Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 21. maj u 20.15h

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1960
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Grbavica.021* »

Ко ће судити финале купа: Јовановићу хет-трик?

https://www.zurnal.rs/scc/clanak/182651 ... u-het-trik

Победнику Купа Србије 10 милиона

https://www.zurnal.rs/scc/clanak/182652 ... 10-miliona
User avatar
Deep Purple
Posts: 3881
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

I samo da se nadovežem Firma je izvukla i originalnu foru i to je sve. Čak je i transparent više simpatičan nego ne znam koliko uvredljiv ko ga razume.

Na drugom slajdu se sve vidi.



Jasno se vidi crvena, zelena i plava boja i kome je transparent upućen a neka se mediji prave blesavi.

Da me neko pogrešno ne shvati ne odobravam sve to ali se napravila ne znam kakva buka od peckanja sa tribina.

Bilo je mnogo gorih uvreda za Taurunume, Đavole i Manijake u proteklih mesec dana. Muka mi je više od toga da mediji prave sliku kakvu žele i podgrevaju ne znam kakvu atmosferu.

Ivo Andrić “Prokleta Avlija”

Fra Rastislav je često boravio uz fra Petra i živo se seća njegovih bogatih priča za vremena kada je boravio u Carigradu. U Carigrad je stigao kao pratnja fra Tadiji Ostojiću, koji je govorio turski, ali nije poznavao pismo. Poveo je fra Petra da mu pomogne oko dokumenata koji su bili pisani na turskom jeziku. Policija je tom prilikom zabunom uhvatila fra Petra i strpala ga u zatvor gde je proveo dva puna meseca, sve zbog nekog pisma o stanju crkve u Albaniji. Pismonoša je pobegao, a fra Petar zabunom je uhvaćen.

Uzalud je pokušavao da objasni vlastima da nema veze s tim pismom i da ne poznaje pošiljaoca. Niko ga nije slušao. Našao se u krivo vreme na krivom mestu i tako je odveden u zloglasni turski zatvor nazvan Prokleta avlija: “To je čitava varošica od zatvorenika i stražara koju Levantinci i mornari raznih narodnosti nazivaju Deposito, a koja je poznata pod imenom Prokleta avlija…“

Taurunumi i Đavoli se vade kako su slučajno bili u periodu utakmice između Želje i Sarajeva u Sarajevu i kako su se slučajno našli na tribini na toj utakmici sa navijačima Želje kako bi samo pogledali utakmicu.

I tako su oni uzalud pokušavali da objasne kako su se slučajno našli tamo i kako nemaju ništa sa njima.

Eto objasnio sam ceo transparent.

Moj kum je Sarajlija i navija za Želju i sam je bio Manijak i redovno išao na tribinu, evo već mesec dana ga zajebavam po tom pitanju, da je nešto bilo ne znam koliko uvredljivo prvi bih osudio sve to.

Ovakve stvari kada se dese su “penali” za tribine da pecnu navijačke grupe.

Da stavimo tačku na ovu temu a neka N1 i SK izvrću istinu koga briga za njih.
User avatar
ЧувариТрадиције
Posts: 18
Joined: Sat Apr 08, 2023 10:46 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by ЧувариТрадиције »

Проклета авлија је песма Земунаца, па је зато узета за паролу. Ово је суштина
Deep Purple wrote: Fri Apr 26, 2024 10:37 am Ovakve stvari kada se dese su “penali” za tribine da pecnu navijačke grupe.
Славно име она има!
User avatar
slanobarac
Posts: 3525
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by slanobarac »

Sećate se one kazne uefa zbog zastave u Beču. Dok ti objasniš.... odoše jajca. To je tako. Jbg.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Maki
Posts: 1126
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Maki »

Jbt ljudi ako ste vi normalni. Ko je od tih momaka čitao Andrića? Prokleta avlija je lektira za maturante i ima više nivoa značenja teksta. Razumem da Zemunci imaju tu pesmu, ali pomenute parole su suviše specijalizovane i vređaju širu javnost koja ih ne razume.
Ja ovde godinama pokušavam da odbranim značaj identiteta, slaninarstva, kapitenske trake, ali ne vredi. Da počnem da citiram Šopenhauera, kako bi me pojedini forumaši razumeli?
Savcic Luka
Posts: 352
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Savcic Luka »

N13 wrote: Fri Apr 26, 2024 9:40 am Ovaj tekst nije toliko sporan. Realno, nepromisljena akcija firme, pre svega zato sto se i sami godinama borimo protiv slicnih povika od strane grobara.

