"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Stexman
Posts: 2573
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Stexman »

Radoye wrote: Sun Dec 04, 2022 5:54 pm
ssnigd wrote: Sun Dec 04, 2022 12:06 pm Ciganizacija lige je napravila vecu stetu nasem fudbalu, nego sto mozemo i da zamislimo.
Jer dok se odgovorni osveste i shvate da nesto mora da se menja vise nece biti sta da se spasava.
Pa upravo ti odgovorni su i doveli do ovog stanja. Fudbal nam se nece nikad oporaviti dok god bude neki klub preci od reprezentacije. A u ovom slucaju to je zvezda, koja je napravila bespotrebnu frku pred sak polazak u Katar... a sve sa ciljem da pokazu svoju moc a ne samo zato da bi smenili Piksija.

Sto se tice igara, ne bih se slozio da je fizicka sprema bila losa, naprotiv. Cini mi se da smo na sve tri utakmice vise pretrcali od rivala. Statistika kaze da smo protiv Afrikanaca koji su kao svi trkaci pretrcali vise individualno skoro po dva kilometra vise. Znaci nije problem bilo trcanje vec kvalitet trcanja. Srljali smo kao muve bez glava u nekim trenucima pa nam odbrana ostajala odsecena od ostatka tima. Da sam ja selektor momentalno bih se zahvalio Milenkovicu jer je po meni najveci krivac za sva tri poraza(namerno kazem tri jer onaj remi je meni kao poraz). On je direktni krivac za 5 golova. On kao da je sa marsa pao na SP pa nikako da se uklopi.

Naravno i Piksi je imao kikseva samo tako, pogotovo u poslednjoj utakmici jer je izveo dva vezna igraca i odstranio mozak i motor ekipe.

Ali uradio je mnogo toga i dobrog i on zajedno treba da raste sa ekipom, jer mislim da imamo potencijala za jos dva velika takmicenja pa da se razilazimo. Ne sa Piksijem vec sa fudbalom generalno.
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Beonic »

Beonic wrote: Fri Nov 11, 2022 4:33 pm Selektor je saopštio konačan spisak za SP u Katru, na spisku od igrača koji su prošli našu školu su:
  • Vanja Milinković Savić
  • Srđan Babić
  • Sergej Miliković Savić
  • Dušan Tadić (kapiten)
Ostali igrači nisu nikada igrali ili boravili u FK Vojvodina, znači od 26 igrača četiri su iz naše škole.
Statistika naše dece na prvenstvu u tri utakmice koje su odigrane:

Vanja je odigrao svaki sekund na prvenstvu. Iako je primio osam golova, smatra se jedim od najboljih pojedinaca. Golman je sa najviše odbrana u grupnoj fazi – 12.
SofaScore ga je ocenio sa 7,5 protiv Brazila (najbolje ocenjen u Srbiji), 6,7 Kameruna i 6,5 Švajcarske.

Babić je ušao u poslednjih 13 minuta utakmice sa Kamerunom. Tokom njegovog boravka na terenu rezultat se nije menjao. Ostale utakmice je presedeo na klupi.
Njegov boravak na terenu SofaScore je ocenila sa 6,2/10.

Sergej je startovao sve tri utakmice, a igrao je celu utakmicu protiv Brazila, 77 minuta protiv Kameruna i 67 protiv Švajcarske. Protiv Kameruna je dao gol, a Švajcarske zabeležio žuti karton.
SofaScore ga je ocenila sa 6,8 protiv Brazila, 7,9 Kameruna i 6,3 Švajcarske.

Tadić je startovao sve tri utakmice kao kapiten, a igrao je celu protiv Brazila i Kameruna, dok je protiv Švajcarske proveo 77 minuta na terenu. Portiv Kameruna i Švajcarske je zabeležio po asistenciju.
SofaScore ga je ocenila sa 7,0 protiv Brazila, 7,3 Kameruna i 7,9 Švajcarske (najbolje ocenjen u Srbiji).

