Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Karlsson
Posts: 2133
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Marketing kluba

Post by Karlsson »

Krle wrote: Mon Jun 20, 2022 9:13 am Četiri dana priprema i ni retka o tome na zvaničnom sajtu. Da ne spominjem neki video, bilo šta. Neverovatno.

User avatar
Turija
Posts: 10730
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Marketing kluba

Post by Krle »

@Karlsson
Uh, dobro su se setili. Hvala.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9765
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »

Turija wrote: Mon Jun 20, 2022 11:29 am https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Sport ... slove.html

Bravo, Tanjga :thankyou:
Sjajno :lala: :cheers:
Kakav snimak bivseg igraca zvezde (tako mondo kaze) :mrgreen: :greenbutt: :cheers:
Image
fruskogorac
Posts: 169
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by fruskogorac »

Turija preduhitrio si me, pobedio si :lala: Ako se već traži krilni napadač, evo ga vihorni Turija. Ostaje pitanje da li bi on prihvatio ponudjene uslove od strane Kluba. Mislim da Turija gaji veliku emociju, ljubav prema Vojvodini tako da će prihvatiti ponudu Kluba :) . Turija, spominjalo se nešto ovde da Voja i ti budete struka. Biraj, bočni napadač ili tehniko po uzoru na Ljubu Španjola :wink:
Tanjga - poznajući Mikija ovo je samo njegov mali doprinos (učinio dosta u šampionskoj generaciji, ali i početkom 21-og veka kada je delovao u tandemu sa Vikijem) nekoj Vojvodini koja nas očekuje (uvek sam bio optimistični sanjar :))
Klop - Tanjgi i njemu: Danke schön ! Willkommen !
ultra komsa
Posts: 413
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: Marketing kluba

Post by ultra komsa »

Pozdrav za sve posle više godina. Tu smo oko, foruma, stadiona, al ajde reko da se malo vratim da pišem i ja.

Hteo bi da pohvalim memorijalni turnir Deja Lonac, održan ove subote, vidim da se tome ne daje nikakav značaj ali evo predlog da se od sledeće godine vrate svi, opet, kao nekada, i malo da se klub uključi, makar sa tipa nagradom u vidu dresova za pobedničku ekipu.

Mnogo nove dece ima, treba im usmeriti, vratiti ono, kao nekada, ali da taj turnir radi marketing za klub, radi!!!

Ps. Kao deo pobednicke ekipe, već drugu godinu, hoću dva dresa😇

Uzdravlje!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9765
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »

ne rece li Zbiljic skoro u intervjuu nesto tipa: " Vojvodina postoji,ta energija je bila tu,samo je negde bila po nekim coskovima,sad je neko malo je organizovao i usmerio ka pravom pravcu" i onda kad se ta misao prenese na forum,i kad se setimo onih vremena kad smo odbaceni od kluba covek se prosto zapita da l je vreme da se i mi izmigoljimo iz tog nekog coska i pristupimo tom vojvodinaskom ujedinjenju. Lepo je bilo videti vest na zvanicnom sajtu da je je Veljko Simic najbolji igrac po misljenju navijaca,i iskreno voleo bih da se ponovo "ujedinimo" i da ponovo budemo svi na istoj strani. Prva ideja koja mi se javila po tom pitanju je vezana za ovo ernestovo (pomocu stapa i kanapa) dovoljenje igraca na forum. Zar ne bi bilo lepo da klub napravi jednu akciju koja bi se recimo pretvorila u tradiciju... npr da nam jednom mesecno dovode po jednog igraca na forum,al da to lepo isprate i na zvanicnom sajtu,tipa kroz najavu i posle i sazetak tog druzenja. To je samo jedna od pocetnih ideja,a ima ih brdo. I to je vrsta marketinga i izdizanja kluba na visi nivo. Mislim da je na ovom forumu bilo na tone kvalitetnih i konstruktivnih ideja vezanih za unapredjenje kluba,ali smo godinama nekako bili iza zatvorenih vrata,pa se eto zapitah,nije li vreme da napokon shvatimo da smo zajedno jaci.

Plus da pohvalim sve ono sto se na youtube kanalu radi i postavlja tokom priprema i upitam,a zasto se to ne bi radilo i tokom sezone!? Cisto da se klub malo vise priblizi navijacima,a pre svega zainteresuje nove klince i probudi (navijacku) ljubav u njima
Image
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Marketing kluba

Post by Dragojlo »

User avatar
LIMAN
Posts: 204
Joined: Tue Aug 30, 2016 3:42 pm

Re: Marketing kluba

Post by LIMAN »

Bas lepo, pogotovo sto EXIT krece u cetvrtak, tako da ce grad biti prepun stranaca i ljudi iz Srbije koji nisu iz Novog Sada, pa ce moci da vide da u ovoj drzavi postoji jos neki klub pored ona dva sljama :cheers:
Само храбро до нове победе, але...
Nevernik II
Posts: 455
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Marketing kluba

Post by Nevernik II »

Ja sam uvek imao megalomansku ideju da se uvede tradicionalna manifestacija Vošini Dani :D

Na početku septembra, kada prodju godišnji i počne škola, klub organizuje na raznim lokacijama u gradu gomilu dešavanja gde je zajednička nit koja ih povezuje Vojvodina.
Imaš gomilu lokalnih bendova koji bi mogli da sviraju. Mislim da većina njih još postoji (Atesti, ritam nereda, brus li, Pekinška patka svira ponovo, bendovi sa onog našeg CD...).
Može se zvati i Zvonko Bogdan i tamburaši. Ovi likovi iz državnog posla.
Znači, koncerti na otvorenom, predstave na otvorenom, ako ima neki dokumentarac o Vosi onda i prikazivanje tog filma na otvorenom, razgovori sa bivšim igračima (na primer kako bulevar books ima festival Sofa gde dovode pisce i uz moderatora imaju razgovore sa piscima ispred knjizare)...
Kako je Balašević lik bio na tvrdjavi za vreme ispraćaja tako može Vošin grb da se projektuje na tvrdjavi tih nekoliko dana.

