Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3565
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

@N13
Na poslu sam ali ću odgovoriti kasnije na tvoj zanimljiv i konstruktivan post. Volim i poštujem ovako civilizovanu polemiku. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4822
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Po meni je ''koga drugog onda?'' podjednako lako pitati, jer i vi i mi (sto kritikujemo ove) znamo odgovor. U ovoj situaciji, u ovom drustvu, odgovor je itekako vrlo jasan.

U krimogenoj drzavi ne mozes ocekivati sferu drustva koja to nije, pa ni fudbal tj. sport. Pogotovo ne sport. Shodno tome, a nasuprot mnogim drugim zivotnim stvarima, ovde je odluka krajnje binarna - za ili protiv; da ili ne; saucesnistvo ili izgnanstvo; ''plata o plomo'', sto bi rekli u zemlji slicnih krimogenih struktura, sa kojom dobar deo prijatelja ove vlasti ima ''poslovne'' veze. Da pojednostavim - da li zelite da se pravite da u ovom mulju postoje nijanse, tako sto ce Vojvodina da zivotari ovako, ali u istim ''pravilima igre'' i limitima, ili zelite da klub kaze odlucno ''ne'', izadje iz te price u celosti i verovatno ''saceka'' neka bolja vremena i ljude? Neposlusnost ili ''cuti, moze gore''.

Lepo vam je sada neko okacio koliko ljudi u i oko kluba ide i skuplja glasove za SNS, ukljucujuci i PREDSEDNIKA KLUBA. I vi ste okej s tim. Mislim, niste dovoljno protiv da kao avangarda kakvom se predstavljamo ustanemo i kazemo ''ma mrs bre''. Makar, evo, za pocetak da se ne proganjaju navijaci na tribinama kada ustanu protiv toga, od strane verovatno istih onih koji su jurili navijace po zapadu kad se kritikovao Bata. Pa vi razmislite.

Mozda sam ja utopista, a vi pragmaticni, ali bih vas podsetio da je u slucaju Srbije, politike i SNS-a granica izmedju pragmatizma i trulog konformizma iiiiizuzetno tanka, a s obzirom na to koliko sam ljudi u proteklih deceniju i po video da su preko te iste ivice strmoglavo pali ili se bacili svojevoljno, ja zaista nisam siguran kako planirate da se zadrzite na ovoj prvoj strani. No, to je vec vasa briga. :lala:
User avatar
slanobarac
Posts: 3565
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

@N13
'Ajmo redom. Nisi očekivao ovakvu Vošu i nisi zadovoljan ali ipak još imaju kredita kod tebe. Da li zbog toga što ti je teško reći da si se zajebao u proceni, zato što "nema ko drugi" ili što je napravio neki poslovni pomak, kako kažeš? Po meni bolje da si rekao da ga nisi dobro procenio jer koji je to pomak napravio? Da li je iko video stanje računa kluba? Dobijamo samo neka saopštenja i naručene intervjue gde se hvali uspesima ali videćemo šta će ostati posle njih. Misli li zaista neko da je on svoj novac izvadio i doneo u klub? :D Šema ide ovako:on dobije posao preko stranke na naduvanom tenderu pod uslovom da višak ide i u klub(deo). I to je taj lični ulog. Moćno, zar ne? A zajebao je i rođenu stranku jer je skupljao sigurne glasove i prijavio mnogo više od stvarnog broja. O odlascima i dolascima igrača neću ni da pričam. Užasna politika.
Mene interesuje kako si im dao ad hok poverenje i kako si znao da su oni ti koji imaju viziju kako će obezbediti pare, šta će uraditi sa omladinskom školom, stadionom, marketingom....? Znaš i sam kakva nam je škola, stadion se raspada jedino smo dobili šop :mrgreen: Da li?
Kako god bilo, ja nemam niti jedan argument da nekom kažem da su ovi dostojni da vode klub. Draži su mi svi ljudi koji ovde pišu (i oni koje nerviram) jer verujem da vole klub. Za ove sadašnje to ne mogu da kažem. Nemoj zameriti ne polemišem sa tobom lično nego generalno sa stavom. :cheers:
@gospodinFKV :lala:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3999
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Rabba »

@gospodinFKV - ima jedna lepa izreka koja opisuje ovo što si izrekao. Da je ne ispisujem, vrlo je dobro poznata.

Još jednom, pravo u centar :lala:
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
N13
Posts: 2065
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

@slanobarac

Vidi, ja nemam problem da kazem da ne zelim ovakvu Vosu. To ne znaci prevashodno da sam se zajebao u proceni. Jer smatram da je ovde stvar daleko kompleksnija nego sto izgleda.
Vosa kakvu ja zelim ne moze da postoji u ovoj drzavi, tj sistemu kakav jeste, pa sve da se mi svi zajedno sa foruma skupimo da vodimo klub. Tako da npr vec unapred mogu reci ni taj sledeci koji dodje posle ove uprave, nece napraviti od Vose ono sto ja zelim. Ali to ne znaci da cu automatski biti protiv tog nekog da dodje. Ako procenim da ce raditi bolje od ovih trenutnih, ja cu sigurno podrzati promenu, i pored toga sto znam da nece napraviti ono gde je Vosa u mojoj masti. A razloge cu detaljnije izneti u delu posta gde cu se nadovezati na post gospodinFKV :)

E sad, sto se tice ostatka tvoje poruke, ti se ipak vodis nekim licnim osecajem i pomalo nagadjanjima. Sto ne znaci da nisi u pravu, ali za mene to nije dovoljno relevantno. Na primer izdvojicu delove tvog posta:
- Da li je iko video stanje računa kluba? Ne, a da li si ti?
- Dobijamo samo neka saopštenja i naručene intervjue gde se hvali uspesima ali videćemo šta će ostati posle njih. Ne kazem da nije tacno, ali kako mozes da znas da li je neki intervju narucen i sta ce se desiti posle njih?
- Misli li zaista neko da je on svoj novac izvadio i doneo u klub? Nije bitno sta ja mislim, jer nemam dokaz ni da jeste ni da nije. Da li ti imas dokaz da nije doneo, ili samo pretpostavljas?
- Šema ide ovako:on dobije posao preko stranke na naduvanom tenderu pod uslovom da višak ide i u klub(deo). I to je taj lični ulog. Moćno, zar ne? Opet, jel to tvoj licni zakljucak, ili zaista ima dokaz da je to tako?

Ponovo, ne tvrdim da nista od toga sto si naveo nije tacno. Vrlo moguce da jeste. Ali meni nije relativno, jer su proizvod pretpostavke, licnog osecaja i subjektivnosti.

E sad, sta jesu cinjenice i dostupne informacije:

1) Racun FK Vojvodina je u poslednjih 5 godina bio 580 dana pod blokadom. To je jako puno za period od 5 godina. Poslednji put je racun bio blokiran na leto 2022 (dakle kad je Zbiljic preuzeo klub). Od jula 2022 do danas, racun FK Vojvodina je bio 0 dana u blokadi. Dakle svih 580 dana blokade je nastalo od februara 2019, do leta 2022. To je period nesto malo vise od 3 godine. Sto znaci da je racun bio blokiran oko 50% vremena. Evo i dokaz:
Image
Za one koji se ne razumeju, kada je racun nekog pravnog lica u blokadi, to pravno lice ne moze da posluje. Ne moze ni da isplacuje plate, ne moze ni da upravlja ostvarenim prihodima (citaj, ako proda igraca, nece leci te pare). Prakticno ne moze da funkcionise. I pre te 2019 je takodje racun bio u blokadi veci deo vremena, samo ne mogu da iskopam taj racan podatak, nemam toliko vremena. Da je te 2022 godine klub nastavio da se vodi onako kako se vodio do tada, danas FK Vojvodina ne bi postojao.

2) Igraci nisu dobijali plate. Da li treba da kacim za dokaz link do konferencije za stampu kada je Lalatovic doveo ceo tim iz protesta jer nekoliko meseci nisu primili platu? Bolje ne, jer znam da ne volis da ga gledas :) Ali cinjenica jeste, da je trener (ko god to bio) bio nezadovoljan, igraci (ceo tim, bez izuzetka) bili nezadovoljni, zaposleni u klubu (od kuvarice do spremacice) bili nezadovoljni. Niko nije dobio platu po 3-4 meseca. O bonisima da se ne prica. Niko iz uprave nije bio dostupan zaposlenima u klubu za razgovor na tu temu. Sta vise, ljudi iz uprave se nisu pojavljivali ni na utakmicama. Danas, svaka plata je isplacena i svaki bonus. U dan. Papirni dokaz naravno nemam, ali znam da je informacija tacna. Takodje, igraci i zaposleni u klubu vise puta izjavili da im se od leta 2022 plate i bonusi napokon redovno isplacuju. Ranko takodje to izjavio. Cak i Baraye u jednom intervjuu rekao da ga je pozitivno iznenadilo sto je svaki dinar po ugovoru legao tacno u dan, i da to tako nije ni u Portugalu. Za mene je to dovoljan dokaz. Takodje, nama igraci ne beze. Evo slucaj Severine u partizanu koji je otisao zbog 25k evra. I to ne plate, vec bonusa. Danas su igraci zasticeniji nego ikada, kasnjenje zarade se ne tolerise. Dzabe i ako dajes platu na vreme, ne isplatis bonus na dan kada je ugovoren, imas pravo napustiti klub. Kod nas toga srecom nema.

3) Transferi. Mozda smatras da je transfer politika losa, ali probaj je uporediti sa onom do pre par godina. Mi smo doveli igrace koji su igrali u ligama petice, igrali ligu sampiona, i najbolje igrace drugih klubova iz Srbije. Dosli su Zady Seru (igrao za jedan Cean), Rosic (iako imamo na papiru solidnog golmana, doveli smo jednog od najboljih golamana lige), Radulovic (bonus igrac koji je sam spasio Radnik od ispadanja), Vukanovic (igrao Ligu sampiona), Njegos (igrao Ligu Sampiona, Ligu Evrope, La Ligu), Korac (reprezentativac), Mateus (Portugalska liga), Cumic (verujem da komentar nije potreban), pa i Malbasic (igrao La Ligu pre nas). Kada smo poslednji put pre ovoga doveli igraca iz liga petica ili sa iskustvom igranja u ligi sampiona, a da to nisu penzioneri? Jedini veliki promasaj se ispostavio Kajevic, ali ako se ne varam, njega je trener tada zeleo, a uprava to ispunila. A samo pogledaj na transfermarktu koga smo sve dovodili u sezonama 17/18, 18/19, 19/20, 20/21. Za pola njih ni ne znas da su bili nasi igraci, a za pola ne mozes da verujes da smo to nazivali pojacanjima.

I sada kada vidis ove 3 stavke, razlika u imenima igraca koji dolaze sada, i koji su dolazili tada su nebo i zemlja. Stanje racuna takodje nebo i zemlja. Isplacivanje plata takodje. To je ono sto govorim poslovni pomak je napravljen. Zadovoljan nisam jer taj pomak ne prati stanje na tabeli. Takodje, nisam zadovoljan stanjem u omladinskoj skoli, iako smatram da je za rekonstrukciju skole potrebno mnogo vise od godinu i po dana, licno ne vidim da se nesto znacajno radi po tom pitanju.
I kao sto rekoh, smatram da se sada radi bolje nego sto se radilo. Iz tog razloga ne teram nikog iz uprave, jer ako su opcije da bude ovako kako je sada, ili da se vrati na ono sto je bilo 2019-2022, biram ovo sada. Kada mi neko kaze koje je to novo resenje i sta mogu od toga ocekivati, automatski cu podrzati to novo resenje, ukoliko smatram da je bolje.

Ali to je mozda do moje licnosti. Na primer, kod mene u zgradi je nedavno bilo glasanje da li zelimo da promenimo agenciju koja nam odrzava zgradu, jer nismo zadovoljni trenutnima. Dosta komsija glasa da se smene, ja odbijem da glasam dok mi se ne dostavi koja firma ce tacno da ih zameni, i sta ta firma sve nudi. Menjati nesto na slepo moze ispasti dobro, ali me zivot naucio da u vecini slucajeva ispadne jos gore.


@GospodinFKV

Slazem se od reci do reci sa tvojim postom. Pravo u centar.
Ali napisacu sad nesto zbog cega mozda postanem omrzena licnost na forumu.
Prvo, vise puta se na forumu koristila fraza 'Riba smrdi od glave'. Ja se sa tim slazem, ali ta glava nije u klubu, vec na mnogo visem mesto.
Ne mislim da je najbolji borac za pravdu i bolje sutra onaj koji najvise galami na nesto sto ne valja. Vec onaj koji se bori pametno. Mi se ovde gotovo svi slazemo da ovde u drzavi nista ne valja, i da je stanje kluba (ne samo naseg) oslikava stanje u drzavi. Mi mozemo da menjamo ove trenutne u upravi. Ali da postavimo pitanje sta dobijamo time? Smenom postoje 2 opcije:
- da sjase Kurta, da uzjase Murta. Sta dobijamo? Nista, sve isto, ili vrlo moguce jos gore. I dalje u klubu slicne struktire kao u celom sistemu
- da sjase Kurta, uzjase neko ko ce da se opire sistemu. A posto riba smrdi od glave, a mi kao FK smo mnogo daleko od te glave, mogu samo da nas amputiraju u ovom slucaju. Sta dobijamo time? Prestajemo da postojimo.

Zato kazem, ne treba se boriti glasno, vec pametno. A to smo vec radili.
Mi smo krecili nasu plavu zvezdu u crveno. Da li je iko tada to podrzavao? Sigurno Nije. Ali nismo puno galamili, i posle kad su otisli ti zbog kojih smo krecili zvezdu, okrecili smo je opet nazad u plavo. Da li je dobro sto smo tako postupili? Jeste. U tom periodu prekrecene zvezde bih rekao da smo imali najlepse dane u nasoj istoriji. Dve titule, bezbroj legendi kluba, izgradili ime za respekt u Evropi i regionu.
E sad zamisli da smo vec te 45-te godine poceli da se bunimo, opiremo. Danas nas ne bi bilo, niti nasih titula, niti secanja na Vujketa, Tozu i ostalih.
Nece ni ovaj sistem zauvek biti tu. Ja licno svoju energiju i borbu za promene radije preusmeravam na drugu adresu. A u klubu cu podrzati one za koje mislim da malo bolje rade od drugih :cheers:
icebaby
Posts: 55
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: Uprava

Post by icebaby »

@N13
Prilicno mi je bizarno to sto si naveo za taj neki forum koji si imao .. i dalje ne razumem gde pise u zakonu da ne smes nekog da vredjas?!? Ne smes da prozivas nekog po nacionalnoj osnovi ili verskoj ili sexualnoj stogod .. al GDE to pise da ja ne smem pre$jednika da nazovem pickom celavom????!?
Mozda se tebi to licno ne svidja , njemu sigurno, al to je vec druga tema.
Sto se Vojvodine tice, ja je nisam birao, ona je mene, zapravo nema tj nije imalo tu sta da se bira,a kad to osecas i znas od tamo .. 10te godine ,tek onda nema sta da se prica o tome.Ja ne mogu da ne budem pun mrznje prema lopovima, muljatorima, slihterima ,lazovima ,pa nek me nazove ko kako hoce zabole me.

gospodinFKV » Tue Feb 27, 2024 5:09 pm
Od a do s to sto si napisao, o tome pricam ... ako neko stvarno misli da "argumentocano i civilizovano" moze da se bori i prica sa ovakvom stokom koja vlada kod nas u svim porama, taj il me zajebava ili je budala..trece nema.

ps nisam citao polemiku od pocetka, al vidim da se prica o a ko drugi.. sto se mene tice moze i katanac..u cemu je problem? Mene FKV podseca na Sumahera, koji je u sustini mrtav (barem koliko imamo uopste infa o njemu), al ga odrzavaju u zivotu...dakle ja nemam nista protiv katanca .. ionako nisam bio na utakmici 4-5 godina..dakle vec je nesto puklo u meni.. al u sustini, a ko drugi je privatizacija ,pa kako bude nek bude .. al u ovakvoj drzavi se opet postavlja pitanje dal vredi o bilo cemu razmisljati na normalan nacin kada ovde ama bas nista nije normalno
User avatar
Deep Purple
Posts: 3932
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

@N13 :lala: :cheers:

Moram se samo nadovezati na ovo.

Ja ću napisati sad nešto jako koncizno i direktno a to je da bi tražio promene moraš takođe da izađeš i iz komforne zone, Zbiljić je hteo da se sastane i da se konstruktivno diskutuje. Zašto se onda sklanjala glava i bežalo od tog vida lične odgovornosti i nije se napravio neki korak u tom smeru.
Ako si za promene gde ćeš bolju priliku za to nego direktno nekome reći sve u lice i čuti sve stvari koje te zanimaju u vezi kluba.
Ne, najlakše je otkucati upis i kriti se iza, svi bi mi hteli promene ali da ih neko drugi iznese za nas a mi sutra da govorimo kako smo i mi bili za njih, da tapšemo po ramenu i aplaudiramo tim ljudima koji su ih i izneli.

Ja sam bio na jednom od strane “ERGO osiguranje” predavanju i tamo postavio dva pitanja i ljudi mi pokazali vrata gotovo sa rečima “ sine nemoj više da dolaziš” i šta mi fali? Pitao sam šta sam imao i bolji odgovor nisam mogao da dobijem, čak ni ručak koji mi je bio uračunat u cenu propusnice/ulaznice nisam dobio. Gledam ljude, aplaudiraju na svaku rečenicu i pitam se gde sam ja to došao? Osetio sam se ja to ne mogu ni da vam opišem kako, slušam propagandu, subjektivne izjave, obećanja a narod koji se našao tamo aplauz za aplauzom a meni u glavi Orwel i njegova knjiga “1984”

A eto ta kompanija u Nemačkom vrhu u toj branši. A oni sponzorišu Nemačku fudbalsku asocijaju, biće sad i na Evropskom prvenstvu među većim sponzorima, pa ja nisam hajao za tim i postavio pitanja koja sam imao i dobio najlepši mogući odgovor, vrata su ti tamo i dovoljno mi je to bilo da znam koja je to korupcija u mojim očima, činjenica je da i u mnogo uređenijim državama od naše ima korupcije i ko zna kakvi su sve modusi operandi uključeni.

A opet možda sam se ja samo tako osetio na tom predavanju i to je sve bio moj subjektivni osećaj.

Nama se ukazala prilika za koju ja mislim da je retko ko dobio u svetskom fudbalu i nismo je iskoristili. I ja ću uvek na to podsećati, jer znate kada bi se predsednik bilo kog Nemačkog kluba ponudio da izađe među navijače? U najboljem slučaju bi se nasmejali i pokazali vrata kao i meni. Trebalo je to sve mnogo pametnije odigrati.

Mnoge Nemačke firme moraju da sponzorišu sportske klubove i to je takođe naređenje odozgo.

Moramo da shvatimo da je problem koji sve nas muči mnogo iznad Zbiljića i fudbalskog kluba Vojvodina i da smo na totalno pogrešnoj adresi za sva ta pitanja.

@GospodinFKV

Svaki normalan stanovnik ove napaćene ne države već planete se slaže sa tobom ali nažalost sve je to dizniled i svima nama je to kristalno jasno.

Znaš šta je najgore od svega ja sam video mnogo više utopista i ljudi koji su ekstremno protiv njih nego pragmatičnih koji su zamenili strane i pogazili svoje reči.

Generalno sve kreće i završava se sa narodom, koliko god zvučalo kao izlizano ali kakav narod takva i vlast i ma koliko se ne slagali oko nekih stavova zapamtite svi smo mi ovde na istoj strani samo gledamo na stvari malo drugačije, kotrljaćemo kamen kao Sizif pa ko prepliva.

A da su rezultati na mestu ne bi se vodile ove teme već bi se pričalo o terenu i to je istina, jer smo takvi i to se ne da promeniti ili će u najboljem slučaju trebati još sijaset generacija.
CRD FCV
Posts: 1670
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Uprava

Post by CRD FCV »

@N13 @Deep Purple

Ваша два последња уписа, скидам капу. Слажем се од речи до речи. :lala:
Cane
Posts: 1062
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post by Cane »

N13 i Deep, zaj....i ste me, sad ja nemam šta napisati i dodati na ovo vaše :lol:

Šalim se, ali zaista je uživanje čitati post u kojem se neko potrudi i iznese činjenice i argumente, to je za mene prava osnova za dalju raspravu i nadam se isto tako činjenično osporavanje s druge strane.
Forum je mesto gde svi mi imamo pravo iznositi i svoje misaone stavove, različita razmišljanja i impresije, pa i one proizvoljne i to je sve sasvim ok, ali ako se oko nečega sučeljavamo i raspravljamo onda bi trebalo da pokušamo što više biti činjenični.
Gornji postovi, a posebno onaj od N13, su primer toga i još jednom svaka čast.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1402
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Uprava

Post by Uvek sa tobom »

@N13 обично не читам дуге постове, ал твој сам прочитао до краја, нема се ту много шта за додати :lala:
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4822
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

N13 wrote: Tue Feb 27, 2024 9:03 pm @GospodinFKV

Slazem se od reci do reci sa tvojim postom. Pravo u centar.
Ali napisacu sad nesto zbog cega mozda postanem omrzena licnost na forumu.
Prvo, vise puta se na forumu koristila fraza 'Riba smrdi od glave'. Ja se sa tim slazem, ali ta glava nije u klubu, vec na mnogo visem mesto.
Ne mislim da je najbolji borac za pravdu i bolje sutra onaj koji najvise galami na nesto sto ne valja. Vec onaj koji se bori pametno. Mi se ovde gotovo svi slazemo da ovde u drzavi nista ne valja, i da je stanje kluba (ne samo naseg) oslikava stanje u drzavi. Mi mozemo da menjamo ove trenutne u upravi. Ali da postavimo pitanje sta dobijamo time? Smenom postoje 2 opcije:
- da sjase Kurta, da uzjase Murta. Sta dobijamo? Nista, sve isto, ili vrlo moguce jos gore. I dalje u klubu slicne struktire kao u celom sistemu
- da sjase Kurta, uzjase neko ko ce da se opire sistemu. A posto riba smrdi od glave, a mi kao FK smo mnogo daleko od te glave, mogu samo da nas amputiraju u ovom slucaju. Sta dobijamo time? Prestajemo da postojimo.

