Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 3927
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@Voja

Ja dobro kapiram tvoje rezonovanje i znam u kom pravcu razmišljaš samo stvari ne funkcionišu tako.

I generalno ne možeš da se boriš za tu emociju i jednakost a smetaju ti povratnici u klub sada ćeš pričati o kvalitetu i da li ih je neko gledao a malopre nije važan kvalitet Rosića i ako je bolji ali nije to ta jednakost nema to što ima Carević a možda i ima ali je u tvojim očima Carević taj a u nečijim drugim će biti Rosić i to je taj krug.

Klinac će najviše da zavoli Medojevića i kao povratnika kad vidi matorog kako mu zaigralo srce, upala suza u oko pa mu matori kaže sedi ovde da ti ispričam zašto. Nema ni tog Carevića niti bilo kog igrača koji mogu to da nadomeste i donesu.

Svi smo mi drugačiji i gledamo drugačije na stvari.

Ulazimo u bespotrebnu diskusiju gde ćemo se samo nadovezivati i gledati šta kome odgovara u nalisanom upisu, ja ću svakako u klin a ti u ploču i nema svrhe da dalje diskutujemo na ovu temu. :cheers:

Razumemo se ti i ja jako dobro ali malko drugačije posmatramo stvari. :cheers:

Ps. I ti klinci će pre ili kasnije naučiti da se ne vezuju toliko za fudbalere jer nema tog ko se vezao za nekog a da se nije bar jednom opekao a i to je draž neka :)
Last edited by Deep Purple on Mon Apr 29, 2024 10:54 pm, edited 5 times in total.
User avatar
rykerfcv
Posts: 792
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Transferi

Post by rykerfcv »

Mislim da cemo Deep i ja pokrenuti za koji mesec peticiju da se Meda vrati u Vojvodinu :cheers:
U zivotu mi samo treba Meda i Rockov u ovoj ekipi Vojvodine :whistler:
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Puno je argumenata u diskusiji i tesko je proceniti sta je dobitna kombinacija.
Najblizi sam Vojinom stavu i mislim da je tu kljucan onaj deo, gde Voja kaze moze, ali ako je 5 miliona. Naravno da je 5 tesko dobiti za golmana iz nase lige, ali bar 2-3 moze, pogotovo sto Carevic ima CV Barselone.

Sa druge strane, ako otvaramo trziste Spanije, to je dobar posao.
Pokusali smo sa Italijom, sa kojom blizanci imaju dil, pa Tanjga nije uradio nista.
Onda dodje Kuntic i dovede Serija iz Francuske, dovede se Korac iz Luksemburga. Usmeravamo se ka Zapadnoj Evropi, sto je pozitivno.
Dobro smo otvorili i Portugaliju. I sto kaze Voja, a ja se slazem, da bi sa Traoreom, da je ostao, imali stopere kompatibilne i za 3 u zadnjoj liniji.

Doveli smo iz Portugalije i Mateusa, koji se isto tako dobro pokazao.

Ako je cena odlaska Carevica na Pirineje, deo tog dogovora sa Granadom, onda se mora ispostovati, makar trenutno taj transfer bio na ustrb Vose. 300.000 plusa, sto je Deep izracunao, finansijski Vosi ne znaci nista, a sto Voja kaze tih 800.000 je od Kabica. Naravno ako je istina da je isplaceno.
Daleko vise finasijski i sportski znaci igra u LK , LE ili da, kao cz, uzmemo kredit od banke, koja ce ga otpisati.To je najbolji model poslovanja.
Last edited by Turija on Mon Apr 29, 2024 11:27 pm, edited 3 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3991
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Voja wrote: Mon Apr 29, 2024 10:40 pm Zasto igrac iz Vose ne bi otisao za 3-4 miliona?
Zato što mora da postoji neki razlog za to da nam neko ponudi 3-4 miliona za igrača? To što smo mi jednom pobedili TSC i odigrali 0:0 sa ciganima nikako neće našim igračima povećati cenu na 3 miliona. Pogotovo našim ne-EU igračima. A da bismo došli do toga da imamo značajnije uspehe, klub mora da vrti. Jednostavno, mora. Previše se navijači tripuju po srpskom fudbalu. Cigani svoje mega-talente plasiraju za velike pare na talasu koji prolazi, mi nismo ni malo deo tog talasa. Njihov balon će se izduvati i već se izduvava.
Voja wrote: Mon Apr 29, 2024 10:40 pm Zasto im onda nismo ponudili i (pro)dali Rosica za 800 000, mislim ako je isti kvalitet kao Carevic, a mozda i bolji. Mi bi isto imali top zaradu, a njima za drugu ligu ne treba bolji (skuplji) golman
Zato što nisu oni došli kod nas i rekli, e jel imate vi nekog golmana za nas.

Inače, apsolutno se ne slažem sa tobom po pitanju Carevića kao igrača na kojeg se klinci lože. Delim mišljenje Mareta da će sa dve tri dobre utakmice itekako krenuti da se deru "Rosiiiiiiiiić" po poljanama dok pikaju fucu.

