20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Red Marquis »

Voja vas tu troluje a vi se pecate.
Njihov vezni red se nosi sa evropskim klubovima srednjeg ranga. Naš srednji red ne može sa Radnikom da se nosi.
Io odio Belgrado
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Voja »

Red Marquis wrote: Tue Feb 07, 2023 4:08 pm Voja vas tu troluje a vi se pecate.
Njihov vezni red se nosi sa evropskim klubovima srednjeg ranga. Naš srednji red ne može sa Radnikom da se nosi.
Zasto bih trolovao? Njihov vezni red je sastavljen od vise igraca. Kanga igra sa Sanogom,Ivanicem,Krsticicem... i ne znam ko im je jos u veznom redu,dok Topic igra sa Zukicem,Busnicem,Milosavljevicem...
Garantujem ti da bi svaki iole ozbiljniji evropski klub pre dao vece pare za Topica nego za Kangu
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Tue Feb 07, 2023 5:13 pm
Red Marquis wrote: Tue Feb 07, 2023 4:08 pm Voja vas tu troluje a vi se pecate.
Njihov vezni red se nosi sa evropskim klubovima srednjeg ranga. Naš srednji red ne može sa Radnikom da se nosi.
Zasto bih trolovao? Njihov vezni red je sastavljen od vise igraca. Kanga igra sa Sanogom,Ivanicem,Krsticicem... i ne znam ko im je jos u veznom redu,dok Topic igra sa Zukicem,Busnicem,Milosavljevicem...
Garantujem ti da bi svaki iole ozbiljniji evropski klub pre dao vece pare za Topica nego za Kangu
Dao bi zbog toga jer je razlika 15tak godina između njih dvoje. Jedan je igrač sa potencijalom i neodređenim plafonom a drugi provereni igrač za bar Ligu Evrope. Topić ima fantastične fizikalije i ako nastavi da se razvija kako treba i unapredi igru može napraviti ozbiljniju karijeru od Kange.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Tue Feb 07, 2023 5:26 pm Dao bi zbog toga jer je razlika 15tak godina između njih dvoje. Jedan je igrač sa potencijalom i neodređenim plafonom a drugi provereni igrač za bar Ligu Evrope. Topić ima fantastične fizikalije i ako nastavi da se razvija kako treba i unapredi igru može napraviti ozbiljniju karijeru od Kange.
Onda dolazimo do toga da recenica "Nikad ne bih dao Topca za Kangu" i nije trolovanje :wink:
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3496
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by slanobarac »

Zvezda sa Kangom i bez njega je sasvim druga priča a Voša sa i bez Topića nema razlike.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Voja »

slanobarac wrote: Tue Feb 07, 2023 5:36 pm Zvezda sa Kangom i bez njega je sasvim druga priča a Voša sa i bez Topića nema razlike.
Ma individualni kvalitet nije presudan koliko i uklopljenost u ekipu,u sistem. Sad ce mi neko reci da je Tadic iz Ajaxa bolji igrac nego Tadic iz Engleske? Cak je u Engleskoj i vise trcao.Jednostavno u zivotu mora i mnogo kockica da se poklopi. Niko od nas ne zna kakvu karijeru ce Topic imati,ali definitivno ga nikad ne bih dao zvezdi,a da nam ponude Kangu za njega
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3496
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by slanobarac »

Dobro si rekao ovo za individualni kvalitet i uklopljenost u ekipu. Pravo u metu.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Turija »

Vojo, ako je tako, zasto nema navale za kupovinu Topica, vec za Milosevica, Majstorovica, Ivanovica, sada Kabica, sutra Kovaceva i Bukinca, mozda Miletica ( ako iskordinise pokrete i tajming)?

Deep
Fizikalije Topica? Hmm, pa koliko je godina bio stalno polupovredjen? Koliko duela dobije u remplovanju?
Topic ima dobru figuru, ali nema cvrstinu. To sto ga porede sa Jokanovicem, zbog fizickog izgleda, to je jako daleko od Jokanoviceve cvrstine i okretnosti, driblinga, osvajanja terena, skoka i pasa. Predaleko je i od Radoje. Sutra bih menjao Topica za Kangu, jer nama treba, vec juce, igrac za Evropu, a ne da cekamo jos koju godinu, da vidimo kako ce se razviti Topic ( da li na zadnjem veznom ili stoperu). Ostalo je jako malo vremena Vosi za cekanje.

