30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by Turija »

Rabba, meni Bjekovic slab defanzivno i pre bih njega prebacio na krilo, nego Lazarevica, ako bi vec jednog beka, silom prilika, prebacivali na krilnu poziciju.

Lazarevic je sigurniji u odbrani, a dobar je u ubacivanju u napad.
Bjekovic mi se cini brzi, ali samo na duzoj relaciji, sto bi rekli kad se zaleti, mada u startu, bas nisam siguran koliko je eksplozivan?
Ima i on soludan centarsut iz trka i moglo bi se probati sa njim napred.
Medjutim, mislim da je bolje da imamo pravo klasicno krilo, kao sto je Kabic, nego eksperimentisati sa bekovima.

A sto se tice pleja, ja bih doveo proverenog igraca, a Zukic neka uci uz njega, pa ako jednog dana pokaze kvalitet OK je da preuzme tu ulogu.Mada, nisam prevelik optimista po tom pitanju?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by Deep Purple »

@Rabba
Ne zaboravi i Aranđela Stojkovića ima sjajan prekid.

Ja bih prokomentarisao trenutnu situaciju i oba para uz aut liniju.

Imamo po desnoj strani dva dosta mobilna igrača u vidu Vukadinovića i Lazarevića i taj par mi je dosta bolji po karakteristikama od para Đorđević i Vukadinović jer Vukadinovića defanziva ne zanima preterano a Đorđević nije toliko mobilan i često nam je to pravilo problema jer Đorđević fizički nije u stanju fizički da isprati toliko prostora koji Vukadinovićevo (ne)igranje odbrane ostavlja. Lazarević je ono što bi se reklo pravi moderan bek sa puno ponavljanja. Bio je juće jedan zanimljiv momenat gde je Lazarević bio sa loptom brži od Vukadinovića u jednoj situaciji. Oni su dosta fizički slični i dobar su par po desnoj strani.
Dok po levoj strani imamo Đorđevića i Simića koji su realno bolji defanzivno, Simić se dosta više spušta i pomaže Đorđeviću u defanzivi samo juče je bio u bloku na bar desetak centaršutva ekipe Proletera. Ali u ofanzivi pati Đorđević jer Simić dosta ulazi u sredinu i nema toliku podršku od strane Simića kao Lazarević od Vukadinovića i zato u poslednje vreme vidimo dosta manje ofanzivnog arsenala od Đorđevića.
Simić dosta fluidnije otvara prostor od Vukadinovića i ima veću slobodu kretanja i zato ima manje prostora Đorđević za ofanzivni trk jer se često nalazi u igri 1v2 jer je Simić u sredini.

Dva totalno različita sistema igre na levom i desnom boku.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by gospodinFKV »

https://www.youtube.com/watch?v=pZVpOHon8ts" onclick="window.open(this.href);return false;

Volim da slusam Radojicica kad prica. Ne vrti floskule kao Psiholjub ili Lalatovic.
Covek je samo u uvodnoj izjavi pricao jedno 3-4 minuta iskljucivo o mecu.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter, ponedeljak 18.30

Post by Deep Purple »

Minja wrote:


Srpski fudbal je sve sto ostane kada se izbrisu zvezda i partizan. Fer bi bilo da se tabele prave bez njih. Oni neka prave svoju internu ligu. Svinjarija je da 30 godina unazad niko ne moze da prismrdi cak ni drugom mestu, kamoli prvom. Nema publike, nema sponzora, nema interesovanja? Bas cudno. Jebem ti ja takvo takmicenje.
Image

Ovako bi izgledala lista osvajača da nema blizanaca.

Vođeno je na ovoj stranici interesantno glasanje nakon ove slike ko je je glasalo za koga bi navijali da nema blizanaca

I preko 80% pratioca je glasalo za Vojvodinu što nas dovodi opet do toga da većini nije ni bitno koji je klub u pitanju dokle god je uspešan.
Ubeđen sam da je makar 50% od 80% koji su glasali za Vojvodinu glasalo za nju isključivo zbog "uspešnosti"

I da nema zvezda i partizana mislim da nam je takav mentalitet da bi stvorili neke druge blizance. Jednostavno takav mentalitet je ukopan duboko u ovom narodu.
Da bi bilo bolje bilo bi ali opet bi bilo "kancerisanja" jer je ipak koliko god gadni ti klubovi bili ipak većina problema dolazi od navijača i simpatizera odnosno od ljudskog kvaliteta i mentaliteta na ovim prostorima.

Mentalitet duboko uklasan u narodu se teško menja.
Kao što kaže Dragan Jovaović u filmu Profesionalac : "Nije Milošević kriv, mi smo go**a"

Mentalitet stada se teško da iskoreniti.

Mi moramo da sačekamo nekog Godou koji će "da pusti vodu i go**a će da odu" ali takav izgleda da ne postoji.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by Rabba »

Ispravljeni strelci, autogol pripisan Stevanoviću.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by Deep Purple »

@Minja
Apsolutno bi procvetao ali bi mnogo vode moralo da protekne da bi sve došlo na svoje mesto a i to nećemo po svemu sudeći nikad ni saznati.
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by ssnigd »

Drzava bi procvetala, a ne fudbal.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by Radoye »

Minja wrote:Bez zvezde i partizana nas fudbal bi procvetao.
Deep Purple wrote:@Minja
Apsolutno bi procvetao ali bi mnogo vode moralo da protekne da bi sve došlo na svoje mesto a i to nećemo po svemu sudeći nikad ni saznati.
ssnigd wrote:Drzava bi procvetala, a ne fudbal.
Samo pod uslovom da se svima koji su se ikada dotakli zvezde ili partizana bude zabranjen bilo kakav pristup sportu. Ne moze se s istim rdjavim materijalom graditi iznova i ocekivati da ce gradjevina biti stabilnija. Samo potpuni rez spasava stvari.

I da, trajalo bi to dugo - barem 30 godina, dok potpuno ne stasa jedna cela generacija koja ne zna za zvezdu i partizan. Oni bi jedini bili neukaljani i imali nadu da iznova sagrade nesto normalno.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by Voja »

Dzaba se opterecivati necim sto se nikad desiti nece. Ja bih voleo da zvezda bude sankcionisana bar za otimacine i kradje u zadnjih desetak godina,al ni to se nikad desiti nece. Tako da dzaba trosimo energiju
Image
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by Maki »

Gledao sam i juče utakmicu uživo. Opet nemam komentar.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 30. kolo: VOJVODINA - Proleter 2:1 (2:0)

Post by fare »

Kakva je situacija sa Lazarevićem? Nadam se da nismo ostali i bez drugog desnog beka posle onog divljačkog starta onog debilnog Ninkovića.
Locked