastopce vec mogu smatrati kontinuitetom; da se ne naviknemo na lose, pa da nam repete proslosezonske utakmice sa partizanima dodje kao "dobar dan"

- Kizu sam danas sreo za vreme trajanja drugog poluvremena; po njegovim recima, napukla mu je kost (potkolenicna, ako sam dobro razumeo), ide na operaciju za nekih mesec dana, i on ocekuje da ce za prolece biti spreman da pomogne timu

- dve utakmice - sest bodova; kada smo zadnji put tako startovali u prvenstvu?
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Igra ocajna,sad se skupilo onoliko ljudi,a vec na sledecoj utakmici nece biti ni pola od onoga juce.Stepi je klasicasn prodavac magle,puno prica,malo sprovodi od svega toga.Bolje da umesto sto prica sat vremena na konferenciji,ove babe malo vise treniraju,jer ovo danas je bilo vece mucenje za gledanje od horor filma.Gol je pao iz ciste slucajnosti,Mario sutnuo(jedno 5 metara pored gola),ali tu se nadje Mrdjina glava i tako ga lepo pogodi lopta,da cak ni on to nije mogao promasiti.Meni nije jasno sta ste svi nahvalili tog Maksimovica,kao da je on nesto uradio za ove dve utakmice sto je usao u igru,Smiljanic je u Kuli namestio gol,a da je usao i sad umesto ovog penzionera,sigurno bi napravio mnogo vise.Janko,brate,tebi hvala za gol na Banjici,ali nisi ti ni za Kabel,a ne za "sampionsku" Vojvodinu.Bolje da forsiraju malog Medojevica,moze biti nesto od njega.Misa ocigledno nikad nece dobiti sansu,Stepi jedno prica na konferenciji,a onda udju svi pre njega.Mnogo me je razocarao Stepi,ja sam mislio da ce to biti pravi trener posle dugo godina,a sad vidim da ce nam 1:0 kuci i 0:0 u gostima biti vrlo cest rezultat,jer juce je mnogo,mnogo situacija bilo u kojima u nasem napadu ucestvuje 5 igraca,a 5 cuva onog jednog protivnickog napadaca.E,moj Stepi,s kim si takav si.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
šumar
Posts: 253
Joined: Thu Feb 05, 2009 8:27 pm

Post by šumar »

Kukavička igra,kukavička taktika,fudbal iz srednjeg veka.
Očajan razglas na stadionu i očajna spikerka/možda dobro izgleda/.
Jedino što je zadovoljilo je brojnost publike, ali i tog već sledeću utakmicu zbog prikazanog neće biti.
Stepanović očito demode trener. Umesto Vuka,Smiljanića,Mede igraju neki pozeri.Kukavna nam majka.
I na kraju, bruka.Igrači se raduju....Čemu?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9895
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Kako vi ljudi,idete iz krajnosti u krajnost.Do juce velicate igrace,kao da imamo 11 Ronaldinja u timu,a danas pljujete kao da su svi... ne znam ni ja :lol:

Ne moze igrac preko noci niti nauciti niti zaboraviti da igra fudbal.Pokusajte realno,neostrasceno da sagledavate situacije.Kada neko zna fudbal,moze imati i los dan,ali takvih dana je mnogo vise,nego dobrih dana kod nekoga ko ne zna igrati fudbal.Pokusajte pogledati igrace iz tog ugla,mnoge stvari ce vam biti jasnije.Tako necu koliko do juce citati komentare za igraca koji (realno) nema mesta u prvom timu da je nas najbolji igrac... da bi ga koliko vec danas ispljuvali vise nego Grobari Jokana... neverovatno.

Ne znam,mozda ja nekako drugacije gledam na sve to,ali... delim fudbalere na dobre i lose,a ne na one kojima cu j****i majku i one kojima cu klicati.Svi oni su deo nase Vojvodine i kakvi takvi,trenutno nasi su.I mislim da je veoma ruzno cuti navijaca Vojvodine kako psuje igrace.Jesu li to postali nasi maniri!?
Image
User avatar
021
Posts: 859
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

van der iV a.k.a Totti wrote:E,moj Stepi,s kim si takav si.
Dragoslav Stepanović je najobičniji šarlatan. Njegovo dosadašnji rad u FKV nedvosmisleno to pokazuje, i što se mene tiče, ne moram da pogledam ni jedan minut više da bi se u to uverio.