Sto se tice uklapanja - i Pavkova kad uklopis, daje golove. Medjutim, niko ozbiljan nece da uklapa (polu)formiranu ekipu, zbog jednog pojedinca, ako on nije vrhunski.
Uporedjivati englesku i holandsku ligu - hmm?
Last edited by Turija on Tue Feb 07, 2023 7:00 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Voja »

Turija wrote: Tue Feb 07, 2023 6:52 pm Vojo, ako je tako, zasto nema navale za kupovinu Topica, vec za Milosevica, Majstorovica, Ivanovica, sada Kabica, sutra Kovaceva i Bukinca, mozda Miletica ( ako iskordinise pokrete i tajming)?
Da li ima navale ili ne,to niko od nas ne moze da zna.To sto mediji pisu i klub plasira apsolutno nikada ne mora,a verujem i da nije istina.Odakle znas recimo da je za prodate igrace uopste stigla ponuda i bilo interesovanja? Mozda su nudjeni od nase strane,mozda i navalentno,ko to zna!? Mozda su prodati na prvu i jedinu ponudu. A mozda je stiglo i 50 poziva.To je jednostavno misterija koju nikad necu uzeti zdravo za gotovo

Turija wrote: Tue Feb 07, 2023 6:52 pm Sto se tice uklapanja - i Pavkova kad uklopis, daje golove. Medjutim, niko ozbiljan nece da uklapa (polu)formiranu ekipu, zbog jednog pojedinca, ako on nije vrhunski.
Pavkova samo mozes da uklopis sa savezom,da sutira penale,ili da mu se ne sude prekrsaji u napadu.Onda je stvarno dobar,tu nemam zamerku :wink:

A sto se Kange tice,predji navijaj za zvezdu,dok je jos tu :mrgreen: :cheers:

I da,nemam ja problem ako vi kazete da je Kanga bolji,slobodno,to je vase misljenje imate pravo na to,ali to ne znaci da i ja moram misliti kao i svi ostali
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Deep Purple »

Kanga je bolji trenutno i oko toga nema dileme. Razlika je ta što Topić ako se razvije onako kakve su procene bile nije igrač za Srpsku ligu. Nama trebaju kvalitetni igrači kao Kanga što žele ovde da igraju i igraju u evropi. To je razlika. Opet Kanga i ti igrači igraju u Srbiji zbog plata, imaju bolje plate nego mnogi u Nemačkoj, Italiji itd…
Kompleksmo je upoređivati ima tu mnogo aspekata…
Zvezda ne bi ispala iz Italije, Nemačke. Čak išao bih toliko daleko da su ekipa za sredinu tabele. Pa sad jel bolje boriti se u ligama petica za sredinu ili opstanak ili u zvezdi za trofeje.

Smanjio se jaz u evropi što se tiče kvaliteta. Zato sve češce neke ekipe iz dosta manje razvijenih fudbalskih zemalja sa malo većim ulaganjima iznenade. partizan tukao Keln dva puta, sa Nicom egal.

Ponavljam, kompleksno upoređivanje i zavisi iz koje perspektive se gleda.

Ja ruku u vatru stavljam da se opet oformi Jugoslovenska
Liga da bi liga bila na nivou Holandske ili Portugalska ako ne odmah onda nakon dve, tri sezone. Bolja infrastruktura, veći broj navijača, bolja gledanost kraj malih ekrana, veći novac za tv prava. Liga sa tri derbija po kolu u proseku pa ja mislim da to ne postoji nigde na svetu. Da ne idem dalje u fikciju u odnosu na ove lige po republikama, razumete šta hoću da kažem.
Last edited by Deep Purple on Tue Feb 07, 2023 7:16 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Turija »

Vojo, da li su imali ili nisu ponude ne znam. Medjutim, znam da su otisli za neke novce, a Topic je tu, iako ga godinama prodaju.
Radoja otisao k' o bela lala u Spaniju, cim je usao u prvi tim Vose i to jos nije uvek bio starter. Meda, Kacar, Jovanovic, Krasic, Tadic sa 21 godinom.. da ne nabrajam. Sigurno Topic moze biti bolji, ali za koliko i kada, vrlo je neizvesno? Licno mislim da je Miletic perspektivniji zadnji vezni i smatram da ga Topic sada koci u razvoju? Da li sam u pravu, pokazace, naravno, vreme.

