Super Liga - sezona 2023/24

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
CRD FCV
Posts: 1656
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by CRD FCV »

Radoye wrote: Mon Sep 25, 2023 1:50 pm
Forza Voša wrote: Mon Sep 25, 2023 1:04 pm Treba javno podrzati crne...
Ne treba.

Kao sto nije trebalo podrzavati crvene u vreme ToleSuperLige kad su crni radili isto ovo sto sada rade crveni. Zato sto je i jednima i drugima jedino normalno i prihvatnjivo stanje da su oni gore i da jebu sve ostale, a ne ravnopravno i fer takmicenje. Sa nase strane gledista potpuno je svejedno da li nas jase crveni Kurta ili crni Murta. Dabogda crkli i jedni i drugi - to je jedini ispravan stav!
+1
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by gospodinFKV »

Kakva podrska crnima, lol...
Niti treba da se uplicemo u to, niti cemo kao klub ikada istupiti protiv crvenih, koji su produzena ruka rezima u srpskom fudbalu. Mi smo produzena stidna dlaka ovog rezima, pa se i ponasamo u skladu s tim. Ako vam nesto nije jasno, slobodno se vratite na onaj deo intervjua gde se spominje prodaja Kabica...
Minja
Administrator
Posts: 1906
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Minja »

Radoye wrote: Mon Sep 25, 2023 1:50 pm
Forza Voša wrote: Mon Sep 25, 2023 1:04 pm Treba javno podrzati crne...
Ne treba.

Kao sto nije trebalo podrzavati crvene u vreme ToleSuperLige kad su crni radili isto ovo sto sada rade crveni. Zato sto je i jednima i drugima jedino normalno i prihvatnjivo stanje da su oni gore i da jebu sve ostale, a ne ravnopravno i fer takmicenje. Sa nase strane gledista potpuno je svejedno da li nas jase crveni Kurta ili crni Murta. Dabogda crkli i jedni i drugi - to je jedini ispravan stav!
Zasto Vojvodina da se mesa?

Mali off:

Čuo, da li je istina ne znam, da Grčka razmišlja ili čak sprema zakon kojim će se sve navijačke grupe staviti van zakona. Ne tvrdim da je istina. Neka bude glasina, ali ako je istina, želim im od srca da isti donesu što je pre moguće. Nadam se da će i u Srbiji jednog dana biti donet sličan. Zakoni su im već izuzetno rigorozni po tom pitanju.
ssnigd
Posts: 3391
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by ssnigd »

Ja predlazem pet minuta za spas srpskog fudbala :mrgreen:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Milan »

gospodinFKV wrote: Mon Sep 25, 2023 2:46 pm Mi smo produzena stidna dlaka ovog rezima, pa se i ponasamo u skladu s tim.


:rolll:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3539
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by slanobarac »

Jedino što očekujem je da se oglasi naša uprava i da javno podrži zvezdu. Zar nisu dovoljna dva poraza u sedam kola? Zar se tako postupa sa svetskim prvacima? Sramota.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1390
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Uvek sa tobom »

Колико је неозбиљан ВАР, не знам дал је неко приметио, гледао сам снимак, код гледања ВАР-а за пенал над Росићем, свиран је офсајд, подвучена је линија, али у приказаној замрзнутој слици лопта је већ била мало у ваздуху.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by N13 »

Uvek sa tobom wrote: Mon Sep 25, 2023 10:16 pm Колико је неозбиљан ВАР, не знам дал је неко приметио, гледао сам снимак, код гледања ВАР-а за пенал над Росићем, свиран је офсајд, подвучена је линија, али у приказаној замрзнутој слици лопта је већ била мало у ваздуху.
Jer koriste kamere koje verovatno snimaju do 30 frejmova po sekundi. Sa tim kvalitetom ne mozes drugacije, jer u jednom frejmu igrac jos tek pocinje da zamahuje nogu, a u sledecem je kao sto kazes lopta vec u vazduhu.
U ozbiljnijim ligama se za VAR koriste super slow motion kamere (Hawk-Eye kamere), koje snimaju i do 340 frejmova u sekundi.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1390
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Uvek sa tobom »

@N13 Хвала на објашњењу, тек сад ми није јасно чему служи вар :mrgreen:
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Radoye »

Uvek sa tobom wrote: Mon Sep 25, 2023 10:39 pm @N13 Хвала на објашњењу, тек сад ми није јасно чему служи вар :mrgreen:
Pa ime mu kaze - sluzi da aminuje sudijske preVARe. :deal:

Kao sto sam govorio pre nego sto je uveden tako se i pokazuje. Jer kod nas nije problem u tehnologiji nego u ljudima koji odlucuju. I svejedno je da li ce po direktivi da nas krade sudija na terenu ili onaj u VAR sobi, isto nam se hvata. Nama bi trebale komplet strane sudije i to iz liga Petice pa nek kosta sta kosta, za pocetak. A za drugi korak da Interpol ili vec kakva strana policija pretrese sve klubove u drzavi i njihovo finansijsko poslovanje.

Samo sto bi neko od njih nastradao u atentatu i to bi bilo to.

