O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 3960
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Deep Purple »



Izgleda da mi igramo ovaj relationizam :mrgreen:
CRD FCV
Posts: 1693
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by CRD FCV »

Deep Purple wrote: Sun Jul 23, 2023 4:49 pm

Izgleda da mi igramo ovaj relationizam :mrgreen:
Али српску варијанту, без откривања играча.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3960
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Deep Purple »

Mene zanima samo da li Batak ima ideju da proba 4-4-2 i upari Vukića i Bolingija. Ne znam zašto ali mislim da u varijanti gde jurimo rezultat oni mogli biti dobra kombinacija. Konačno bi bili opasni u skoku.
User avatar
Turija
Posts: 10794
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Turija »

Deep Purple wrote: Sat Jul 29, 2023 6:43 pm Mene zanima samo da li Batak ima ideju da proba 4-4-2 i upari Vukića i Bolingija. Ne znam zašto ali mislim da u varijanti gde jurimo rezultat oni mogli biti dobra kombinacija. Konačno bi bili opasni u skoku.
Ako uspemo da dodjemo do njihovih 16m? Vise nam njih dvojica trebaju u odbranu.Vidis kakvu igru Obama forsira (onih Klopovih 5 sekundi), kad se izgubi lopta u napadu, a puni su snage i borbe za svako mesto u ekipi. Ko ne moze da odgovori zahtevu, precrta ga. Zvao se on Katai, Borjan ili Sanogo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1286
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by MiSmoFKV! »


Zamišljam Jeličića kako ulazi u sredinu :mrgreen:
User avatar
Milan
Posts: 4238
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Milan »

:D


Pa nasi treneri nisu u stanju da razmisljaju kao igraci preko…
POŠTO OBRAZ ???!!!
ssnigd
Posts: 3415
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by ssnigd »

Uvesti kodeks u prvim timu.
Ko stavi Jelicica na beka jos jednom, zabraniti mu prilazak Vujadin Boskovu i Karadjordju narednih 20 godina.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Krle »

ssnigd wrote: Sun Aug 06, 2023 10:51 am Uvesti kodeks u prvim timu.
Ko stavi Jelicica na beka jos jednom, zabraniti mu prilazak Vujadin Boskovu i Karadjordju narednih 20 godina.
Dodao bih i Lazarevića na levog beka, a i veznjake na štoperska mesta. To jest, sve finese taktike našeg stručnog štaba...
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Djisa
Posts: 1220
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Djisa »

Krle wrote: Sun Aug 06, 2023 11:21 am
ssnigd wrote: Sun Aug 06, 2023 10:51 am Uvesti kodeks u prvim timu.
Ko stavi Jelicica na beka jos jednom, zabraniti mu prilazak Vujadin Boskovu i Karadjordju narednih 20 godina.
Dodao bih i Lazarevića na levog beka, a i veznjake na štoperska mesta. To jest, sve finese taktike našeg stručnog štaba...
Meni ne ide u glavu da jedan strucnjak (pa cak i Batak), ne vidi da je Jelicic rupa i na stoperu, a ne na desnom beku. Imamo Bukinca, pa daj mu sansu da igra, nece postati igrac na klupi!
Kup je nas!
ssnigd
Posts: 3415
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by ssnigd »

Djisa wrote: Sun Aug 06, 2023 12:03 pm
Krle wrote: Sun Aug 06, 2023 11:21 am
ssnigd wrote: Sun Aug 06, 2023 10:51 am Uvesti kodeks u prvim timu.
Ko stavi Jelicica na beka jos jednom, zabraniti mu prilazak Vujadin Boskovu i Karadjordju narednih 20 godina.
Dodao bih i Lazarevića na levog beka, a i veznjake na štoperska mesta. To jest, sve finese taktike našeg stručnog štaba...
Meni ne ide u glavu da jedan strucnjak (pa cak i Batak), ne vidi da je Jelicic rupa i na stoperu, a ne na desnom beku. Imamo Bukinca, pa daj mu sansu da igra, nece postati igrac na klupi!
Upravo to. Jelicic odavno nije igrac za Vosu.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4033
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Rabba »

Jeličić nije igrač za desnog beka. Kao štoper i dalje ima prostor da napreduje i ne deluje mi ništa nepouzdanije od bulumente koja je prozujala kroz klub na toj poziciji u poslednjih 5 godina. Neke smo i plaćali.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
fruskogorac
Posts: 179
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by fruskogorac »

Mozda sam promasio temu. Pre dosta godina dobio sam na poklon knjigu "Menadzment u sportu" autora Prof. dr. Milana Tomica. Tada, uz plajvaz, hartiju i diktafon ta knjiga mi je mnogo pomogla da naucim sta je FK Vojvodina bila, sta je predstavljala u tadasnjem vremenu, i kakva bi mogla biti vizija kluba uz koji sam skoro cetrdeset godina na razne nacine. Naslovna stranica original knjige, kao i odredjen broj stranica u istoj mozda vam se nece svideti. Knjiga je moja iskrena preporuka.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1286
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by MiSmoFKV! »

Nešto razmišljam, ljudi ovde uglavnom loše pišu o Lazarevićevoj defanzivi(slažem se, očajna je), ali mi je jedna stvar pala na pamet. Lazarević često ulazi u sredinu i u napadu igra na poziciji šestice. Zanima me dali golove primamo zato što on kasni da pokrije ili zato što ga prolaze?
User avatar
Turija
Posts: 10794
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Turija »

MiSmoFKV! wrote: Sat May 25, 2024 1:39 am Nešto razmišljam, ljudi ovde uglavnom loše pišu o Lazarevićevoj defanzivi(slažem se, očajna je), ali mi je jedna stvar pala na pamet. Lazarević često ulazi u sredinu i u napadu igra na poziciji šestice. Zanima me dali golove primamo zato što on kasni da pokrije ili zato što ga prolaze?
Bolje da ne ulazi u sredinu, jer koristi nema ( posto nema tacan i pravovremen pas iz pokreta), a gubi snagu i prostornu orijentaciju, koja mu je i na beku slaba strana. Centarsut na prekidu je bolji, ali ne gadja nikog i putanja je neodgovarajuca za moderan fudbal ( uglavnom, visoka i spora lopta na ocekivanu poziciju).

Lazarevic je OK momak, svaki put odigra maksimalno, ostavi, sto se kaze, srce na terenu, ali problematican ucinak i ofanzivno i defanzivno. Nesigurna kontrola lopte, pas, tajming.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2076
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by N13 »

Mislim da Bandovic trazi od Lazarevica da ulazi u sredinu. Nikad to nije radio kod drugoh trenera.
I mislim da je to skroz u redu, na vecini utakmica. Videlo se to protiv TSC-a kod kuce poslednje kolo pred plej of. Nisu znali sta da rade sa tim dinamickim pravljenjem viska na sredini. Cak je i Lazetic posle utakmice izjavio da je iz te utakmice od Bandovica mnogo naucio, jer nije to bas cest slucaj kod nas (npr u Seriji A to se dosta radi. Theo Hernandez iz Milana cesto to radi, a jedan je od najboljih bekova na svetu).
E sad, problem je ono sto sam vec pisao. Ne mozes na svakoj utakmici igrati isti stil igre. U prvoj utakmici protiv TSC-a upalilo, donelo rezultat. Vec 6 dana kasnije provaljeno, i primamo 2 gola u prvih par minuta, preko te strane. Protiv Cukarickog takodje, Ivanovic napravio budalu od Lazarevica. Jednostavno, ok je primenjivati te neke zanimljive taktike, ali ne svaku utakmicu uvek sve isto
Post Reply