S obzirom koji je udeo naše dece u reprezentaciji, možemo da budemo zadovoljni prikazanim.
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Piksi bi, kanda, trebao da uci od Japanaca, a ne oni od njega.
Kako su lagani, spremni i brzi, opasni po gol. Jos malo vise iskustva im treba na ovom nivou takmicenja. Nije slucajno sto su izbacili Nemce.
Danas nemaju ni egal sudjenje ( sudija favorizuje Hrvatsku), a ipak vode 1:0 u prvom poluvremenu. Svaka cast.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Duplof
Posts: 878
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Duplof »

Turija wrote: Mon Dec 05, 2022 5:57 pm Piksi bi, kanda, trebao da uci od Japanaca, a ne oni od njega.
Kako su lagani, spremni i brzi, opasni po gol. Jos malo vise iskustva im treba na ovom nivou takmicenja. Nije slucajno sto su izbacili Nemce.
Danas nemaju ni egal sudjenje ( sudija favorizuje Hrvatsku), a ipak vode 1:0 u prvom poluvremenu. Svaka cast.
Bolje da nas ne uče šutiranjem penala... :D
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Duplof wrote: Mon Dec 05, 2022 7:54 pm
Turija wrote: Mon Dec 05, 2022 5:57 pm Piksi bi, kanda, trebao da uci od Japanaca, a ne oni od njega.
Kako su lagani, spremni i brzi, opasni po gol. Jos malo vise iskustva im treba na ovom nivou takmicenja. Nije slucajno sto su izbacili Nemce.
Danas nemaju ni egal sudjenje ( sudija favorizuje Hrvatsku), a ipak vode 1:0 u prvom poluvremenu. Svaka cast.
Bolje da nas ne uče šutiranjem penala... :D
Da, katastrofalno su sutirali, kao mala deca ili Graficar. Ubi ih trema. Videlo se po izrazima lica nervoza i nesigurnost. Ne znam zasto taj strah od penala, a igrali su hrabro i borbeno?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Duplof
Posts: 878
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Duplof »

Turija wrote: Mon Dec 05, 2022 10:30 pm
Duplof wrote: Mon Dec 05, 2022 7:54 pm
Turija wrote: Mon Dec 05, 2022 5:57 pm Piksi bi, kanda, trebao da uci od Japanaca, a ne oni od njega.
Kako su lagani, spremni i brzi, opasni po gol. Jos malo vise iskustva im treba na ovom nivou takmicenja. Nije slucajno sto su izbacili Nemce.
Danas nemaju ni egal sudjenje ( sudija favorizuje Hrvatsku), a ipak vode 1:0 u prvom poluvremenu. Svaka cast.
Bolje da nas ne uče šutiranjem penala... :D
Da, katastrofalno su sutirali, kao mala deca ili Graficar. Ubi ih trema. Videlo se po izrazima lica nervoza i nesigurnost. Ne znam zasto taj strah od penala, a igrali su hrabro i borbeno?
Sve je do glave, psihologije, kao da nisu računali da (lako) mogu doći do penala. Mislim da je, ipak, u pitanju strah od pobede, a to se dešava kod neiskusnih ekipa u tim situacijama, pogotovo ako nemaju igrače koji se često dovode u tu poziciju. Čak i Asano, koji je dao penal, postigao ga je mršavo, ali golman nije pogodio stranu.
Inače, lepo poređenje ove penal serije sa onom našom protiv Grafičara!
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
NorthTribune
Posts: 101
Joined: Tue Aug 30, 2022 7:45 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by NorthTribune »

Nmg očima da ih gledam, ali treba učiti od komšija. Stekli su pobednički mentalitet.
Duplof
Posts: 878
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Duplof »

NorthTribune wrote: Mon Dec 05, 2022 11:34 pm Nmg očima da ih gledam, ali treba učiti od komšija. Stekli su pobednički mentalitet.
Naučili ste vi od njih onaj princip "jedna država, jedan klub", samo što oni, ipak, mogu stvoriti neke igrače i igrati Evropu bez blama :)
Al' ajde, klubovi su nam na odmoru, nećemo mnogo da lajemo i tokom ove pauze od klupskog fudbala. :wink:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Evo ga. Ocekivano - pitanje je bilo samo dana.

