Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Marketing kluba

Post by gospodinFKV »

Zato sto je sve stap i kanap.
Umesto da se plati full service marketing agencija, kad vec nemas departman, mi imamo jednog coveka koji ne moze sve sam.

Znam koliko se krecu cene marketinskih agencija napolju. Strane marketing i brending agencije sa specijalistima, cak i za klubove sa budzetom poput naseg, su kikiriki. Sad zamisli koliko su nase jeftine, a nije da nemamo kadar za to. Kao klub nemamo neke osnovne stvari, a kamoli neke savremenije. Primera radi, najlaksa stvar na svetu je napraviti Tiktok za klub. Imas materijal za klipove, imas klince igrace koji ce razumeti potrebu za tim. Jako je lako pomeriti neke sitnice s mrtve tacke.

Znam da Wrexham AFC nije tipican, jer ga drze Ryan Reynolds i Rob McElhenney, ali je savrsen primer kako iskoristiti resurse koji su ti na raspolaganju, kao npr cinjenica da ti je budala poput Ryana gazda kluba.

User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8867
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Marketing kluba

Post by Radoye »

Minja wrote: Thu Jul 07, 2022 1:17 pm Platite ljude. Ali, zaista platite, da ne razmisljaju o tri druga posla, da im FKV 24h bude u glavi, dajte im budzet i pustite da rade.
Nama ovo ne treba samo za marketing nego i za kompletan UO. Da je svima tamo Vojvodina primarni izvor prihoda i najvaznija poslovna stavka kojom se bave a ne hobi ili sredstvo za licnu promociju dok se pare prave negde drugde. Trebaju nam ljudi 100% fokusirani na klub i cija licna dobrobit zavisi od dobrobiti kluba.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Karlsson
Posts: 2133
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Marketing kluba

Post by Karlsson »

Mogli bi da se angažuju i momci iz Državnog posla.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9761
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »

Minja wrote: Thu Jul 07, 2022 1:17 pm Nikada nismo imali marketing kako treba.
Bogme,Vislavski je bio krenuo svetski... steta sto ga zaustavise
Image
User avatar
Turija
Posts: 10727
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Voja wrote: Thu Jul 07, 2022 4:58 pm
Minja wrote: Thu Jul 07, 2022 1:17 pm Nikada nismo imali marketing kako treba.
Bogme,Vislavski je bio krenuo svetski... steta sto ga zaustavise
Da, gospodin Miroslav Vislavski i Borivoj Mirosavljevic su sacuvali Vosu od zaborava ( i u teskim vremenima) za nove generacije.
Jos uvek mogu mnogo pomoci Klubu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10727
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Odbojkaski klub Vojvodinu je na jugoslovenski vrh poveo trener prof. Darko Kalajdzic i Predsednik Rajko Kijac, na evropske visine uzdigao poljski trener Lesek Doros, a Miroslav Vislavski, sa Vosinim trenerima, drzao taj nivo 10 godina za mandata.
Secamo se kako se provukao Sisli u punoj velikoj dvorani Spensa.
Ne treba dalje o Vikijevom mandatu u OKV.

Lepo je krenulo sa FKV i ovaj Forum je delo gospodina Vislavskog i Minje, a danas ga drzi ,,u zivotu" Ogi, sa svima nama, na COM. domenu ( posto su celnici naseg kluba ugasili navijacki forum FKV).
Eto, trajemo 20+ godina iz cistog entuzijazma i ljubavi prema Vosi.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Marketing kluba

Post by Dragojlo »

Ja se malo vraćam na ono kratkotrajno druženje u sredu u Centru.... Sve je to lepo, videli smo i igrače i bus (i šofera legendu😁), i poveli decu, i uzeli karte i slikali se svuda, ali... Gde je predstavljen taj najavljivani dres za novu sezonu? :| Ne isključujem da je meni nešto promaklo, ali.... :whistler:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9761
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »



Evo druzenje i iz ugla nekih klinaca :)
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3539
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by slanobarac »

Voja wrote: Fri Jul 08, 2022 5:23 pm

Evo druzenje i iz ugla nekih klinaca :)
Kakva sreća na licima klinaca. :dance2:
Tako se vaspitavaju deca. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
afroditi
Posts: 46
Joined: Sat Sep 03, 2016 12:53 pm

Re: Marketing kluba

Post by afroditi »

Dragojlo wrote: Fri Jul 08, 2022 3:44 pm Gde je predstavljen taj najavljivani dres za novu sezonu? :| Ne isključujem da je meni nešto promaklo, ali.... :whistler:
Mislim da ti nije promaklo. I meni je malo falilo da ne primetim o čemu se radi. Nakon kopanja informacija na ovu temu, shvatio sam da smo mi u novim dresovima igrali i na kraju prošle sezone, samo to još niko nije primetio :D
Zamenjen je raspored crvene i bele boje, te je praktično vraćen na stari, pravi raspored :cheers:
Samim tim je i plava zvezda prešla na drugo rame, a dodatno je i kragna drugačija, tj. u boji je polja na dresu.

Stari dres:
Image

Novi dres, sa utakmice 36. kola:
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3539
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by slanobarac »

Zna li neko da li će biti prenosa utakmice na Vošinom you tube kanalu?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Marketing kluba

Post by N13 »

slanobarac wrote: Sun Jul 10, 2022 7:36 am Zna li neko da li će biti prenosa utakmice na Vošinom you tube kanalu?
Mislim da to zakonski ne bi smeli da rade. Ako je neka televizija otkupila sva prava, onda Vosa ne sme bez dozvole te televizije kaciti ni highlights sa utakmice, a kamoli prenositi.
E sad, uz saglasnost arene, sve je moguce.
Vladimir
Posts: 124
Joined: Sun Aug 21, 2016 9:35 pm
Location: Telep

Re: Marketing kluba

Post by Vladimir »


Ovo je pravi poziv...
Телеп
User avatar
slanobarac
Posts: 3539
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by slanobarac »

Jasno. Arena ima monopol tako da mi koji smo na sbb opet visimo. Da sam bar bliže NS. :beg:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Marketing kluba

Post by Beonic »

Meni je naš dres naružniji u ligi. Tako mi je amaterski urađen, kao da ga je neko sklepao u Wordu. O svetloplavom da ni ne pričam, zaostala oba u 2000-im. Taman sam se nadao da će nešto da se menja i čujem da je nov zapravo: stari.... :rage:
Post Reply