Zato kazem, ne treba se boriti glasno, vec pametno. A to smo vec radili.
Mi smo krecili nasu plavu zvezdu u crveno. Da li je iko tada to podrzavao? Sigurno Nije. Ali nismo puno galamili, i posle kad su otisli ti zbog kojih smo krecili zvezdu, okrecili smo je opet nazad u plavo. Da li je dobro sto smo tako postupili? Jeste. U tom periodu prekrecene zvezde bih rekao da smo imali najlepse dane u nasoj istoriji. Dve titule, bezbroj legendi kluba, izgradili ime za respekt u Evropi i regionu.
E sad zamisli da smo vec te 45-te godine poceli da se bunimo, opiremo. Danas nas ne bi bilo, niti nasih titula, niti secanja na Vujketa, Tozu i ostalih.
Nece ni ovaj sistem zauvek biti tu. Ja licno svoju energiju i borbu za promene radije preusmeravam na drugu adresu. A u klubu cu podrzati one za koje mislim da malo bolje rade od drugih :cheers:
Potpuno ja razumem tvoj rezon, i daleko od toga da bi zbog istog postao omrazen na forumu.

E, sad, tu gde se razilazimo je to da ja recimo smatram da postoji vreme i mesto za oba vida borbe. Da, oni su sredinom proslog veka bili prinudjeni da se bore pametnije, jer je naspram njih stajala masinerija sa titulom pobednika Drugog svetskog rata. Pred njima je stajao daleko namazaniji, mocniji, a iznad svega daleko manje iskompleksiran covek, te je kao takav pustio da sistem radi za njega i one unutar istog. Taj sistem je radio tako da je velika vecina stanovnistva bila unutar istog, a ne mali odabrani krug svega najgoreg sto danasnja Srbija moze da okoti, i mnogo je vise imalo smisla boriti se pametnije. Takav sistem je koristio mnogo manje te siledzijske sirove sile, pa je takva ''akcija'' zahtevala proporcionalnu ''reakciju''.

Kad vec pricamo o tome da riba smrdi od glave, hajde da uporedimo te dve ribe.

1. Glava
Ova danasnja glava jede, pije i sanja to da ga porede sa Titom. Dira se nocu pri pomisli da ga narod stavlja u istu recenicu, a jedna bolna istina za njega je to da nije dorastao ni da bude bruca na Titovim mu**ma. Prvo i pre svega, iskompleksiran je do granica tragikomedije, te se kao takav okruzuje sa ljudima koje moze onako da tlaci svuda gde se pojavi, a da se oni smeskaju, klimaju glavom i zovu ga ''sefe''. Drugo, uz sve mane obojice, onaj prethodni je namazana presposobna baraba, a ovaj danas je bukvalno ''Gojko Sisa''. Iluzorno je porediti uopste.

2. Trup
Ako bismo uzeli da trup cine ljudi koji su radili za sistem, ni tu situacija nije mnogo drugacija. Da li je Jugoslavija bila puna nepotizma, partijskog i familijarnog zaposljavanja? Apsolutno jeste. Ipak, znao se neki modikum reda. Zato je Tito za ovog teletabisa apsolutni smeker, jer uz sve svoje mane, covek je bio dovoljno samouveren (u takvom sistemu pritom) da ga niko ne moze uzdrmati, a da su stvari sljakale. Na kraju krajeva, u takvom procepu u kojem se Jugoslavija nasla tih godina, bilo ko manje sposoban, a pogotovo neko poput Vucica, bi nas odveo u onaj ceski/rumunski/madjarski komunizam, jer je po svojoj prirodi (u svetskim okvirima) bas ono sta je premijerka rekla za opoziciju - podguzna muva. Lagano. Tito je bio velika bela ajkula, koja se okruzila drugim ajkulama. Ovaj danas je najobicnija papalina, a posto se i ponasa kao papalina, mora da se okruzi najobicnijim planktonima, da bi zadrzao osecaj superiornosti. Zato danas nista osim kriminala ne funkcionise, a posto narod i dalje bira ''pametan'' otpor u situaciji gde te tlaci najobicniji maleni nesigurni siledzija sa skolskog igralista, zato mu sve to i polazi za rukom. Zato nam je i drzava danas papalina.

3. Rep
Ako bismo uzeli da su rep ljudi koji cine drzavu, zasto ne bismo uporedili ljude u onom sistemu i ljude u ovom sistemu. Da li su ljudi u oba sistema spustili glavu i radili svoj posao? Apsolutno. Da li su ljudi u oba sistema zazirali od istog? Naravno da jesu, tu slicnosti nema. Razlike su u samim sistemima, ali i ljudima. Onaj sistem je bio siguran u svoje postojanje. Dokle god je vecini dobro, jer vecina doprinosi sistemu, zime nema. Tu dolazimo do ljudi. Ako si uzeo za primer te dve titule, onda treba biti fer i reci da je druga uzeta pred kraj tog sistema, daleko posle smrti ''glave''. Sto se prve titule tice, tu dolazimo do ljudi. Da bi sa nekim timom uzeo titulu, koji nije deo cetvorke, treba da imas odredjenu dozu znanja, prkosa, karaktera i integriteta. Da li bilo ko u ovom sistemu, a na takvim pozicijama, ima modikum bilo cega navedenog? Da li je Vojvodina po bilo cemu slicna bilo kojoj Vojvodini od '45 do '91? Po cemu se neki Zbiljic razlikuje od bilo koje druge podguzne muve ove vlasti? Dosao ovde po zadatku, prosuo nam malo nekih prica o ljubavi prema klubu, a od te ljubavi imamo jedno 5. mesto i sad mozda jos jedno, na misice. Pricas i o blokadi racuna. Nije tesko precesljati vesti kroz prethodnih 10 godina, i naci da je svaka uprava odblokirala racun, koji bi se potom blokirao ponovo naprasno po njihovom odlasku.

Svaka akcija zahteva proporcionalnu reakciju, i onda je vrlo nezahvalno porediti Titovu Jugoslaviju i Vucicevu Srbiju. Opozicija u ovom sistemu bira taj ''pametni'' otpor evo vec deceniju. Gde nas je to dovelo?

Onakav sistem je donekle umeo da ceni prkos, sposobnost i integritet, pa si mogao da imas Vojvodinu, Sarajevo ili Zelju. Kakav je ovaj sistem i ima li smisla boriti se pametno? Pa pre bih odabrao katanac, nego poslusnost. Toliko. :lala:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3869
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

@GospodinFKV
Ovo je post da se stavi u sticky, nema dalje :lala: :lala: :lala:

Ova i ovakva Vojvodina je beznačajna i u našim okvirima, postaje i sve manje važna i draga i nama samim slaninarima, a kamoli da bilo ko drugi ima ijedan razlog da nas ceni. Nit rezultata nit bunta. Nit infrastrukture nit prepoznatljivog stila. Nemamo bukvalno ništa za šta da se uhvatimo. To je Vojvodina kakvu oni i žele, nevažna u sportu, nevažna i kao ideja, ali grupa i klub pod kontrolom da ne bi odatle neki disonantni tonovi kretali. Opšti jad i beda. Ne znam kakav pragmatizam se ovde može pravdati jer ovakav klub nema budućnost.
Io odio Belgrado
Cane
Posts: 1062
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post by Cane »

Ljudi, izvinjavam se, ali samo pitam jel mi kanonizujemo nekog za sveca ili biramo patrijarha, pa razmatramo nečije moralne karakteristike i dostojnost, ili govorimo o tome da li je neko sposoban da upravlja fudbalskim klubom, kako to radi, koje su stvari pri tome dobre a koje loše, treba li mu pružiti podršku za to ili tražiti da se skloni itd?
Moram reći da ne razumem smisao nekih postova na ovom forumu i u ovoj temi, iako se sa dobrim delom vrednosnih stavova iz njihove sadržine mogu složiti i saglasiti, samo nekako mislim da im je priličnije mesto na nekim drugim raspravama a ne u ovoj.
Kao što sam rekao, ja ovo doživljavam kao temu kako neko upravlja sportskom organizacijom koju svi mi ovde volimo i podržavamo. Znači tom konkretnom organizacijom koja funkcioniše u konkretno ovom postojećem okruženju odnosno sistemu ili kako god ga nazvali, stvarnim prilikama koje vladaju i u kojima smo svi mi prinuđeni da živimo, bez obzira da li nam se dopadaju ili ne, a pretpostavljam da za veliku većinu nas ne predstavljaju ideal društva kakvog smo sanjali nego nešto što na žalost moramo prihvatati kao realnost, barem trenutno. Znači o tom i takvom klubu koji je tu gde jeste, a ne o nekom imaginarnom klubu koji funkcioniše u nekakvom zamišljenom bestežinskom stanju i okolnostima, potpuno van realnosti.
Da budem banalan, ne volim ni ja ovaj sistem ali mu uredno plaćam i struju, vodu i porez, te se zaustavljam kad god me policajac zaustavi na putu i traži dokumente, jer bi suprotnim ponašanjem sebi pričinio mnogo veću štetu i ne bih baš ispao pametan, iako možda imam moralnih dilema o opravdanosti svega toga. Na sličan način posmatram i FKV, koja će ili funkcionisati kako može u ovom postojećem okruženju u kojem funkcionišu i svi ostali klubovi ili će nestati, ne vidim treću soluciju. Promenu okruženja i sistema apsolutno podržavam ali mislim da se za to trebamo boriti na nekim drugim poljima i da neke druge organizacije treba da budu predvodnici te borbe a ne fudbalski klubovi, pa samim tim ni FKV. Sve drugo su iluzije i ne donose bukvalno ništa nikome.
Iako vidim da ima onih koji lakonski odgovaraju kako je bolje da se stavlja nekakav katanac na klub i slično, ja ih pitam ko je to njima dao legitimitet da zagovaraju bilo šta takvo? Ako nisu oni koji su klub osnovali, a mislim da nisu, svakako da nema ko drugi pozvaniji i bespredmetno je onda o tome i raspravljati.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4822
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Cane wrote: Wed Feb 28, 2024 4:08 pm Da budem banalan, ne volim ni ja ovaj sistem ali mu uredno plaćam i struju, vodu i porez, te se zaustavljam kad god me policajac zaustavi na putu i traži dokumente, jer bi suprotnim ponašanjem sebi pričinio mnogo veću štetu i ne bih baš ispao pametan, iako možda imam moralnih dilema o opravdanosti svega toga.
Stvari propisane zakonom su jedno. Stvari propisane nekim nepisanim mafijasko-rezimskim pravilima su sasvim drugo.
I Vojvodina je duzna da plati porez. igrace i sve ostalo u skladu sa zakonom drzavi, ko god je vodio. Nije duzna da igra po ovakvim pravilima, pa opet igra, jer su u upravi ljudi koji igraju kako frulica iz bg-a svira. Svako ko to radi, u ovom sistemu, ne radi u interesu Vojvodine, jer joj uskracuje osnovno pravo kao sportskom klubu.

Ja ne trazim od Zbiljica da bude Majka Tereza, trazim da bude pandan onim ljudima koji su vodili klub '66 i '89 godine. Trazim integritet i sposobnost. Svestan sam ja da od coveka koji skuplja glasove za SNS ne mozemo traziti takve stvari, van eto odblokiranog racuna, ali onda treba stvari nazvati pravim imenom. Ovo je trenutno Vojvodina koja je talac rezima. Bolje ne sme, gore moze samo donekle. Ako je vama to zivotarenje okej, bez promila sanse da pokazemo ono sta smo i ko smo bili kroz nasu istoriju, onda nista.

Takodje, posto cenim da je ovaj upis najvise usmeren ka meni, ja ne zagovaram katanac, vec iznosim licne preference kada je u pitanju postojanje Vojvodine cija uprava, ljudi i aktivnosti oko kluba mi se gade, i eventualni ponos koji bih osetio pri saznanju da Vojvodina odbija da igra po tim pravilima po cenu katancenja. Razlika je velika.
User avatar
Forza Voša
Posts: 578
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Uprava

Post by Forza Voša »

N13 wrote: Tue Feb 27, 2024 9:03 pm @slanobarac

Vidi, ja nemam problem da kazem da ne zelim ovakvu Vosu. To ne znaci prevashodno da sam se zajebao u proceni. Jer smatram da je ovde stvar daleko kompleksnija nego sto izgleda.
Vosa kakvu ja zelim ne moze da postoji u ovoj drzavi, tj sistemu kakav jeste, pa sve da se mi svi zajedno sa foruma skupimo da vodimo klub. Tako da npr vec unapred mogu reci ni taj sledeci koji dodje posle ove uprave, nece napraviti od Vose ono sto ja zelim. Ali to ne znaci da cu automatski biti protiv tog nekog da dodje. Ako procenim da ce raditi bolje od ovih trenutnih, ja cu sigurno podrzati promenu, i pored toga sto znam da nece napraviti ono gde je Vosa u mojoj masti. A razloge cu detaljnije izneti u delu posta gde cu se nadovezati na post gospodinFKV :)

E sad, sto se tice ostatka tvoje poruke, ti se ipak vodis nekim licnim osecajem i pomalo nagadjanjima. Sto ne znaci da nisi u pravu, ali za mene to nije dovoljno relevantno. Na primer izdvojicu delove tvog posta:
- Da li je iko video stanje računa kluba? Ne, a da li si ti?
- Dobijamo samo neka saopštenja i naručene intervjue gde se hvali uspesima ali videćemo šta će ostati posle njih. Ne kazem da nije tacno, ali kako mozes da znas da li je neki intervju narucen i sta ce se desiti posle njih?
- Misli li zaista neko da je on svoj novac izvadio i doneo u klub? Nije bitno sta ja mislim, jer nemam dokaz ni da jeste ni da nije. Da li ti imas dokaz da nije doneo, ili samo pretpostavljas?
- Šema ide ovako:on dobije posao preko stranke na naduvanom tenderu pod uslovom da višak ide i u klub(deo). I to je taj lični ulog. Moćno, zar ne? Opet, jel to tvoj licni zakljucak, ili zaista ima dokaz da je to tako?

Ponovo, ne tvrdim da nista od toga sto si naveo nije tacno. Vrlo moguce da jeste. Ali meni nije relativno, jer su proizvod pretpostavke, licnog osecaja i subjektivnosti.

E sad, sta jesu cinjenice i dostupne informacije:

1) Racun FK Vojvodina je u poslednjih 5 godina bio 580 dana pod blokadom. To je jako puno za period od 5 godina. Poslednji put je racun bio blokiran na leto 2022 (dakle kad je Zbiljic preuzeo klub). Od jula 2022 do danas, racun FK Vojvodina je bio 0 dana u blokadi. Dakle svih 580 dana blokade je nastalo od februara 2019, do leta 2022. To je period nesto malo vise od 3 godine. Sto znaci da je racun bio blokiran oko 50% vremena. Evo i dokaz:
Image
Za one koji se ne razumeju, kada je racun nekog pravnog lica u blokadi, to pravno lice ne moze da posluje. Ne moze ni da isplacuje plate, ne moze ni da upravlja ostvarenim prihodima (citaj, ako proda igraca, nece leci te pare). Prakticno ne moze da funkcionise. I pre te 2019 je takodje racun bio u blokadi veci deo vremena, samo ne mogu da iskopam taj racan podatak, nemam toliko vremena. Da je te 2022 godine klub nastavio da se vodi onako kako se vodio do tada, danas FK Vojvodina ne bi postojao.

2) Igraci nisu dobijali plate. Da li treba da kacim za dokaz link do konferencije za stampu kada je Lalatovic doveo ceo tim iz protesta jer nekoliko meseci nisu primili platu? Bolje ne, jer znam da ne volis da ga gledas :) Ali cinjenica jeste, da je trener (ko god to bio) bio nezadovoljan, igraci (ceo tim, bez izuzetka) bili nezadovoljni, zaposleni u klubu (od kuvarice do spremacice) bili nezadovoljni. Niko nije dobio platu po 3-4 meseca. O bonisima da se ne prica. Niko iz uprave nije bio dostupan zaposlenima u klubu za razgovor na tu temu. Sta vise, ljudi iz uprave se nisu pojavljivali ni na utakmicama. Danas, svaka plata je isplacena i svaki bonus. U dan. Papirni dokaz naravno nemam, ali znam da je informacija tacna. Takodje, igraci i zaposleni u klubu vise puta izjavili da im se od leta 2022 plate i bonusi napokon redovno isplacuju. Ranko takodje to izjavio. Cak i Baraye u jednom intervjuu rekao da ga je pozitivno iznenadilo sto je svaki dinar po ugovoru legao tacno u dan, i da to tako nije ni u Portugalu. Za mene je to dovoljan dokaz. Takodje, nama igraci ne beze. Evo slucaj Severine u partizanu koji je otisao zbog 25k evra. I to ne plate, vec bonusa. Danas su igraci zasticeniji nego ikada, kasnjenje zarade se ne tolerise. Dzabe i ako dajes platu na vreme, ne isplatis bonus na dan kada je ugovoren, imas pravo napustiti klub. Kod nas toga srecom nema.

