KK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2089
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ВОЈВОДИНА ЈЕ У ФИНАЛУ :cheers: :deal:
Друга утакмица полуфинала Аба2
Војводина - Подгорица 97:55 (22:12, 20:15, 30:8, 25:20)
User avatar
rykerfcv
Posts: 808
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: KK Vojvodina

Post by rykerfcv »

Kakva partija nasih momaka.ostao sam bez teksta... 97-55
Vojvodina ide u finale kupa gde ceka boljeg iz duela mzt Skoplje-spartak Subotica
Ali kakva odbrana se igra na +40,Savic skace,bori se,grize prosto neda da neko prodje.
Last edited by rykerfcv on Thu May 02, 2024 9:02 pm, edited 1 time in total.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2089
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Бошкић у публици бодрио Вошу до финала. :cheers:
ssnigd
Posts: 3400
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: KK Vojvodina

Post by ssnigd »

Ju ju ju kakva kosarka. Kapa do poda svima!!!
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Nevernik II
Posts: 458
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: KK Vojvodina

Post by Nevernik II »

To kad ja ne gledam, oni ulete u NBA mode :lala:

Sad sledi, što bi rekli simpatični debili sa Arene, derbi severa Srbije.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2089
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ВОША ДЕМОЛИРАЛА ПОДГОРИЦУ И ПЛАСИРАЛА СЕ У ФИНАЛЕ АБА 2 ЛИГЕ! Ривал потпуно разбијен, остали само делићи

Врхунском игром од почетка до краја, кошаркаши Војводине пласирали су се у финале АБА 2 лиге, победом над Подгорицом на Спенсу са 97:55. У борби за титулу играће против бољег из дуела Спартак - МЗТ.

Било је поспрдних коментара на освајање првог места у Кошаркашкој лиги Србије, сумњи у могућности екипе која је у последње време била у паду форме, Суперлига није имала слуха за интересе српске кошарке, већ су превладали они лични, који су их ставили између чекића и наковња и натерали их да у свакако нехуманом ритму одиграју максимално и на том фронту...

Имали су и минус 18 после првог дуела полуфиналне серије АБА 2 лиге и веома тежак задатак да то надокнаде. Када су крочили на паркет, пола сата пред утакмицу - полупразне трибине. И уместо да их то сломи, пробудило је њихов препознатљив идентитет од којег су саздани. То је невероватна способност да све што је против њих искористе као гориво и окрену у своју корист.

Кошаркаши Војводине одиграли су монструозно против Подгорице којој нису дозволили ни да се понада. Распарчали су је на ситне комаде. Од њих није остало ништа.
Новосађани су у финалу АБА 2 лиге. На корак од сна и највишег ранга регионалног такмичења.

Кошаркаши Војводине смогли су снаге, одиграли одлично, убедљиво победили, а онда знали и да прославе пласман у финале.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2089
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ГРАДОНАЧЕЛНИК НОВОГ САДА МИЛАН ЂУРИЋ БОДРИО кошаркаше Војводине у полуфиналу АБА 2 лиге против Подгорице; „Искрене честитке”

https://www.dnevnik.rs/sport/kosarka/gr ... rugom-mecu
fare
Posts: 2828
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: KK Vojvodina

Post by fare »

Ja bi više voleo Mzt mislim da bi lakše sa njima izašli na kraj.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2089
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ЖЕЉКО РЕБРАЧА ПОСЛЕ ПЛАСМАНА У ФИНАЛЕ АБА 2 ЛИГЕ Играо сам одбрану као '98-е!

Image

У шаљивом тону о великом успеху.
Председник кошаркашког клуба Војводина Жељко Ребрача прокоментарисао је успех Новосађана и пласман у финале АБА 2 лиге. Првак Кошаркашке лиге Србије је преокренуо великих 18 поена заостатка из Подгорице и демолирао истоимену екипу са 97:55. Тиме је не само надокнадио дефицит, већ и нанео тежак пораз супарнику.

Имамо капацитет да играмо одлично. Ово је била ментална утакмица. Током 40 минута смо играли одлично, а и супарник се мало изгубио. Свакако, честитам им, било је одлично полуфинале, али није готов посао - навео је прослављени српски кошаркаш у изјави за Спортске нет.

Први човек новосадског тима активно је поред клупе испратио сваки посед Војводине.

Играо сам одбрану као 1998. године, само иза реклама - нашалио се Ребрача.

Подсетимо, тада је Југославија освојила Светско првенство победом над Русијом у финалу. Управо је легендарни центар био најзапаженији у том сусрету са 16 поена и 11 скокова.

Сада ће као функционер имати прилику да дође до највећег успеха у новој улози, уколико се Војводина домогне трофеја АБА 2 лиге. Потенцијални ривали су Спартак или МЗТ. Суботичани су са пет разлике славили у првом дуелу у Скопљу.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2089
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПО­СЛЕ "МА­ЛОГ ЧУ­ДА" ВОШЕ ВРЕД­НОГ ФИ­НА­ЛА АБА 2 ЛИ­ГЕ Та­ко Игра­ју Мај­сто­ри

Image

Чак 18 по­е­на за­о­стат­ка ус­пе­ли су да на­док­на­де ко­шар­ка­ши Вој­во­ди­не из пр­ве утак­ми­це про­тив Под­го­ри­це у го­сти­ма и са 97:55 де­мо­ли­ра­ју ри­ва­ла у ма­лој са­ли Спен­са, чи­ме су до­ка­за­ли да су при­че о па­ду фор­ме и из­гу­бље­ној се­зо­ни про­шлост. Ре­ал­ност је да се Но­во­са­ђа­ни са­да на­ла­зе у фи­на­лу АБА 2 ли­ге, на дво­меч од сна и нај­ви­шег ран­га ре­ги­о­нал­не ко­шар­ке.

