Super Liga - sezona 2023/24

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
masterNS
Posts: 577
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by masterNS »

A zapravo tuzno.. Umesto prave tabele mi se radujemo sto nismo prvi ni na tim pseudo tabelama..
User avatar
slanobarac
Posts: 3551
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by slanobarac »

Ode mali Nedeljković iz zvezde u Aston Vilu za 9 milki. Biće mali opasan igrač, svaka čast na transferu
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
fare
Posts: 2817
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by fare »

Tu izgleda svi osim nas znaju da prodaju mlade igrače za dobre pare Sremčević iz Lučana pa neki anonimus iz KG za koga Crni daju pola miliona.....
srkins
Posts: 1440
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by srkins »

fare wrote: Mon Jan 15, 2024 12:55 am Tu izgleda svi osim nas znaju da prodaju mlade igrače za dobre pare Sremčević iz Lučana pa neki anonimus iz KG za koga Crni daju pola miliona.....
Nije dečko baš anonimus igra za našu u 19 reprezentaciju da nije bilo povrede verujem da bi Kragujevčani napravili milionski transfer na njemu iskreno žao mi je što ga mi nismo doveli
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3986
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Rabba »

Gani će na ova dva deteta da uzmu 17-18 miliona i da im ostane ista ekipa...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
ssnigd
Posts: 3394
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by ssnigd »

Rabba wrote: Mon Jan 15, 2024 8:15 am Gani će na ova dva deteta da uzmu 17-18 miliona i da im ostane ista ekipa...
Pravi pokazatelj gde smo u odnosu na njih. Dok se mi raspisujemo oko nekog Miletica, npr...
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3920
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Deep Purple »

ssnigd wrote: Mon Jan 15, 2024 10:53 am
Rabba wrote: Mon Jan 15, 2024 8:15 am Gani će na ova dva deteta da uzmu 17-18 miliona i da im ostane ista ekipa...
Pravi pokazatelj gde smo u odnosu na njih. Dok se mi raspisujemo oko nekog Miletica, npr...
Nije to pravi pokazatelj i to je jasno svakome, malom i Miletiću i Nedeljkoviću srećno i da naprave dobre karijere u odnosu na svoj potencijal.

Cigani imaju logistiku, mnoga deca im imaju po 5-7k eur plate a mi ovde kukamo kad se za nekoga ko je prvotimac da 10-15k mesečno čisto da imamo u vidu neke komparacije.

Cigani su balon koji će pući pre ili kasnije. Mnogo duguju i to će doći na naplatu. Od ovih 17-18 mil neće zvezdi leći ni pola čisto. Kosta je odigrao evo gledam na sofi, četiri meča u LŠ sa prosekom od 60 min po meču sa svojih 18 godina naravno da će uspeti da ga uvaljaju za neki solidan novac.
Ne može ni njihov “super” direktor da radi još dugo, samo polako, biće opet sms za spas.

zvezda nije isplatila obeštećenja ni mnogima koje su kupovali pre 2-3 sezone a kasnije ih i prodali. Imaju oni mnogo tekućih troškova.

Jedna sezona gde neće igrati dva najelitnija evropska takmičenja i da vidiš veselja.

Na twitteru sam gledao neku detaljnu analizu zvezdinog poslovanja od 2006-2007 pa na ovamo gde se dolazilo do frapantnih podataka kad kažem frapantnih znači frapantnih i za njih a navikli smo se na sve i svašta.

Oni samo prema agenciji za privredne registre duguju 76 mil. Realan dug im je sigurno preko 100mil.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3986
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Rabba »

Slažem se da nije pokazatelj, ali ne možemo samo da okrenemo glavu kao da se nije desilo.
Deep Purple wrote: Mon Jan 15, 2024 11:02 am Cigani imaju logistiku, mnoga deca im imaju po 5-7k eur plate a mi ovde kukamo kad se za nekoga ko je prvotimac da 10-15k mesečno čisto da imamo u vidu neke komparacije.
Voleo bih jednom za svagda da razrešimo ovu priču. Nije problem što se toliko zarađuje, već KO ovde toliko zarađuje. I na osnovu čega.
Deep Purple wrote: Mon Jan 15, 2024 11:02 am Cigani su balon koji će pući pre ili kasnije. Mnogo duguju i to će doći na naplatu. Od ovih 17-18 mil neće zvezdi leći ni pola čisto.

zvezda nije isplatila obeštećenja ni mnogima koje su kupovali pre 2-3 sezone a kasnije ih i prodali. Imaju oni mnogo tekućih troškova.

Jedna sezona gde neće igrati dva najelitnija evropska takmičenja i da vidiš veselja.
Ovo je jako bitan deo, samo je veliki problem ukoliko krenu redovno da prave ovakve prodaje. Seti se Dinama i Modrića. Pa oni maltene i dan danas ostvaruju transfere od 10+ miliona zbog Luke Modrića. Ako neko od ovih mladih stvarno napravi karijeru, to će biti problem. Veliki, jer sve malverzacije koje rade bi bile konačno opravdane.
Deep Purple wrote: Mon Jan 15, 2024 11:02 am Na twitteru sam gledao neku detaljnu analizu zvezdinog poslovanja od 2006-2007 pa na ovamo gde se dolazilo do frapantnih podataka kad kažem frapantnih znači frapantnih i za njih a navikli smo se na sve i svašta.
Bilo bi zanimljivo da podeliš tu analizu ovde. Pisao sam da verujem da zvezda ima preko 100 miliona duga, možda već i blizu 150. Samo, vratiću se na ovu rečenicu:
Deep Purple wrote: Mon Jan 15, 2024 11:02 am a mi ovde kukamo kad se za nekoga ko je prvotimac da 10-15k mesečno
Otkud nama ove pare? Novac ne pada sa grane, pa ako su cigani balon, mi smo balončić, jer odakle oni nemaju, odatle mi tek nemamo. Ne možemo da se pretvaramo da sve što se ciganima dešava, nama je puj pike ne važi. A pretvaramo se, veliki deo foruma. Mnogo puta rečeno, naš pad za puno manje neće imati ko da zaustavi. Ako oni sa 30-50 miliona godišnjih prihoda imaju 150 miliona evra duga, na 3-4 puta veće plate igrača, mi sa 4 miliona evra prihoda JEDNE GODINE imamo kako se meni čini takođe veliki finansijski problem u najavi. Jer isti nas soj ljudi vodi, samo su njihovi malo veća muda. I da zajebemo tu priču kako su isplaćeni dugovi. Nisu, da se ne ponavljamo. Reći ću i ovo ponovo, zdravom logikom je logično razmišljati da su naša zaduženja između 20 i 25 miliona Evra.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3920
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Deep Purple »

@Rabba

Apsolutno ispravno razmišljanje imaš, mi treba da se fokusiramo najviše na svoje dvorište i na samo funkcionisanje našeg kluba ali isto tako ne smemo da skrećemo pogled sa toga šta se dešava oko nas.

Probaću da odradim neku analizu kupljeno prodato, zarađeno, potrošeno makar u ovom periodu od prošle sezone, čisto da vidimo makar po onim poznatim ciframa šta se događa kod nas ali ni to nije realna slika jer mi možda imamo 5-10% poznatih realnih informacija pa je i svaka neka dublja analiza izlišna.


U pravu si i u vezi toga “nije problem koliko, već ko” ali mi i kada grešimo to je novac na nivou greške u evropskom fudbalu ali si apsolutno u pravu i u vezi ovoga i može dosta pametnije da se posluje.

Ljudi zaboravljaju da Dinamo može da rizikuje i tako posluje kada ima 20 mil eur godišnje od grada Zagreba.

Zamisli da Novi Sad uplati Vojvodini eto i pet miliona svake sezone kako bi to uticalo na samo poslovanje i na ceo klub.

Kao što si i sam naveo nama je tri miliona realnog duga pandam njihovom od trideset miliona.

Nama je jedino dobro u ovom periodu što smo u svakom izlaznom transferu uvalili procente od naredne prodaje u ugovore. Probaću da isčačkam koje su visine procenata u pitanju.
User avatar
slanobarac
Posts: 3551
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by slanobarac »

@Deep
zvezda neće nikad propasti. Pre će nestati Srbija nego oni i to je tako. Jer ima ono čuveno "pa šta?"
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Djisa
Posts: 1210
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Djisa »

Deep Purple wrote: Mon Jan 15, 2024 11:02 am
ssnigd wrote: Mon Jan 15, 2024 10:53 am
Rabba wrote: Mon Jan 15, 2024 8:15 am Gani će na ova dva deteta da uzmu 17-18 miliona i da im ostane ista ekipa...
Pravi pokazatelj gde smo u odnosu na njih. Dok se mi raspisujemo oko nekog Miletica, npr...
Nije to pravi pokazatelj i to je jasno svakome, malom i Miletiću i Nedeljkoviću srećno i da naprave dobre karijere u odnosu na svoj potencijal.

Cigani imaju logistiku, mnoga deca im imaju po 5-7k eur plate a mi ovde kukamo kad se za nekoga ko je prvotimac da 10-15k mesečno čisto da imamo u vidu neke komparacije.

Cigani su balon koji će pući pre ili kasnije. Mnogo duguju i to će doći na naplatu. Od ovih 17-18 mil neće zvezdi leći ni pola čisto. Kosta je odigrao evo gledam na sofi, četiri meča u LŠ sa prosekom od 60 min po meču sa svojih 18 godina naravno da će uspeti da ga uvaljaju za neki solidan novac.
Ne može ni njihov “super” direktor da radi još dugo, samo polako, biće opet sms za spas.

zvezda nije isplatila obeštećenja ni mnogima koje su kupovali pre 2-3 sezone a kasnije ih i prodali. Imaju oni mnogo tekućih troškova.

Jedna sezona gde neće igrati dva najelitnija evropska takmičenja i da vidiš veselja.

Na twitteru sam gledao neku detaljnu analizu zvezdinog poslovanja od 2006-2007 pa na ovamo gde se dolazilo do frapantnih podataka kad kažem frapantnih znači frapantnih i za njih a navikli smo se na sve i svašta.

Oni samo prema agenciji za privredne registre duguju 76 mil. Realan dug im je sigurno preko 100mil.
Ciganima igraci samo u prvom timu vrede vise nego sto imaju dug po najcrnjim predvidjanjima. i mogu da svake godine prodaju igrace za 20 miliona. A mi prodali smo sve sto vredi za 4-5 i sad nemamo nista sto vredi. Nas ceo prvi tim ne vredi 4-5 miliona i to samo tri, cetiri igraca. Kome mi mozemo preodati igrace od 30+ godina? I sta da radimo sa igrracima koji godisnje kostaju 150 000 evra? To nije pravilno funkcionisanje, i to nije odrzivo na nasim prostorima. Pa nas Savicevic, Vukanovic, Milosavljevic, Rosic, Crnomarkovic, Malbasic kostaju blizu milion godisnje (ako su cifre koje su spominjane tacne) a nijednog ne mozemo prodati ni za pola te cifre.
Kup je nas!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by gospodinFKV »

Djisa wrote: Mon Jan 15, 2024 12:10 pmPa nas Savicevic, Vukanovic, Milosavljevic, Rosic, Crnomarkovic, Malbasic kostaju blizu milion godisnje (ako su cifre koje su spominjane tacne) a nijednog ne mozemo prodati ni za pola te cifre.
Pa zato sto ne prodajes njih, nego u teoriji igraci te starosne dobi svojim iskustvom i kvalitetom prodaju Radulovica, Ivanovica, Bukinca, jer donose kvalitet, rezultate i sportske uspehe. U toj konstalaciji snaga, klinci su bljesak, ovi su kontinuitet. Nezahvalna uloga, ali tako je.

S jedne strane, moramo da shvatimo, isto kao sto zvezda nece prodati te neke igrace u timu za dobru lovu (koliko god Terzic izlazio u javnost sa ''ponudama koje odbijaju''), tako necemo ni mi. Ivanic i njemu slicni ce upravo prodati tako Mijatovica, Nedeljkovica, itd.

S druge strane, nas je problem to sto mi dovodimo Savicevice kojekakve, koji svojim (ne)kvalitetom nece prodati Ivanovica. Mi kao klub hocemo da se je**mo, a da nam po mogucstvu ne udje. Hocemo da prodamo mlade igrace, ali ako je moguce bez ozbiljnih ulaganja. Hocemo da mladi igraci izrastu u talente pored svojih iskusnijih kolega, ali cemo zato da dovedemo Savicevica, jer je jeftinija opcija od nekog drugog, ili je kombinacija.

Suma sumarum, nije strategija problem, vec egzekucija.
Klasican srspki pilicarski mentalitet.

Edit: zbog ovoga sam dosao na temu, a zaboravio da okacim.
https://www.zurnal.rs/scc/clanak/173203 ... io-na-brdo

Toliko o tome da ne planira u Srbiju. :mafia:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3920
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Deep Purple »

Slažem se sa @GospodinFKV ali je i paradoks da smo za Crnomarkovića i Rosića dobili bolje ponude nego za neke mnogo mlađe.
vdn slaninar
Posts: 1018
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by vdn slaninar »

Добра је лова( мада њима реално паре нису проблем) ал тако се не гради идентитет клуба.Погледао сам коментаре на те трансфере и творзин интервју,бар 20-30 коментара да неће више ићи на стадион,а 90% су иначе негативни.Ту двојицу су морали да задрже 4-5 година(кад су већ у могућности),у међувремену да афирмишу још два,три играча и онда имаш екипу која ће навијачима остати у сећању,овако су проточни бојлер,Чука стил,напредна верзија 2.0.Играли ЛШ изрекламирали клинце,узимај лову,коју ће потрошити на плате странаца до следећег прелазног рока.Не кажем да немају добру екипу,мада показало се слаба за ЛШ,а скупа,неодржива за Лигу Европе.Баш због тога морају имати 4-5 играча доброг квалитета а да их не коштају пуно.Ево да је приватни клуб да видим којим редом би их продавали,а да имају високе спортске амбиције.
Ништа епохално не видим у тим трансферима.
Post Reply