Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3537
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Momci na terenu zaslužuju veću podršku uprave.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

slanobarac wrote: Sat Sep 24, 2022 9:24 am
Momci na terenu zaslužuju veću podršku uprave.
Dobro je sto se uocene slabosti priznaju, onda ima sanse i da se poprave.

Drugo: Stadion za Evropu, kako je naveo trener Rastavac :?: :?: :?:
To sto je napisao @slanobarac stoji i mislim da se delom odnosi i na Stadion FKV. Tesko je i predsedniku Zbiljicu probuditi i aktivirati dugogodisnju uspavanu upravu, jer, prakticno, samo je Predsednik nov clan.
Sve sto je krenulo na promociji Vose, krenulo je samo od Predsednika. Verovatno, da bi se culo o Vosi, morao je da se i previse zaleti u izjavama? Da je posao podeljen, ne bi bilo takve potrebe.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Milan »

A, najzadovljniji je time što su uspeli da izgrade prepoznatljiv imidž odnosno što su stigli do tog nivoa da je igra Vojvodine postala prepoznatljiva.

:ruganje:



Samo bih ga za ovo priupitao da malo pojasni. :mrgreen: U ostatku intervjua je prizeman i realan, samo su ga zeznula Zbiljićeva maštanja…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Pera Centar
Posts: 824
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Pera Centar »

Utakmice posle ove pauze će pokazati da li u ovaj trener ima znanja za Vojvodinu.

Nažalost moj utisak do sada je da je Rastavac trener na nivou Slavoljuba Đorđevića.

Ako sledeće utakmice prođu loše i osvojimo minimalan broj bodova, mislim da bi bilo u redu da Šaula dobije šansu kao šef stručnog štaba.

Čovek je iz fudbala, što ne bi moglo da se kaže za sadašnjeg trenera, jer fudbal se ne uči iz knjige.
Nevernik II
Posts: 455
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Nevernik II »

"Igranje Evrope jeste imperativ, a grupna faza bi bila nešto sjajno. Međutim, s druge strane postoji gomila faktora, a jedan od njih jeste stadion na kojem bismo igrali te utakmice. Najverovatnije to ne bi bilo izvodljivo na ovom stadionu. "

Ako se mi kojim čudom plasiramo u grupnu fazu i onda na kraju budemo igrali utakmice u Beogradu jer uprava, Zbiljic, grad nisu uspeli da srede stadion za godinu dana...mogu slobodno da se samoubiju.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3907
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Pre svega ljudi miramo malo biti realniji. Najteži stil igre u fudbalu Rastavac želi da primeni na ekipu. Igra sa posedom lopte ima mnogo faktora i rizika. Trebaju fudbali za taj stil a kao što je i Rastavac rekao “ribilding” je odrađen a sada se radi samo na zatezanju ekipe i dovođenje fudbalera za taj stil igre. Igra sa posedom lopte i kontrolom igre je najteža stvar u fudbalu jer je fudbal igra sa najviše igrača u polju koji moraju 2x po 45 min biti skoncetrisani i fokusarani. Igra sa posedom kopte zahteva ozbiljnu mašineriju koja se gradi i po nekoliko prelaznih rokova. Iva ekipa sa defanzivnim postavkom i igrom na kontre bi stvarala više šansi jer bi i bilo više prostora. Mogao bih o igri sa posedom lopte danima da pričam jer sam zaljubljenik u “Wenger-ball” i zato vas sve pozivam na malo optimizma i strpljenja jer težimo nečemu najtežem a za mene slobodno i najlepšem u fudbalu. Direktan fudbal je za širu publiku najlepši ali za igrače i sportske radnike je to posed lopte jer iziskuje veliku dozu napora, koncentracije ali i velike predanosti i rada na tome. To je nešto najteže u fudbalu. Postoji mnogo faktora koji utiču na to a najveći su i sami fudbaleri sa kojima mora da se jako puno radi da bi se takve ideje usadile.

Daću jedan lični primer, jedne sezone u Srpskoj ligi Vojvodine sa solidnom ekipom za tu ligu ekipa u kojoj sam igrao je završila kao treća i nismo se plasirali u viši rang, sledeće sezone ekipa je pojačana i bili smo individualno stvarno bar 2X kvalitetniji ali promenom trenera, stila igre ekipa se nije prilagodila i rezultati i dobra igra su izostali. Fudbal je igra kontinuiteta i nadam se da će taj kontinuitet Rastavac dobiti da izgura svoju ideju do kraja.