3) Transferi. Mozda smatras da je transfer politika losa, ali probaj je uporediti sa onom do pre par godina. Mi smo doveli igrace koji su igrali u ligama petice, igrali ligu sampiona, i najbolje igrace drugih klubova iz Srbije. Dosli su Zady Seru (igrao za jedan Cean), Rosic (iako imamo na papiru solidnog golmana, doveli smo jednog od najboljih golamana lige), Radulovic (bonus igrac koji je sam spasio Radnik od ispadanja), Vukanovic (igrao Ligu sampiona), Njegos (igrao Ligu Sampiona, Ligu Evrope, La Ligu), Korac (reprezentativac), Mateus (Portugalska liga), Cumic (verujem da komentar nije potreban), pa i Malbasic (igrao La Ligu pre nas). Kada smo poslednji put pre ovoga doveli igraca iz liga petica ili sa iskustvom igranja u ligi sampiona, a da to nisu penzioneri? Jedini veliki promasaj se ispostavio Kajevic, ali ako se ne varam, njega je trener tada zeleo, a uprava to ispunila. A samo pogledaj na transfermarktu koga smo sve dovodili u sezonama 17/18, 18/19, 19/20, 20/21. Za pola njih ni ne znas da su bili nasi igraci, a za pola ne mozes da verujes da smo to nazivali pojacanjima.

I sada kada vidis ove 3 stavke, razlika u imenima igraca koji dolaze sada, i koji su dolazili tada su nebo i zemlja. Stanje racuna takodje nebo i zemlja. Isplacivanje plata takodje. To je ono sto govorim poslovni pomak je napravljen. Zadovoljan nisam jer taj pomak ne prati stanje na tabeli. Takodje, nisam zadovoljan stanjem u omladinskoj skoli, iako smatram da je za rekonstrukciju skole potrebno mnogo vise od godinu i po dana, licno ne vidim da se nesto znacajno radi po tom pitanju.
I kao sto rekoh, smatram da se sada radi bolje nego sto se radilo. Iz tog razloga ne teram nikog iz uprave, jer ako su opcije da bude ovako kako je sada, ili da se vrati na ono sto je bilo 2019-2022, biram ovo sada. Kada mi neko kaze koje je to novo resenje i sta mogu od toga ocekivati, automatski cu podrzati to novo resenje, ukoliko smatram da je bolje.

Ali to je mozda do moje licnosti. Na primer, kod mene u zgradi je nedavno bilo glasanje da li zelimo da promenimo agenciju koja nam odrzava zgradu, jer nismo zadovoljni trenutnima. Dosta komsija glasa da se smene, ja odbijem da glasam dok mi se ne dostavi koja firma ce tacno da ih zameni, i sta ta firma sve nudi. Menjati nesto na slepo moze ispasti dobro, ali me zivot naucio da u vecini slucajeva ispadne jos gore.


@GospodinFKV

Slazem se od reci do reci sa tvojim postom. Pravo u centar.
Ali napisacu sad nesto zbog cega mozda postanem omrzena licnost na forumu.
Prvo, vise puta se na forumu koristila fraza 'Riba smrdi od glave'. Ja se sa tim slazem, ali ta glava nije u klubu, vec na mnogo visem mesto.
Ne mislim da je najbolji borac za pravdu i bolje sutra onaj koji najvise galami na nesto sto ne valja. Vec onaj koji se bori pametno. Mi se ovde gotovo svi slazemo da ovde u drzavi nista ne valja, i da je stanje kluba (ne samo naseg) oslikava stanje u drzavi. Mi mozemo da menjamo ove trenutne u upravi. Ali da postavimo pitanje sta dobijamo time? Smenom postoje 2 opcije:
- da sjase Kurta, da uzjase Murta. Sta dobijamo? Nista, sve isto, ili vrlo moguce jos gore. I dalje u klubu slicne struktire kao u celom sistemu
- da sjase Kurta, uzjase neko ko ce da se opire sistemu. A posto riba smrdi od glave, a mi kao FK smo mnogo daleko od te glave, mogu samo da nas amputiraju u ovom slucaju. Sta dobijamo time? Prestajemo da postojimo.

Zato kazem, ne treba se boriti glasno, vec pametno. A to smo vec radili.
Mi smo krecili nasu plavu zvezdu u crveno. Da li je iko tada to podrzavao? Sigurno Nije. Ali nismo puno galamili, i posle kad su otisli ti zbog kojih smo krecili zvezdu, okrecili smo je opet nazad u plavo. Da li je dobro sto smo tako postupili? Jeste. U tom periodu prekrecene zvezde bih rekao da smo imali najlepse dane u nasoj istoriji. Dve titule, bezbroj legendi kluba, izgradili ime za respekt u Evropi i regionu.
E sad zamisli da smo vec te 45-te godine poceli da se bunimo, opiremo. Danas nas ne bi bilo, niti nasih titula, niti secanja na Vujketa, Tozu i ostalih.
Nece ni ovaj sistem zauvek biti tu. Ja licno svoju energiju i borbu za promene radije preusmeravam na drugu adresu. A u klubu cu podrzati one za koje mislim da malo bolje rade od drugih :cheers:
N13, svaka cast.
„Hasta la Victoria Siempre!“
Post Reply