Zamorno je ponavljati da ova kolekcija luzera i gnjavatora, beogradskih foliranata, otpadaka zvezde i partizana, neće Vojvodini doneti ništa. Nema puno smisla o tome ponovo pisati, kada u klubu postoji jasno opredelenje... Podelite, gospodine Stepanoviću, na dresovima brojeve od 1 do 11, igračima koje toliko volite. Recite našoj deci – Vi ne možete da igrate. Gorane, ti nećeš igrati, zato što si najbrži. Ući će klovn da dribla. Sećaj se cele sezone 5 minuta iz Kule, i to ti je previše. Treba još puno da učiš. Od onih koji ne znaju ništa i koji ništa ne mogu da nauče. A i ti, Danijele, mnogo galamiš. Nema mesta za tebe u današnjoj Vojvodini, dečko, shvati. Nemamo gde da te uklopimo u ekipu, znaš, pošto je u fudbalu broj igrača na terenu fiksan i ulazak jednog znači da neko mora da izađe, razumeš? Medojeviću, ti nećeš početi utakmicu, mora Tumbasević da igra. Iskusniji je, znaš. Opasna je Metalac ekipa, veliki je to hazard. A ti Vuče, pošto si tako dobar momak, nećeš biti ni na klupi.

Dobro, možda ja ne znam ko nas može dovesti do titule, ali znam ko to sigurno neće učiniti. Premalo je jedan Stojka, malo bi bilo i sa Kiztom... Klub koji ne ceni sam sebe, klub kome navijači očigledno nisu potrebni, koji nije u stanju ni vreme na semafor da stavi..., takav klub ne može sam sa sobom da se izbori, a kamoli sa zvezdom, partizanom, medijskijm pritiskom, savezom, sudijama...

Nećemo biti prvaci. Ako nekim čudom budemo prvaci sa ovim timom, ni od toga neće biti nikakve koristi. Preduga je sezona u smor-ligi, sa premalo uzbuđenja i iznenađenja. Ona počinje i završava se isto kao i sve prethodne. Kreće titulom, a okončava se - eliminacijom (iz evropskih takmičenja). A i trener će, u međuvremenu, biti eliminsan. Precrtaće sam sebe, postupajući kao što postupaju svi koji Vojvodinu ne osećaju.
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

Onaj virtuoz kojem je na pamet palo da proširuje ligu sigurno nikada u životu nije gledao Metalac iz Gornjeg Milanovca!
Ja ne znam koga mi zajebavamo s ovom ligom, šta ovi klubovi i ovi ljudi rade tu, ništa mi nije jasno. Ako je verovati novinama (ja nisam brojao, ali i moja procena je slična) u prvih 26 minuta utakmice ovi su se izležavali 8 puta. EEEj! U 13 minutu utakmice (to sam video na satu ne na semaforu) :oops: imaju aut na svojoj polovini, a ovaj mu više: "Polako, polako". Daš 2.000 za sezonsku kartu da gledaš tu bedu.
Vojvodina od mene zaslužuje čistu desetku, ne zato što su stvarno igrali nešto posebno, nego što meč nije igran u regularnim uslovima. Što reče podbara, za tango je potrebno dvoje.
Jeste li vi videli onog njihovog trenera? Pa mog pokojnog dedu bi bilo sramota da na Satelitsku pijacu ode tako obučen. Neke kineske papuče (sandale j..m li ga šta su), još gore nazovibermude i ona bela majica ofucana (nisam video šta piše na njoj, al' verovatno je reklame za neku lokalnu pržionici kafe). I onda je još zadigao, izdacio onu trbušinu, pa se češe, drapa... Ma treba da imamo ligu sa tri do pet klubova, kao u hokeju na ledu!
Što se same tekme tiče, neću reći ništa novo kada kažem da je mnogo bolje izgledalo u Kuli, al' i da su tri boda - tri boda. Za Pleča se još u Kuli videlo da nije za džabe igrao mnogo ozbiljniju ligu od ove, Peković realno nema neki preterani kvalitet, ali gariju je toliko stalo, toliko se trudi, da je to za svaku pohvalo. Meni se čak dopada kako igra beka,a ne štopera (kad je Kiza već povređen, jel). Mislim da je on od Bukijevog odlaska najborbeniji igrač Voše. Vulićević odličan, Đurovski ponekad petlja, ali mislim da je za ove četiri utakmice od početka sezone pretrčao više nego ukupno za prethodne dve godine (ne računajući mali fudbal) :shock: Medojević za ovih dvadeset minuta u dve utakmice pokazao stvarno puno. U nastavku manje Stjepanovića, više Miše i Danija i doći će sve na svoje mesto. Živeli!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Koliko firmasa, toliko trenera :lol:

