Oni sponzorišu njih

vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Mnogo je sira ova prica nego sto mi uopste mozemo da zamislimo,jer se svih ovih godina,od devedesete pa na ovamo stvarao taj sistem u kojem je najveca dilema Srpskog naroda,pored one o cetnicima i partizanima,za koji klub se navija?!zvezdu ili partizan...treca opcija jednostavno nepostoji,u javnosti je stvorena slika da taj nesrecnik koji navija za neki drugi klub boluje od neke neizlecive bolesti u glavi ili ko zna cega?!
Kada je Gojko gostovao na SOS-u,novinarka ga pita za koga navija,on kaze za Vojvodinu,a ona ga onda pita "DOBRO ZA VOJVODINU,ALI ZA KOGA STVARNO NAVIJAS?!zvezdu ili partizan.." jer navodno u Beogradu mnogi vole klubove iz svog kraja,Zemun,OFK,Cukaricki...ali u principu svi navijaju za ona dva kluba!
E sad u takvom jednom sistemu,gde mi realno cinimo ugnjetavanu manjinu od svih medija pa i novosadskih,jako tesko mozemo uraditi nesto krucijalno za tu nasu stvar iz prostog razloga jer nemamo potrebnu kriticnu masu za tako nesto!Eto danas u Dnevniku neki lik potpisan inicijalima najavljuje odlazak Tadica i Djurica u partizane,da li on zna nesto vise od nas,da li nasa uprava na taj nacin pokusava da im digne cenu,da li je placen od tih istih partizana ili samo hoce da nas iritira ja stvarno nemam pojma ali znam da Dnevnik vec duze vreme ne kupujem bas zbog tih stvari!
Druga bitna stvar u celoj ovoj prici je ponasanje naseg kluba,koji je potpuno nezainteresovan za sve to sto se desava,jednostavno ih to izgleda uoposte ne dotice,jer da mi imamo podrsku kluba u ovakvim situacijama sigurno da bi nesto mogli da uradimo,da barem malo promenimo situaciju u nasu korist!
Imamo ljude u klubu koji drmaju ovim gradom,a nista u vezi stadiona nisu u stanju da urade,cak ni one dimnjake da skone,imamo ljude u klubu koji drmaju gradom a ni na novinare ne mogu da uticu da ne pisu gluposti ili da pisu u nasu korist.....i kad je vec tako,sta mi obicni smrtnici mozemo da uradimo?!Jedino da poludimo i cekamo neko drugo vreme kada nas bude znatno vise i kada ce i nasa rec ili delo nesto znaciti a ne samo zagolicati nase protivnike!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

budababa wrote:Ja se i van stadiona druzim sa navijacima Vose, jer gotovo ceo moj kvart navija za stari klub, posle utakmice idem na pivo ispred radnje koju drzi bracni par koji ima kalendar i zastavicu u objektu i uvek nas pita kako smo odigrali, šišam se kod frizera koji je slaninar, i sl. Te sitnice, kada te komsija pozdravi ispred ulaza i pita: “kako smo prosli?”, ja ne bih menjao ni za citav dzak njihovih sponzora. I neka ih, nek’ su im i novci, pa i nasi. Ovaj nas smek nikada nece moci kupiti…
E to je to!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Radoye wrote:
budababa wrote:Ja se i van stadiona druzim sa navijacima Vose, jer gotovo ceo moj kvart navija za stari klub, posle utakmice idem na pivo ispred radnje koju drzi bracni par koji ima kalendar i zastavicu u objektu i uvek nas pita kako smo odigrali, šišam se kod frizera koji je slaninar, i sl. Te sitnice, kada te komsija pozdravi ispred ulaza i pita: “kako smo prosli?”, ja ne bih menjao ni za citav dzak njihovih sponzora. I neka ih, nek’ su im i novci, pa i nasi. Ovaj nas smek nikada nece moci kupiti…
E to je to!
Potpisujem.
Ne volem spiskove bilo koje vrste.Ja znam kome pripadam i što bi rekao najpoznatiji novosadski kantautor (u jednoj čuvenoj društveno angažovanoj pesmi):...nemoj se jediti, pravda će pobediti...
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked