Vojvodina-Zenit (St. Peterburg)

Zaključana tema

Ishod utakmice:

Pobeda Zenita
4
10%
Nereseno
14
36%
Pobeda Vojvodine
21
54%
 
Ukupno glasova: 39

nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Post od nssale »

Postoji jedan košarkaški trener koji već dugo godina radi u jednom klubu i tamo iz godine u godinu gradi kulu pobedničkog mentaliteta. Na početku tog posla, između ostalog, terao je svoje igrače da na kraju svake četvrtine prave faul kako bi imali poslednji napad i kako bi oni sami rešavali svoju sudbinu. Bilo je promašaja i izgubljenih utakmica, ali se vremenom taktika isplatila i danas je u tom klubu svaki košarkaš svestan da igra utakmicu da bi je pobedio bez obzira da li je igra kod kuće ili na strani, da li je igra protiv slabijeg ili jačeg od sebe! Kao rezultat takvog shvatanja igre dolaze i rezultati i atmosfera i sve ostalo...jeste da je reč o košarci a ne o fudbalu, jeste da je reč o klubu nimalo nam bliskom, ali primer se po meni može preneti na sve i svakoga pa i na našu Vojvodinu!

U pravu su oni koji kažu da sve mora postepeno i da treba strpljenja, ali ako su pri tom mislili da će kukavičluk vremenom preći u junaštvo onda su se grdno prevarili! Kukavičluk može da pređe samo u još veći kukavičluk, a jedino mala hrabrost može da pređe najpre u podvig pa vremenom i u junaštvo.

Pobednički mentalitet se stvara protiv jačih od sebe pokušajem da ih dobiješ, a onda se protiv slabijih samo utvrđuje i potvrđuje! Pobednički mentalitet se ne stvara protiv slabijh!!! Ako jačeg ne dobiješ prvi put, pokušaćeš drugi put, ako ga ne dobiješ drugi put pokušaj treći, četvrti put i tako dok ga ne dostigneš....

Problem u utakmici protiv Zenita nije u rezultatu već u tome što mi po meni nismo ni razmišljali o ikakvom pokušaju da ih i malo dostignemo! Mi smo izgledali kao bokserska vreća, koja je tu samo da primi udarac bez ikakvog nagoveštaja da ga makar jednom uzvrati! To nije dobro i ne vidim šta nam takav pristup utakmici donosi?

Ono što mene više od svega plaši, jeste da sam ja u ovoj utakmici video model razmišljanja koji će biti primenjivan u svakoj ozbiljnijoj utakmici koja nas čeka u prvenstvu! Bojim se da će nas boleti glava od prevelikog taktiziranja koje nam na kraju po običaju neće doneti rezultat i posle kojeg ćemo se po ko zna koji put osećati kao tim bez imalo muda!
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

Grba_NS napisao:Ja sam pre utakmice upravo i zamisljao ovako nesto, 3:0 za Zenit uz to da se mi necemo naigrati, zato me ovaj poraz toliko i ne boli(sasvim realan odnos snaga)
Ljudi bre juce smo gubili od Hajduka sa Liona, a danas bi da se nadigravamo sa Zenitom-nemoguce, treba vremena, pa mi smo ozbiljan klub tek 2 godine!

A crveni kartoni mislim da su ponajvise posledica toga sto su sa pravom izmene!
Realan komentar u jednu ruku,nismo mi ni blizu Zenita...
Ali kako jedan Slaven Belupo moze da odigra ravnopravnu utakmicu,pa primer-reprezentacija Uzbekistana ih je pobedila na ovim pripremama...to je ono sto meni najvise smeta u celoj prici.Zbog cega mi ne mozemo da odigramo jednu korektnu utakmicu sa jacim protivnikom?
Moje misljenje je da nam je ova utakmica trebala upravo za razbijanje kompleksa od jacih ekipa.Vec godinama nedostaje taj bezobrazluk i prgavost da udjemo u takve duele bez respekta(naravno ne mislim na zdrav,sportski respekt koji uvek treba imati).Upravo to nas i deli od titule.Imamo mi i bolji igracki kadar,a i boljeg trenera od "vecitih",rekao bih da je sve u nasim rukama.Koliko mi budemo smeli za takav poduhvat toliko cemo i dobiti!



P.S.
nssale,kao prvo dobrodosao na forum i nadam se da ces se sto cesce pisati i doprinositi kvalitetu kako neke teme tako i celog foruma!
Slazem se sa tobom po pitanju naseg pristupa utakmici.Pogodio si poentu :wink:
Napred Voso!
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Post od nssale »

Hvala na dobrodošlici, ako budem imao nešto da izlupetam neću se ustručavati :D
Brane
Postovi: 517
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:18 am
Lokacija: Otava, Kanada

Post od Brane »

Potpuno se slazem da se ovakve utakmice moraju igrati. Pa gomila ovih igraca nikad nije ni igrala protiv boljeg protivnika. Nekima ce ovo otreznjenje uliti zelju da bolje i jace rade i samim tim i podignu kvalitet nase igre. Pogotovo par umisljenih glava koji misle da svet samo njih ceka da potpisu ugovor.
Ove pripreme su po meni dobro odradjene, za razliku od bezbroj prethodnih. Prvo, igraci na koje se racuna su tu bili od pocetka do kraja. Drugo, protivnici su manje-vise bili po meri. Prosli smo sasvim solidno protiv Ceha, Rumuna, Madjara. Ovaj zadnji nam je taman dosao da nam pokaze gde nam je mesto i da ima jos mnogo prostora za napredak, licni i timski. Mnogo mi je draze ovo nego da smo pobedili Veternik ili Palic.
Igraci, glavu gore, ne igra se svaki dan protiv osvajaca Super Kupa Evrope.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Milan »

nssale napisao:Postoji jedan košarkaški trener koji već dugo godina radi u jednom klubu i tamo iz godine u godinu gradi kulu pobedničkog mentaliteta. Na početku tog posla, između ostalog, terao je svoje igrače da na kraju svake četvrtine prave faul kako bi imali poslednji napad i kako bi oni sami rešavali svoju sudbinu. Bilo je promašaja i izgubljenih utakmica, ali se vremenom taktika isplatila i danas je u tom klubu svaki košarkaš svestan da igra utakmicu da bi je pobedio bez obzira da li je igra kod kuće ili na strani, da li je igra protiv slabijeg ili jačeg od sebe! Kao rezultat takvog shvatanja igre dolaze i rezultati i atmosfera i sve ostalo...jeste da je reč o košarci a ne o fudbalu, jeste da je reč o klubu nimalo nam bliskom, ali primer se po meni može preneti na sve i svakoga pa i na našu Vojvodinu!

U pravu su oni koji kažu da sve mora postepeno i da treba strpljenja, ali ako su pri tom mislili da će kukavičluk vremenom preći u junaštvo onda su se grdno prevarili! Kukavičluk može da pređe samo u još veći kukavičluk, a jedino mala hrabrost može da pređe najpre u podvig pa vremenom i u junaštvo.

Pobednički mentalitet se stvara protiv jačih od sebe pokušajem da ih dobiješ, a onda se protiv slabijih samo utvrđuje i potvrđuje! Pobednički mentalitet se ne stvara protiv slabijh!!! Ako jačeg ne dobiješ prvi put, pokušaćeš drugi put, ako ga ne dobiješ drugi put pokušaj treći, četvrti put i tako dok ga ne dostigneš....

Problem u utakmici protiv Zenita nije u rezultatu već u tome što mi po meni nismo ni razmišljali o ikakvom pokušaju da ih i malo dostignemo! Mi smo izgledali kao bokserska vreća, koja je tu samo da primi udarac bez ikakvog nagoveštaja da ga makar jednom uzvrati! To nije dobro i ne vidim šta nam takav pristup utakmici donosi?