Rekao bih da je ova partija dosla u pravi momenat i da je ovaj rezultat odlican u psiholoskom smislu. Pogledajte sta se dogodilo omrazenim nam klubovima u Evropi posle 3:0 i 5:0 u domacem prvenstvu. Sto se tice broja gledalaca on zavisi ne samo od kvaliteta fudbala vec i od atmosferskih prilika, a potpisujem da bi juce imali i svih 5000 ljudi na stadionu da se utakica igrala od 19:30 (a sigurno bi i igra i rezultat bili bolji).
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

FK Vojvodina – FK Metalac 1:0 (0:0).

FK Vojvodina (trener Dragoslav Stepanović) – Brkić, Vulićević, Peković, Pleč, Lovrić, Tumbasević, Đurovski (81.minut Aleksić), Stojka (85. minut Medojević), Stjepanović, Tadić (63. minut Maksimović), Mrđa (kapiten).

FK Metalac (trener Nenad Milovanović) – Živković, Otašević (kapiten), Simović, Žunić, Rakočević, Gojak, Vasić (73. minut Savićević), Teodorović, Jeremić (83. minut Mijailović), Obradović (77. minut Stošković), Betolngar.

Strelac – Dragan Mrđa u 65. minutu.
Kartoni (žuti) – Rakočević (37. minut), Žunić (79. minut).
Sudije – Karadžić (duvao u pištaljku), Panić i Mrkić (dizali zastavice, samim tim i manje zaradili).

Sto i četiri (DA 104) dana bez FK Vojvodine na "Karađorđu"! Od one rapsodije protiv OFK-e 9.maja, do jučerašnje uspavanke (u međuvremenu je naša lepotica od stadiona pretrpela značajne izmene), u kojoj, ipak, dosanjasmo gol i nakon koje upisasmo nova tri boda na tabeli. To je i jedino što će se pamtiti, nakon duela, u kome smo bili bolji upravo za toliko. Kažu mudriji od mene da se tako i stiže do trofeja!

Razigranu Vojvodinu ćemo gledati protiv ekipa koje budu želele da se nadigravaju, a protiv onih koji budu igrali "da prime gol manje" ćemo evidentno imati ogromnih problema. Dođosmo juče do gola i bodova, ali i to treba zaslužiti zalaganjem na terenu! Mnogima koji su obukli crveno – beli dres juče, ništa nije polazilo od noge, ali želje nije manjkalo, pa tako i ostvarismo trijumf. Na poluvremenu, beše malo tri izmene po fudbalskim pravilima, jer kandidata je bilo značajno više od toga!

Već u tom prvom poluvremenu, gosti su pokazali svojim čestim izležavanjima (beše mnogo rano za to), da su došli u Novi Sad da odigraju 0:0. Tri prilike su stvorili (dve iz akcija na koje je Stepanović jasno upozoravao igrače u pripremi meča), a ofanziva ih nije interesovala mnogo. Sve su uložili da sačuvaju Živkovićevu mrežu, ali im to, srećom po nas, nije uspelo.

Tadić, Stjepanović, Tumbasević... i više nego loši! Đurovski i Stojka nešto bolji i lucidniji (to je ono što se i pokazuje na ovakvim mečevima, gde individualni kvalitet izbija u prvi plan), odbrana je svoje odigrala (kakvog komandanta dobismo u Pleču), a jedan od najzapaženijih na terenu beše Vulićević. Kapiten je ceo meč na leđima nosio Žunića i Rakočevića (ko je gledao meč, zna koliko je to teško zbog njihove gabaritnosti), a golom u 65. minutu, obavio je posao za koji je plaćen! Neki dogovor posle svega mora slediti, jer većina timova naše lige će igrati ovako, a ako želimo najveće domete – mi pobeđivati MORAMO, pa čak i kad ne igramo kako valja! Mada, do pobeda se lakše dolazi igrom, koja juče nije bila na nivou očekivanog!

Ovako beše na terenu, a dovoljno za šesti bod iz dva meča na otvaranju šampionata :

PRVI DEO :

2. minut – Otvaramo meč dobrom akcijom, koju brzo i iz jednog dodira igraju Stjepanović, Mrđa i Tadić – Žunić, onako velik koliki je i idealne građe za boksera teškaša, stiže da otkloni opasnost.
3. minut – Gosti prete. Obradović pokušava da uposli Simovića (sa njima i imasmo najviše posla u prvom delu igre, obojica probijaše levi bok), ali Vulićević i Pleč, ovog drugog, ostavljaju u ofsajd poziciji, što pomoćnik i pokazuje.
5. minut – Evo ih opet. Sada Simović igra za Obradovića, a on za Teodorovića. Njegov šut ide pokraj gola. Čitavu akciju slabo pratimo i pokrivamo, iako Tumbasević hita na naš bok da pomogne Vulićeviću.
8. minut – Igraju Tumbasević i Stjepanović. Slaven loše prima loptu, a gosti odigravaju ono što su i vežbali na treninzima. Odmah lopta srednjeg reda ka Betolngaru, a kad se to učinilo opasnim, stiže gosn Pleč, čija igra 1 na 1, je maestralna, pa opasnosti po Brkića nema.
9. minut – To nam nije bilo dovoljno za opomenu. Opet Simović i Obradović igraju po boku, a ovaj drugi prebacuje težište akcije, a i loptu, na desnu stranu do Jeremića. Njegov centaršut ide na glavu Betolngara, koji je šalje pored Brkićeve stative. Skoka naših nema, a ni pokrivanja centaršuta!
10. minut – Akciju igraju Đurovski i Stojka, koji produžava na bok ka Tadiću. Njegov centaršut ide ka Slavenu, ispred koga skače Simović i ne dozvoljava mu da primi loptu.
12. minut – Brkić brani oštar šut Betolgnara sa 15 - ak metara, nakon što je desni bok probio i loptu mu dodao Jeremić.
14. minut – Đurovski dugačkom loptom na boku pronalazi Tadića. Usledio je njegov dribling i varanje kapitena gostiju Otaševića. Pruža pas ka Stojki, čiji šut gosti blokiraju i šalju u korner.
16. minut – Stojka i Stjepanović kratko odigravaju na ivici 16 - erca. Slaven vraća loptu u nazad ka Đurovskom, a njegov šut gosti blokiraju. Novi korner za nas.
17. minut – Sada Rumun odigrava za Mrđu, čiji šut ide preko gola.
19. minut – Šut Tumbasevića sa dobrih 35 metara, iz prekida nakon faula koji je izborio Mrđa! Lopta ide pored gola.
23. minut – Jedna od boljih akcija. Stjepanović sjajno i u dubinu pronalazi Mrđu. On se izvlači na stranu povlačeći sa sobom odbranu, a centaršut ide ka Đurovskom. Mario očajno zahvata loptu.
Igrač gostiju je već na travi - jasno je da će učiniti sve da dođu do boda, pa i ono što je za zvižduke sa tribina!
29. minut – Nova sjajna lopta Đurovskog ka Tadiću, nakon akcije Vulićevića i Tumbasevića! Dušanov centaršut ide na glavu Žunića, pa opasnosti po Živka Živkovića nema!
31. minut – Mrđa simulira penal, nakon akcije Stojke i Tadića po levom boku. Karadžić mu ne pokazuje karton.
32. minut – Vulićević šutira sa osam metara iskosa, nakon što mu je Stojka dao loptu na tacni. Nema vođstva.
35. i 36. minut – Pleč pokazuje u dva duela (Betolngar i Jeremić) koliki je majstor. Sve zaustavlja i dobija zasluženi aplauz sa tribina.
37. minut – Evo prvog kartona za goste. Njega dobija Rakočević nakon starta nad Tumbasevićem. Janko je u akciji požrtvovano vratio u posed loptu koju je izgubio na sredini terena, ali ga je Rakočević zaustavio u nameri da uđe u 16 - erac. Mario iz slobodnjaka, sa 20 metara iskosa i idealne pozicije, šalje loptu u živi zid.
39. minut – Igraju Stojka, Mrđa i Stjepanović, a njegov šut je blokiran. Vraćamo brzo posed i igramo sve isto, a Slaven sa desne strane iskosa ulazi u najbolju šansu do tog trenutka. Šut je promišljen, vara istrčalog Živkovića, ali i ide pored stative. Šteta!!!
41. minut – Lakat u glavu Vulićevića šalje Simović. Mario loše i nisko šalje loptu sa boka, dovoljno da gosti otklone opasnost iz prekida.
43. minut – Opet akciju po levom boku igraju Obradović i Simović. Sada Đurovski stiže da sve isprati i da obavi defanzivnii deo zadatka. Gol – aut za nas.
45. minut – Pleč zaustavlja Obradovića, nakon što je pripomogao Vulićeviću da se udvoji bok. U nastavku, Stojka sa ivice 16 - erca gađa golmana gostiju.