Imamo sva ova dešavanja oko grada kulture, postoji dovoljno ljudi u gradu koji imaju iskustva i koji bi mogli da pomognu da se to sve sprovede.

Sigurno moze i jos milion drugih ideja da se sprovede.
Uglavnom da bude brdo dešavanja za celu porodicu (ne da se svodi na neka mačo navijačka okupljanja), da gde god se krećeš tih dana moraš da naletiš na crveno belo (mozemo cak dati i Wolf/Glovo dostavljačima dresove da umesto u žuto i plavo budu obučeni u crveno...ionako ih svako vidi dvadeset puta dnevno, onda bi ih videli dvadeset puta u vosinom dresu)...štandovi na mnogo mesta (ne samo u centru), nagradne igre, pokloni...

Onda kad prodju tih 4-5 dana, druge nedelje septembra klub krene u svaku osnovnu školu, u svaku srednju školu i podeli dresove/majice deci (naravno, ne originale jer bi to bilo preskupo ali mogu da se naprave neki dresovi/majice koji se neće raspasti posle tri pranja (jebiga, skupština je puna lokalnih bogataša mogu to da isfinansiraju))..dati klincima sezonske karte za fudbal, košarku, odbojku (koje neće važiti za evropske utakmice i režimske klubove)...

Novi Sad je Novi Sad, energija i mentalitet je takav kakav je, mora se u marketing uložiti više energije nego u drugim gradovima.
Ali, eto, na primer, ako sledeće godine igramo grupnu fazu (to valjda počinje u septembru) i pre prve utakmice padnu ova dešavanja, svakako bi podigli atmosferu u gradu.

Ako Zbiljić ovo čita nema kopirajta, slobodno ukradite moju ideju 😁
Cane
Posts: 1047
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Marketing kluba

Post by Cane »

Svaka čast na ovim idejama. Bilo ko da čita, Zbiljić ili neko drugi iz kluba ko bi ih mogao sprovesti u delo, bilo bi lepo da ih uzme u razmatranje.
To su stvari koje nam nasušno trebaju a kakvih već godinama nije bilo nigde. Treba razmrdati žabokrečinu i podići energiju i ovakvim načinom. Vojvodina mora ponovo postati IN priča u gradu i šire, pri čemu se marketing mora ozbiljno ojačati a ne da sve to vodi samo jedan čovek.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9765
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »

Ma ideja je milion,samo treba volje i zelje... cak i ako nesto ne znamo,nije sramota kopirati velike klubove,ali uz nas smek,opet bi to bilo nesto posebno...
Image
User avatar
Turija
Posts: 10730
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

@ Nevernik, bravo za ideje :lala:
Napisao sam danas, pred utakmicu sa Napretkom, da 2-3 laste ne cine prolece. Mora se stvoriti kompaktan tim, koji ima ideju, volju i energiju da bi doslo do renesanse Kluba.
Za sada je sve na recima i lepoj prici koja prija usima navijaca ( uz novog trenera i 3-4 nova igraca).
Videcemo kako ce teci polusezona na svim nivoima i koliko ce se stvarno uciniti na obnovi Vose?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Marketing kluba

Post by Radoye »

Minja wrote: Thu Jul 07, 2022 1:08 am Nego evo je tabela sa zvanicnog sajta:

1 Црвена звезда 0
2 Чукарички 0
3 Јавор 0
4 Колубара 0
5 Младост 0
6 Младост ГАТ 0
7 Напредак 0
8 Нови Пазар 0
9 Партизан 0
10 Раднички (Н) 0
11 Раднички 1923 0
12 Радник 0
13 Спартак 0
14 ТСЦ 0
15 Војводина 0
16 Вождовац 0

Mogu samo da vam kazem da ste obicni luzeri. I nemojte da je abeceda i da nije do vas. Lagano dolazim do spoznaje da nikada nista necemo uraditi. Jednostavno smo jadni.
Zato kod nas to izgleda ovako:

https://www.fkvojvodina.com/rezultati.php

:cheers: :deal:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1391
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Marketing kluba

Post by Uvek sa tobom »

@Minja
То је можда против урока :mrgreen:

Да кажем пар речи о јучерашњем дружењу, драго је видети да се коначно кренуло са мртве тачке што се тиче маркетинга и промоције клуба, ал је доста било то траљаво, мора то много боље са више рол барова, промотерки, могла је бити и нека лепа витрина са трофејима (типа хајнекен што је направио код стадиона за финале лш) наши су то ставили на штанд још од Бате што је остао, а да не причам о снимку са догађаја што је постављен, не може све један момак да ради, треба неко озбиљан видеом и фотографијом да се бави, снимак из ваздуха итд. има доста да се ради, ал битно да је кренуло...

Иначе пуно срце јуче доста малишана по центру у црвено белим дресовима.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Post Reply