Sto se tice Kange i navijanja za zvezdu, trebao sam, po toj logici, da predjem i '89 zbog Sestica, Punisica i Joksimovica ili za partizan zbog Drincica??? Hajde da se uozbiljimo.
:cheers:
Last edited by Turija on Tue Feb 07, 2023 7:19 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Deep Purple »

Ja bih postavio jedno pitanje, različiti su tip fudbalera, sagledavanje je drugačije ali ko je bolji fudbaler Radoja ili Ivanić? Jedan dao najbolje godine u karijeri ovde a drugi u Španiji. Očekujem iskrene odgovore.

Meni je iskreno bolji Ivanić ili su baš približnog kvaliteta. Zato i govorim teško je praviti komparacije na tom nivou.

Ko je u Španiji lakše mu je da ostane nego neko ko treba iz Srbije da ode u Španiju sa nekih 25-26 + godina.

Imamo i direktan primer Malbašića koji je pretrpošle sezone ako se ne varam odigrao 30 mečeva u La Ligi. Lakše je njemu da dobije ponovo tamo ugovor nego neki igrač zvezde koji nije u cvetu mladosti a bolji je od njega u tom trenutku. Zato je i teška komparacija između Topićevog potencijala i Kanginog proverenog kvaliteta.

Ušli smo baš u off topic, nije ovo tema za ovo.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Tue Feb 07, 2023 7:18 pm Ja bih postavio jedno pitanje, različiti su tip fudbalera, sagledavanje je drugačije ali ko je bolji fudbaler Radoja ili Ivanić? Jedan dao najbolje godine u karijeri ovde a drugi u Španiji. Očekujem iskrene odgovore.
Zavisi i od kriterijuma onog ko procenjuje.Licno Ivanica nikad nisam cenio i smatrao za legendu klub,doktora i sl.Uvek mi delovao nekako uplaseno na terenu,bez snage u duelu,bez snage u pasu,bez snage u udarcu,a uvek nekako ostavljao utisak (bar meni) da mu je prece da sacuva noge nego da pogura klub.Nekako je poput duha na terenu... Ne volim takve tipove igraca. I Meleg mi je takav,i Poletanovic. Dok Radoja samim svojim drzanjem na terenu asocira na Saulu,Dundjerskog,Halilagica,Kacara.... mnogo mi je drazi.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Turija »

Voja wrote: Tue Feb 07, 2023 10:14 pm
Deep Purple wrote: Tue Feb 07, 2023 7:18 pm Ja bih postavio jedno pitanje, različiti su tip fudbalera, sagledavanje je drugačije ali ko je bolji fudbaler Radoja ili Ivanić? Jedan dao najbolje godine u karijeri ovde a drugi u Španiji. Očekujem iskrene odgovore.
Zavisi i od kriterijuma onog ko procenjuje.Licno Ivanica nikad nisam cenio i smatrao za legendu klub,doktora i sl.Uvek mi delovao nekako uplaseno na terenu,bez snage u duelu,bez snage u pasu,bez snage u udarcu,a uvek nekako ostavljao utisak (bar meni) da mu je prece da sacuva noge nego da pogura klub.Nekako je poput duha na terenu... Ne volim takve tipove igraca. I Meleg mi je takav,i Poletanovic. Dok Radoja samim svojim drzanjem na terenu asocira na Saulu,Dundjerskog,Halilagica,Kacara.... mnogo mi je drazi.
Vojo, slazem se.

OK je i sto Ivanic cuva noge, ali da ne igra polurezervisano izvan duela. Nema on taj visoki kvalitet da to iznese ( nadoknadi) sa takvim stilom igre. Imao je u zvezdi dobrih partija, ali bez kontinuiteta. Nema ni konstituciju za vise od klubova u kojima je igrao.Zvezda je njegov maksimum. Vec ce brzo da pocnu kritike zvezdinih navijaca na njegov racun ( kao i na pocetku mandata u zvezdi).

Radoja je igrac koji igra punom snagom. Ima slabiju tehniku od Ivanica, ali to kompenzuje na drugi nacin. Mnogo je cvrsci i odlucniji na terenu. Velik je borac.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked