Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Ne znam da li je ovo bas adekvatno da ide u ovaj topik ali u svakom slucaju bolju varijantu nisam nasao.
U zadnje vreme(uostalom tako je od uvek) se ovde cesto provlaci razmisljanje kako bi bilo idealno da u Vojvodini rade(od ekonoma pa sve do predsednika kluba)"nasi"ljudi,ljudi koji Vojvodinu nose u u srcu,sa cime se ja naravno slazem,pod uslovom da imaju kvalitet za taj posao!E sad se sa pravom postavlja pitenje,koji su to "nasi" ljudi koje non stop pominjemo,da li mi uopste imamo ljude koji ispanjuvaju sve te kriterijume,od kvaliteta,njihove privrzenosti Vojvodini pa sve do njihove zelje za angazovanjem na tim poslovima?!Imamo temu "gde su sta rade" nasi bivsi igraci koji su jos aktivni ali se cesto pitam gde su nasi bvsi igraci koji su okacili kopacke o klin a trenutno su u najboljim godinama da krenu sa nekim ozbiljnijim angazovanjem u sportu,da li su bas svi krenuli u neke svoje licne biznise,vodjenje kafica,restorana ili pak ima i onih zeljnih ostanka u fudbalu?!S obzirom da je aktuelno trazenje trenera koji ima izmedju 35 i 40 godina,ja sam pre neki dan razmisljao koji su to nasi bivsi igraci koji ispunjavaju taj kriterijum i gde su oni trenutno i dosao na dosta porazavajuci zakljucak da za vecinu igraca te dobi ja pojma nema gde su i cime se bave,iskreno,kada je Radojicic postavljen na mesto Bekijevog pomocnika ja sam prvo pomislio u fazonu"odakle je ovaj sada ispao"jer pojma nisam imao da je uopste u Novom Sadu a kamoli da je trenirao Indeks!Gde su ostali iz te njegove generacije?Ja sam kao i mnogi najvise nade polagao u naseg kapitena Saulu ali koliko sam imao prilike da cujem,tesko da od njega u buducnosti mozemo nesto da ocekujemo!Sta je sa ostalima?Sa Samardzicem,Jezdimirovicem,Sabom,Scepanovicem,Halilagicem,OzegovicemVukoticem .......sa nesto starijim generacijama?!Na ovom forumu figuriraju iskljucivo dva imena(Govedarica i Grujic),protiv kojih ja naravno nemam nista protiv,cak naprotiv ali zar smo posle toliko generacija igraca,spali na samo dva imena?!
Pre neki dan,citamo kako nas predsednik kaze da novi trener Vojvodine mora da neguje ofanzivan fudbal,forsira mlade igrace i da pritom ima dobre rezultate?!Da nije smesno,bilo bi tuzno!Koji jos ozbiljan klub ima takve zahteve?!Pa valjda u svakom klubu igraju oni najbolji a ne najstariji ili najmladji?!Da nije mozda kasa presuslila,pa se pod ovim forsiranjem mladih igraca podrazumeva njihova skora prodaja?!
Mene nije sramota da priznam,da bih najvise voleo kada bi nam klub funkcionisao kao sto danas funkcionise partizan tj.da nam bivsi igrac a ne bivsi korumpirani sudija bude sportski direktor,da nam potpredsednik kluba zaduzen za sportska pitanja bude takodje bivsi igrac a ne hotelijer i bivsi vlasnik lanaca marketa i prodavnica obuce i odece,da nam se kao i partizanu oko kluba non stop motaju bivsi igraci....prosto ne mogu da verujem da mi u upravi nemamo nijednog coveka iz sveta sporta,da nam trenera biraju ona dvojica koja nikakve dodirne tacke sa sportom nemaju,da nam od tri potpredsednika takodje nijedan nema veze sa sportom...bar da znam da su rekreativno igrali fudbal,pa da mogu mirno da spavam ali ovako..?!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9801
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Pokusaj citati temu "Gde su,sta rade..." od pocetka,pa ce3s videti,da sam je ja upravo i zamislio kao temu posvecenu igracima koji su okacili kopacke o klin i informacijama o njima,ali nazalost.... niko nema te informacije ili ako ima ne zeli da postavi. jbg. Za Jezdimirovica mislim da cak jos uvek igra za neku madjarsku ekipu.... eto,toliko.
Image
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Moje misljenje o tome ko treba da vodi klub i da igra za njega,znate svi,pa necu pisati o tome.Mi smo takva sredina da brzo zaboravljamo nase ljude,ne cenimo ih dovoljno i svaki dodjos nam je bolji od nas.Nemojte pogresno da me razumete,svi smo mi neki dodjosi,samo razlika je velika.Mi smo se prilagodjavali sredini u koju smo dosli a ovi novi prilagodjavaju sredinu sebi,isticu sebe,dobro se reklamiraju a Lale ko Lale,cute,odmahuju rukom i kad su naj ljuci kazu:Bog te materin.Ne guraju se da upadnu nigde,jos uvek misle da je mudro cutati ako nemas nista pametno kasti.Eto ti Vlado odgovor gde su ljudi koji su nesto znacili klubu,kojima je klub nesto znacio.Niko ih ne zove jer bi doticnoj gospodi samo smetali,nemaju svoj lobi koji bi ih izgurao.U svakom vecem klubu,bivsi igraci svracaju u klub,nesto se pitaju.A kod nas?Zar mislis da nema ama bas niko pametan i sposoban da radi nesto?Glupost.Sekta je to.Svaki ulazak ima cenu.Voleo bi da Gaga Radojcic uradi nesto jer kazu da ima stofa za trenera i da je dobar covek ali mislim da je prerano upao tu gde jeste.Ali opet se sve to desilo zato sto ga je Niksicki lobi gurnuo za pomocnika Bekiju,a Beki nije ni pomisljao na njega.O pojedinacnim imenima nebi puno al evo ti za pojedine sto si spomenuo de su.Sabo je direktor u Keckemetu,prosle godine bio je pomocnik Sivicu i usli su u prvu ligu.Sad dobro guraju.Jeb..a,miran,povucen,niko ga ne zove,verovatno bi i da dodje rekli da je grobar.PRAVI COVEK ZA NAS KLUB,da radi u njemu.Za Samardzica se prica da je skaut Herevena a cujem i da je neku decu iz Karavukova preporucio u nas klub.Ocigledno ima dobre veze sa Holandijom.DOBAR COVEK ZA NAS KLUB.Za Halilagica kazu da zavrsava trenerske skole u Londonu i Istambulu,da ce biti dobar trener.Nesto je radio u Pazaru ali nije dugo izdrzao.Da ne sirim previse,sa Govedaricom exstra ekipa za klub.Neukaljani,postovani,imaju sportskih veza po celom svetu,radili po zapadnim metodama,ucili od svetski cenjenih strucnjakaSta je vise potrebno.ALI.Ko da ih postavi.Nama trebaju poslusnici koji ce da rade kako im se kaze a oni to verovatno nece.I eto ti zatvoren krug i opet Jovo nanovo.Udavi vas.Pozdrav
Cika_toma

