Prvi tim

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanina
Posts: 809
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: Prvi tim

Post by slanina »

Voja wrote: Thu Apr 25, 2024 3:35 pm
Savcic Luka wrote: Thu Apr 25, 2024 3:22 pm
fruskogorac wrote: Thu Apr 25, 2024 2:16 pm Poštovani N13 dozvoli jedno pitanje: tvoje mišljenje o Seji Halilagiću ?
Sejo pesnik! 😊
Voleo sam ga.

Ako se ne varam ‘95/96 smo bili jesenji prvaci. On je tad igrao. Dugao kosa. Ja u srednjoj počinjem da se ložim na Azru, a Sejo isti Štulić. :mrgreen:
Za mene je uveko bio i ostao Sejo Winnetou :mrgreen: :cheers: :thankyou:
Dao gol na Marakani kad su nas pokrali :evil: vodili smo 2:0,centrirao Teljigović.
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10698
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Turija »

slanina wrote: Thu Apr 25, 2024 3:41 pm
Voja wrote: Thu Apr 25, 2024 3:35 pm
Savcic Luka wrote: Thu Apr 25, 2024 3:22 pm

Sejo pesnik! 😊
Voleo sam ga.

Ako se ne varam ‘95/96 smo bili jesenji prvaci. On je tad igrao. Dugao kosa. Ja u srednjoj počinjem da se ložim na Azru, a Sejo isti Štulić. :mrgreen:
Za mene je uveko bio i ostao Sejo Winnetou :mrgreen: :cheers: :thankyou:
Dao gol na Marakani kad su nas pokrali :evil: vodili smo 2:0,centrirao Teljigović.
Za Seada Halilagica i Amira Teljigovica, uvek, kapa dole. Sjajni igraci, posten odnos. Sead beskompromisni borac, kao Korac danas, a Amir sjajna tehnika i pas.
Uvek u lepom secanju. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9731
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Prvi tim

Post by Voja »

Turija wrote: Thu Apr 25, 2024 4:06 pm
slanina wrote: Thu Apr 25, 2024 3:41 pm
Voja wrote: Thu Apr 25, 2024 3:35 pm

Za mene je uveko bio i ostao Sejo Winnetou :mrgreen: :cheers: :thankyou:
Dao gol na Marakani kad su nas pokrali :evil: vodili smo 2:0,centrirao Teljigović.
Za Seada Halilagica i Amira Teljigovica, uvek, kapa dole. Sjajni igraci, posten odnos. Sead beskompromisni borac, kao Korac danas, a Amir sjajna tehnika i pas.
Uvek u lepom secanju. :cheers:
Kad smo vec u ovoj fazi razgovora... moram ti reci da mene Carevic korpulencijom podseca na Marasa, Seri na Setica... na tebi je da prepoznas Koraca i da nam kazes ko nam to jos fali u timu, mislim u smislu kakav jos profil igraca, pandam onom iz sampionskog tima? :)
Image
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1947
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

СТРЕЛАЦ ГОЛА ЗА ВОШУ СЕИД КОРАЋ: Пресрећан сам због финала, а још срећнији што сам баш ја одлучио победника

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/str ... sam-bas-ja

Image

ФК Војводина се победом над Радничким из Кртагујевца пласирала у финале Купа Србије, а стрелац јединог гола Сеид Кораћ не крије срећу и задовољство због успеха. „Пресрећан сам што смо се пласирали у финале, а још срећнији да сам баш ја одлучио победника“, прокоментарисао је епилог кругујевачког полуфинала стрелац победоносног гола Сеид Кораћ.

Додаје да било који други резултат не би био реалан у односу на то како је Војводина јуче играла на „Чича Дачи“.

„Тече време надокнаде, помислих нећемо ваљда опет на пенале. Не уздам се нарочито у срећу, присталица сам конкретних решења. Тренер нам је сугерисао да и мимо договора и тактике, увек тражимо могућности да сами нешто додамо, зависно од ситуације, да се не плашимо евентуалне грешке. Кренуо сам напред, лопта кренула према мени, погледам према нашим навијачима... Одушевљење, вредело је то доживети“, вели Кораћ.