Za Bjekovića se sa druge strane slažem sa tobom. Forum je uzeo Bjeku na zub, imao je i on prilično veliki udeo u tome, ali onako kljakav upada klincima u oči i ne sumnjam da ga vole. Tako i treba. Nadam se da ostaje i da će da bude sve bolji.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
VošaNS
Posts: 785
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Transferi

Post by VošaNS »

Dušan Tadić: Nije realan povratak u Vojvodinu, zvezda favorit

https://meridiansport.rs/fudbal/dusan-t ... vezda-kup/
Cane
Posts: 1056
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Transferi

Post by Cane »

VošaNS wrote: Tue Apr 30, 2024 11:25 am Dušan Tadić: Nije realan povratak u Vojvodinu, zvezda favorit

https://meridiansport.rs/fudbal/dusan-t ... vezda-kup/
Rekao je ono što je realnost, uz lepe želje za FKV što je pohvalno i za očekivati od njega.
Bez obzira na to nije loše iz marketinških razloga s naše strane držati tu ponudu otvorenom i dalje :)
Ko zna kako se stvari u međuvremenu mogu okrenuti, a do tada neka se bar priča koliko toliko :?
User avatar
Deep Purple
Posts: 3927
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Karlsson
Posts: 2135
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Smešno. Prošle godine bili spremni da ga prodaju za milion Sampdoriji, a sada je i četiri malo.
Nego od kada to telegraf ima jače insajdere u klubu od Dnevnika i Mocarta?
hvylarn
Posts: 410
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Pa tek što smo mu produžili ugovor, zašto bismo ga prodavali odmah na leto?

Tim će napredovati prodajom/kupovinom igrača boljih igrača od prethodnih dok se ne poklopi vrhunski tim. Seriji, Koraći i ostali. Jedino tako može do krajnjeg cilja, a to je ta titula o kojoj svi maštamo. Nažalost većina sadašnjeg tima to nije.
djoks
Posts: 89
Joined: Fri Jul 28, 2023 12:25 pm

Re: Transferi

Post by djoks »

4.000.000€ и мало је? За Чумића није било мало 1.500.000€ али за Ивановића изгледа јесте. Немам ништа против Ивановића чак ми је и постао донекле драг има добар пријем колико сам приметио али људи 4.000.000€ није мала цифра могли би за те паре довести и шпица и оба бека и то сва тројица да су на нивоу серија
ДушанФ89
Posts: 75
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: Transferi

Post by ДушанФ89 »

djoks wrote: Tue Apr 30, 2024 2:46 pm 4.000.000€ и мало је? За Чумића није било мало 1.500.000€ али за Ивановића изгледа јесте. Немам ништа против Ивановића чак ми је и постао донекле драг има добар пријем колико сам приметио али људи 4.000.000€ није мала цифра могли би за те паре довести и шпица и оба бека и то сва тројица да су на нивоу серија
+1
User avatar
Deep Purple
Posts: 3927
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Pa malo je jer se planira potpuna afirmacija u sledećoj sezoni u kojoj ako nastavi sa ovakvim partijama može da ode i za 5-6 mil plus procente, treba pametno da se reaguje ako procene ljudi u klubu da može da ode posle još jedne cele sezone za veće pare onda to treba i iskoristiti ali opet može i da mu padne cena ako ne odigra dobro zato je najbitnije i u razgovoru sa njim doneti pravu odluku.

Mihajlo je zalog i planiran je za prvog napadača i sld sezone. On sigurno može sld sezone da se bori za prvog strelca lige pogotovo ako ekipa dobije dodatno na kvalitetu posle letnjeg prelaznog roka.

Mada generalno 4m i 15-20% od naredne prodaje bi bila jako ozbiljna prodaja Ivanovića.

@Karlsson

Pa tada kada je bilo za milion on nije odigrao ovako kao i sada, mislim to je logično, normalno je da mu je cena porasla posle dobrih partija i plus stojimo mnogo bolje finansijski nego u tom periodu.

Telegraf je često iznosio prvi vesti u vezi našeg kluba a kako dolaze do informacija ne znam.

@Djoks

Mi smo za Čumića dobili 3m ali je 1.5 otišlo Olimpijakosu jer nisu hteli da nam prodaju ostalih 50% prava za njega u periodu pre te ponude.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9787
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Samo da taj Zenit ne bude... put kojim i sestrica ide, a po mnogim pitanjima mnogo je i slicnosti
Image
Karlsson
Posts: 2135
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Moja kritika nije bila upućena upravi koja navodno odbija 4 miliona, već medijima za koje mislim da lažu i preteruju.
A ovo ''odbijamo 4 miliona, jer možemo kasnije da izvučemo više'', koliko smo se puta načitali i naslušali poslednjih godina, a koliko smo puta te zamisli i planove sproveli u delo?
Samo za vreme mandata ove uprave smo navodno odbili 3 miliona za Kabića i 4 miliona za Miloševića. I šta je na kraju bilo? I opet iznova ista priča.
User avatar
Maki
Posts: 1139
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Četiri miliona za Ivanovića bi bila prava satisfakcija za mnogo kritikovanu omladinsku školu koja u svakoj generaciji ima igrača ovog kalibra. Uz pametna ulaganja, mogli bismo da živimo samo od prodaje mladih igrača. Makar pola ovog novca treba uložiti u talente iz Vojvodine, Šumadije, Republike srpske i Crne Gore, pa i iz Evrope, kao i u kvalitetne skaute. Ostatak bi trebalo uložiti u stadion.
Dok novac za pojačanja (strance, Crnogorce i ciganske otpatke) treba i dalje tražiti u državnom budžetu ili od prodaje tih istih igrača. Ako je kombinacija sa Granadom Carević-Petrović dogovorena još zimus i da nam je Njegoš u okviru nje došao na pozajmicu, onda je istina i ona kombinacija Radulović-Kabić. U oba slučaja smo ispunjavali tuđe želje i izgleda dobro prošli u smislu kvaliteta, ali u smislu identiteta i para za sada je to čist gubitak, ili smo bar na nuli. Tek ako obezbedimo grupe u Evropi, pokazaće se kao pun pogodak.
Post Reply