Post by Cika_toma »

kad gledam kako se ova diskusija polagano rasplamsava, prosto mi dodje krivo sto sportskevesti vise ne rade... koliko tu stofa ima za analizu, narocito kada se dodaju razne insajder informacije, pikanterije i onaj ton nostalgije :)

no, kada jednog dana, negde, ponovo krene jedno takvo, bicu neskroman pa reci jedino underground i nezavisno sportsko glasilo, neka jedan od prvih naslova bude "Bivse legende preuzele kormilo Vojvodine" (u svakom smislu i svakoj poziciji, od ekonoma do predsednika), a ja cu biti vise nego zadovoljan...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9801
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Niko ti ne brani da svojim analizama obogacujes i ovaj forum i tako mu doprineses jos vecem kvalitetu
Image
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

PRIJATELJ wrote:Moje misljenje o tome ko treba da vodi klub i da igra za njega,znate svi,pa necu pisati o tome.Mi smo takva sredina da brzo zaboravljamo nase ljude,ne cenimo ih dovoljno i svaki dodjos nam je bolji od nas.Nemojte pogresno da me razumete,svi smo mi neki dodjosi,samo razlika je velika.Mi smo se prilagodjavali sredini u koju smo dosli a ovi novi prilagodjavaju sredinu sebi,isticu sebe,dobro se reklamiraju a Lale ko Lale,cute,odmahuju rukom i kad su naj ljuci kazu:Bog te materin.Ne guraju se da upadnu nigde,jos uvek misle da je mudro cutati ako nemas nista pametno kasti.Eto ti Vlado odgovor gde su ljudi koji su nesto znacili klubu,kojima je klub nesto znacio.Niko ih ne zove jer bi doticnoj gospodi samo smetali,nemaju svoj lobi koji bi ih izgurao.U svakom vecem klubu,bivsi igraci svracaju u klub,nesto se pitaju.A kod nas?Zar mislis da nema ama bas niko pametan i sposoban da radi nesto?Glupost.Sekta je to.Svaki ulazak ima cenu.Voleo bi da Gaga Radojcic uradi nesto jer kazu da ima stofa za trenera i da je dobar covek ali mislim da je prerano upao tu gde jeste.Ali opet se sve to desilo zato sto ga je Niksicki lobi gurnuo za pomocnika Bekiju,a Beki nije ni pomisljao na njega.O pojedinacnim imenima nebi puno al evo ti za pojedine sto si spomenuo de su.Sabo je direktor u Keckemetu,prosle godine bio je pomocnik Sivicu i usli su u prvu ligu.Sad dobro guraju.Jeb..a,miran,povucen,niko ga ne zove,verovatno bi i da dodje rekli da je grobar.PRAVI COVEK ZA NAS KLUB,da radi u njemu.Za Samardzica se prica da je skaut Herevena a cujem i da je neku decu iz Karavukova preporucio u nas klub.Ocigledno ima dobre veze sa Holandijom.DOBAR COVEK ZA NAS KLUB.Za Halilagica kazu da zavrsava trenerske skole u Londonu i Istambulu,da ce biti dobar trener.Nesto je radio u Pazaru ali nije dugo izdrzao.Da ne sirim previse,sa Govedaricom exstra ekipa za klub.Neukaljani,postovani,imaju sportskih veza po celom svetu,radili po zapadnim metodama,ucili od svetski cenjenih strucnjakaSta je vise potrebno.ALI.Ko da ih postavi.Nama trebaju poslusnici koji ce da rade kako im se kaze a oni to verovatno nece.I eto ti zatvoren krug i opet Jovo nanovo.Udavi vas.Pozdrav
:!: :!: :!:
Cika_toma

Post by Cika_toma »

Voja wrote:Niko ti ne brani da svojim analizama obogacujes i ovaj forum i tako mu doprineses jos vecem kvalitetu
naravno, svestan sam te cinjenice i zahvalan sam na tome. na kraju krajeva, uvek sam isticao da je ovo jedan od retkih navijackih foruma gde je privilegija biti clan...
Cika_toma

Post by Cika_toma »

I, da, jos jedna stvar - cini mi se da, koliko god to cudno zvucalo, UPRAVA NAPOLJE nije prava parola, kao i da RABRENE (CVETKO, DUBROJA...) ODLAZI nije pravi poklic.

Jer, nije poenta da ko ce OTICI - milion isto takvih stetocina, ako ne i gorih, premazanijih i nekompetentnijih ceka da uskoci na njihovo mesto prvom prilikom i da zaskoci svojih 5 minuta slave (manje slave, vise korupcije...).