Каже да су га у Новом Саду прихватили као најрођенијег.
„Шта има лепше од тога него да са њима поделим срећу пласмана у финале. Не плашимо се звезде, измерићемо се и у недељу на Карађорђу и у финалу Купа касније“, прича Кораћ.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1947
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

ВОШИНЕ НОВАЈЛИЈА ПРАВЕ ОЗБИЉНУ РАЗЛИКУ И ПРЕТЕ ДА ТСЦ-У ОТМУ ГРУПНУ ФАЗУ У ЕВРОПИ

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... opi/480604

Image

Уколико освоје пехар Купа, Новосађани ће да преузму привилегије трећепласиране екипе Моззарт Бет Суперлиге
Када је кренуо други део сезоне Моззарт Бет Суперлиге тешко да су и они најоптимистичнији навијачи новосадске Старе даме могли да наслуте да ће њихови љубимци два месеца касније баш на овај начин проиграти и бележити импресивне резултате. Војводина је на врло добром путу да кроз првенство обезбеди евровизу, али је и на другом фронту, у Купу Србије, стигла до саме завршнице, где ће се за трећи трофеј масовнијег такмичења борити са црвеном звездом 23. маја у Лозници.

Успела је захуктала експедиција Божидара Бандовића да успешно преброди врло захтевну препреку, да надигра и победи крагујевачки Раднички 1923 на препуном "Чика Дачи" (1:0) и остане у борби за трофеј, који би Лалама гарантовао групну фазу у Европи. Јер у случају да победи шампиона у великом финалу, Воша ће преузети привилегије трећепласираног тима из Моззарт Бет Супетлиге – што ће готово извесно бити ТСЦ – односно играће плеј-оф за Лигу Европе. То би значило и загарантовану групну фазу Лиге конференције.

Мало је недостајало да у среду пенали у Крагујевцу одлучују о финалисти, али је Сеид Кораћ, врло важно зимско појачање Старе даме и стуб одбране, у надокнади времена главом погодио мрежу Радничког за велику радост новосадске публике.

Иако је тај гол постигнут у самом финишу, нема дилеме да је Војводина била бољи ривал током целог меча, у којем су махом новајлије стварале шансе и показале да је руководство новосадског суперлигаша урадило велике ствари у претходна два прелазна рока.

Осим стрелца Кораћа, акцију код одлучујућег гола Војводине креирали су такође играчи који су зимус стигли на "Карађорђе": хитро крило Зади Сери (на муке стављао дефанзивце Крагујевчана) и Вукан Савићевић, који је врло добру партију крунисао центраршутем у Кораћеву трепавицу. У вези је доминантну улогу имао и Његош Петровић, који је овог пролећа већ два пута решавао питање победника (голови за 1:0 против и 3:2 против ТСЦ-а) и из утакмице у утакмицу показује да је капитално појачање. Већ сада можемо да кажемо да је Војводина направила велики посао недавним откупом уговора од Гранаде (Петровић је стигао на позајмицу у Нови Сад) за износ од 800.000 евра, што је рекордан трансфер новосадске Старе даме.

Петровић и Кораћ су уосталом од првих додира са лоптом наговештавали да су пун погодак, а све боље игра и Савићевић, који на почетку полусезоне није био на оптималном нивоу јер је изашао из повреде, али се на Чика Дачи осетило његово деветогодишње искуство из иностранства (Словачка, Пољска, Турска). Лако је излазио из противничког притиска, анестезирао ривала мирним додавањима, успут подвалио и неколико мајсторских додавања унапред.

Не треба заборавити да и летошња појачања Лала раде веома добар посао. Норман Кембел игра променљиво, али у последње време даје веома важан допринос и на прави начин је надоместио одсуства због повреда Андрије Радуловића и Алексе Вукановића. А, о овом двојцу не треба много трошити речи, јер важе за најконстантније и најбоље играче Војводине у овој сезони. Стандардан на штоперској позицији уз Кораћа је и Ђорђе Црномарковић, пристигао из Олимпије, у Крагујевцу је имао неколико запажених интервенција у кључним тренуцима.

Уз то, разлог за задовољство на "Карађорђу" имају и због одличне форме младих фудбалера, у првом реду перспективног шпица Михаила Ивановића, првог стрелца тима, али су и сви остали подигли ниво игре. Дејан Зукић игра капитенски и ово је најбоља његова сезона у клубу у којем је направио прве кораке.

Када на све додамо врло добра издања која пружају бекови, искусни Стефан Ђорђевић, те на десној страни Милан Лазаревић и Марко Бјековић, те јаку конкуренција на голу, где је први избор Божидара Бандовића Лазар Царевић, али шансу са клупе вреба Драган Росић, стиче се утисак да Војводина сада заиста има темељ за стварање респектабилног тима, кадрог да се колико-толико испрси и у Европи.

Новосађани су после бледог почетка пролећног дела ухватили озбиљан залет и направили феноменалан низ. Показали су у двомечу са ТСЦ-ом (победа од 3:2 и пораз од 2:3) да су озбиљно напредовали и да су егал са Тополчанима, актуелним вицешампионима државе.

Неће Војводина моћи да им помрси рачуне у првенству јер заостаје чак 13 корака, али им се отвара могућност да преко Купа покваре планове екипе Жарка Лазетића. Амбиције руководства Војводине на почетку сезоне биле су барем треће место на табели, како би обезбедили групну фазу у Европи. А сада их од тога дели само 90 минута, додуше против најтежег противника, црвене звезде.

Једно је сигурно: ако чета Божидара Бандовића настави да игра на овај начин и покаже зубе у шампиону у финалу, црвена звезда ће морати озбиљно да се озноји уколико жели да се окити дуплом круном.

Управо у недељу Воша ће у другом колу плеј-офа Моззарт Бет Суперлиге дочекати црвену звезду у Новом Саду, што јој може послужити као својеврстан тест за много важнији сусрет у Лозници, у борби за трофеј Купа.
CRD FCV
Posts: 1638
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Prvi tim

Post by CRD FCV »

Седам утакмица имамо до краја првенства и тачно толико утакмица фали Царевићу да изједначи број наступа у дресу ОФК Грбаљ.
User avatar
Turija
Posts: 10698
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Turija »

Voja wrote: Thu Apr 25, 2024 4:55 pm
Turija wrote: Thu Apr 25, 2024 4:06 pm
slanina wrote: Thu Apr 25, 2024 3:41 pm

Dao gol na Marakani kad su nas pokrali :evil: vodili smo 2:0,centrirao Teljigović.
Za Seada Halilagica i Amira Teljigovica, uvek, kapa dole. Sjajni igraci, posten odnos. Sead beskompromisni borac, kao Korac danas, a Amir sjajna tehnika i pas.
Uvek u lepom secanju. :cheers:
Kad smo vec u ovoj fazi razgovora... moram ti reci da mene Carevic korpulencijom podseca na Marasa, Seri na Setica... na tebi je da prepoznas Koraca i da nam kazes ko nam to jos fali u timu, mislim u smislu kakav jos profil igraca, pandam onom iz sampionskog tima? :)
Vojo, ako mislis samo na Sampionsku 1989, onda Korac na Mihajlovica ( ali na mestu centralnog beka u Italiji).
Fali osmica Jokanovic, a Ivanovic bi mogao da lici na Vorkapica, iako nije toliko brz.

