Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4042
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Tresla se gora, rodio se Srbin iz Litvanije... Po običaju, sa velikom skepsom ću da dočekam ovaj transfer, mada ukoliko ovaj bude razlog da Vitasa više ne gledamo, mogu i da malo blagonaklonije gledam na ovaj dolazak. Traore i/ili Jeličić ispadaju iz ekipe, a tužno je da Ljubisavljević biti zakucan u 11, zbog lige konferencije sa Žalgirisom... Tužno je u šta se ovaj klub pretvorio, ko ga vodi i ko dolazi kao "evropsko pojačanje"...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Karlsson
Posts: 2182
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Ako je doveden za rotaciju onda nije ni loš dolazak. Smatram i dalje da je Traore naš najbolji štoper.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Kad sam procitao komentare na netu o novom stoperu, napustio me je pocetni optimizam. Jos jedno pojacanje sklono povredama, a upitnog kvaliteta?
Mnogo, mnogo se omasilo sa dovodjenjem igraca. 70% njih se ne mogu zvati pojacanjima za Vojvodinu, sto se jesenas i pokazalo.
A sad, u Beleku, samo dokazuje.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
srkins
Posts: 1455
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

Turija wrote: Tue Jan 24, 2023 8:05 pm Kad sam procitao komentare na netu o novom stoperu, napustio me je pocetni optimizam. Jos jedno pojacanje sklono povredama, a upitnog kvaliteta?
Mnogo, mnogo se omasilo sa dovodjenjem igraca. 70% njih se ne mogu zvati pojacanjima za Vojvodinu, sto se jesenas i pokazalo.
A sad, u Beleku, samo dokazuje.
103 utakmice za 3 godine u Zalgirisu ,tako da tesko da je bilo tu nekih krupnijih povreda ,ne treba bas verovati tim komentarima uvek...
ssnigd
Posts: 3427
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Transferi

Post by ssnigd »

Sta nije dobro je da je poslednju takmicarsku utakmicu imao u novembru i da dolazi na kraju priprema. Da je dosao na pocetku priprema, mogu da razumem. Ovako na kraju, cekacemo ga verovatno do marta.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
meshtan
Posts: 49
Joined: Mon Aug 12, 2019 3:22 pm

Re: Transferi

Post by meshtan »

Deep Purple wrote: Tue Jan 24, 2023 2:14 pm
N13 wrote: Tue Jan 24, 2023 2:05 pm https://www.fkvojvodina.rs/nemanja-ljub ... vojvodine/

Otkud ovaj ispade :D

Zanimljiva biografija (igrao standardno u grupnoj fazi ligi konferencija, 5 trofeja u Litvaniji). Plus najbolje godine za stopera.
Traže se igrači u svakoj liniji tima. Neko je iznad napisao kako Mare ne vidi da fali vezni ili 10ka. Vidi Mare sve problem je taj što ne zavisi sve od njega. Već od budžeta i da li Rastavac procenjuje da je taj igrač kvalitet.
Znači Zbiljić obezbedi novac, Mare nađe igrača i Rastavac aminuje. Sve tri strane moraju da se poklope da bi došlo do realizacije.
Zbiljic podigne kredit na FK Vojvodina ili izda svoju menicu, Mare sa lanetom nadje igraca i doobroo se ugradi, a na kraju Mima nagrebe( da ne lajem) ni kriv ni duzan... ipak malo kriv...a duzan ce ostati nama koji volimo klub.
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Re: Transferi

Post by Koral »

Turija wrote: Tue Jan 24, 2023 8:05 pm Kad sam procitao komentare na netu o novom stoperu, napustio me je pocetni optimizam. Jos jedno pojacanje sklono povredama, a upitnog kvaliteta?
Mnogo, mnogo se omasilo sa dovodjenjem igraca. 70% njih se ne mogu zvati pojacanjima za Vojvodinu, sto se jesenas i pokazalo.
A sad, u Beleku, samo dokazuje.
Bjekovic, Vitas, Milosavljevic, Jelicic, Busnic, Lazarevic, Miletic nisu igraci za Vojvodinu...
Karlsson
Posts: 2182
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Koral wrote: Wed Jan 25, 2023 2:31 am
Bjekovic, Vitas, Milosavljevic, Jelicic, Busnic, Lazarevic, Miletic nisu igraci za Vojvodinu...
Kako sada Miletić nije za Vojvodinu, a jedan od retkih koji je na forumu hvaljen za vreme pripremnih utakmica?
User avatar
Eric Frod
Posts: 70
Joined: Sun Aug 02, 2015 2:57 pm

Re: Transferi

Post by Eric Frod »

Znači da menjamo lagano ceo sastav? Po mogućnosti u ovom prelaznom roku. I oba Nikolića treba da idu, i Vukčević i Baraj narvno treba da pale. Malbašic nek ide i nek vodi Zukića i Busnića, Kabic je šansu dobio i nije iskoristio, Traore je nekonstantan i možda bi bilo bolje da igra veznog ali u drugom klubu. Ovog novog cigančića treba odjebati ASAP. I šta da radimo sa 3 golmana? Valjda je jedan dovoljno. Djordjević realno nije kalibar a Antonijević će nešto zgrešiti već budite sigurni, utovariti ih na prvi bus van NS.