Osim toga, geslo UPRAVA NAPOLJE, nije takodje bas tacna, jer ovo nije uprava, vec gomila cirkusanata i krvopija, pijavica koji su se nakacili na ono malo zdravog mesa sto je ostalo...

Zato je, ako smem da konstatujem, prava parola UPRAVO DOLAZI - konacno!

Vazda su mi na k.... isle one idiotske reklame sa Kolinom i Lazom Ristovskim, ali zaista imamo ljudi koji su "svetski, a nasi" - pa, koliko su puta, u razlicitim ulogama i funkcijama na ovom forumu vec spomenuti jedan Govedarica, Grujic, Djumi, Saula i ostatak ekipe? Samo, bojim se da je jedini odgovor stetocina, a sve uz podrsku nista manje stetocinskog saveza i nista manje slepe javnosti - "neka ceka Vojvodina". A, sa njom, i fudbal u Srbiji. Nekome, jednostavno, tako odgovora...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8880
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Cika_toma wrote:...ovo nije uprava, vec gomila cirkusanata i krvopija...
:wink:
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

DOSTA SMO MENJALI TRENERE,RED JE DA MENJAMO UPRAVU,NA CELU SA CVETKOM I RABRENOM!!!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Lako cemo mi naci trenera i ostalo, prvo da se kurtalisemo nase bede, Ridjosica i Rabrenovica! Koloko su neunistivi i nenadjebivi ne mogu da verujem, ali sami smo i MI krivi :!:
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Napad na titulu :lol: opasna borba za trece mesto sa Javorom :lol:
Napad na kup :lol: nova bruka protiv smesnih Lionaca :lol:
Liga KUP UEFA :lol: Bruka u Izraelu :lol:
Trener za velika dela na duze staze :lol: smesno

Da li iz ovog proizilazi da Rebrenovic, Ridjosic i Dubroja treba da napuste klub, da li navijaci treba da reaguju :?: Da li bese da mi drzimo kljuceve grada, a iz toga ne proizilazi da drzimo kljuceve ni "NASE" Vose :?:
User avatar
Milan
Posts: 4207
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Somborac wrote: Da li iz ovog proizilazi da Rebrenovic, Ridjosic i Dubroja treba da napuste klub,
Svi smo mi u velikoj zabludi ako mislimo da su nam ova trojica glavni krivci. Iz dana u dan sam sve sumnjičaviji da su RR uopšte neki faktor. Izgleda da se mnogo krupnije stvari se iza brega valjaju...

Ono što je najgore od svega, a mislio sam da se to neće nikada dogoditi, postajem skroz ravnodušan (što ljudima koji planiraju budućnost Voše verovatno ide u prilog). Možda to nije ni ravnodušnost, jer nerviram se svakim danom do bola, ali nekako sam počeo da priželjkujem smrt naše Dame. Vreme je da se skine sa aparata za disanje, ne treba je više mučiti, omogućimo joj makar dostojanstven odlazak na onaj svet. Ovo je velika patnja i za nju (samo što je ona u komi), a još veća za nas koji osećamo ovoliku bol...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8880
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

U kulturnim zemljama obicno kada rukovodioci naobecavaju svasta pa to nisu sposobni da ispune oni sami daju ostavke i odu jer ne mogu da trpe sramotu... Kod nas obraz ne vredi ni pisljiva boba a sramota je samo za budale koji jos veruju da moral postoji i da sluzi necemu. Sto kaze Djole "davno nam je vrag zaseo na prag" - i sad nam je tako kako nam je.
User avatar
Grbavac
Posts: 46
Joined: Wed Nov 12, 2008 3:35 pm

Post by Grbavac »

Tandem RR je rak Vojvodine.
Rak treba pod hitno odstraniti.
To trenutno mogu da urade samo oni kojima je do Vojvodine stalo, ocekivati da to neko drugi uradi za nas je uzaludna misija.

Pisanjem po forumima ih necemo oterati, treba nam akcija...
Post Reply