Vislavski & Šapuric vs Vojvodina

User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Red Firm wrote:
podbara wrote:Pre toga skupstinu kluba cinili su svi ljudi koji su redovno placali godisnje karte. Ovom inovacijom Viki je navijace pomerio u Sabor dok se skupstina bira od unapred delegiranih ljudi. Time je uspostavio pravnu osnovu za Kosticev totalitarni rezim.
Podbara, ako sam te dobro razumeo, Skupstinu Kluba su pre Vikija cinili svi oni sa godisnjim kartama, a nakon toga su svi navijaci pomereni u Sabor. Da li to znaci da je Skupstina Kluba pre Vislavskog brojala recimo 300 ili 400 (ili vise, nije bitna tacna brojka) ljudi koji su pacali godisnje karte?

.
Skupstine jeste brojala onoliko clanova koliko je ljudi platilo clanarinu. Sa dolaskom Kosanovica i njegovih prilepaka ta praksa se napusta. 1972
Image

1998

Image
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Podbara wrote:Usput receno, cisto radi podsecanja treba reci da je upravo zahvaljujuci gospodinu Vislavskom prosao statut kluba po kome je uvedeno novo telo zvano Sabor. Pre toga skupstinu kluba cinili su svi ljudi koji su redovno placali godisnje karte.
Podbara, ovde govoriš o situaciji koju je nasledio Vislavski dolaskom u klub i ja sam se obazirao upravo na taj period, a ne na sedamdesete, osamdesete... Nemam razlog da sumnjam u verodostojnost ovih slika, ali obojica poznajemo onoga koji je bio jedini predstavnik navijača od 1996. godine do dolaska Vikija u klub, pa možeš i njega da priupitaš kako je to sve izgledalo (o daljim dešavanjima sam već pominjao). Teorija je jedno, a praksa drugo. Kao sto i svi članovi Skupštine imaju pravo na uvid u Statut FK Vojvodina, tako ga je i videlo možda 5-6 ljudi do sada, pa on i dalje predstavlja neki vid javne tajne sa kojim se redovno spekuliše. Takođe se to odnosi i na Pravilnik o radu, u šta smo mogli da se uverimo prilikom par skupštinskih zasedanja, kada su određeni članovi na osnovu nekih članova statuta pozivali na pomenuti pravilnik.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Nisam ja stavio autenticne godisnje karte da bih replicirao tebi vec da pokazem da pojedine osobe koje se predstavljaju za moralne krstase za spas Vojvodine i nisu tako ciste kao sto se predstavljaju javnosti! Nemaju navijaci odgovornost za dolazak Kostica u Vojvodini vec prevashodno legende kluba i sportski radnici koji su svojim moralni autoritetetom otvorili put za ambis i provaliju iz koje smo se za dlaku izvukli!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Slažem se 8)
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Dnevnik wrote:IZ FK VOJVODINA
Vislavski vraća novac?

Prema rečima pravnog zastupnika FK Vojvodina, advokata Miroslava Perkovića, Vrhovni sud preinačio je odluku prvostepenog i drugostepenog suda prema kojoj je FK Vojvodina bio dužan, a to je i učinio, da nekadašnjem generalnom direktoru Miroslavu Vislavskom uplati oko 70.000 evra na ime odštete posle spora koji je Vislavski vodio s klubom zbog otkaza i neispunjenih obaveza iz ugovora.

- Vrhovni sud Srbije preinačio je presudu Optšinskog i Okružnog suda kao nezakonitu. FK Vojvodina očekuje povratak novca i nada se da će Miroslav Vislavski tako i postupiti – rekao je advokat Perković.

Miroslav Vislavski je kratko prokomentarisao vest:
- Ništa zvanično nisam dobio. Ako je tačno to što čujem, jasno je da sam zatečen i iznenađen. Nešto više moći ću da kažem tek kada dobijem presudu Vrhovnog suda – rekao je Vislavski.
Nadam se da ih nije vec potrosio... :roll:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Заиста незгодна ситуација. Ко зна, можда се Вики врати да одради новце?
šumar
Posts: 253
Joined: Thu Feb 05, 2009 8:27 pm

Post by šumar »

Vislavski,tvorac zajedno sa Kijcom novosadskog odbojkaškog čuda,nije onaj ko je po meri Dubroji,Bati,Aleksandru i Daltonu.
Njima trebaju Apro,Cvetko i Rabren.
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

Misliš da je on tvorac? Hmm :roll:
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
Locked