Ono što mene više od svega plaši, jeste da sam ja u ovoj utakmici video model razmišljanja koji će biti primenjivan u svakoj ozbiljnijoj utakmici koja nas čeka u prvenstvu! Bojim se da će nas boleti glava od prevelikog taktiziranja koje nam na kraju po običaju neće doneti rezultat i posle kojeg ćemo se po ko zna koji put osećati kao tim bez imalo muda!
Lepo rečeno!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

nssale napisao: U pravu su oni koji kažu da sve mora postepeno i da treba strpljenja, ali ako su pri tom mislili da će kukavičluk vremenom preći u junaštvo onda su se grdno prevarili! Kukavičluk može da pređe samo u još veći kukavičluk, a jedino mala hrabrost može da pređe najpre u podvig pa vremenom i u junaštvo.

Pobednički mentalitet se stvara protiv jačih od sebe pokušajem da ih dobiješ, a onda se protiv slabijih samo utvrđuje i potvrđuje! Pobednički mentalitet se ne stvara protiv slabijh!!! Ako jačeg ne dobiješ prvi put, pokušaćeš drugi put, ako ga ne dobiješ drugi put pokušaj treći, četvrti put i tako dok ga ne dostigneš....

Problem u utakmici protiv Zenita nije u rezultatu već u tome što mi po meni nismo ni razmišljali o ikakvom pokušaju da ih i malo dostignemo! Mi smo izgledali kao bokserska vreća, koja je tu samo da primi udarac bez ikakvog nagoveštaja da ga makar jednom uzvrati! To nije dobro i ne vidim šta nam takav pristup utakmici donosi?
Ono što mene više od svega plaši, jeste da sam ja u ovoj utakmici video model razmišljanja koji će biti primenjivan u svakoj ozbiljnijoj utakmici koja nas čeka u prvenstvu! Bojim se da će nas boleti glava od prevelikog taktiziranja
Bravo Sale!
Tekst bi mogao da se okači u svlačionicu i da ga pred svaku utakmicu obavezno pročitaju naši igrači.Čini mi se da bi onda gledali sasvim drugačiji fudbal.Fudbal kakav se nekad davno igrao u Novom Sadu.
I tad nam ponovo ne bi predstavljalo problem da Atletiku ponudimo ,,majstoricu" u Madridu.
Problem zaista nije u rezultatu utakmice sa Zenitom.Problem je što smo, kako reče Sale, vreća.Vreća u koju može da udari, bez problema, svako. I veliki imali (i to kadgod hoće), a da jedino zaboli navijače.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Bilo jedared ne tako davno, kad je Djumi bio trener, da smo prvi put posle jako dugo vremena izasli na marakanu sa namerom da igramo fudbal pa sta bude. Popili smo 3 komada ali niko ama bas niko nije bio nezadovoljan sta smo tamo pokazali nego su svima nama navijacima bila puna srca.

U isto vreme cini mi se da je tom prilikom srusena i jedna predstava u glavama nasih igraca da je zvezda neki bauk i da se sa njima u najboljem slucaju kuci mozemo nadati remiju a u gostima se sa njima ne moze igrati. Taj rezultat je tog dana bio takav kakav jeste vise zbog nedostatka srece nego zelje, i usprkos jednom na papiru teskom porazu mislim da smo iz te utakmice ipak vise odneli mi, zasluzili smo respekt u taboru protivnika kakav je do tada bio rezervisan samo za njihove komsije-blizance i ubrzo smo im naplatili taj poraz jednom drugom trojkom bas tu na njihovom stadionu.

I to je to - ako nikad ni ne pokusas neces nikada ni znati koliko vredis i da li mozes da se nosis sa onima koji su jaci od tebe. Ostarices u uverenju da si vecito slabiji, losiji, gluplji, manje vredan... A nekad je dovoljno samo zeleti pokusati i vec sama ta zelja ti moze uliti snagu da ucinis podvig cak i preko svojih realnih mogucnosti.

I onda vise nisi ti taj koji se plasi protivnika i ko nosi kompleks nize vrednosti - vec protivnik pocinje da respektuje i da se plasi od tebe...
Zaključana tema