Traka i poštovanje - KAPITEN

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by ssnigd »

Kapitena treba da bira ili svlacionica izmedju sebe ili sam trener na osnovu vidjenog. Podrazumeva se da to NE SME da bude ortodoksna seljacina i dete severa/juga.

Price nase dete ili onaj koji se prodaje da treba da bude C je smehotresno.
Svi mi, koji smo ikada trenirali neki ekipni sport, znamo ko nam je bio kapiten. To su obicno bili najbolji igraci ili igraci sa najvecim autoritetom.

Zukic nije lider nikada bio, niti ce biti. Ovo ne znaci nista lose, da se ne shvatim pogresno. To sto je znacajno podigao kvalitet svoje igre, postao spremniji za duel igru, ne znaci da treba da bude C. Uostalom, mozda je i sam trazio da mu se skine traka.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Rabba »

Sve ste u pravu ali... Između 3 tunjava lika, ja ipak najpre biram naše dete...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

Mislim da zamenjujete teze sa ,,nase dete", da samo ono mora da bude kapiten. Koliko sam i ja sam napisao kritika na Zukicev racun, ali promenio se i Zukic ( na bolje) i okolnosti ( igraci) u Vosi i on je danas jedan od najzapazenijih, koji zna da doda tacan pas, mnogo vise trci i zeli uspeh Vojvodine vise od ostalih, osim Lazarevica (takodje deteta Vose). Vidi se na terenu da je njima dvojici i Jelicicu stalo do Vose. Isto tako je bilo i Cumicu, iako nije dete Vose, i zato smatram da je Cumic zasluzio tu kapitensku traku FKV igrom, doprinosom i odnosom prema dresu i navijacima.

Ja bih samo upitao ( posto, verovatno, poznajete stvari iznutra):
Ko je je lider ovog tima?

Saznali smo da Zukic nije ( nisam ni napisao da on mora biti kapiten, ali zamenik treba i moze da bude i da ,pece zanat" (jer ce on ostati jos par godina u Vosi). U javnosti kad kazes Zukic, znas da je u pitanju Vojvodina.

Kad kazes Malbasic, onda je on na areni i bg medijima partizanov, cak ne ni igrac Rada.

Kad kazes Rosic, koja je prva asocijacija na njegov klub? Vosa? Tesko? Pre ce se pomisliti na golmana Radnickog iz Nisa.

Rosic se danas ne istice nasom odbranom, da bi ga ponovo mi prepoznali, a i sportska javnost. Mozda ce to biti, za sada nije.
Zato mislim da je Zukic trebao biti zamenik kapitena, kao predvodnik novog talasa mladih igraca Vojvodine kadetskih reprezentativaca.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Maki »

Slažem se sa Turijom. Po meni Malbašič i Rosić, uz Radulovića su prvi kandidati za klupu, čak pre Carevića. Kakvi su oni autoritet osim što navijaju za BGD blizance? Kapiten mora voleti svoj klub više od drugih, i ako je takvih svega dvojica među prvotimcima, onda birati među njima. Odmah vratiti traku Đorđeviću i Zukiću, a ako dogodine vratimo nekog iskusnijeg i kvalitetnijeg iz naše škole, treba mu prostrti crveni tepih i uručiti traku.
Naravno da treba biti kapiten ko je vođa, zrelih godina i najkvalitetniji u timu, po kome se klub prepoznaje, ali kao što reče Turija, mi takve nemamo. A kako da ih i imamo kad se niko ne zadržava u klubu od silne ljubavi prema njemu?
Ko u Voši može da se poredi sa ovim kapitenima?
Ivanić = Zvezda
Natho= Partizan
Docić = Čuka
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by MiSmoFKV! »

Odakle ti to da Malbašić navija za blizance?

Mi ne znamo kakva je situacija na treningu, u svlačionici, kritikovanje na slepo ne donosi ništa.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Red Marquis »

Vrlo dobar pokazatelj kakva nam je ekipa je to što mi realno ni nemamo pravog kandidata za kapitena. Nema ni lidera svlačionice, nema ni igrača sa stažom većim u klubu, ni igrača koji odskače kvalitetom.
Io odio Belgrado
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Rabba »

@Maki, Đorđeviću, Lalatovom pulenu, traku ne bih vratio sve da je njegova. On ti predstavlja Vojvodinu? Nemoj, leba ti...

Za onoga ko održava sajt,
Na spisku igrače postoje sledeće greške, redom :

Đorđević nosi broj 8.
Antonijević je na pozajmici.
Gruzin se preziva Giorbelidze.
Kokanović je na pozajmici.
Kovačev je na pozajmici.
Vukčević je na pozajmici.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Maki »

MiSmoFKV! wrote: Thu Sep 21, 2023 5:29 pm Odakle ti to da Malbašić navija za blizance?

Mi ne znamo kakva je situacija na treningu, u svlačionici, kritikovanje na slepo ne donosi ništa.
A zašto ne znamo? Zašto se ne izjasni makar jedan od igrača da navija za Vojvodinu? Evo, nek se Malbašić i Rosić izjasne da im je primarno Voša omiljeni klub i neću više nikad reći ništa.
Neko je malopre rekao da se Rosić deklarisao kao navijač jednog od blizanaca.
Malbašić doduše možda nije iako je igrao za Partizan, ali i žestoko se radovao kada im je skoro dao gol. Našao sam samo ovaj tekst, ali ne znači ništa:
https://www.novosti.rs/vesti/sport.294. ... u-Partizan
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by N13 »

Maki wrote: Thu Sep 21, 2023 6:25 pm
MiSmoFKV! wrote: Thu Sep 21, 2023 5:29 pm Odakle ti to da Malbašić navija za blizance?