Medjutim, sport klub je u sredu objavio jedan mnogo odvratan tekst, vezan za taj transparent. Napisali su da su navijaci Vojvodine razvili taj transparent aludirajuci na nacionalnost trenera Kragujevcana.

Novinar je tu sam zakljucivao (i to jako pogresno i opasno) razloge za taj transparent, i tako nesto objaviti u ozbiljnom mediju je amateraki. Naravno, nakon sto komentara sta je pozadina transparenta, tekst je izmenjen.
Mnogi gledaoci na stadionu su to isto zključili. Znam neke ljude u Kg sa kojima sam se čuo posle i koji su isto rekli. Čak je bilo uz konstataciju, pa mi bismo pre tako nešto očekivali od ljudi iz ovih krajeva, a ne od vas. Nakon toga je u par navrata mnogo ljudi na stadionu prihvatili ono pogrdno skandiaranje. Zato sam pita Caneta koji je bio na istoku kako je bilo. Jedan čovek sa kojim sam pričao nije ni znao za susret Djavoli-Manijaci. Prosto nije iz te priče i ne zanima ga. Ljudi su zavoleli Fedju, što je razumljivo.
Istocno stajanje
Posts: 543
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Istocno stajanje »

Dajte ljudi, jesmo se slozili nedavno da necemo komentarisati navijacka desavanja i neka tako ostane.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3856
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Red Marquis »

Šteta što u ovoj lopovskoj državi i savezu ne može nikad doći do toga da se traži strani sudija za ovo finale. HNL ovo proleće sve derbije Rijeke, Hajduka i Dinama imao strane sudije i na nijedan meč nije niko imao primedbe.
Io odio Belgrado
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1960
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Grbavica.021* »

„Све је могуће у финалу”

https://www.zurnal.rs/scc/clanak/182646 ... e-u-finalu

Image

Војводина ће се девети пут борити за пехар купа, тренер Бандовић охрабрен.
Упркос чињеници да Раднички 1923 овог пролећа игра у сјајној форми, фудбалери Војводине у Крагујевац су отпутовали са једином жељом да се пласирају у девето финале купа. После оног што су приказали у сјајном амбијенту и пред 12.000 гледалаца на тамошњем „Чика Дачи”, али и што приказују у последња два месеца, Новосађани су циљ у потпуности остварили. Пружили су зрелу и врло добру игру током практично свих 90 и нешто минута. Истина, финале им је обезбедио гол штопера Сеида Кораћа у првом минуту надокнаде, али то ни за длаку не умањује утисак који је у Шумадији оставила чета тренера Божидара Бандовића.

Помислио сам да би било добро да одем у напад, јер сам, ни сам не знам због чега, осетио да бих могао да затресем мрежу противника. Волим начин игре Вукана Савићевића, сјајно контролише лопту, што је доказао одличним центаршутем у петерац. Био сам на правом месту и у правом тренутку и донео сам велику срећу себи, тиму и навијачима.

Божидар Бандовић је овако видео две претходне куп утакмице, у којима је његов тим елиминисао Чукарички, а потом и Раднички 1923 и то у гостима.

И претходни куп дуел с Чукаричким, баш као и овај у Крагујевцу одиграли смо веома добро. Одлично смо анализирали ривале, спремили се и били бољи, односно заслужено се нашли у финалу. Били су то тешки сусрети, оба пута у гостима, овог пута пред пуним трибинама на „Чика Дачи”. Наша екипа треба да буде спремна да, у Европи, игра и пред 20-30.000 људи и задовољан сам што су момци показали карактер. Играмо много лепо, пресрећан сам због начина и стила који примењујемо. Уз то, убеђен сам да сваки наш навијач може да буде задовољан оним што приказујемо, а за то смо, наравно, најзаслужнији ми играчи.

Војводина је надиграла домаћина у Крагујевцу, као ретко ко овог пролећа. Одбрана је деловала стамено, играчи у маневру обезбедили су Старој дами превласт на средини терена, а нападачи су били опасни по Лековићев гол.

Доминирали смо практично у свим утакмицама, осим против ТСЦ-а. Додуше, у дуелу са Радничким 1923 смо урадили још неке конкретније ствари које су допринеле таквом утиску, што није било безначајно у дуелу с ривалом иза којег стоји континуитет победа овог пролећа.

Већ се на друштвеним мрежама, међу присталицама Војводине, али и Црвене звезде, повела дискусија, па и препуцавање, на тему да ли Новосађани могу, после много година, напокон да савладају великог ривала из престоног града Србије.

У недељу, а онда и у финалу купа у Лозници 23. маја, играћемо против великог клуба и шампиона, звезда, коју води мој пријатељ Владан Милојевић, игра веома добро, организована је и побеђује и сигурно је да ће нам бити тешко. Међутим, ништа није немогуће и нико нема право да нам каже шта је оно што ми можемо, или не можемо. Спремићемо се, даћемо све од себе и покушаћемо, сасвим сигурно, да победимо, уз дужно поштовање сјајном ривалу. Уз то, у недељу смо домаћини и настојаћемо да играмо као и до сада, без промене стила. Наравно, неки делови плана и тактике зависе и од противника, који је, у случају звезде, много добра екипа – додао је Бандовић.

ИГРАЧИ ВЕРУЈУ У ОНО ШТО РАДИМО
Новосађани већ одређено време играју на начин близак европским стандардима, односно сви фудбалери, без обзира на позиције које покривају, учествују и у нападу и у одбрани. Уз то, црвено-бели су велику снагу добили у осовини Петровић-Савићевић, који све боље контролише средину терена.
Оно што смо замишљали још у јануару кад смо склапали тим за пролеће, захваљујући и раду, али и квалитету играча, сада долази до пуног изражаја. Играчи верују у оно што тренирамо, а јако је важно и то што су се момци, уз неспорни квалитет, показали и као квалитетни људи. Задовољан сам пресингом који форсирамо, јер нам обезбеђује прилику да доминирамо и стварамо прилике, али можемо још боље. Радимо на томе да играмо нападачки и будемо тим који држи ритам током читаве утакмице. Покушаћемо исто да применимо и у сусрету с црвеном звездом, у недељу.
User avatar
Mark Renton
Posts: 128
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Mark Renton »

Deep Purple wrote: Fri Apr 26, 2024 10:37 am I samo da se nadovežem Firma je izvukla i originalnu foru i to je sve. Čak je i transparent više simpatičan nego ne znam koliko uvredljiv ko ga razume.

Na drugom slajdu se sve vidi.



Jasno se vidi crvena, zelena i plava boja i kome je transparent upućen a neka se mediji prave blesavi.

Da me neko pogrešno ne shvati ne odobravam sve to ali se napravila ne znam kakva buka od peckanja sa tribina.

Bilo je mnogo gorih uvreda za Taurunume, Đavole i Manijake u proteklih mesec dana. Muka mi je više od toga da mediji prave sliku kakvu žele i podgrevaju ne znam kakvu atmosferu.

Ivo Andrić “Prokleta Avlija”

Fra Rastislav je često boravio uz fra Petra i živo se seća njegovih bogatih priča za vremena kada je boravio u Carigradu. U Carigrad je stigao kao pratnja fra Tadiji Ostojiću, koji je govorio turski, ali nije poznavao pismo. Poveo je fra Petra da mu pomogne oko dokumenata koji su bili pisani na turskom jeziku. Policija je tom prilikom zabunom uhvatila fra Petra i strpala ga u zatvor gde je proveo dva puna meseca, sve zbog nekog pisma o stanju crkve u Albaniji. Pismonoša je pobegao, a fra Petar zabunom je uhvaćen.

Uzalud je pokušavao da objasni vlastima da nema veze s tim pismom i da ne poznaje pošiljaoca. Niko ga nije slušao. Našao se u krivo vreme na krivom mestu i tako je odveden u zloglasni turski zatvor nazvan Prokleta avlija: “To je čitava varošica od zatvorenika i stražara koju Levantinci i mornari raznih narodnosti nazivaju Deposito, a koja je poznata pod imenom Prokleta avlija…“

Taurunumi i Đavoli se vade kako su slučajno bili u periodu utakmice između Želje i Sarajeva u Sarajevu i kako su se slučajno našli na tribini na toj utakmici sa navijačima Želje kako bi samo pogledali utakmicu.

I tako su oni uzalud pokušavali da objasne kako su se slučajno našli tamo i kako nemaju ništa sa njima.

Eto objasnio sam ceo transparent.

Moj kum je Sarajlija i navija za Želju i sam je bio Manijak i redovno išao na tribinu, evo već mesec dana ga zajebavam po tom pitanju, da je nešto bilo ne znam koliko uvredljivo prvi bih osudio sve to.

Ovakve stvari kada se dese su “penali” za tribine da pecnu navijačke grupe.

Da stavimo tačku na ovu temu a neka N1 i SK izvrću istinu koga briga za njih.
Prokleta Avlija je pesma Taurunum Boysa pre bi rekao da su na to gadjali
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4810
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by gospodinFKV »

Da je ovo iskljucivo neka navijacka prica, mozda bi i moglo da prodje, ali s obzirom na to kakva se atmosfera (namerno) stvara oko Republike Srpske, pogotovo od strane onih rezimskih ustvi, mislim da ne treba da se doprinosi tome. Ili je samo nespretan tajming, ili ipak delujemo kao ''produzena ruka'' u toj ulicnoj struji propagande. Sve u svemu - glupost.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2054
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by churguzijanac »

Glupost totalna sa parolom.Šta nas boli k***c ko čije utakmice gleda.Transparet idiotski i onako na prvu totalno rasistički.Bolje da se stavi tačka i nikakva objašnjenja da se prave sa sledećim transparentom.
User avatar
Milan
Posts: 4180
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Milan »

Ako mogu da zamolim za promenu naslova ovog topika. :)
POŠTO OBRAZ ???!!!
ДушанФ89
Posts: 65
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by ДушанФ89 »

churguzijanac wrote: Sun Apr 28, 2024 9:14 am Glupost totalna sa parolom.Šta nas boli k***c ko čije utakmice gleda.Transparet idiotski i onako na prvu totalno rasistički.Bolje da se stavi tačka i nikakva objašnjenja da se prave sa sledećim transparentom.
Шта је овде расизам ?
User avatar
churguzijanac
Posts: 2054
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Radnički - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by churguzijanac »

ДушанФ89 wrote: Sun Apr 28, 2024 5:36 pm
churguzijanac wrote: Sun Apr 28, 2024 9:14 am Glupost totalna sa parolom.Šta nas boli k***c ko čije utakmice gleda.Transparet idiotski i onako na prvu totalno rasistički.Bolje da se stavi tačka i nikakva objašnjenja da se prave sa sledećim transparentom.
Шта је овде расизам ?
Nazivati nekog Balijom je rasizam.Pri tome imaš igrače muslimanske vere u klubu, a i da ih nemaš opet ne valja.Da valja, ne bi moralo da se objašnjava šta je htelo da se kaže transparentom.Po meni tribina se trenutno jako loše vodi. Nema pravih akcija, a to su akcije za društvo, za zajednicu.Da ih ima, garantujem da bi se i brojnost popravila.Možda će zvučati smešno, ali meni izgleda kao da se tribina otudjila od kluba i nekako je više za sebe.

Gledam danas i brojim, i izbrojao sam svega 3 crvene majice na Severu, ostalo sve crno.Jebote kao crnokošuljaši.
Post Reply