Vojo, slazem se sa tvojim poredjenjem i analogijom.
Njegos Petrovic bi mogao biti Sapuric.
Bekove nemamo, ni priblizno. Bas, bas skripi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3879
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Prvi tim

Post by Deep Purple »

Duplof
Posts: 874
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Prvi tim

Post by Duplof »

Deep Purple wrote: Sat Apr 27, 2024 6:37 pm
Ne zna se šta je genijalnije Serijev nadimak ili to što Kembel pije sokić nakon pobede kao mi na stadionu :mrgreen:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
rykerfcv
Posts: 765
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Prvi tim

Post by rykerfcv »

Duplof wrote: Sat Apr 27, 2024 6:56 pm
Deep Purple wrote: Sat Apr 27, 2024 6:37 pm
Ne zna se šta je genijalnije Serijev nadimak ili to što Kembel pije sokić nakon pobede kao mi na stadionu :mrgreen:
Cokoladno mleko pije Kembel ja bih rekao,meni je Serijev nadimak genijalan.
Odlicna atmosfera u ekipi :lala:
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
lazarr
Posts: 817
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: Prvi tim

Post by lazarr »

Kome da se obratim za naknadu za korišćenje autorskih prava za FKV.EDITS??
Šalim se..... Samo nek se gleda i prati. Profil je od mog sina i namenjen je samo pravim slaninarima....
:dance2:
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1273
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Prvi tim

Post by MiSmoFKV! »

lazarr wrote: Sat Apr 27, 2024 7:27 pm Kome da se obratim za naknadu za korišćenje autorskih prava za FKV.EDITS??
Šalim se..... Samo nek se gleda i prati. Profil je od mog sina i namenjen je samo pravim slaninarima....
:dance2:
Stvar kućnog vaspitanja! :lala:
User avatar
rykerfcv
Posts: 765
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Prvi tim

Post by rykerfcv »

lazarr wrote: Sat Apr 27, 2024 7:27 pm Kome da se obratim za naknadu za korišćenje autorskih prava za FKV.EDITS??
Šalim se..... Samo nek se gleda i prati. Profil je od mog sina i namenjen je samo pravim slaninarima....
:dance2:
Ipak je Vojvodina stvar kucnog vaspitanja :mafia:
Sve pohvale za sina,pre par meseci mi je naleteo neki njegov edit sav sam bio iznenadjen,otkud Vojvodina na tiktoku?
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
lazarr
Posts: 817
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: Prvi tim

Post by lazarr »

rykerfcv wrote: Sat Apr 27, 2024 7:34 pm
lazarr wrote: Sat Apr 27, 2024 7:27 pm Kome da se obratim za naknadu za korišćenje autorskih prava za FKV.EDITS??
Šalim se..... Samo nek se gleda i prati. Profil je od mog sina i namenjen je samo pravim slaninarima....
:dance2:
Ipak je Vojvodina stvar kucnog vaspitanja :mafia:
Sve pohvale za sina,pre par meseci mi je naleteo neki njegov edit sav sam bio iznenadjen,otkud Vojvodina na tiktoku?
Ovo je promocija kluba ali u privatnoj režiji. Većina igrača ga prati i svima pravi i šalje svoje snimke namenjene njima pa ih i oni (igrači) često podele na svojim profilima.
Savcic Luka
Posts: 350
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Prvi tim

Post by Savcic Luka »

lazarr wrote: Sat Apr 27, 2024 7:47 pm
rykerfcv wrote: Sat Apr 27, 2024 7:34 pm
lazarr wrote: Sat Apr 27, 2024 7:27 pm Kome da se obratim za naknadu za korišćenje autorskih prava za FKV.EDITS??
Šalim se..... Samo nek se gleda i prati. Profil je od mog sina i namenjen je samo pravim slaninarima....
:dance2:
Ipak je Vojvodina stvar kucnog vaspitanja :mafia:
Sve pohvale za sina,pre par meseci mi je naleteo neki njegov edit sav sam bio iznenadjen,otkud Vojvodina na tiktoku?
Ovo je promocija kluba ali u privatnoj režiji. Većina igrača ga prati i svima pravi i šalje svoje snimke namenjene njima pa ih i oni (igrači) često podele na svojim profilima.
Bravo!! :lala:
Post Reply