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/143046/ ... nastajanju

Sergej je igrac koji igra pod najvecim pritiskom medija i javnosti, samo zato sto javno kaze i potencira da je navijac Vojvodine. Nema drugog razloga, to je glavni razlog konstatnog napada na njegove igre, kao da je najgori igrac u reprezentaciji, a ne jedan od najboljih.

Svi mogu da pogrese, da odigraju lose, ali to se nakratko prokomentarise, a Sergej je u koninuitetu ,,los momak". Kad odigra dobro, uvek ide i ono lose u pozadini.
No, tako je kako je i onda se ,,cude" novinari sto im se ne javlja na telefon i ne daje izjave. A, zasto bi - svaka rec bi imala ,,rep".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3861
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Red Marquis »

Prosto je to. Velika većina, a to sam lično iz razgovora s ljudima shvatio, ustvari njega nije nikad ni gledala van mečeva reprezentacije. Ovde skoro svi gledaju samo zvezdapartizan i Premijer ligu. Pa onda pročitaju neki hvalospev o njemu u novinama i medijska pumpanja oko cifri transfera (koje gazda mu Lotito uvek napumpava) i onda kad ne izdominira u Srbiji, onda kenjaju jer misle da je to njegov maksimum. Niti znaju koju on poziciju igra. I da kad ga Piksi stavi da krpi rupe u sredini da je to ne greška, nego pucanje u nogu.

A naravno da je lakše napasti njega nego recimo Milenkovića, koji je kiksao na sve strane plus bio izuzetno nervozan celo prvenstvo. Da se razumemo, nijednog od njih ne bih pojedinačno ispljuvao, svi su oni posledica taktičkog lutanja i grešaka trenera.
Io odio Belgrado
Duplof
Posts: 878
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Duplof »

Nema veze sa našim bivšim igračima, ali moram napisati ove reči: MAROKO, SKIDAM VAM KAPU! Kako se ljudi bore, ginu, izuzetno disciplinovani (ko bi to rekao za neku afričku ekipu?), bez gluposti na terenu, sve se radi pametno! Za ovakvu ekipu ću uvek navijati, a neka Rastavac vidi od svog marokanskog blizanca kako se vodi ekipa tokom celog meča, što taktički što motivaciono!
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Stexman
Posts: 2573
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Stexman »

Tacno se vidi Vahin potpis u igri Maroka. Ako bi Piksi kojim slucajem otisao, njega bih probao kao selektora!
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Stexman wrote: Sun Dec 11, 2022 2:27 pm Tacno se vidi Vahin potpis u igri Maroka. Ako bi Piksi kojim slucajem otisao, njega bih probao kao selektora!
Bolje da smo ga mi doveli ( dovedemo) u Vosu.
Gledam juce intervju sa Bazdarevicem na areni. Ima trenera od imena, koji bi rado radili u Vosi (ne samo ovi sto se stalno vrte u domacoj ligi).
Vojvodina je EXYU brend. Ne moze to lako ponistiti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3532
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by slanobarac »

Turija wrote: Sun Dec 11, 2022 5:19 pm
Stexman wrote: Sun Dec 11, 2022 2:27 pm Tacno se vidi Vahin potpis u igri Maroka. Ako bi Piksi kojim slucajem otisao, njega bih probao kao selektora!
Bolje da smo ga mi doveli ( dovedemo) u Vosu.
Gledam juce intervju sa Bazdarevicem na areni. Ima trenera od imena, koji bi rado radili u Vosi (ne samo ovi sto se stalno vrte u domacoj ligi).
Vojvodina je EXYU brend. Ne moze to lako ponistiti.
Apsolutno!
Ali ne čekati da ovom Treneru proradi sistem već odmah.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1389
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Uvek sa tobom »

https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/r ... sku/438748

Чак смо и ми на њега мало заборавили, а надам се и да ће се Чумић наћи на овом списку.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Post Reply