25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Locked
User avatar
LIMAN
Posts: 196
Joined: Tue Aug 30, 2016 3:42 pm

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by LIMAN »

To sam i ja primetio za India, nadam se da place zbog sopstvene greske, i da mu nije neko nesto dobacivao pogrdno s trbina. Milosavljevic mi je takodje malo "k'o pokisao".
Al zato Vukanovic, Crnomarkovic, Rosic... ludaci :D

Lepo je videti i ovakve scene, a ne samo napusavanje (opravdano) s tribina.
Само храбро до нове победе, але...
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by Turija »

Milosavljevica nece lopta u poslednje vreme, pa je svestan toga. Zato je kao ,,pokisao". Nervira se, kao i Mateus.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA, utorak 20.00

Post by N13 »

Turija wrote: Wed Mar 13, 2024 1:20 pm Vrlo, vrlo sumnjiv ofsajd, sto zbog povucene neparalelne linije sa linijom 16m, sto zbog toga sto je Vukanovicu samo donji deo ruke ( kakvo je prirodno kretanje ruke u zamahu za trk) na izvucenoj liniji. Dobro da smo pobedili, pa ne utice na rezultat.

Po meni, vrlo bezobzirno dizanje zastavice pomocnika, pa ga je var soba ,,pravdala". Realno, on to videti nije mogao.
Neparalelne linije su ocekivane, zbog ugla gledanja i nejednake udaljenosti. To je kao onaj efekat ravnog puta, gde deluje da se put u daljini sve vise suzava, a zapravo je ista sirina. Na ovoj slici nisu paralelne linije ivica puta i zute trake, ali zapravo jeste paralelno
Image

Pitanje je da li se te linije u VAR sobi rucno izvlace ili softverski? Ako se rucno izvlace, onda sve gubi smisao, jer se mogu izvuci tako da prevagne i na jednu i na drugu stranu, kako kome vise odgovara, a da gledaoci ne primete razliku. Ako se softverski izvlace, nadam se ds softver nisu pravili strucnjaci iz FSS-a, vec neko malo ozbiljniji. Da to bude precizno potrebno je dobro poznavanje fizike i geometrije.
Nadam se da ce kod nas zaziveti poluautomatski ofsajd koji se vec poceo koristiti sirom Evrope. Tu vec nema greske.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by Turija »

@N13
Jasna je meni ta perspektiva dugog puta, ali na toj duzini ( sirini igralista) i visini kamera, cini se malo mnogo su neparalelne.
No, neka ostane tako.

PS
Zato ozbiljne lige i prenosi sa tih stadiona imaju setajucu visecu kameru iznad terena.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by gospodinFKV »

Po starim pravilima ne bi bio ofsajd, ali po novim jeste, nazalost, maltene milimetarski.
Problem koji imamo jeste taj da smo navikli na necasne radnje u srpskom fudbalu, pa su nam onda cak i ispravne odluke pod lupom.

Neko je ovde cak i postavio pitanje kako je linijski to video, ali evo ja sad uzeo i pauzirao i video da se linijski dobro postavio.

Jos jedna stvar - nije covek podigao zastavicu u sred napada, vec kad se zavrsio napad, cime je dao i sebi, a i nama, prostor za gresku. On mozda nije ''video'' ofsajd jasno, pa je zato pustio da se zavrsi akcija. Da je hteo da nas osteti, podigao bi je odmah, i onda ne bi znacilo nista to sto je Vukanovic dao gol, te se ne bi gledao ni VAR. Ne mora sve biti uvek protiv nas, niti svaka sudijska odluka rezultat velike zavere da se urusi ova apsolutna institucija od kluba, koju ne mogu nikako drugacije da zaustave no sudijskim odlukama. :mrgreen:

Nije problem to sto je nama sviran ovaj ofsajd, vec sto zvezdi recimo ne bi bio sviran. Da se ovakav ofsajd desio zvezdi protiv nas, i da je gol priznat, ceo forum bi izvlacio linije ne bi li se dokazalo da je dlaka igraca zvezde u ofsajdu 3mm i da smo pokradeni. Nije da se nije desavalo, te ne bi bilo lose da malo stanemo na loptu.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by Turija »

@ gospodinFKV
Jeste bilo sumnjivo, bez gledanja dlake u jajetu.
Medjutim, sto je napisao @Maki Navijac sam. Imam pravo i na dozu subjektivnog osecaja.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by Voja »

Turija wrote: Wed Mar 13, 2024 3:53 pm @ gospodinFKV
Jeste bilo sumnjivo, bez gledanja dlake u jajetu.
Medjutim, sto je napisao @Maki Navijac sam. Imam pravo i na dozu subjektivnog osecaja.
:cheers:
Kao sto sam nekad pisao i za golmane, kada kao tim postignes 5 golova na mecu, apsolutno je nebitno ko ti je na golu, a tako je i sa sudijama. Cak i da je bilo namere da se Vojvodina osteti, kad trpas ovako 3-4 komada, tu protivniku ni sudija ne pomaze. Da je zavrseno 1:1, kontam da bi Turija sad ovde imao jos 50 dodatnih postova, ovako :cheers:
Image
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by Grbavica.021* »

