Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 3905
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

Rabba wrote: Tue Mar 05, 2024 12:34 pm Ti stvarno misliš da mi sada u ovom trenutku imamo kapaciteta da bilo koga ko je iole vredan odvedemo iz TSCa?
Nije čovek oteran iz Tsc-a već su se sporazumno razišli da se odmah razumemo.

Ono što on želi ne može da ostvari u Tsc-u. Vojvodina je njemu kao poslodavac mnogo perspektivnija od Tsc-a u smislu posla koji obavlja. On čovek hoće da dovodi strance i njih pretežno skautira. Tsc se oslanja na drugačiji vid strategije koji je njima dovoljan da ispune svoje lično postavljene ambicije i tu se Kuntić ne uklapa jer oni praktikuju pretežno domaće fudbalere uz nekog “stranca” iz regiona.
Mi u koliko god lošijem stanju i poziciji da se nalazimo u odnosu na Tsc-u ipak imamo makar i u mašti veće ambicije od njih.
Kuntić koliko sam između redova razumeo veruje da sa 5-6 dobro biranih stranaca koji nisu toliki skupi može da se trka sa blizancima u smislu suvog kvaliteta.

Znam da je imao još jednog pika za štopera ali se nije ostvarilo i stigao je Korać a čija želja je Korać bio to nažalost ne znam.

A Kuntić neka objavlja poziciju za koju je plaćen i za koju kvalitete ima a ako vremenom pokaže da je stručan onda može možda da se razmišlja i o poziciji SD-a ali je još rano o tome i misliti.
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Možda je rano da se priča o njemu za mesto SD, ali nikako nije rano da se skloni Maradona sa te pozicije. Tu debelo kasnimo. Opet, možda bi i trebalo biti skeptičan po pitanju dovođenja Kuntića, jer ne verujem da bi ga Maradona pustio u svoj prostor, a da ovaj nije u kombinaciji. Dosadašnje iskustvo bar tako pokazuje...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

Poziciju sportskog direktora treba ukinuti. Prevazidjeno u modernom fudbalu.
Sef strucnog staba (i njegov tim) treba da bude fudbalski obrazovana osoba, koja razume fudbal (i sa sportske i sa poslovne strane) i njegova moderna shvatanja.
Takvom strucnom stabu dati vecu platu, veca zaduzenja (izmedju ostalog i ono sto radi sportski direktor), ali i vecu odgovornost.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3905
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

N13 wrote: Tue Mar 05, 2024 2:44 pm Poziciju sportskog direktora treba ukinuti. Prevazidjeno u modernom fudbalu.
Sef strucnog staba (i njegov tim) treba da bude fudbalski obrazovana osoba, koja razume fudbal (i sa sportske i sa poslovne strane) i njegova moderna shvatanja.
Takvom strucnom stabu dati vecu platu, veca zaduzenja (izmedju ostalog i ono sto radi sportski direktor), ali i vecu odgovornost.
U prevodu ono što je u Engleskom fudbalu menager. Trener koji vrši i funkciju dovođenja i prodaje fudbalera i ostalih sportskih pitanja.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Nije tacno da je princip prevazidjen. Prevazidjena je samo, gle cuda, ta uloga koju obavljaju nasi sportski direktori...u teoriji.
Velika vecina tih timova i dalje ima sportske direktore.
Oni su tu, doduse, zbog nedostatka tog srpskog principa ''koliko sam ja tu dobar'', likovi u kancelarijama koji se bave operacijama u celokupnom procesu.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

N13 wrote: Tue Mar 05, 2024 2:44 pm Poziciju sportskog direktora treba ukinuti. Prevazidjeno u modernom fudbalu.
Sef strucnog staba (i njegov tim) treba da bude fudbalski obrazovana osoba, koja razume fudbal (i sa sportske i sa poslovne strane) i njegova moderna shvatanja.
Takvom strucnom stabu dati vecu platu, veca zaduzenja (izmedju ostalog i ono sto radi sportski direktor), ali i vecu odgovornost.
Zanimljiv ti je ovaj post. Kontam da cemo se jednog dana vratiti njemu.

Nego, a kako cemo mi naci te fudbalski obrazovane osobe, koje razumeju fudbal i njegova moderna shvatanja... mislim, kako cemo ih naci 3-4x godisnje? :)
Image
CRD FCV
Posts: 1654
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Uprava

Post by CRD FCV »

Чуј како, наћи ће нам погодна агенција.
Savcic Luka
Posts: 357
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Uprava

Post by Savcic Luka »

N13 wrote: Tue Mar 05, 2024 2:44 pm Poziciju sportskog direktora treba ukinuti. Prevazidjeno u modernom fudbalu.
Sef strucnog staba (i njegov tim) treba da bude fudbalski obrazovana osoba, koja razume fudbal (i sa sportske i sa poslovne strane) i njegova moderna shvatanja.
Takvom strucnom stabu dati vecu platu, veca zaduzenja (izmedju ostalog i ono sto radi sportski direktor), ali i vecu odgovornost.
Zar sportski direktor ne bi trebao da ima širu ulogu, a ne samo prvi tim?
Mislim, ne znam detalje zaduženja te pozicije, ali ako poredim sa brnšom bliskom meni, art direktor ima ulogu da razvije strategiju kompletne firme od kadriranja dizajnera do konceptualnih stvari na projektima.
Recimo u klubu da osmisli dugogodišnju strategiju od omladinske škole do prvog tima.
Ovo poslednje je već previše u našem slučaju, ali recimo u nekim ozbiljnijim državama i sistemima.
User avatar
Forza Voša
Posts: 576
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Uprava

Post by Forza Voša »

N13 wrote: Tue Mar 05, 2024 2:44 pm Poziciju sportskog direktora treba ukinuti. Prevazidjeno u modernom fudbalu.
Sef strucnog staba (i njegov tim) treba da bude fudbalski obrazovana osoba, koja razume fudbal (i sa sportske i sa poslovne strane) i njegova moderna shvatanja.
Takvom strucnom stabu dati vecu platu, veca zaduzenja (izmedju ostalog i ono sto radi sportski direktor), ali i vecu odgovornost.
Ja se na primer ne slazem. Pre bih rekao da nama treba kao u americkom sportu General Menager ali to bi trebalo da je posebna osoba a mi to nemamo (Djumi je bio neko ko mi je najblizi tome kao profil). Razumeo bih to sto ti kazes da imas Veljka Paunovica ovde sa projektom od pet godina ali ne mogu da zamislim ..., da ne navodim sada imena.
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1276
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

Svi su ovde za trenera menadžera, a kad Lalat dovede svoje igrače odmah drvlje i kamenje. :mrgreen:
User avatar
Maki
Posts: 1131
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Uprava

Post by Maki »

Nedavno sam pretraživao sajt TSK-a i nisam našao ime njihovog sportskog direktora. Zaključio sam da je Lazetić i u toj funkciji. Može li neko da pomogne ko je upućeniji?
https://www.fktsc.com/strucni-stab/
Wild Srem
Posts: 125
Joined: Mon Feb 21, 2022 7:54 pm

Re: Uprava

Post by Wild Srem »

Nego sta je sa onim proslavama za 110. godina kluba i 100. godina stadiona, neke utakmice su bile spominjane itd jel se to vec i zavrsilo sve sa ovom akademijem u SNP ili ?
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Stvar koju bih voleo da priupitam Zbiljića je da li planira da načini radikalne promene u Omladinskoj školi ili njega ovi rezultati mlađih kategorija zadovoljavaju. Pritom, svaki put pominje tu našu školu kao sjajnu i slavnu, a ako i zanemarimo same rezultate, krajnji ishod u vidu formiranog igrača za prvi tim ne postoji. Kao što je neko ranije pomenuo - i kad je klub bio u rasulu, škola je dobro radila i imali smo opipljive rezultate. Ovo sada je bruka i sramota! Pogotovo ako je istina da je jedina njena svrha lična korist nekoliko pojedinaca.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2055
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post by churguzijanac »

Milan Mandaric Potpredsetnik FK Vojvodina

https://www.dnevnik.rs/sport/vosin-kuta ... 24-03-2024
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1390
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Uprava

Post by Uvek sa tobom »

churguzijanac wrote: Sun Mar 24, 2024 6:34 pm Milan Mandaric Potpredsetnik FK Vojvodina

https://www.dnevnik.rs/sport/vosin-kuta ... 24-03-2024
Добро дошли господине Мандарићу :lala:

Сећам се пре доста година да сам читао чланак о Милану Мандарићу, тада нисам знао ко је, а у том интервју је причао доста лепог о Војводини и Новом Саду, тако да ми је баш драго што ово видим.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Post Reply