UEFA Europa League - sezona 2009/10

Locked
lalinac
Posts: 13
Joined: Wed Jul 22, 2009 5:03 am

Post by lalinac »

A sta nas golman kaze... Brkić: Zagrmećemo kao Sveti Ilija! Daj Boze da bude tako...

Je li ljudi ide li neko u Austriju? Ja ne mogu, posao, a i finansije nisu bas u dobrom stanju...
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

http://www.sportske.net/vest/fudbal/voj ... -4904.html

Tako se ne postaje veliki fudbaler Aleksicu!!!
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

I sami kazu da ce im dodatni pritisak predstavljati uspeh Red Bull Salzburga :wink:

Kako su najavili Tomas Jun, strlac jedinog gola za njih, je povredjen (dobio je snazan udarac u koleno) dok je odbranbeni igrac Joachim Standfest bolestan...

Do sada je prodato oko 4 500 hiljada ulaznica po ceni od 15 do 25 jevreja, kapacitet stadiona za ovu utakmicu je 10 800 mesta...

Do sada su se najavili skauti;
Ajax Amsteradam, Shakhtar Donetsk, Ipswich, Alkmaar, Parma, Inter Mailand, Dortmund, Köln, Celtic Glasgow, Feyenoord Rotterdam.
Last edited by Dejan on Wed Aug 05, 2009 11:33 am, edited 1 time in total.
SlobaNN
Posts: 273
Joined: Fri Nov 14, 2008 12:02 am

Post by SlobaNN »

Dejan wrote:I sami kazu da ce im dodatni pritisak predstavljati uspeh Red Bull Salzburga :wink:

Kako su najavili Tomas Jun, strlac jedinog gola za njih, je povredjen (dobio je snazan udarac u koleno) dok je odbranbeni igrac Joachim Standfest bolestan...

Do sada je prodato oko 4 500 hiljada ulaznica po ceni od 15 do 25 jevreja, kapacitet stadiona za ovu utakmicu je 10 800 sedecih mesta...

Do sada su se najavili skauti;
Ajax Amsteradam, Shakhtar Donetsk, Ipswich, Alkmaar, Parma, Inter Mailand, Dortmund, Köln, Celtic Glasgow, Feyenoord Rotterdam.
Ако већ долазе скаути Ајакса можда ће онда и Тадић да проради :wink:
Samo napred Vojvodina!!!
User avatar
Commendatore
Posts: 55
Joined: Tue Jul 07, 2009 12:03 pm

Post by Commendatore »

A mi se uzdamo u mnogobrojne skaute jer ce nasi da se napale i zbog toga sto je Salzburg dobio pa Austrija ima pritisak haha :D :lol:

Sta sve nas narod nece da se seti.umesto da izadju i odigraju fudbal 90min...kakvi bre skauti kakav Salzburg...ne mogu da verujem da ovako neki ljudi posmatraju fubdal....

A kvota za nas 6 6,5 po kladionicama smo vec prezaljeni,ne razumem zasto je Austrija toliki favorit.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Commendatore wrote:A mi se uzdamo u mnogobrojne skaute jer ce nasi da se napale i zbog toga sto je Salzburg dobio pa Austrija ima pritisak haha :D :lol:

Sta sve nas narod nece da se seti.umesto da izadju i odigraju fudbal 90min...kakvi bre skauti kakav Salzburg...ne mogu da verujem da ovako neki ljudi posmatraju fubdal....

A kvota za nas 6 6,5 po kladionicama smo vec prezaljeni,ne razumem zasto je Austrija toliki favorit.
To su informacije sa njihovog zvanicnog sajta koje samo mogu da obogate ovu temu i da posluze nekom koga to zanima!

Tako da se toga nas narod nije setio, vec je samo preneo sa njihovog sajta, a ti si iskonstruisao zakljucke o skautima i Salzburgu...