Time se i okončava prvih 45 minuta meča. Na odmor odlazimo i bez postignutog gola i bez ozbiljne pretnje. Čekamo Stepijev odgovor u nastavku i značajno veće zalaganje momaka u crveno – belom dresu! Bunker gostiju valja što pre probiti i doći do prednosti koja će biti dovoljna za upisivanje bodova!

DRUGI DEO :

Isti FIRMA otvara sjajnom koreografijom. Svaka čast momcima sa Severa, čija podrška nije prestajala svih 90 minuta.
Vršimo rotaciju po bokovima – mesta menjaju Slaven i Dušan, mada smo svi na stadionu očekivali izmene u sastavu. Mnogi su, komotno, mogli na tuširanje i pre poslednjeg sudijskog duvanja u pištaljku.
7. minut – Odlična šansa i odlična prilika da povedemo. Petom Tadić igra za Vulićevića. Ovaj probija desni bok i zavrće loptu u srce 16 – erca. Pod pratnjom halfova gostiju, koje nosi na leđima (a danas na ista zbog toga mora nositi Kosmodisk), Mrđa stiže do nje i rezantno šutira. Lopta gađa golmana gostiju, pa okvir gola. Šteta!
Koliko nam bokovi u ofanzivi loše igraju, svedoči činjenica da sve sad pokušavamo kroz sredinu ka Mrđi. Gosti to lako rešavaju i iznose loptu na 30 metara od gola, dalje ih ni ne zanima, pa to odmah koriste da nameste defanzivni gard!
14. minut – Vez sredine terena. Učestvuju Mario, Stojka, Slaven, Mrđa. Kapiten ostavlja loptu Rumunu, čiji je šut blokirn i odlazi u korner.
15. minut – Sjajna lopta Stojke ka Tadiću na desni bok. Dušan kontroliše loptu i pušta Vulićevića da protrči i povuče igrača za sobom. Sledi centaršut ka Mrđi, koji ne dolazi do lopte jer pada nakon duela sa Žunićem. Pištaljka se ne čuje.
18. minut – Najava pobede. Tadić, sasvim zasluženo ide napolje, Maksimović ulazi na teren.
19. minut – Boban igra prvu akciju po boku sa Vulićevićem, nakon čega je izboren korner.
20. minut – EVO GOLA! Za dva minuta na terenu, drugi centaršut Maksimovića sa desnog boka ka Mrđi, sada nakon kornera Gosti kao malopre ne izbaciju loptu van terena, već izbijaju ka ivici 16 – erca. Na njihovu nesreću, tamo je Mario koji loptu zahvata u pokušaju šuta. To ne čini dobro, ali dovoljno da ona ide preko odbrane na glavu kapitena. Isti je udarcem, šalje u kontra ćošak, golmanov levi. 1:0!!! Sad se lakše diše.
26. minut – Akcija iz udžbenika. Stojka šalje fantastičan pas ka Mrđi, koji je još bolje prima u levom gornjem ćošku 16 – erca. Korak u napred i šut levicom, ali lopta ide preko gola. Aplauz obojici.
27. minut – Sad i Đurovski prebacuje gol sa 25 metara, nakon što je pokušao da lobuje istrčalog Živkovića.
28. minut – Gosti počinju sa izmenama. Savićević menja Vasića.
32. minut – Stošković umesto Obradovića ide na teren "Karađorđa".
34. minut – Katastrofalna greška sudije Karadžića. Peković zaustavlja napad gostiju i šalje odličnu loptu ka Mrđi. Ona ne stiže do njega, jer ju je Žunić zaustavio NAMERNO rukom. Dragan bi išao oči u oči na golmana. Karadžić se latio džepa, ali na zaprepašćenje svih sa tribina, vadi karton žute boje.
36. minut – Aleksić menja Đurovskog.
38. minut – Gosti završavaju sa promenama. Mijailović menja Jeremića. U ovih poslednjih šest minuta, dva najopasnija gostujuća igrača su napustila teren.
39. minut – Sam je izborio loptu, povukao je u napred i šutirao sa 20 – tak metara. Lovrić šalje loptu direkt u ruke Živkovića.
40. minut – Naša poslednja izmena. Stojku menja Medojević.
43. minut – Lepa akcija. Učestvuju i po jednom diraju loptu Slaven, Mrđa, Aleksić i Tumbasević. Vez je okončao kapiten, šutem u golmana.
44. minut – Aleksić, takođe, gađa Živkovića, sa 20 – tak metara. U nastavku, Medojević lucidno pokušava da uposli Mrđu, ali akciju prekida Žunić, koji je da je fudbalske pravde i Karadžićeve volje, već bio van terena 10 minuta.
Četvrti sudija pokazuje da će se igrati još tri minuta, a sledi u svakom po nešto.
45.+ 1 minut – Žunić pokušava da odigra na levi bok ka Simoviću, a mudro to predviđa Maksimović i preseca putanju. Loptom u nastavku pronalazi Aleksića, koji je rezantnim šutem šalje pored desne stative Živkovića. Dobra prilika da rešimo sve.
45.+ 2 minut – Šansa i za goste da dođu do boda, kad mi već ne možemo da dupliramo vođstvo. Dubinska lopta ka Betolngaru, koji je u skoku spušta ka Mijailoviću. To presreće Lovrić, čiji odbijanac ide ponovo na nogu Betolngaru. Šut mu ide preko Brkića i prečke, a mogao je, značajno mudrije, ponovo probati da odigra ka Mijailoviću, na koga niko od naših nije obraćao pažnju i koji bi se našao u 100% šansi.
45.+ 3 minut – Maksimović ponovo i opet kvalitetno probio desni bok, a loptom ponovo traži Mrđu. Santimetri su odlučivali da kapiten ne dođe do nje i ne pripreti Živkoviću.

