Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Simica
Posts: 156
Joined: Sun Sep 26, 2010 12:52 pm
Location: Old east

Re: Transferi

Post by Simica »

I dalje ne znamo šta je sa Džonatonom Belingijem,....ako od njega nema valjde, nama treba centarfor. To mesto niko ne spominje.
User avatar
Maki
Posts: 1131
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Turija wrote: Tue Jan 16, 2024 10:40 am Zato, ako Pantic dodje, sigurno ce podici kvalitet tima ( i smanjice procenat zvezdasa u timu :mrgreen: ). Osim Zukica i Jelicica, i mozda Lazarevica, ja ne znam ko je tu iskreno nas navijac?
(...)
Zato @Maki ne vredi trenutno to mnogo zahtevati.
To je sada dosta dug i trnovit proces vratiti Vosu na ono sto je bila 1966 ( kad pogledas sastav tima, sve 100% Vojvodinasi). Danas, skoro, neponovljivo, ali se vremenom, voljom u Klubu, Gradu i Pokrajini da pribliziti, da bi imali i taj identitetski momenat kod navijaca i igraca.
Pantić bi bio dobra akvizicija, verujem da bi ga dobili za džabe, jer mu ističe ugovor, a višak im je. Ne bih se bunio da vratimo i Saničanina, pošto je u istoj situaciji.
Pošto nam ne dolaze krilni napadači, a gomilaju se srednjaci sve je očiglednije da ćemo igrati 3-5-2. Samo fali još taj jedan štoper.

Što se tiče Voše iz 1966. ona je bila šampion Jugoslavije, i niko ne može da me ubedi da ovaj grad u kome je skoncentrisan sav kapital van BGD, ne može da je pogura da bude najmanje treća, sa izdancima svoje škole, što sadašnjim, što povratnicima, uz tri jaka stranca, i sa svega po jednim jakim igračem i Zvezdine, Partizanove i Borčeve škole. Nažalost, ne postoji nikakav trnovit proces povratka na 1966, već smo svedoci procesa u obrnutom smeru.
Last edited by Maki on Tue Jan 16, 2024 12:00 pm, edited 1 time in total.
Karlsson
Posts: 2131
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

VošaNS wrote: Tue Jan 16, 2024 10:50 am I mozzart prenosi vest za Pantića

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ore/471964
Prenose od Žurnala informaciju.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3905
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

021 wrote: Tue Jan 16, 2024 11:37 am Šta konkretno mi dobijamo pozajmicom Njegoša Petrovića na 6 meseci? On dolazi da oživi svoju karijeru, koja je očigledno u padu. Postoji kao to pravo otkupa, no budimo realni, ako se pokaže dobro, neće se on ovde zadržati duže od polusezone. A mi nećemo imati spremnu zamenu, i opet ćemo biti u problemu, i odsustvo strategije pokušavati da nadomestimo nekim kratkoročnim rešenjima. I tako u krug... Nama je čitava polusezona propala zato što uprava nije imala spremnu zamenu za Topića, već mi se priviđa da ćemo isti film gledati i narednog leta.
Njegoš se pozdravio od kluba na twitteru da je samo pozajmica sigurno se ne bi opraštao.