Mi ne znamo kakva je situacija na treningu, u svlačionici, kritikovanje na slepo ne donosi ništa.
A zašto ne znamo? Zašto se ne izjasni makar jedan od igrača da navija za Vojvodinu? Evo, nek se Malbašić i Rosić izjasne da im je primarno Voša omiljeni klub i neću više nikad reći ništa.
Neko je malopre rekao da se Rosić deklarisao kao navijač jednog od blizanaca.
Malbašić doduše možda nije iako je igrao za Partizan, ali i žestoko se radovao kada im je skoro dao gol. Našao sam samo ovaj tekst, ali ne znači ništa:
https://www.novosti.rs/vesti/sport.294. ... u-Partizan
A kada se Jelicic (kojeg si naveo da je dobar kandidat za kapitena) izjasnio da navija za Vojvodinu?
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Maki »

Pa niko se nije izjasnio osim, čini mi se, Đorđevića u onom intervjuu koji smo mu ovde priredili. To se ne može desiti kod Blizanaca. Kontam ipak da deca koja su odrasla na Vujadinu i vraćali su lopte na Karađorđu kad igra prvi tim, imaju neku emociju prema Voši koliko-toliko veću od onih koji su odrasli u rupi ili na groblju.
Ograđujem se ipak, jer sam poslednjih meseci svedok mlitavog praćenja prvog tima od strane mlađih kategorija, koje treneri dovedu na istok Karađorđa. Gledam ih i čudim se, kao da su zombirani. Tako posle i igraju.
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by N13 »

Maki wrote: Thu Sep 21, 2023 10:07 pm Kontam ipak da deca koja su odrasla na Vujadinu i vraćali su lopte na Karađorđu kad igra prvi tim, imaju neku emociju prema Voši koliko-toliko veću od onih koji su odrasli u rupi ili na groblju..
Eh, ako se poslednjih 6-7 godina nisi uverio da ovo nema ama bas nikakve veze, onda ne znam kad ces. Naprotiv, svedoci smo da su neki igraci mnooogo vise cenili dres i ime ovog kluba nego ti sa Vujadina. Cak i stranci.
Otuda moj stav. Igraca cu da procenjujem iskljucivo i samo iskljucivo na osnovu odnosa prema dresu, pozrtvovanosti na terenu, sportskoj disciplini i ljudskim kvalitetima. Nikako po poreklu. Tako i sa kapitenakom trakom. Onaj sto je sa Vujadina nema bas nista veci kredit od nekog ko je kasnije doveden. Svi imaju jednaku sansu da pokazu da li i koliko cene klub. Da je sve idealno, kao sto nije, ti sa Vujadina bi kidali za ovaj dres vise nego drugi. Ali jebiga, nije bas tako.
Maki wrote: Thu Sep 21, 2023 10:07 pm Ograđujem se ipak, jer sam poslednjih meseci svedok mlitavog praćenja prvog tima od strane mlađih kategorija, koje treneri dovedu na istok Karađorđa. Gledam ih i čudim se, kao da su zombirani. Tako posle i igraju.
Ovde si se ispravio. Nazalost, takvo je vreme. Bilo bi lepo da je onako kako u glavi zamisljas idealni scenario. Ali realnost je surova. Sto je pre prihvatis, imaces manje razocarenja prateci ovaj napaceni klub, bez kojeg ne mozemo :cheers:
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by MiSmoFKV! »

Nisu isti igrači iz omladinske škole i igrač kog dovodiš sa strane. Nikad neće biti isti. Naravno da će se našem igraču oprostiti i koja greška, dati ponovljena šansa, ipak je to igrač koji treba da se formira.

Ali ne treba ići u drugu krajnost i samo zato što su poreklom naši, da imaju bezbroj kredita i da su Bogom dani. Oni pre svega moraju raditi na sebi. Znači ne može Bjekoviću da se progleda kroz prste kad već treću sezonu izgleda kao stalak za infuziju. Ili Jelčiću što osnovnu anticipaciju za štopera nema. Mesto rođenja ne možeš da biraš, ali rad, trud i borbu uvek možeš.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Radoye »

Jako, jako, jako se lose radi s klincima na Vujadinu. Na samo takticko-tehnicki (sto smo svedoci da kad udju u prvi tim ne umeju da prime loptu bez da se odbije 3m od njih ko od bandere) nego i da se tako izrazim moralno-politicki. Klinci bi od najranijih nogu morali biti indoktrinirani Vosom barem koliko vremena s loptom provedu, uterivati im u glavu da su blizanci sranje... Na nekog bi se nesto i nalepilo.

Ovako ako se ostavlja da se to samo od sebe definise kroz porodicu i drustvo u skoli - mrka kapa.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Milan »

Ne znam gde bih ovo napisao, pa ću ovde…

Ne znam kako je bilo na utakmicama pre ove dve, ali sam protiv IMT- a i sinoć primetio da na početku utakmice prilikom pozdrava naš kapiten ide praznih ruku, a kapiten gostiju uredno predaje našem zastavicu? Je l’ moguće da je baš takvo rasulo da nema ko da misli o takvim stvarima?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

Milan wrote: Sun Mar 17, 2024 11:27 am Ne znam gde bih ovo napisao, pa ću ovde…

Ne znam kako je bilo na utakmicama pre ove dve, ali sam protiv IMT- a i sinoć primetio da na početku utakmice prilikom pozdrava naš kapiten ide praznih ruku, a kapiten gostiju uredno predaje našem zastavicu? Je l’ moguće da je baš takvo rasulo da nema ko da misli o takvim stvarima?
I ja sam to primetio, i mnogo mi zasmetalo. Ali, i ovako previse pisem, pa nisam komentarisao.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply