KK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
fare
Posts: 2830
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: KK Vojvodina

Post by fare »

Isto kao fudbaleri kada je naj potrebnije oni očajni ponovo trojke bacanje kamena sa ramena ako se nešto drastično ne promeni u našu korist revanš će biti čista formalnost. :(
Strašno šut za tri 3 od 17 a za 2 8 od 23 .
User avatar
rykerfcv
Posts: 821
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: KK Vojvodina

Post by rykerfcv »

Koliko individualnih greski strasno...
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2106
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Крај
Војводина - Спартак 73:74
User avatar
rykerfcv
Posts: 821
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: KK Vojvodina

Post by rykerfcv »

-1 Одлично већ доста пута се доказује да су Ракићевић,Канингем и Николић наши најбитнији играчи.Тајмаути Исакова су магични после сваког тајмаута направимо неку серију.
САМО БОРБЕНО
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
fare
Posts: 2830
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: KK Vojvodina

Post by fare »

Fenomenalan rezultat kada se pogleda statistika koju su donekle malo do kraja popravili jedino Rakićević raspoložen danas ako se ne varam za 3 5 od 6.
Za 3 10 /29.za 2 13/35. slobodna bacanja čak 7 promašaja i što me najviše iznenadilo nadskakali nas za 12 skokova. Do revanša neka vežbaju samo za 3 poena mislim da će odigrati mnogo bolje nego u Novom Sadu. Lepa poseta svaka čast u publici i Zuka i Uroš Nikolić.
Duplof
Posts: 898
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: KK Vojvodina

Post by Duplof »

Kakav je rezultat bio, dobro se završilo. Ovako laički, zaista nisam neki veliki poznavatelj košarke, deluje mi da smo mnogo silili i izgrešili bespotrebno u drugoj četvrtini.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
fcvisart
Posts: 64
Joined: Wed Jul 13, 2022 12:04 pm

Re: KK Vojvodina

Post by fcvisart »

Sramota za upravu da dopusti da spartakovi simpatizeri budu na centralnom delu tribine. Mogu misliti gde bi nas stavili kod njih.
Najveća ljubav, jedina moja, Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2106
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

fcvisart wrote: Thu May 09, 2024 9:36 pm Sramota za upravu da dopusti da spartakovi simpatizeri budu na centralnom delu tribine. Mogu misliti gde bi nas stavili kod njih.
+1
Saki
Posts: 65
Joined: Sun Jan 15, 2023 1:19 am
Location: Liman III

Re: KK Vojvodina

Post by Saki »

Na tribinama od fudbalera koliko sam ja video bili su: Zuka kapiten, Nikolić, Petrović, Savićević, Crnomarković, Korać. Zuka je navijao celu utakmicu, a pri kraju mu se pridruzio i Petrović koji je takodje urlao i bodrio naše! IMAMO IH U SUBOTICI!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2106
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Искрено срамота колико је дошло људи у неким моментима симпатизери Спартака више су се чули од већине људи. Свака част за групу људи која је стојала доле до ограде са пар бубњева и од првог минута бодрила Вошу. :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2106
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

СПАРТАК НОСИ ПЛУС ЈЕДАН У "ДУДОВУ ШУМУ" У ФИНАЛУ АБА 2 ЛИГЕ ПРОТИВ ВОЈВОДИНЕ Суботичани ближи елити, потпуни спектакл на Спенсу

Image

У спектакуларном амбијенту у великој сали Спенса, кошаркаши Спартака били су замало бољи од Војводине у првој утакмици финала АБА 2 лиге и један поен предности носе у Суботицу, пред меч одлуке.
Владало је велико интересовање за војвођански дерби, много навијача и познатих лица бодрило је кошаркаше Војводине и Спартака, међу којима су били и прослављени тренер Душко Вујошевић и легендарни кошаркаш Жарко Паспаљ.

Иако се претпостављало да би одбране требало да буду нешто чвршће на почетку, то се није дешавало, пошто су и једни и други проналазили начин да дођу до коша. Нешто лакше, то су успевали гости, који су повели 18:13, после тројке Соколовића.

Исти играч је направио серију, којом су гости дошли до 27:20, након што је неометан поново био прецизан са дистанце. Оно што је Новосађане красило током читаве сезоне је исправна селекција шута, што овај пут није био случај, за разлику од супарника, који је баш из тог разлога направио поменуту залиху крајем прве четвртине.

Исти проблеми пратили су екипу Милоша Исаков-Ковачевића и у другој деоници. Никако није стратег Војводине проналазио петорку која би могла да пронађе препознатљиви дефанзивни моментум и да из тога дођу до нападачког ритма. О томе колико су се црвено-бели мучили, довољно говори и 3/16 за три у првом полувремену, на шта су се наслонили и офанзивни скокови Спартака, па и не чуди двоцифрено вођство Суботичана пред одлазак на велики одмор - 40:30.

У наставку је виђена боља игра домаћих, али је Церовина био прича за себе. Погодио је две тешке тројке, од чега је једна била уз фаул, што је неутралисало издање Војводине, која је полако почињала да диже ниво игре. Ракићевић се разиграо и захваљујући њему је новосадски састав имао минус осам чекајући четврту четвртину, што и није био толико велики заостатак узимајући у обзир то да су Суботичани изгледали надмоћно.

Све се то брзо променило. Канингем је почео да ради оно што зна најбоље и да као газела проналази пут до коша. Био је права покретачка снага, а када се надовезао Савић тројком, новосадски тим је смањио на минус један за ерупцију одушевљења у великој сали Спенса која на кошаркашким окршајима дуго није била виђена. Уследила је игра нерава, у којој је на крају био бољи Спартак за један поен што гарантује апсолутну неизвесност пред меч одлуке у Суботици, који је на програму следећег четвртка у "Дудовој шуми".

Војводина - Спартак 73:74 (20:27, 10:13, 19:17, 24:17)

НОВИ САД: Велика дворана Спенса, гледалаца: 6000, судије: Белошевић, Хаџић, Савовић.
ВОЈВОДИНА: Канингем 14, Бањац 2, Војиновић, Недељков, Љубичић 7, Ракићевић 19, Заграђанин, Бумбић 2, Савић 15, Николић 6, Џонсон 6, Вучетић 2.
СПАРТАК: Церовина 13, Цветковић, Милисављевић 5, Гордић 11, Радосављевић 2, Медаревић 2, Тејић 8, Лазић 6, Мареља, Соколовић 8, Мозли 9, Барна 10.

Слика дана!
Ред је у једном моменту био до семафора.
Image
User avatar
torrente
Posts: 511
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: KK Vojvodina

Post by torrente »

Odlična tekma,Brojnost na utakmici veca nego na fudbalu mnogo mnogo,srljali smo u napadu tačno ono sto sam i rekao ,greške u napadu smo donekle ispravili odbranom ,ali opet zakenjamo sa brzopltim rešenjima u napadu,ali ...sve ukupno odlična prava uzbudljiva utakmica!!!
Svaka čast i u revanšu je sve otvoreno!!!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2106
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПОСЛЕ ПРВОГ ВОЈВОЂАНСКОГ ДЕРБИЈА У ФИНАЛУ АБА 2 ЛИГЕ Предност Суботичана није гаранција

Image

Били су на конопцима кошаркаши Војводине, али су успели да се издигну и са минус 13 преокрену моментум и готово потпуно анулирају заостатак против Спартака у финалу АБА 2 лиге.
Тако Новосађани, који су пружили нешто лошију партију, могу да буду задовољнији - са само минус један путоваће у Суботицу (73:74) и покушати да дођу до трофеја и АБА лиге.

Тренер првака Кошаркашке лиге Србије Милош Исаков-Ковачевић анализирао је минули дуел.

Однос асистенција и изгубљених лопти и код једне и код друге екипе је доста лош, али таква су финала. Оно што је нама потребно је да урадимо добру анализу и да на време кренемо да личимо на себе, како бисмо могли да направимо још један мали подвиг за нас на изузетно тешком терену у Суботици – поручио је млади стратег.

Колега са клупе ривала, Владимир Јовановић, позвао је на опрез, упркос предности.

Задовољан сам резултатом, мада он не представља неку гаранцију, то није игра на 1-0 у партијама, него на 1:0 у поенима, тако да следећу утакмицу крећемо испочетка. Ово је била чврста утакмица, у појединим тренуцима не баш тако учинковита са обе стране, али то је било и очекивано. Ово су два добра тима, имају квалитетне сезоне, и једни и други играчи су јако мотивисани и то се види – навео је тренер Спартака.

Наредни дуел на програму је 16. маја од 19 часова у "Дудовој шуми" у Суботици. Шампион постаје екипа са укупно бољом кош разликом.
fare
Posts: 2830
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: KK Vojvodina

Post by fare »

Jedno mi nije jasno protiv Spartaka bilo bi preko 6000 ljudi a samo jedna strana tribina a sada u rukometu na obe tribine ima oko 7000 ljudi nije mi jasno.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2106
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

fare wrote: Sun May 12, 2024 6:04 pm Jedno mi nije jasno protiv Spartaka bilo bi preko 6000 ljudi a samo jedna strana tribina a sada u rukometu na obe tribine ima oko 7000 ljudi nije mi jasno.
Западна трибина била је пуна плус тераса горе и биле су две монтажне трибине север и југ са људима. По мени више је било на кошарци него на рукомету.
Post Reply