https://x.com/njpetrovic18/status/17471 ... 4m82lU-9fw
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Maki wrote: Tue Jan 16, 2024 11:55 am
Što se tiče Voše iz 1966. ona je bila šampion Jugoslavije, i niko ne može da me ubedi da ovaj grad u kome je skoncentrisan sav kapital van BGD, ne može da je pogura da bude najmanje treća, sa izdancima svoje škole, što sadašnjim, što povratnicima, uz tri jaka stranca, i sa svega po jednim jakim igračem i Zvezdine, Partizanove i Borčeve škole. Nažalost, ne postoji nikakav trnovit proces povratka na 1966, već smo svedoci procesa u obrnutom smeru.
Pa ta nasa skola nije medju 3 ekipe ni u svojoj generaciji. Naprotiv, u donjoj polovini tabele su. Kako onda da budu nosioci igre prvog tima za prva 3 mesta na tabeli?
Ja se slazem da bi to bilo lepo sto pricas, ali to je trenutno bajka.
Da bi se to ostvarilo, treba reorganizacija skole. Znaci za omladimce, kadete i pionire smo verovatno zakasnili (iako imam utisak da se u kadetima i pionirima i moze naci po par kvalitetnih igraca, ali ne dovoljno da nose prvi tim). Treba poceti reorganizaciju od petlica, napraviti tamo generaciju koja ce da dominira u svom uzrastu u zemlji i turnirima u regiji. Uzimatii iz pokrajine svako talentovato dete te generacije i tako praviti vrhunski tim. I onda cekati da ta generacija dodje do prvog tima. Cim dodju do kadeta dati im visegodisnje stpendijske ugovore da ih niko ne moze tada ukrasti, i kad dodju i omladince, polako potpisivati profesionalne ugovore.

Ali to je proces koji traje godinama. Treba 6-7 godina da se tako nesto uspostavi (potrebne su nam najmanje 2 uzastopne super talentovane generacije klinaca, da bi mogli da nose prvi tim). A upravama to nije u interesu da rade jer su njihovi mandati kraci od tih 6-7 godina. Nije im u interesu da ulazu u nesto od cega ce neka druga uprava imati direktnu korist. A za to vreme treba i u prvi tim ulagati. Jer ako prvi tim nema rezultate, svi ti klinci iz skole ce ili otici negde drugo ili ostati nevidljivi.
User avatar
Maki
Posts: 1131
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Deep Purple wrote: Tue Jan 16, 2024 12:19 pm Njegoš se pozdravio od kluba na twitteru da je samo pozajmica sigurno se ne bi opraštao.

https://x.com/njpetrovic18/status/17471 ... 4m82lU-9fw
Zapravo, tvit završava sa pozdravom: „Vidimo se uskoro“.
Zna li neko koliko iznosi njegova klauzula o otkupu, i da li se on nešto pita, ili samo mi, kada u junu budemo želeli da ga pazarimo? Zar onda tek ne slede pregovori o dužini i visini ugovora, koji mogu lako da propadnu, pogotovo ako ne obezbedimo Evropu? Koliko znam Mateus i Njegoš imaju ugovore sa svojim klubovima na još par godina, dok Busniću ističe u junu. Ako ga ne otkupe, on je slobodan igrač, a ova dvojica se vraćaju u svoj klub.
N13 wrote: Tue Jan 16, 2024 12:26 pm Pa ta nasa skola nije medju 3 ekipe ni u svojoj generaciji. Naprotiv, u donjoj polovini tabele su. Kako onda da budu nosioci igre prvog tima za prva 3 mesta na tabeli?
Ja se slazem da bi to bilo lepo sto pricas, ali to je trenutno bajka.
Da bi se to ostvarilo, treba reorganizacija skole.
Mislio sam generalno na igrače iz naše škole, nebitno koliko godina imaju, od 17 do 35. U svakoj generaciji imamo dobrog igrača, dovoljno za prvi tim.
Zbiljić je najavio obnovu škole, koja je sada u krizi, i to treba da bude prioritet, slažem se.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

VošaNS wrote: Tue Jan 16, 2024 11:48 am Sa Njegošem i Mateusom imamo jedan od boljih sredina terena (čudno :mrgreen: )
Ma da, mi uvek prvih dana posle transfera imamo najboljeg golmana, najbolje stopere, najbolju sredinu terena, najbolji napad... i na kraju sredina tabele i tako godinama. Ocigledno imamo taj neki "problem" da je sve nase najbolje :mrgreen:
Image
Karlsson
Posts: 2131
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Deep Purple wrote: Tue Jan 16, 2024 12:19 pm
021 wrote: Tue Jan 16, 2024 11:37 am Šta konkretno mi dobijamo pozajmicom Njegoša Petrovića na 6 meseci? On dolazi da oživi svoju karijeru, koja je očigledno u padu. Postoji kao to pravo otkupa, no budimo realni, ako se pokaže dobro, neće se on ovde zadržati duže od polusezone. A mi nećemo imati spremnu zamenu, i opet ćemo biti u problemu, i odsustvo strategije pokušavati da nadomestimo nekim kratkoročnim rešenjima. I tako u krug... Nama je čitava polusezona propala zato što uprava nije imala spremnu zamenu za Topića, već mi se priviđa da ćemo isti film gledati i narednog leta.
Njegoš se pozdravio od kluba na twitteru da je samo pozajmica sigurno se ne bi opraštao.

https://x.com/njpetrovic18/status/17471 ... 4m82lU-9fw
Napisao je vidimo se uskoro.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3905
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@Karlsson ne bi onda napisao zauvek u mom srcu Granada to vidimo se uskoro se drugačije karakteriše u ovakvim pismima.
User avatar
slanobarac
Posts: 3535
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Simica wrote: Tue Jan 16, 2024 11:51 am I dalje ne znamo šta je sa Džonatonom Belingijem,....ako od njega nema valjde, nama treba centarfor. To mesto niko ne spominje.
Nije baš tako, ja objavio a ovde se sprdaju. Moje info su najpouzdanije samo se ne obraća pažnja kao na ove "insajdere" iz inostranstva. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3905
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Image

Lep dizajn, eto jedne ideje za naš marketing tim.
hvylarn
Posts: 406
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Dokle god se ovde ljudi budu kompleksirali da li je igrač bio Zvezdin ili Partizanov, nikad ovaj klub neće napraviti kult kao što je nekad bio. Meni lično nije bitno odakle je koji igrač, već šta on može da pokaže na terenu. Slučajnost je bio Simić, pa je sad i Vukanović. Svaki sledeći koji se pokaže će biti slučajnost i puka sreće da bi našli izgovor.

Pridružiću se prvi kritici ako krenu da otaljavaju ugovore, ali ću isto tako prvi dati podršku ako se pokažu na terenu.

Evidentno je da će Carević otići, kao i ostali vezni igrači poput Kajevića, Nikolića.. Nama trebaju isti ti vezni igrači koji su dovedeni da bismo imali za rotaciju, da kad uđu da mogu da naprave razliku. Isto tako da imamo adekvatnu zamenu u slučaju da se neko povredi. Dobra i kvalitetna klupa nas je najviše koštala ove polusezone. Upravo je to najviše i spominjao Ranko, verujem da se zbog njegovih predloga najviše i rad na dovođenju ovih igrača.

Još jednom, prvo ih vidite na delu pa ih onda kritikujte. U suprotnom, dajte im podršku jer navijate za ovaj klub toliko godina i želite da uspemo.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3905
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Više bih voleo da U.N ostane i bori se za mesto posle svega što je proživeo nego da nas Danilo pojača.
Savcic Luka
Posts: 357
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Transferi

Post by Savcic Luka »

Deep Purple wrote: Tue Jan 16, 2024 2:48 pm Više bih voleo da U.N ostane i bori se za mesto posle svega što je proživeo nego da nas Danilo pojača.
Isto. Mislim i da Zuka kao ofanzivni ili polušpic može dati maksimum.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3905
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Nigde se Danilo nije spominjao do danas. Mislim da su ga oni redom nudili pa kao ajde Vojvodina posle vesti ovih dana sa fudbalerima i onda puštena vest. Nema pogike nikakve da se on dovodi pored Uroša pogotovo što su za Uroša odbijene ponude a i traži se drugačiji fudbaler u ofanzivi.
Meni je i Urke bolji fudbaler i gotivna glava i nadam se da može da povrati formu i pored silnih povreda. U svakom slučaju kao što i ti @Savcic Luka kažeš bolje da se Zuka i U.N rotiraju nego da se tu još dovodi i Pantić.
Post Reply