Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Milan
Posts: 4260
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Milan »

Mi danas krećemo sa pripremama, a još uvek nemamo niti jedan potvrdjen dolazak/odlazak. Zbog čega mi miriše na još jednu epizodu iz serijala “Kako se skupiti na kraju priprema i imati alibi za prvih 5-6 kola”?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4042
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Rabba »

Milane, u celoj ligi je taj period od kraja jesenjeg dela prvenstva da posle Božića tih. Slažem se da smo mogli nešto definisano imati, ali realno uvek market kreće posle Božića.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
hvylarn
Posts: 426
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Pripreme

Post by hvylarn »

Za 11 dana tek počinje zvanično transfer pijaca kod nas.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

hvylarn wrote: Mon Jan 08, 2024 3:38 pm Za 11 dana tek počinje zvanično transfer pijaca kod nas.
Jos jedna nasa idiotarija.
Otvaras prelazni rok, posle trecine odradjenih zimskih priprema i samo 20 dana pred pocetak druge polusezone. :frown:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
hvylarn
Posts: 426
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Pripreme

Post by hvylarn »

Slažem se. Ako već nije prvog decembra, zbog naših praznika.. Onda makar prvi dan posle Božića.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4042
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Rabba »

https://www.fkvojvodina.rs/vosa-pocela- ... e-2023-24/

Spisak igrača isti, od onih za koje znamo da su u klubu nema Bolingija i Vuka Bogdanovića, Ivan Vukčević vraćen iz GATa, jedino "novo" ime Petar Sukačev, koji je iz naše škole.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
milancl
Posts: 485
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Pripreme

Post by milancl »

Sa instagrama Čukaričkog se može saznati da smo im protivnik 31.januara
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
hvylarn
Posts: 426
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Pripreme

Post by hvylarn »

Teška oskudica na Kipru, izgleda da su samo naši otišli tamo. Protivnici za sad su Čuka i Voždovac.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

hvylarn wrote: Tue Jan 09, 2024 2:15 pm Teška oskudica na Kipru, izgleda da su samo naši otišli tamo. Protivnici za sad su Čuka i Voždovac.
Tako su mogli i ovde.

TSC uradio najpametnije. Oni ce u Spaniju.
Prava odluka, cak i da igraju utakmice sa treceligasima, a mozda ce se naci i neki drugoligas i prvoligas sa B timom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
hvylarn
Posts: 426
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Pripreme

Post by hvylarn »

Nemamo istog gazdu pa da ne moramo da slušamo odluku sa vrha.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post by Voja »

Hoce li i prenosi putem komentara na mrezama?
Image
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1438
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Pripreme

Post by Uvek sa tobom »

Voja wrote: Tue Jan 09, 2024 4:20 pm Hoce li i prenosi putem komentara na mrezama?
Кад се сетим текстуалних преноса у Батино време :mrgreen:
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4855
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Pripreme

Post by gospodinFKV »

Deep Purple wrote: Mon Jan 08, 2024 1:04 pm @gospodinFKV

Sjajna analiza ali se ne slažem u celosti, od ovoga bi mogla da se napravi konstrutkivna diskusija ali si mnogo kvalitetnih stvari sa kojima se slažem uneo odosno provukao u upisu.

Jedno pitanje da li si pobornik istezanja i aktivnijeg zagrevanja?
Aktivnije zagrevanje mi je uvek donosilo sjajne performanse, ali sam lencuga i onda uvek ide prvo tura prenemaganja, pa onda rad. :mrgreen: Bio bih vrhunski fudbaler za Crnu Goru, zapravo. :greenbutt:
Sto se ostalih stvari u upisu tice, da ne citiram sad ceo, u principu se slazem sa nekim stvarima. Jako malo igraca ovde poseduje tu eksplozivnost genetski, ali isto tako smatram da se sistemskim radom od najmladjih uzrasta to moze popraviti, ali to zahteva generacijski rad i strpljenje, i to na nivou citave fudbalske nacije.

Ovo moze biti odlicna diskusija, zapravo, a siguran sam da mogu naci dobre radove naucne na tu temu, sto na engleskom, sto na srpskom, uz pomoc sestre koja radi na DIF-u i sprema doktorat. :cheers:
VošaNS
Posts: 854
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Pripreme

Post by VošaNS »

User avatar
Deep Purple
Posts: 3981
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

@gospodinFKV


Hahaha mnogi su lenčuge ali se redovnim treninzima i to suzbiju. Ja ne patim od te “bolesti” jedva čekam da krenem da treniram, meni je recimo najveći problem disciplina u grupi i slušanje i kurte i murte :mrgreen:


Slažem se sa tobom u vezi rada i same genetike i da se to može poboljšati ali kao što ti reče zahteva generacijski rad i veći pomak će se tek primetti na tom nivou nakon nekoliko generacija koje isto praktikuju.

Kakav si sa ishranom, vodiš računa ili ?
Igraš fudbal ili se bavim (i) drugim sportskim aktivnostima?

Ja ne volim teoriju više sam pobornik prakse ali je uvek lepo pročitati nešto zasnovano na nečemu.

Slušao sam jednog Hrvatskog triatlonca koji je bio kod Francuskog trenera, da li je selektor reprezentacije Francuske u triatlonu ili tako nešto uglavnom jedan je od najpoznatijih.

On je svojima zabranio zagrevanje i istezanje.
Jer je shvatio da to dovodi do najčešćih povreda i kako je to ukinuo kaže da se preko 80% smanjio procenat povreda.

I svima izričito zabranjuje istezanje i zagrevanje.

On se vodi time da naše telo prilikom istezanja i zagrevanja poprima informacije i opušta se ili se zateže u odnosu šta se od ta dva radi u tom trenutku. Recimo prilikom zagrevanja telo odnosno mišići poprimaju informaciju kao da smo u punom treningu a mi tek kasnije ulazimo u pun trening i onda to dovodi do povreda, po njegovom mišljenju to apsolutno nije potrebno i da je to jedna od većih prevara novog doba odnosno ne prevara već greška koja se ustalila u svakodnevnu rutinu profesionalnih i amaterskih sportista odnosno svih koji se bave sportskim fizičkim aktivnostima.

Kod istezanja veruje da našem telu to nije potrebno jer kroz nervne receptore već naše telo odnosno mišići znaju da trebaju da se opuste a i kod istezanja nam se mišići grče odnosno stežu da bi ih istegli.

Ovo sam skoro čuo i deluje mi realno jer ja se lično već par godina niti zagrevam niti istežam prilikom bilo kakve fizičke sportske aktivnosti. Da li to bilo trčanje, dizanje tegova ili fudbal uopšte se ne istežem niti zagrevam. Možda neko lagano trčanje mada i to slabo praktikujem.

Umem par puta godišnje da se istegnem kada odradim neki trening sa kumom jer on to praktikuje pa da mu pravim društvo, on praktikuje i zagrevanje i istezanje i do sad se povredio više puta dok ja koji ne praktikujem ni jedno ni drugo još uvek nisam bio povređen.

Naravno ovo ne mora znači niti da se ispostavi kao tačno možda je moj kum samo genetski podložniji povredama ali ja osetim lično po svom primeru da mi je mnogo prijatnije trenirati kada ne praktikujem niti jedno od ta dva i bolje se osetim tokom i nakon treninga.

Radujem se nastavku diskusije na ovu temu :cheers:

Pitaj sestru u vezi istezanja i zagrevanja, šta su učili i čime se vode po tom pitanju i srećno joj sa doktoratom :cheers:
Post Reply