Pištaljka se čuje, pišemo šesticu na tabeli uz gol razliku 4:0. Slavlje igrača na kraju sa Herr Stepijem koji se priključio, govori koliko su želeli pobedu. Teško, ali zasluženo, je izborena. Sledi priprema za gostovanje na Čukarici. Valjalo bi sa 9 bodova na kontu otići na dvonedeljnu pauzu, koja sledi nakon toga zbog obaveza reprezentacije.
SlobaNN
Posts: 273
Joined: Fri Nov 14, 2008 12:02 am

Post by SlobaNN »

Моје кратко виђење утакмице и појединаца у њој...
Металац једна екипа којој би ја забранио да игра фудбал, па они су се више излежавали него што су играли фудбал, чак су се излежавали и када су губили. Игра очајна али разумем и играче тешко је играти против толиког бункера и излежавања противничких играча. Створене су чак и 3-4 одличне акције. Укратко моје запажање о појединцима са овог меча.

Бркић - опет без посла као и у Кули, али шта год је имао од посла био је веома сигуран
Вулићевић - по мени играч меча, одличан брз и борбен фудбалер, пред њим је одлична фудбалска каријера
Плеч - види се искуство играња Бундес Лиге, једном речју мајстор
Ловрић - Катастрофална грешка на почетку меча где нам је онај црнац могао дати гол
Пековић - Изненадио ме је добром партијом упркос чињеници да није бек, веома борбен што ми се свиђа код њега али ужасно је спор
Тумбасевић - разочарао ме је био је најлошији на терену
Стјепановић - Такође слаб данас као и Тумба, и опет у недоглед иде оно његово превелико солирање
Ђуровски - Поправио је физичку спрему, одликовао се тачним пасовима + асистенција за гол
Стојка - види се да човек има фудбалског знања али мислим да је тек један делић применио за сада
Тадић - У првом полувременусвака лопта била код њега у ногама и он стално оће да имитира Кристијана Роналда са неким финтама које не би ни мени продао
Мрђа - Тотално одсечен у нападу, али велики је борац и свака му част на голу
Samo napred Vojvodina!!!
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Post by nssale »

Slabo kretanje je osnovni uzrok jučerašnje loše partije, nismo bili ni približno rastrčani kao u Kuli - to ide na dušu igrača.

Igra sa jednim špicem i uopšte malo igrača u završnici u ovakvim utakmicama protiv ovakvih ekipa je nešto što se meni uopšte ne sviđa, mislim da je ofanzivnija taktika sa 2 napadača nešto što svi očekuju - to ide na dušu trenera.

I jedno zapažanje - čini mi se da se prilikom treće izmene Miša dosta razočarano vraćao na klupu...
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Izvestaj sa RTV:

Vojvodina-Metalac 1:0
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Locked