Što se tiče stadiona i sl stvari mislim da je jako ružno išta zameriti Zbiljiću jer ipak to nije njegova odgovornost jer je tek seo na mesto predsednika, nije tu 10x godina pa da mu se zamera što nije nešto rađeno. Svakako grad i država snose najveću odgovornost jer ipak imovina pripada njima i oni su oni koji snose najveću odgovornost. Ja sam već ovde pisao ono što sam saznao da će klub dati sve od sebe da osposobi stadion. Naš stadion sa određenim malim izmenama već ispunjava PO Lige Konferencije a za grupnu fazu ipak predstoji određeni deo posla. Za LE ipak su zahtevi veći. Svakako će ljudi raditi na tome da se stadion osposobi. U evropi postoje i lošiji stadioni od našeg na kojima se igra evropa ali UEFA ima ideologiju da se progleda kroz prste državama koje nemaju doboljno dobar stadion pa se igra na najboljem u toj državi ma koliko god ne ispunjavao uslove. Mi imamo problem što u našoj državi postoje dva stadiona u boljem stanju koja “ispunjavaju” uslove. Uskoro će ih biti još. I onda se UEFA vodi tim da se igra na boljim stadionima u državi. Ja mislim da ukoliko zvezda i partizan obezbede evropu sld godine nama će biti dozvoljeno igranje na Karađorđu jer nećemo imati gde igrati zbog toga što bi i oni igrali Evropu, naravno uz određene kozmetičke promene na samom stadionu.
Mada postoji opcija da se kalendar ne preklapa sa blizancima i da kada oni gostuju mi igramo na njihovim stadionima. Naravno to bi bio veliki poraz kluba i nas samih navijača da kao domaćini igramo negde drugde ali ipak postoji mnogo faktora koji utiču na to i u najmanju ruku bi bilo bezobrazno da se išta o tome kaže Zbiljiću jer je on najmanje odgovaran za takvo stanje. Da neko ne pomisli kako Zbiljića branim i sl, to ne radim već samo objektivno sagledavam situaciju. Svakako znajući kako UEFA radi mislim da će nam biti dozvoljeno da igramo evropu na našem stadionu.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Sat Sep 24, 2022 3:07 pm Pre svega ljudi miramo malo biti realniji. Najteži stil igre u fudbalu Rastavac želi da primeni na ekipu. Igra sa posedom lopte ima mnogo faktora i rizika. Trebaju fudbali za taj stil a kao što je i Rastavac rekao “ribilding” je odrađen a sada se radi samo na zatezanju ekipe i dovođenje fudbalera za taj stil igre. Igra sa posedom lopte i kontrolom igre je najteža stvar u fudbalu jer je fudbal igra sa najviše igrača u polju koji moraju 2x po 45 min biti skoncetrisani i fokusarani. Igra sa posedom kopte zahteva ozbiljnu mašineriju koja se gradi i po nekoliko prelaznih rokova. Iva ekipa sa defanzivnim postavkom i igrom na kontre bi stvarala više šansi jer bi i bilo više prostora. Mogao bih o igri sa posedom lopte danima da pričam jer sam zaljubljenik u “Wenger-ball” i zato vas sve pozivam na malo optimizma i strpljenja jer težimo nečemu najtežem a za mene slobodno i najlepšem u fudbalu. Direktan fudbal je za širu publiku najlepši ali za igrače i sportske radnike je to posed lopte jer iziskuje veliku dozu napora, koncentracije ali i velike predanosti i rada na tome. To je nešto najteže u fudbalu.
Jedan fudbalski velikan je cesto imao obicaj dolazeci ovde na forum da nam govori: "Posed lopte je alat,ali nije oruzje..." i licno sam to i prhivatio tako. Dzaba posed ako ga forsiramo na relaciji Traore-Busnic-Carevic-Traore. Dzaba!!!
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Nego da vas pitam... nije li i Piksi preuzeo reprezentaciju u slicnim uslovima kao i Rastavac Vosu. Rasulo,rezultatski neuspesi,losa igra... i ajmo od nule. I onda dodjemo u situaciju da Vosa za pola godine ne raste kao tim,a reprezentacija svaki novi mec sve bolja i bolja... Kako Piksi nema problem novog tima (ne moze se reci da nije imao novih imena),malog broja dana za pripreme i sl.!?
Image
1892
Posts: 1065
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by 1892 »

Voja wrote: Wed Sep 28, 2022 3:09 pm Nego da vas pitam... nije li i Piksi preuzeo reprezentaciju u slicnim uslovima kao i Rastavac Vosu. Rasulo,rezultatski neuspesi,losa igra... i ajmo od nule. I onda dodjemo u situaciju da Vosa za pola godine ne raste kao tim,a reprezentacija svaki novi mec sve bolja i bolja... Kako Piksi nema problem novog tima (ne moze se reci da nije imao novih imena),malog broja dana za pripreme i sl.!?
Jedina je razlika što Piksi ima najtalentovaniju generaciju bar od 98' i tima iz Francuske.
Come on you Reds!
Nevernik II
Posts: 455
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Nevernik II »

Nema problem jer je Piksi milion puta bolji trener od našeg.
Plus mu pomaže činjenica što su igrači iz reprezentacije milion puta bolji od naših.

Hoće sve da bude lakše i bolje kad imaš kvalitetne sastojke :D
User avatar
slanobarac
Posts: 3537
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Stvar je vrlo prosta. Kao što sam nešto ranije napisao, ili znaš ili ne znaš.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

1892 wrote: Wed Sep 28, 2022 3:18 pm
Voja wrote: Wed Sep 28, 2022 3:09 pm Nego da vas pitam... nije li i Piksi preuzeo reprezentaciju u slicnim uslovima kao i Rastavac Vosu. Rasulo,rezultatski neuspesi,losa igra... i ajmo od nule. I onda dodjemo u situaciju da Vosa za pola godine ne raste kao tim,a reprezentacija svaki novi mec sve bolja i bolja... Kako Piksi nema problem novog tima (ne moze se reci da nije imao novih imena),malog broja dana za pripreme i sl.!?
Jedina je razlika što Piksi ima najtalentovaniju generaciju bar od 98' i tima iz Francuske.
A ostali selektori to nisu imali? Stvar je u shvatanju fudbala. Piksi voli da mu tim igra fudbal i to je to.Ne filozofira previse,ima svoj sistem kom veruje i ne izvodi krilo da bi uveo zadnjeg veznog i tako neke nebuloze. Sto Zeljko Pantic kaze sinoc,izvodi dva krila,uvodi dva nova krila samo svezija i ko.... Africka sljiva... ne pada (ritam,tempo verovatno) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Prvo, Piksi ima neuporedivo bolje igrace, koji igraju u najjacim ligama Evrope ( zato skoro da nema nijednog igraca iz domace lige) od kojih mozes da zahtevas sta zelis.

Drugo, Piksi ima takav igracki autoritet da moze da odlucuje autonomno, bez upliva sa strane i ima podrsku sa najviseg drzavnog vrha ( zato je i u zavadi sa cz).

To je ta najvaznija glavna razlika.
Takodje, selektorski i trenerski posao u klubovima nije isto ( pogotovo u nasim klubovima).
Ovim ne sporim znanje i ideju Selektora. :lala:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Протомајстор »

Пикси много лудује са тимом. Прво, то гурање Влаховића и Митровића не ваља ништа. Ту имамо играча мање на терену. Видели смо када су се обојица нашла на истом месту за онај шут главом. Против јачих екипа ће нам се то обити о главу. Иначе је велик ауторитет и мотиватор, што је за сада пресудно, али у тиму имамо и два најборбенија играча икада, а то су опет Митровић и Влаховић! :mrgreen:

Не смемо заборавити да је овај тим направио Славољуб Муслин. На првој утакмици против Ирске (погледах сада), извео је поставу 3-4-3 са Костићем, Тадићем и Митровићем напред. Гудељ је играо задњег везног, а Рајковић је бранио. То је окосница и овог тима. Видели синоћ смо да можемо некако и без Сергеја, без обзира колико га волели, а он је сада далеко бољи играч него пре шест година када је Муслин преузимао екипу. Можемо и без Муслина додуше, а сећамо се да је тада било - или он, или Сергеј.
Муслин је, мало сам и то погледао, са Звездом освојио титулу после пет посних година, одмах затим и другу. Када је преузео репрезентацију имао је већ преко 25 година тренерског искуства.

И да не тролујем сувише тему, рекао бих нешто и о нашем тренеру. Имамо одличну шансу да на гробљу узмемо бод(ове), јер ако може Раднички СМ да одоли црнима можемо вала и ми! Ја бих то поставио тренеру као императив. Лепота игре у овом тренутку је секундарна, јер ово је меч сезоне. Мислим да је наш следећи противник доста слабији од Чукаричког што се игре тиче. Појединци јесу квалитетнији, али нисмо ни ми мачији кашаљ. :cheers:
Last edited by Протомајстор on Wed Sep 28, 2022 10:12 pm, edited 1 time in total.
User avatar
slanobarac
Posts: 3537
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Sa Muslinom smo igrali baš, baš loš fudbal.
Ovo je skroz druga priča.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Post Reply