Tako da cemo ipak morati da sacekamo da fudbal u Srbiji umre pod teretom sopstvene prljavstine, smrada i korupcije pa da se na rusevinama krene od nule, amaterski. Onda mozda nesto i bude. Ali ako se uzdamo u nekakve domace vlasti, da li fudbalske da li sudske da li politicke - mrka kapa.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
zukenp
Posts: 189
Joined: Mon Mar 04, 2013 12:34 pm
Location: Pazar

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by zukenp »

Za početak kad su već uveli var ,moraju i challenge(jednom na meču ,stim što ne gubi ako bude uspešan) ,poput tenisa i nekih drugih sportova .Njega traži tim koji oseti da je oštećen ,a sudije nisu iskoristile var .Onda glavni mora da pogleda var za tu situaciju ,pa eto nek onda odluči .Mišljenja sam da je Var veći problem od samih sudija na terenu ,tj.sudije u var sobi su veći problem ,one diktiraju suđenje ..
User avatar
Turija
Posts: 10727
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Turija »

zukenp wrote: Tue Sep 26, 2023 7:43 am Za početak kad su već uveli var ,moraju i challenge(jednom na meču ,stim što ne gubi ako bude uspešan) ,poput tenisa i nekih drugih sportova .Njega traži tim koji oseti da je oštećen ,a sudije nisu iskoristile var .Onda glavni mora da pogleda var za tu situaciju ,pa eto nek onda odluči .Mišljenja sam da je Var veći problem od samih sudija na terenu ,tj.sudije u var sobi su veći problem ,one diktiraju suđenje ..
I ja sam na forumu predlagao celendz, i to tako isto, da ako je osteceni tim u pravu, ne gubi pravo na novi celendz (kako ga ne bi sudije ostetile u sledecoj situaciji).

Medjutim, kako je vec napisao @ Radoye, do ljudi je i morala, tako da namestice oni ugao i frejm ,,kako treba" ( posto se koriste kamere stare tehnologije).
Ja dodajem i komentatore arene, koji ce sve to ,pozlatiti", pre var provere ili posle nje, kako bude odgovaralo doticno favorizovanom klubu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Milan »

Preneću prepisku u kojoj sam učestvovao. Nisu komentari na portalima i slično. Čoveka koji je pisao poznajem lično i garantujem da ništa ne izmišlja.

Velika vecina sudija bukvalno predaju raport Terzi, ne samo za zvezdine utakmice vec i za ostale. Ako nisu poslusni to bas onda i nije dobro za njihove privatne zivote (malo te neko smeni sa funkcije, malo ti dodje inspekcija, mali vise ne mozes da dobijes tender, malo vise ne mozes da prodajes robu...), a ako su korektni onda im i druge karijere pored sudijske krenu lepo, mnogo lakse...

Bio sam pristan u vecem drustvu gde je Terza na moje cudjenje pred svima pitao jednog mladog sudiju kako trpi pritiske... Na sta je ovaj bas zustro odgovarao kako nikom ne popusta, kako je pravican...
Na sta mu je postavio direktno pitanje pred svima "A sta bi uradio da te sutra ja pozovem i treba mi usluga" i dobio je odgovor "Za tebe bi uradio sve" (bez imalo stida nakon predhodno cvrstog izlaganja o postenju i pravicnosti).
Vec sledece sezone taj sudija je napredovao i sada sudi u najvisem rangu, kandidat za internacionalca...

Ali ajde sudije, meni je smesno sto se njega bas bukvalno boje sefovi drugih klubova i to dok ne igraju protiv zvezde.
Pre utakmice se ceka njegov poziv da im da smernice i to se slusa kao da ih je licno bog nazvao. Ako ne slusas onda opet imas problem sa svojim privatnim biznisom, prijavama koje su u fijoci....

Bio je Batak u Radnickom. Kaze Toncev mu pred utakmicu kroji sastav i izbacuje najbolje igrace a pritom ne igraju protiv Zvezde.
Batak se pobunio i nije mu jasno zasto mu namerno "osakacuje" postavu, i ovaj mu ladno kaze "stigao poziv o Terze, moramo da slusamo, tebe boli uvo al ja mogu da ostanem bez hotela...." i tako pred svaku utakmicu vecina upravnika i sudija dobijaju instrukcije od jednog coveka koji se pita sve, ali bukvalno sve!
Ima tu pritisaka i direktno na igrace, ma svasta se radi...

Naravno, i on ima moc jel sve sto izgovara kao da ti je licno AV rekao, pa ti ako se brecnes da ne poslusas isto kao da nisi poslusao AV, i onda idu sankcije naravno...

Bio sam svedok i pokusaja svrgavanja uprave. Svi sastanci su vodjeni u vili u Rezevicima kod Budve, gde sam i licno prisustvovao.
Dolazio i Vidic i ekipa, kovali se planovi, trajalo mesecima...
Sa druge strane sa Terzom sam izuzetno blizak i znao sam da ovi bezveze trose energiju, on se nije ni uzbudjivao previse, igrao se sa svima njima levom nogom...


O čemu onda dalje da pričamo…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3539
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by slanobarac »

Sad umesto Tončeva stavi npr. zbiljić. Hm? Štima?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Stexman
Posts: 2574
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Stexman »

To je ta prica unazad nekoliko godina, da ne kazem deceniju. Isti pritisak od Terze je trpeo i jedan nas igrac kojeg su napadali da predje kod njih... Bukvalno su mu napadali porodicu, devojku, prijatelje i tako vrsili pritisak. Sreca bio je uporan u odbijanju.
Post Reply