Da mozda ne treba da gledamo fudbal iz ugla kladionicarski kvota :wink:
User avatar
Commendatore
Posts: 55
Joined: Tue Jul 07, 2009 12:03 pm

Post by Commendatore »

Dejan wrote:
Commendatore wrote:A mi se uzdamo u mnogobrojne skaute jer ce nasi da se napale i zbog toga sto je Salzburg dobio pa Austrija ima pritisak haha :D :lol:

Sta sve nas narod nece da se seti.umesto da izadju i odigraju fudbal 90min...kakvi bre skauti kakav Salzburg...ne mogu da verujem da ovako neki ljudi posmatraju fubdal....

A kvota za nas 6 6,5 po kladionicama smo vec prezaljeni,ne razumem zasto je Austrija toliki favorit.
To su informacije sa njihovog zvanicnog sajta koje samo mogu da obogate ovu temu i da posluze nekom koga to zanima!

Tako da se toga nas narod nije setio, vec je samo preneo sa njihovog sajta, a ti si iskonstruisao zakljucke o skautima i Salzburgu...

Da mozda ne treba da gledamo fudbal iz ugla kladionicarski kvota :wink:
Procitaj par postova pre mog pa ces videti...Tadic ce da se nalozi gledaju ga skauti pa ce da nam pomogne pobeda Salzburga....daj bre molim te.To sto je vest postavljena je ok ali kakve to veze ima sa F.K Vojvodina i nasom igrom tamo?

Pa kvote su u vecoj meri vezane za mec nego ta vest!!!

A muka mi od tih komentara,sto vise izgubimo veci smo optimisti,pa nam teren ne valja,sudija uvek los,sad nam pomazu skauti i neka pobeda Salcburga!!!Pa gde je tu fudbal!

Cinjenica je da nema Kize,Vulicevica i Aleksica i da je Mrdja pod znakom pitanja.Slike sa treninga koje su strasne,ocigledno da ni Stepa nema preko potreban autoritet!To je ono sto ce nam pomoci ili odmoci u Becu,nase ponasanje i nase zalaganje a neke tamo budalastine pa se jos drugi loze na to!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9761
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Commendatore wrote:A kvota za nas 6 6,5 po kladionicama smo vec prezaljeni,ne razumem zasto je Austrija toliki favorit.
Seti se onih sansi Austrije na Marakani,prvo one sto onaj (sto dao gol,cini mi se) plasirao loptu kraj gola (preko Lovrica),pa stativu onog crnca,pa se seti njegove sanse,kad je sam izasao pred Brkica,i toliko se sprdao sa sutem,kao da igraju protiv nekog ko je 10 rangova ispod njih.... i sve te sanse su stvorili,da se posteno ni oznojili nisu,dali su gol u gostima,u protivnickoj ekipi rasulo..... zaista treba biti idiot pa staviti Austrijance u ulogu velikog favorita.Sve ispod 3 komada u nasoj mrezi bice uspeh,bar za mene!!!!
Image
User avatar
SezioneFCV
Posts: 131
Joined: Wed Jan 19, 2005 1:57 pm
Location: Slaninarski logor

Post by SezioneFCV »

Evo clanak sa glavne stranice fudbalskog kluba - Austrija Bec!

Die Ausgangslage vor dem Europacup-Rückspiel gegen Novi Sad ist klar. Die Wiener Austria ist mit dem 1:1 aus der ersten Partie gegen den serbischen Vizemeister in einer leichten Favoritenrolle, mehr aber noch nicht. Dessen ist sich auch Trainer Karl Daxbacher bewusst: „Die Chancen stehen jetzt 60:40. Wir haben ein günstiges Resultat herausgeholt. Der größte Fehler wäre aber jetzt zu glauben, dass wir es schon geschafft haben.“


Bei der Austria-Führungsetage rund um AG-Vorstand Parits herrscht ebenfalls vorsichtiger Optimismus, mit einer gesunden Portion Realismus: „Man hat gestern beim Spiel von Salzburg in Zagreb gesehen, wie schnell es gehen kann. Ein Gegentor und die gute Ausgangssituation der Kroaten mit dem 1:1 aus dem ersten Spiel war dahin. Zagreb hat über weite Strecken gedrückt, Salzburg hat das Tor gemacht. Genau das darf uns morgen nicht passieren“, warnt der sportliche AG-Vorstand.


Dementsprechend legt Daxbacher auch die Taktik für diese wichtige Partie aus: „Wir dürfen nicht verhalten agieren, aber auch nicht ins offene Messer laufen. Ähnlich wie gegen Kapfenberg heißt es Geduld bewahren, aggressiv spielen, den Ball gut zirkulieren lassen und uns dadurch die nötigen Räume zu schaffen. Schon im Hinspiel hatten wir in beiden Hälften überraschend viele Tormöglichkeiten. Mit unserem Publikum im Rücken werden wir im Horr-Stadion genauso unsere Chancen bekommen.“



Die angesprochene Zweikampfstärke ist für Parits der Schlüssel zum Aufstieg: „Novi Sad ist vor allem eine technisch versierte Mannschaft, die nicht leichtfertig Bälle verschenkt. Wir müssen ihnen die Schneid abkaufen und sie nicht zu sehr ins Spiel kommen lassen. Dem ersten Tor kommt große Bedeutung zu. Gelingt es uns, können wir mit einer ähnlich kontrollierten Offensive wie gegen Kapfenberg in Ruhe auf das 2:0 spielen. Selbst bei einem Gegentreffer wäre noch nichts passiert.“


Auf zu viele Zahlenspielereien will sich Trainer Daxbacher vor diesem Duell um den Einzug in die vierte und letzte Qualifikationsrunde für die neu geschaffene Europa League aber gar nicht einlassen: „Ich möchte elf hochkonzentrierte Spieler auf dem Platz sehen, die genauso wie wir an den Aufstieg glauben und dafür kämpfen. Dann wird uns dieses Vorhaben auch gelingen.“


Angeschlagen ist derzeit noch der Torschütze aus dem Hinspiel, Tomas Jun, der am Mittwochnachmittag noch einige Fitnesstests absolvieren wird. Daxbacher sieht die Chancen auf seinen Einsatz bei 50 Prozent. Ausfallen dürfte hingegen der erkrankte Joachim Standfest. Die zwei möglichen Ersatzkandidaten auf der rechten Abwehrseite sind Florian Klein und Thomas Krammer.


Einmal mehr fix in der Startelf ist Tormann Robert Almer, der vom violetten Coach wie schon im Hinspiel in Belgrad wieder das Vertrauen gegen Novi Sad bekommt. Genauso wie der zuletzt leicht angeschlagene Aleksandar Dragovic, der am Donnerstag in die Innenverteidigung zurückkehren wird. Eine weitere Option im Mittelfeld ist Julian Baumgartlinger, dessen Muskelverhärtung aus dem Hinspiel in Serbien ebenfalls ausgeheilt ist


Dakle samo kratko da vam prevedem.

Daxbacher vidi malu prednost u koristi Austrije. On licno je ocenio da su sanse 60:40 za Austriju. Igrace inace istu Taktiku kao protiv Kapfenberg-a, to ukratko porazumeva da se igra agresivno i oprezno. Povreden je medjutim Tomas Jun koji je jos pod znakom pitanja dali ce igrati. Daxbacher je izjavio da su sanse 50% da ce igrati. Sigurno u timu Austrije nece biti Baumgartlinger. Inace poverenje trener u golu ce opet dobiti Almer, isto kao i Aleksandar Dragovic.
Jebes Beograd kad to je Bangladesh
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Mislim da ima jako puno ljudi ovde koji su veliki negativci po pitanju nasih sansi. Svaka tekma je za sebe, pa je i ova skroz razlicita od one prve na "domacem" terenu. Mislim da moze da bude svasta, a naravno da bih voleo da prodjemo pa makar i Brkinim golom u 93-em posle ocajno odigrane utakmice.

Mene vise interesuje ko ce istrcati na teren u ovoj, ipak dosta bitnoj tekmi za nas. Evo mog vidjenja

Sigurica(opet kazem po meni) su Brka, Lovric, Karan, Pekovic, Adjuru, Stjepanovic, DJurovski i Tadic. E sad, ocekujem i Vulicevica od prvog minuta ali s' obzirom na povredu treba ocekivati da ce mu ofanzivni zadaci budu znatno znatno ograniceniji. Za ostala mesta treba ocekivati ili Stojku ili Mrdju(ako su obojica povredjeni tesko je da ce biti na terenu u isto vreme bez obzira sto ne igraju na istim pozicijama, ipak su dosta blizu i trebalo bi da budu glavna napadacka snaga). Moj pik za poslednje mesto je Maksimovic, s tim da bi onda Tadic verovatno bio taj drugi spic(ako se uopste bude igralo 4-4-2). Potajno se nadam sansi za Smiljanica, Mitosevica i Hucisvilija.

Tako da bi moj pik bio ovaj


Brkic


Vulicevic(Smiljanic) Karan Lovric Pekovic




Stjepanovic Djurovski Adjuru Maksimovic




Mrdja Tadic


ili



Brkic


Vulicevic(Smiljanic) Karan Lovric Pekovic



Djurovski Adjuru



Tadic Stjepanovic Maksimovic



Mrdja


p.s. Mada sam skroz zaboravio na Tumbasevica a bogme i Grozdanoskog...Al me mrzi sad da menjam :D
Last edited by Rabba on Wed Aug 05, 2009 5:24 pm, edited 2 times in total.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

VOJVODINA: U Beču na pobedu

Sreda, 5. avgust 2009. 16:32

Fudbaleri Vojvodine od ponedeljka uveče borave u Beču gde ih u četvrtak u 19,15 na stadionu "Fric Horn" očekuje revanš trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope sa Austrijom (prvi meč 1:1).

"Sve je u najboljem redu. U Beču nas je dočekalo prijatno vreme, od oko 25 stepeni Celzijusa i kišica", raportirao je sportski direktor Miodrag Pantelić za klupski sajt.

"Dobro raspoloženje kvari nam zdravstveno stanje Miroslava Vulićevića, a tek na dan utakmice stručni štab odlučiće da li će on biti u startnoj postavi. Rumun Alin Stojka priključio nam se isto veče kada smo i mi iz Novog Sada stigli u Austriju, tako da smo kompletni", dodao je Pantelić.

Izabranici Dragoslava Stepanovića su u utorak trenirali na stadionu drugoligaša Admire, a u sredu će trenirati na stadionu Austrije.

Strateg "lala" nije promenio mišljenje izrečeno posle prve utakmice, da su šanse za plasman u narednu rundu 50:50.

"Strašno mi je žao što nismo iskoristili zrele šanse i što Austriji pre revanša nismo uterali strah u kosti, da nas se više plaši. Odigrali smo dobro, ali se na treningu posle meča kod igrača primećivalo neraspoloženje, kao da smo poraženi. Šanse su 50:50, optimista sam jer je sve ostalo otvoreno i odluka će pasti u drugom duelu. Megdan sa Austrijom može za nas da znači dobar start domaćeg šampionata, a ne samo prolaz u narednu rundu", rekao je Stepanović.

"Sigurno je da će Austrija drugi meč igrati znatno ofanzivnije. U kombinaciji je i drugi centarfor Mamadu Diabang, poznat mi je iz Nemačke, a trener Austrijanaca najavljuje napade od prvog minuta. Potcenili su nas u prvom meču, što sigurno neće biti slučaj u četvrtak. Svakako smo spremni na sve, moramo da otvorimo četvore oči i da svaki igrač pruži svoj trenutni maksimum, mada se u našoj igri primećuje nedostatak od dve-tri takmičarske utakmice", zaključio je Stepanović.


Slaven Stjepanović je bio jedan od najboljih aktera prvog meča. Imao je veliku šansu, ali je njegov šut zaustavila prečka.

"Uprkos nerešenom rezultatu u prvom meču i primljenom golu, mislim da imamo dobar rezultat. Idemo na pobedu u Beču, jer nam samo ona garantuje prolazak. Pokazali smo da možemo da igramo s Austrijom i nadam se da možemo dalje, samo treba da realizujemo prilike. Lako smo ulazili u šanse, a sada će verovatno biti još lakše, jer očekujem mnogo ofanzivniju njihovu igru, samim tim i više prostora za naše brze napadače", istakao je Stjepanović.

Meč će suditi Ukrajinac Oleg Orijehov koji je poznat Novosađanima, jer im je prošlog leta "delio pravdu" kada su kao domaćini igrali bez golova sa izraelskim Hapoelom.

Vojvodina će pored Srba na privremenom radu u Austriji verovatno imati i podršku 36 navijača iz Novog Sada koji su najavili organizovan odlazak.

(MONDO, foto MN Press)
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Voja wrote:
Commendatore wrote:A kvota za nas 6 6,5 po kladionicama smo vec prezaljeni,ne razumem zasto je Austrija toliki favorit.
Seti se onih sansi Austrije na Marakani,prvo one sto onaj (sto dao gol,cini mi se) plasirao loptu kraj gola (preko Lovrica),pa stativu onog crnca,pa se seti njegove sanse,kad je sam izasao pred Brkica,i toliko se sprdao sa sutem,kao da igraju protiv nekog ko je 10 rangova ispod njih.... i sve te sanse su stvorili,da se posteno ni oznojili nisu,dali su gol u gostima,u protivnickoj ekipi rasulo..... zaista treba biti idiot pa staviti Austrijance u ulogu velikog favorita.Sve ispod 3 komada u nasoj mrezi bice uspeh,bar za mene!!!!
Hajde se sada seti nasih prilika ( u prvih nekoliko minuta se ni nasi nisu oznojili, a imali 100% prilike :wink: ) kasnije Stjepanovic i Mrdja, pa dodaj na to da im verovatno ne igraju dva standardna iskusna igraca (Jun-strelac u prvom mecu i Standfest) Prilikom stative Brkic je odbranio...

Njihovi sami navijaci nemaju toliko poverenja u ekipu, kao sto mi imamo
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9761
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Dejan wrote:Njihovi sami navijaci nemaju toliko poverenja u ekipu, kao sto mi imamo
Ne bojim se ja kvaliteta Austrijanaca,vec se plasim da ce nas SLOMITI TEMPOM.Upravo ono sto pokusavam celo vreme reci,prvi mec smo odigrali KILAVO!!! A mi smo ti koji pretimo tempo igracima (Mrdja,Tadic,Maksimovic). Jedino u sta se zaista uzdam je teorija verovatnoce,a ona govori da je Austrija u zadnja 4 meca svima dala minimum po jedan gol,pa bi po nekoj verovatnoci i jedna nula trebala sevnuti,ali opet.... ni to nam ne garantuje prolaz!!!!

Ne znam sad napamet,ali mi se cini da je Radoye napisao da ne voli toliki pesimizam... pogledaj malo nekoliko dana unazad dok se pisalo o Songu,koliko je bilo pesimista!? Znaci,niko ovde nije pesimista bez opravdanja.Pa i najveci optimisti kad je Vosa u pitanju na ovom forumu (prepoznace se sami) su u jednom trenutku napisali za mene neverovatne recenice,da se plase Austrije (pre prvog meca).Ne bih rekao da je to pesimizam,vec surova realnost.Radoye,pogledaj malo svoje postove zadnjih godina,pa ces videti koliko je tu bilo psovki,razocarenja,pesimizma.... Vec sam napisao,ja verujem jos ovaj mec u nase kurazne izjave,ali... budemo li opet kilavili,igrali bunker,sa deset nazad i Mrdjom napred,budem li opet dobijao komentare tipa: "zvezdini (a znamo u kakvom je stanju zvezda) igraci su bar trcali (protiv Dinama,mada,ja nisam gledao taj mec) ,borili se,jeste da nisu stvarali sanse,ali ih je opet lepo gledati kako se bore za dres koji nose,a sto ne znaju,druga je stvar",niko mi nece moci zabraniti da sirim pesimizam. :wink:

EDIT:Izvinjavam se Radoyu,Rabba me isprovocirao... ali neka stoji napisano :wink:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Voja wrote:EDIT:Izvinjavam se Radoyu,Rabba me isprovocirao... ali neka stoji napisano :wink:
:wink:


EDIT:
Inace ovo sto kazes za gane da su se borili i tako to, to ovaj put ne stoji - jer s obzirom kako su se pokazali blizanci u svojim utakmicama mi smo uz sve nase dobro uocene manjkavosti koje ti istices bili 10 puta bolji. Sta ce ti vise nego da malo zaviris po raznim internet forumima i vestima pa pogledas komentare njihovih navijaca da vidis kako se svima njima gace tresu od ove ovakve Vojvodine i vec sada nas proglasavaju za sampione.

Pitanje je koliko se i ocekuje od jedne FK Vojvodine - treba biti realan, nismo mi Celzi ili Barsa, ja ni ne ocekujem da ce jedna ekipa iz raspale "Jelen Super Lige Srbije" popunjena poluproizvodima koji se ne mogu prodati u inostranstvo i jos fudbalski nepotpuno sazrelim mladim talentima igrati na vrhunskom nivou. Za ocekivati je da neke stvari skripe, ali ako igraci na terenu pokazu borbenost kad vec nemaju znanja ja cu biti spreman da im progledam kroz prste.

Ono, ima tu jos puno toga da se radi da bismo svi bili zadovoljni ali cini mi se ovaj put ima mesta i za optimizam. Cinjenice stoje da ekipa izgleda mnogo jace nego lane u isto vreme, i takodje u odnosu na direktne konkurente za trofeje u domacim takmicenjima. Pokazivala se zelja da se igra fudbal, a ne samo da se ubija igra, pokusavalo se napadati, stvarale su se sanse... E sad, videcemo vec sutra da li ova ekipa ima i karakter, ili ce se uplasiti na gostujucem terenu i dozvoliti sebi da je potopi "vruca" atmosfera.

Jer sutra se igra sa Austrijom a prvenstvo pocinje tek za 10-tak dana i zato prvo da se ovo odradi pa tek onda misliti o onom drugom.
Last edited by Radoye on Wed Aug 05, 2009 6:32 pm, edited 1 time in total.
User avatar
021
Posts: 858
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Voja wrote:Ne bojim se ja kvaliteta Austrijanaca,vec se plasim da ce nas SLOMITI TEMPOM.Upravo ono sto pokusavam celo vreme reci,prvi mec smo odigrali KILAVO!!!
Upravo to. Bojim se da Vojvodina nije u stanju da stisne protivnika, a kamoli da prelomi utakmicu na agresivnost i tempo. U tome prednjači mlitav vezni red, s izuzetkom Ađurua. Premalo je brzine i trčanja u našoj „novoj“ igri da bi se pobedio ozbiljniji protivnik. Ne igra se podjednako dobro u oba smera. U napadu se, opet, sve svodi na Mrđu, koji je velik potrošač lopti, a jako malo uradi. Posle prvog meča, stekao sam utisak da je Austrija spremnija, kompaktinja, uigranija, disciplinovanija ekipa koja više liči na celinu i igra opasniji i jednostavniji fudbal od Vojvodine. U trenucima kada bude „prštalo“, kada se utakmica bude lomila, Austrija će biti u prednosti. To bi, po meni, moglo biti dovoljno i presuditi utakmicu u njihovu korist.
Naravno, daleko od toga da smo mi bez šansi. Sve opcije su u igri, ali nema sumnje da je Austrija favorit, ako ni zbog čega drugog onda zbog činjenice što je Vojvodina suviše lako dozvolila sebi da u Beč dođe bez zaloga iz prve utakmice.
Locked