UEFA Europa League - sezona 2009/10

Locked
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Po meni,jedan od najlaksih protivnika,potajno sam se nadao bas njima.Austrijska liga je negde u rangu sa nasom,tako da ce biti mesta za igru.Njihovi najbolji igraci su dobro zagazili u cetvrtu deceniju zivota,tako da imamo i cemu da se nadamo.Ako ove ne prodjemo,nismo ni zasluzili da igramo 1.kolo,jer ponavljam zreb nam je bio naklonjen(osim sto je revans u gostima).
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1633
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Vienna away. Love it!
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
mmk
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2009 10:56 pm

Post by mmk »

Upravo tako!

Zavrsili su 3. u svojoj ligi i to za 2 boda ispred 4. i 5. Njihova liga nije nesto mnogo jaca od nase, sto nam daje za pravo da budemo optimisti. Takodje nesto vrlo zanimljivo mi je zapalo za oko, a to je da daju vrlo malo golova (+13) na kraju sezone, manje od 4. Sturma i 5. Rida. Ako nasa odbrana podize formu stalno i ako marcelo bude dobar mozda bi tu mogli da trazimo sansu. Mozda neka otvaranja pasovima iz sredine od strane Stoike iz polukontri (kad se igra u Becu), kod kuce ih moramo odma stisnuti. Cuo sam takodje da su jako nervozna ekipa i da imaju psiholskih padova dosta, tako da sitne provokacije nisu na odmet mozda uleti neki crveni pa nam olaksa posao bar malo.
Stize treca titula,
Posle dvajes' godina,
Sada radujete se svi,
Jer smo opet najbolji,

Vojvodina Novi Sad
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Jel to onaj isti recept iz revansa polufinala Intertoto Kupa sa Bastijom? :D Neko je pitao da li ostali stadioni u zemlji ispunjavaju uslove ili ne. Cini mi se da ispunjavaju, ali ne znam da li su licencirani od strane UEFA.
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

chinaman wrote:Jel to onaj isti recept iz revansa polufinala Intertoto Kupa sa Bastijom? :D Neko je pitao da li ostali stadioni u zemlji ispunjavaju uslove ili ne. Cini mi se da ispunjavaju, ali ne znam da li su licencirani od strane UEFA.
Ja koliko znam Borac je neposredno nakon sto je saznao rivala prijavio domacinstvo u Smederevu.

Tekst iz Zurnala od pre neki dan:

Stadion Inđije prošao je sve testove po UEFA kriterijumima, i svi učesnici Univerzijade imali su samo reči hvale za stadion koji zadovoljava najviše kriterijume UEFA. Novinari u Inđiji imaju VIP ložu sa telefonima i kompjuterima, uz klima uređaje. Nova severna tribina pruža poseban komfor sa novih 2000 stolica. Teren je proširen, a svlačionice uređene.


Stadioni koji ispunjavaju uslove UEFA u Srbiji:

1. Stadion Partizana, Beograd
2. Stadion Crvene Zvezde, Beograd
3. Stadion "Karađorđe", Novi Sad
4. Omladinski Stadion, Beograd
5. Stadion "Mladost", Kruševac
6. Stadion Smedereva
7. Stadion "FK Inđija", Inđija
8. Stadion "Čika Dača", Kragujevac
9. Stadion "Miloš Obilić", Beograd
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Ukoliko je ovo tacno onda tu ne bi trebalo da bude mnogo dileme, koji od ovih stadiona imaju reflektore?
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

chinaman wrote:Ukoliko je ovo tacno onda tu ne bi trebalo da bude mnogo dileme, koji od ovih stadiona imaju reflektore?
Reflektore imaju samo Zvezda i Partizan, ali tesko da ce nam odrediti satnicu u Beogradu pod reflektorima, tako da je svejedno, niko na Zvezdinom i Partizanovom stadionu nije igrao pod reflektorima, pa ni Sevojno juce. Kao sto se da videti imamo mnogo bolje opcije, samo se nadam da ovi iz kluba nisu vec prijavili Zvezdin :?
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Stadion Indjije jeste da zadovoljava uslove,ali ima mali kapacitet,dakle uz neku vecu posetu(i to ne bas neku ogromnu) tu mozda ne bi svi zainteresovani stali.Ipak,bolje Beograd nego Kragujevac jer je mnogo dalji,a i Smederevo nije bas blizu ali bi se mozda moglo tamo.Ipak za prvu utakmicu,legla bi Indjija jer ne ocekujem bas veliku posetu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Commendatore
Posts: 55
Joined: Tue Jul 07, 2009 12:03 pm

Post by Commendatore »

Austrija je mnogo iskusnija u Evropi nego mi igrali su Kup uefa svake godine i to po grupama(sem poslednje).Uopste nisu star tim!Idealan tim za ono sto kazu SPOJ MLADOSTI I ISKUSTVA!!!Ako izbacis Baha,Milenka i golmana svi su ispod 30g.

Bice to tvrd mec,sanse 50:50.Imaju 4 reprezentativca svi su ispod 22god i imaju po par meceva ili samo 1 za Austriju(Dragovic,Okotie,Junuzovic,Sulimani)

Bitno je dobiti ih kuci jer tamo ne verujem da cemo moci,bas su slicni nama po kvalitetu(po mojoj proceni)ali iskustvo je na njihovj strani.
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

STADION FK INĐIJA

Kapacitet : 3500 mesta za sedenje .
Sva sedišta su sa naslonom .

Broj ulaza za gledaoce : 4

Najudaljenije kote :
- po širini sever - jug : 112 metara
- po dužini istok - zapad : 132 metra

Broj svlačionica s kupatilima : 5
Image

Sasvim zadovoljavajuce, 3500 mesta! Stadion bi bio pun, i puniji nego u Beogradu 100 %. Plus ovaj stadion pruža odlične uslove za navijače, i može se na njemu stvoriti prava atmosfera, za razliku od Beograda.
stefan
Posts: 69
Joined: Fri Jun 19, 2009 11:57 pm
Location: Novi Sad

Post by stefan »

Posto Sevojno ( ako prodje Kaunas ) igra prvu utakmicu u Beogradu ( na vojnom stadionu ), ne znam da li je po pravilima uopste moguce da i mi igramo u isto vreme u Beogradu na stadionu udaljenom svega nekoliko stotina metara ? Da li bi u tom slucaju neko morao da igra utorkom ili sredom umesto cetvrtka ? A da su se iz nase uprave odlucili za na primer jna, ili Sevojno ili mi bi morali da menjamo domacinstvo prvog meca. Mnogo je varijanti u opticaju pa bi red bio da nam se obrati BB i resi sve dileme. Inace, predsednik je bio na zrebu u Nionu i mozda je i uspeo nesto da dogovori. Ako vec ne moze Karadjordje, ja sam za Indjiju !
Jedem luka i slanine ...
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

I ja sam za Inđiju, mnogo, ali mnogo bolja atmosfera bi se napravila u Inđiji i puno više ljudi koji vole Vošu bi bilo u Inđiji. Pa zamislite kako izgleda 5000 ljudi na Marakani (prazno) i 3.500 u Inđiji!!! Siguran sam da bi stadion u Inđiji bio pun do poslednjeg mesta, samo da i ovi iz uprave razmisle malo.
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

Nadamo se da ce i oni razmisliti, jer nema razloga za igranje u Beogradu! Svi smo za Indjiju, plus ovo sto kaze stefan treba imati u vidu, ja mislim da ce Sevojno da prodje Kaunas, a onda ima ono pravilo da u istom danu ne mogu se igrati utakmice u istom gradu u UEFA takmicenjima.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

Bilo bi dobro da oni koji imaju bilo kakve kontakte sa klupskim čelnicima pomenu istima ovu želju za mesto odigravanja utakmice sad več možemo reći većine navijača.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Стварно би било најблаже речено глупо ако би отишли у Београд. Треба размислити о свим другим опцијама. Ако затреба, нека се укључи тај нови семафор и отвори се запад, па да ипак у свом Карађорђу гледамо меч?
Locked