Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Milan »

Vojo, ne bih rekao da si u pravu. Mi smo vec imali seriju od 10 godina bez pobede nad ciganima, sve do one pobede golom Kizita, pa smo u tih 10 godina udarali temelje i započeli najveću navijačku ekspanziju u zadnjih nekoliko decenija. Ne kažem da će se to nužno ponoviti, ali ne treba gubiti nadu da neko od silnih klinaca koji sad dolaze neće poći tom stazom ljubavi…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by slanobarac »

Ništa ne uspeva tako dobro kao uspeh. Rezultati, rezultati i samo rezultati a ne marketing će privući nove navijače.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Duplof
Posts: 861
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Duplof »

Apsolutno da su rezultati ključ svega, zato blizanci i drugi veći evropski klubovi imaju toliko pratilaca nego Voša, niški Radnički, Spartak, OFK... Odgovor je jednostavan: ljudi vole da budu u gomili koja pobeđuje, najlakše je biti u takvoj "grupi". Budimo realni, mi neki rezultat ne možemo priuštiti ako ne radimo temeljno i dugoročno, što se baš i ne primeti kod sadašnje uprave toliko (opet, možda je malo i bolje nego prethodnih godina). Ili da vijamo neki instant uspeh, napucati ekipu da se odmah bore za titulu, što je teško jer znamo gde živimo, ili prolazak u grupu Evrope. Taj instant uspeh bi možda privoleo neke klince da navijaju za nas, ali smatram da se svaki brzi uzlet završi još bržim i bolnijim, ne sletanjem, nego padom. Zamislite, prođemo u grupu LK, prođemo i grupu, klinci se zainteresuju, i kako to obično biva kod nas, rasproda se ekipa za jednu noć, i šta onda? Da li će neko od tih klinaca ostati da navija za Vošu ako se odmah u narednoj sezoni bude borila za opstanak, npr? Jesu rezultati ključ, ali ne po svaku cenu, jer "naš narod ne voli sport, nego voli da pobeđuje".
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Turija »

slanobarac wrote: Sat Oct 29, 2022 7:07 am Ništa ne uspeva tako dobro kao uspeh. Rezultati, rezultati i samo rezultati a ne marketing će privući nove navijače.
Rezultati i igra, posten odnos prema igracima i navijacima, neucestvovanje u namestanju rezultata i idolopoklonstvu prema blizancima, uz prikladan marketing, Vosi je, u sadasnjim okolnostima, sve to moguce i dovoljno da stalno ucestvuje u Evropi, kao treci klub u Srbiji i dobije ozbiljnan broj navijaca.
A, da li je treci klub u Srbiji? Pa, naravno, nije, vec previse godina.

Posto svega toga nema, vec sluze za potkusurivanje blizancima i trpanje novca u svoje dzepove, tesko da deca imaju razlog da navijaju za sadasnju Vojvodinu, koja se ne razlikuje od blizanaca, osim sto su oni rezultatski uspesni, a Vosa neuspesna ( nije favorit, cak ni odnosu prema ostalim domacim klubovima. I oni nas lako pobedjuju i kao domacini, pa cesto i kao gosti.).

Da li je ova Vosa favorit u mecu sa Graficarom, timom iz ranga nize od nje? Ko ima hrabrosti da kaze da jeste? Svakog protivnika Vosa se plasi dugo vremena.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by MiSmoFKV! »

slanobarac wrote: Sat Oct 29, 2022 7:07 am Ništa ne uspeva tako dobro kao uspeh. Rezultati, rezultati i samo rezultati a ne marketing će privući nove navijače.
Pa to i nije baš tačno. Evo na primer u Austriji Red Bull Salzburg ima najbolje rezultate, ali Rapid, Sturm, Austria, LASK itd su daleko popularniji.

Za veliki broj navijača potrebnu se dve stvari: priča i nada.
Mi neku priču i imamo, tj imamo na čemu da gradimo. Predratni klub, mnoštvo reprezentativaca, omladinska škola, '66, '89, dva kupa, stranci koje zavoliš, i sigurno još milion detalja.

Nada je već problem za upravu. Tu ne pričam o obećanjima, nego da ono što na terenu vidimo, da nam daje nadu da će jednog dana biti bolje i da će se možda neka titula, kup, Sampdorija ponoviti

Sad malo offtopic, ali problem ove sezone je što smo doveli igrače i trenera od kojih se očekuje instant rezultat. Tu se odmah stvorila nada, koja je ispraćena rezultatima u prvih par kola. Verujem da su i oni sami to očekivali. Ali u sportu ima toliko faktora da imena nisu dovoljna. Rezultati i pristup u septembru i oktobru su nas razočarali i samim tim nada je nestala. Videćemo kako će to izgledati na proleće.
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by rykerfcv »

Vojvodinu sam zavoleo jako spontano.Dolazim iz mesta koja je naravno podeljena na bg :shit:, i eto cale me od malih nogu ucio da navijam za crne(otac mladost na njihovoj tribini itd itd).Sve se okrece kada Vojvodina dobija sampdoriju 4 0 usred Italije,u tom trenutku sam imao 10 godina(i da najverovatnije sam najmladji na forumu ovde).Od te pobede ko god me pita za koga navijam kazem Vojvodina,verovatno se svima desilo da ljudi koji su pitali naprave onako zbunjucu facu i ponovo pitaju za koga navijas.Od 2018 ide bas intezivno navijanje i gledanje svake utakmice,i dan danas se secam gol Ognjena Djuricina polu-volejom u Krusevcu(taj gol je najlepsi gol koji je neki igrac koji je nosio nas dres do evo ovog trenutka,niz traje vec 5 godina).To je samo prikaz u kojoj smo mi banani kao klub od vecite ,,trojke'' pa do sada gde se borimo za peto mesto.Dolazi se do finale kupa 2020 gde ja sam medju 10 crnih derem i navijam kao da mi je poslednje.
Verujem da ce ovaj tekst biti previse necitljiv al eto oprostite mi zbog godina,i da na kraju svega lepo je kad si u manjini a ne konstantno u nekoj vecini,koliko god ovaj nas klub lose izgledao meni je to i draz koliko god mi bili losiji iz sezone u sezonu,Vosa je vise od igra,Vojvodina je Nasa jedina ljubav.


Jer ti si meni Voso sve!
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Duplof
Posts: 861
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Duplof »

Lepo je pročitati da i nas mlađih ima na ovom forumu. :)

@rykerfcv , ne daj se toj bolesnih većini, i sam znam kakav je pritisak na današnje osnovce i srednjoškolce da biraju između jednih ili drugih! Živeli! :cheers:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Turija »

Drago mi je kad vidim mlade ljude na ovom forumu i pozdravljam svaku novu registraciju i ucestvovanje u diskusijama. Voleo bih da, mi stariji, sto manje pisemo ( kako ne bi zastranili u proslosti). Da mladi ljudi pisu sto vise, ovde, jer oni su sadasnjost i nasa buducnost.

Eto, pravi primer, koliko znaci pobeda Vose nad Sampdorijom.

Vojvodina bez Evrope ne postoji. Novi Sad bez Evrope ne postoji. To nikako da shvati grad i svi njegovi stanovnici, da smo crna rupa na evropskoj mapi, ako nismo prisutni i zapazeno ne ucestvujemo u evropskim sportskim i kulturnim dogadjajima.

Kad to shvate, pre svih, Novosadjani (stari i novi), Vosa ce vratiti nekadasnji renome, domaci i evropski. Dotle ce se batrgati od nemila do nedraga. Nazalost, tome prisustvujemo vise od tri decenije, bez iskrene namere da se Klubu vrati ugled i postovanje.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Milan »

Samo napred Rajkeru! :cheers:
POŠTO OBRAZ ???!!!
fkvtelep89
Posts: 58
Joined: Tue Oct 31, 2023 1:36 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by fkvtelep89 »

Kao dete (kada sam imao oko 8 godina) su me roditelji vodili na utakmice Vojvodine jer sam voleo fudbal, ostalo je istorija
Post Reply