Savcic Luka
Posts: 332
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by Savcic Luka »

Turija wrote: Wed Mar 13, 2024 2:15 pm Milosavljevica nece lopta u poslednje vreme, pa je svestan toga. Zato je kao ,,pokisao". Nervira se, kao i Mateus.
Mateusa je moj klinac par puta iscimao preko instagrama (portugalski google 😁). Uvek mu je ljubazno odgovorio. To nije neka konverzacija, ali smo to što se udostojio da odgovori nekom balavcu koji navija za Vošu, navija za njega, meni govori da je mnogo dobar momak, a samim time mu je mnogo i stalo.

Mi smo bili protiv Voždovca i mislim da on jedini nije mogao ići tada do navijača koji su se opraštali od Ranka koliko je bio skenjan.

Kao što uvek pišem, timu i svakom pojedincu treba dati podršku i kada mu ne ide.
Za ovo gde smo, ovaj tim je najmanje kriv, a ako se probijemo do bilo kog uspeha oni će imati najveću zaslugu.
Ja sam uvek imao problem onim van terena.
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by Milan »

gospodinFKV wrote: Wed Mar 13, 2024 3:39 pm Po starim pravilima ne bi bio ofsajd, ali po novim jeste, nazalost, maltene milimetarski.
Problem koji imamo jeste taj da smo navikli na necasne radnje u srpskom fudbalu, pa su nam onda cak i ispravne odluke pod lupom.

Neko je ovde cak i postavio pitanje kako je linijski to video, ali evo ja sad uzeo i pauzirao i video da se linijski dobro postavio.

Jos jedna stvar - nije covek podigao zastavicu u sred napada, vec kad se zavrsio napad, cime je dao i sebi, a i nama, prostor za gresku. On mozda nije ''video'' ofsajd jasno, pa je zato pustio da se zavrsi akcija. Da je hteo da nas osteti, podigao bi je odmah, i onda ne bi znacilo nista to sto je Vukanovic dao gol, te se ne bi gledao ni VAR. Ne mora sve biti uvek protiv nas, niti svaka sudijska odluka rezultat velike zavere da se urusi ova apsolutna institucija od kluba, koju ne mogu nikako drugacije da zaustave no sudijskim odlukama. :mrgreen:

Nije problem to sto je nama sviran ovaj ofsajd, vec sto zvezdi recimo ne bi bio sviran. Da se ovakav ofsajd desio zvezdi protiv nas, i da je gol priznat, ceo forum bi izvlacio linije ne bi li se dokazalo da je dlaka igraca zvezde u ofsajdu 3mm i da smo pokradeni. Nije da se nije desavalo, te ne bi bilo lose da malo stanemo na loptu.

Ne znam, meni je ova situacija/odluka i dalje veoma diskutabilna. Čak i na osnovu ovako izvučenih linija je moglo da se kaže ofsajd, a ne bismo bili ništa pametniji i da su priznali gol. Bukvalno kako ko hoće da pogleda...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by 021 »

Sa Serijem napad već počinje da liči na nešto. Više je uradio u 2 utakmice nego Malbašić za 2 sezone. Zukić je odigrao savršen meč i zaslužuje velike pohvale.

Odbrana nam je i dalje kao kula od karata i čini mi se da je to nerešiv problem. Ova ekipa jednostavno ne ume da se brani. Nama je izgleda jedino rešenje da celu utakmicu držimo loptu i napadamo, jer čim se povučemo i protivniku dozvolimo da izvrši iole ozbiljniji pritisak, gol visi u vazduhu.

Bandinjo voli da kombinuje i iz toga se za sada dosta toga iskristalisalo, videćemo uskoro da li je kadar da zategne odbranu. Istini za volju, mogućnosti su prilično ograničene. Đorđević se pokazao kao najstabilnije rešenje na levom beku, dok smo na desnom trajno hendikepirani. Rezervne štopere kao i da nemamo, dok Njegoš nije doneo željeno poboljšanje na zadnjem veznom (Topiću može da čisti kopačke).
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 25. kolo: IMT - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Post by Grbavica.021* »

Продаја улазница
ВОЈВОДИНА – НОВИ ПАЗАР

Карте за утакмицу 26. кола између Војводине и Новог Пазара биће доступне за куповину на благајнама Карађорђа на дан утакмице од 18:30 часова. Цене карата су: 800 динара за западну трибину и 500 динара за источну трибину. Источна трибина је бесплатна за све оне који дођу у Вошиним обележјима.
Locked