„Ма­ло чу­до". Та­ко је тре­нер пр­ва­ка Ко­шар­ка­шке ли­ге Ср­би­је, Ми­лош Иса­ков-Ко­ва­че­вић, на­звао оно што је по­треб­но ње­го­вој еки­пи да би ану­ли­ра­ла ве­ли­ки де­фи­цит про­тив са­ста­ва ко­ји се до окр­ша­ја у Спен­су на­ла­зио у нај­бо­љој фор­ми.

Че­стит­ке мо­јим мом­ци­ма на по­бе­ди – по­чео је мла­ди струч­њак. – Сви смо све­сни да је био Ве­ли­ки че­твр­так и то "ма­ло чу­до" се де­си­ло. Има­мо ве­ли­ку за­хвал­ност Бо­гу на све­му ово­ме што се де­си­ло и иде­мо да­ље у фи­на­ле, да од­и­гра­мо још два су­сре­та – ин­си­сти­рао је да бу­де кра­так Иса­ков-Ко­ва­че­вић.

Је­дан од мо­то­ра еки­пе и не­ко ко је ду­го ин­те­грал­ни део си­сте­ма Но­во­са­ђа­на, Урош Ба­њац, по­себ­ну па­жњу по­све­тио је на­ви­ја­чи­ма.

Пу­бли­ка нас је по­др­жа­ла, ни­кад пу­ни­ји Спенс ни­је био и до­дат­но су нас по­гу­ра­ли. На по­лу­вре­ме­ну смо ви­де­ли да има још про­сто­ра за на­пре­дак и ве­ро­ва­ли до кра­ја. На­кон по­ра­за у Под­го­ри­ци, пси­хич­ки смо па­ли и би­ла нам је по­треб­на но­ва енер­ги­ја, ус­пе­ли смо да про­на­ђе­мо мо­дел игре и сла­ви­мо ви­ше не­го што је до­вољ­но. Све ово да­је нам ве­ли­ку до­зу са­мо­по­у­зда­ња. Има­мо ко­нач­но ма­ло ви­ше вре­ме­на да ис­тре­ни­ра­мо - се­дам да­на. Од 15. мар­та игра­мо на два да­на и ве­ру­јем да ће струч­ни штаб ура­ди­ти до­бар по­сао ко год био у фи­на­лу и да ће­мо од­и­гра­ти и бо­ље не­го што смо до сад све утак­ми­це – за­кљу­чио је Ба­њац.

Вој­во­ди­на је на овом су­сре­ту има­ла чак 20 ско­ко­ва ви­ше од ри­ва­ла (39-19), 17 си­стен­ци­ја ви­ше (25-8). Чак сед­мо­ри­ца пр­во­ти­ма­ца је би­ло дво­ци­фре­но, што го­во­ри са­мо јед­но – цр­ве­но-бе­ли су тим.

По­бе­да по­све­ће­на Лу­ки Ашће­ри­ћу
Не за­бо­ра­вља­ју пр­во­тим­ци но­во­сад­ског са­ста­ва ни са­и­гра­ча Лу­ку Ашће­ри­ћа, ко­ји је об­но­вио по­вре­ду пне­у­мо­то­рак­са и не­ће се вра­ћа­ти на пар­кет до кра­ја се­зо­не. О то­ме је го­во­рио цен­тар Вој­во­ди­не Зо­ран Ни­ко­лић.
Пре све­га, по­бе­ду по­све­ћу­је­мо Луки, ком же­ли­мо што бр­жи опо­ра­вак. Не­ве­ро­ват­но је шта се де­си­ло. Има­ли смо вре­ме­на да се при­пре­ми­мо и са ја­сним ци­љем, што енер­гет­ски, што ко­шар­ка­шки, ка­ко шта да ура­ди­мо. Кључ је би­ла од­бра­на, од­и­гра­ли смо је фе­но­ме­нал­но и ис­кљу­чи­ли њи­хо­ве нај­бо­ље игра­че. Ко год био ри­вал у фи­на­лу, да­ће­мо све од се­бе да осво­ји­мо тро­феј и уђе­мо у АБА ли­гу – под­ву­као је Ни­ко­лић.
fare
Posts: 2828
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: KK Vojvodina

Post by fare »

Finale sa Subotičanima .
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2089
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Прва финална утакмица на програму је у четвртак (9.мај) у Новом Саду, а реванш седам дана касније у Суботици.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2089
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

masterNS
Posts: 577
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: KK Vojvodina

Post by masterNS »

Atmosfera protiv Podgorice u maloj sali je bila odlicna. Pretpostavljam da su morali u veliku jer je mala zauzeta.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2089
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ИГРАО И У НБА, АЛИ МУ ПОБЕДА У ДРЕСУ ВОШЕ ПОСЕБНО ЗНАЧИ Један од највећих преокрета у каријери

Image

Кошаркаш Војводине Џеред Канингем говорио је после пласмана његовог тима у финале АБА 2 лиге.
Канингем је био најистакнутији у редовима новосадског тима, који не само што је надокнадио минус 18 из првог дуела против Подгорице, већ је и нанео веома тежак пораз супарнику – 97:55. Некадашњи НБА ас и саиграч Леброна Џејмса у Кливленд Кавалирсима уписао је 20 поена.

Ово је један од највећих преокрета у једној утакмици у мојој каријери, хвала момцима за енергију, тренеру и свима који су допринели. Идемо у финале и нећемо се на овом зауставити – истакао је Канингем за РТВ.

Амерички бек је црвено-бели дрес обукао крајем прошле године и представљен је као велико појачање. За сада оправдава ту улогу, с обзиром на то да просечно бележи 13 поена по утакмици у регионалном такмичењу.
Post Reply