Ponavljam, moj vremeplov je na raspolaganju ako hocete da idemo po tu klasicnu desetku koja leči sve naše probleme.
Duplof
Posts: 915
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Transferi

Post by Duplof »

Eric Frod wrote: Wed Jan 25, 2023 9:09 am Ponavljam, moj vremeplov je na raspolaganju ako hocete da idemo po tu klasicnu desetku koja leči sve naše probleme.
Isplativiji je povratak u 1967. pred dvomeč sa Seltikom da nagovorimo Vujketa da ne prodaje Takača :D
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
ssnigd
Posts: 3427
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Transferi

Post by ssnigd »

Karlsson wrote: Wed Jan 25, 2023 2:42 am
Koral wrote: Wed Jan 25, 2023 2:31 am
Bjekovic, Vitas, Milosavljevic, Jelicic, Busnic, Lazarevic, Miletic nisu igraci za Vojvodinu...
Kako sada Miletić nije za Vojvodinu, a jedan od retkih koji je na forumu hvaljen za vreme pripremnih utakmica?
Miletic je igrac koji je posvadjan sa loptom, sa uzasnim tajmingom za duele. Zato i dobija toliko zutih kartona, jer uvek kasni sekundu do dve sa startovanjem.
Kako je moguce da se ocekuje bilo sta sa ovakvim veznim redom? Ja jedino vidim U. Nikolica da zna nesto da igra i da ima kakvu takvu tehniku, ali macka u dzaku zbog povreda. Od ostatka veznjaka, ostaju nam Busnic i Zukic kao najkreativniji. Busnic kiksara i Zukic puz.
O kakvoj brzini na sredini terena mi pricamo? Brzinu imamo samo po krilima u vidu Simica, Cumica i delimicno Baraja i Malbasica.
Bekovi, ne zna se koji vise ne odgovara standardima evropskog fudbala. Lazarevic sa centarsutevima na aut liniju sa suprotne strane terena, Bjekovic kamikaza u odbrani. Na levoj strani Djordjevic koji je OK za nasu ligu, u Evropi ce ga svako pretrcati i uhapsiti. Antonijevic apsolutno neprimetan.
Ako zelimo ista da uradimo, moramo se otarasiti trenutne sredine terena i dovesti igrace koji znaju da prime loptu, dodaju sa maksimalno dva dodira.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3981
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@ssnigd

Lazarević je za mene fizički najbolji bek u ligi i kada bi radio samo ono što zna bio bi 50% konkretniji i produktivniji. On treba da seče i igra više 1 na 1 po boku a ne da centrira stalno iz trka. Najbolje utakmice je odigrao kada je sekao a ne centrirao. On je fizički i motorički odličan. Od Đorđevića je bolji i ofanzivno i defanzivno ma u kompletu je bolji igrač u svakom aspektu osim kod centaršuteva. Đorđević kad krene sa alibi dodavanjima želudac mi se okrene.

Mi da bi imali bilo kakve šanse sa zvezdom moramo da dobijemo duele na bekovskim pozicijama. I to je jedino mesto gde mislim da možemo da im pariramo kvalitetom. I iskren da budem ne bi mi Đorđević počeo tu utakmicu. Solidan je igrač za našu ligu ali on niti može da zatvori niti napred da napravi razliku.

Ja bih iskreno krenuo po bokovima sa Lazarevićem i Antonijevićem. Antonijević mora da se oslobodi i igra onako kako je igrao u Metalcu kad su bili u LLSL.
CRD FCV
Posts: 1718
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Transferi

Post by CRD FCV »

Када се већ прича о бековима, вреди споменути и да је Иван Могли Лакичевић слободан играч од Јула прошле године. Требали смо њега довести у ова два претходна прелазна рока, сада би му требало времена да се поврати у такмичарску кондицију и прилагоди нашој игри, као што се цео тим прилагођава 7 месеци, значи у оквирима нашег клуба био би спреман на следећу јесен.
User avatar
slanobarac
Posts: 3613
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Kada bi nas dvadesetak, što pišemo ovde, sastavili spisak igrača koji ne zadovoljavaju onda bi Voša ostala bez igrača. Ne postoji igrač koji nije spomenut. Malo je to nerealno i pretenciozno od strane nekih forumaša. Imam dosta primedbi na igru pojedinaca ali glavni krivci nisu igrači već struka. Ne kaže se džabe "vidi se pečat trenera" a toga kod nas nema. Anemični i mlitavi a uz to i par preskočenih razreda u fudbalsko- tehničkom obrazovanju.
@Deep Purple
Lazarević sigurno nije najbolji bek lige ali je svakako bolji od Bjekovića.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
ssnigd
Posts: 3427
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Transferi

Post by ssnigd »

@slanobarac, slazem se sa stavom da je apsolutno najbitniji trener. Zato sto je insistirao na nekoj pas igri, sa gomilom tehnicki nedovoljno kompetentnih igraca, licimo na sta licimo. Znamo i da nije poenta namentnuti svoj stil igre, vec stil igre koji odgovara igrackom kadru. Nadam se da je Rastavac to i shvatio sada.
Sa druge strane, nijedan tim se ne pravi sa dva prelazna roka, ali isto tako ocekuju se odredjene mere i rezovi u igracima, koji ti ne odgovaraju i dopunjavanje sa onima koji ti odgovaraju. Mi smo tu samo doveli Milosavljevica, misleci da ce nam nesto doneti. Poprilicno tanko.
Ako se zeli napraviti nesto, bolni rezovi su neophodni. Ako se vec veruje Rastavcu, da je on taj, onda mu se moraju dovesti igraci sa kojima moze da radi ono sto zeli i traziti odgovornost. Ako mu se ne veruje, onda dati otkaz i dovesti sledeceg, pa ispocetka. U suprotnom imamo obicne izgovore.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Post Reply