Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
fare
Posts: 2834
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

Jel ima nešto od toga da nam je ponuđen Suma i neki Gambijac kao navodno na upravi je da reši?
vdn slaninar
Posts: 1027
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Transferi

Post by vdn slaninar »

Ти што пишу коментаре могли би овде да се региструју па да и нас просвете.
ssnigd
Posts: 3407
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Transferi

Post by ssnigd »

vdn slaninar wrote:Ти што пишу коментаре могли би овде да се региструју па да и нас просвете.
Ne dao Bog, da to urade.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: Transferi

Post by čeda_maraš »

da li je neko zapazio Roščevića iz Spartaka.2001.god došao iz Timoka.Zadatak za naše skaute da tako nešto nadju.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Transferi

Post by Dragojlo »

Znam da ću sad pitati čistu glupost, ali i dalje mi nešto nije jasno... Dakle, gde je Momo na kraju završio!?? :? Svi sajtovi (uključujući i Transfermarkt i Rezultate.com na primer) navode da je on i dalje kod nas... I na Google kad se ukuca njegovo ime, svi članci i stranice govore da je i dalje ovde...
User avatar
slanobarac
Posts: 3584
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Isto sam i ja gledao i izgleda da još ovde prima platu. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
srkins
Posts: 1448
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

Bubacarr Sanneh otisao u SönderjyskE a to je predzadnji tim u Danskoj superligi
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

srkins wrote:Bubacarr Sanneh otisao u SönderjyskE a to je predzadnji tim u Danskoj superligi
Sanneh je od Vojvodine dobio sjajne uslove. Njegov menadzer je sve dogovorio i igrač je bio u NS-u ali po informacijama momak ima mentalne probleme i nije želeo da igra u Srbiji iz nekih van fudbalskih i zivotnih razloga.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4013
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Obzirom da je odabrao Dansku pre Srbije, rekao bih da je mentalno sasvim racionalan :mrgreen:

Nameće se nekoliko pitanja:

1) Da li je momak morao doći ovde da bi se utvrdilo da ima "Mentalnih problema"?
2) Ko je postavio dijagnozu, neko stručno lice ili izvor informacije?
3) U zemlji koja je poslednjeg ne-odbrambenog igrača izvezla otprilike kad je Kačar otišao u Hertu, da li su te dobre pare mogle biti ponuđene nekom kreativnom ofanzivcu(ne krilu! Za svaki slučaj ako neko možda i čita ovaj forum)?
4) Nekako nastavak pitanja 2) jel Sane otišao zbog mentalnih problema ili zbog vanfudbalskih i životnih razloga? Ostalo je nejasno.

Obzirom kako izgleda klub, čini mi se da su mentalni problemi i nastali kad je skontao gde je došao. Čovek skontao da je pobegao iz afričke u evropsku Gambiju. Samim tim da se ipak odlučio za Dansku mi govori da su njegovi mentalni problemi manji od naših.

Još jedna u nizu pataka, najavljenih na sav glas, malo da se plebsu zamažu oči, al zato nam ispod žita stižu "najbolji igrači" iz Zete koja ispada iz crnogorske lige, kao jedne od najgorih u Evropi(ne, neću prestati da potenciram to), SPS centarhalfovi iz Surdulice za 150.000 evra, Bojan Matić kao ključna osoba u podmlađivanju ekipe... Prodat niko, para ušlo u klub 0, i onda ovaj dečko ima mentalnih problema :D
Last edited by Rabba on Tue Feb 22, 2022 11:51 pm, edited 2 times in total.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9856
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Rabba wrote:
Nameće se nekoliko pitanja:

1) Da li je momak morao doći ovde da bi se utvrdilo da ima "Mentalnih problema"?
Realno bilo bi glupo da dve godine GENERAL je*e stvar,morala se uvesti inovacija :mrgreen:

Ajd vec sad nagadjamo sta ce se desiti sledeci prelazni rok!?
Kontam da ce igrac zakasniti jer je po sletanju na Surcin greskom seo u stari,spori voz za NS i propao nam transfer 8)
Image
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Transferi

Post by Danilo »

Mrkajic je i dalje kod nas , neko je pitao.Ima jos 6 meseci ugovora kao i Vukadinovic , Čovic....Pre moguceg transfera u Pazar rekao sam da tesko ce otici jer za 6 meseci kod nas dobije ko za 2 g. u Pazaru, Kragujevcu....iako plata kasni 2 meseca...a frizideri prazni....sto se tice Sps cetarhalfova mora da se zna da taj Sps kakav got ,jedini unosi pare u klub....ko upravlja to je drugo pitanje
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Rabba wrote:Obzirom da je odabrao Dansku pre Srbije, rekao bih da je mentalno sasvim racionalan :mrgreen:

Nameće se nekoliko pitanja:

1) Da li je momak morao doći ovde da bi se utvrdilo da ima "Mentalnih problema"?
2) Ko je postavio dijagnozu, neko stručno lice ili izvor informacije?
3) U zemlji koja je poslednjeg ne-odbrambenog igrača izvezla otprilike kad je Kačar otišao u Hertu, da li su te dobre pare mogle biti ponuđene nekom kreativnom ofanzivcu(ne krilu! Za svaki slučaj ako neko možda i čita ovaj forum)?
4) Nekako nastavak pitanja 2) jel Sane otišao zbog mentalnih problema ili zbog vanfudbalskih i životnih razloga? Ostalo je nejasno.

Obzirom kako izgleda klub, čini mi se da su mentalni problemi i nastali kad je skontao gde je došao. Čovek skontao da je pobegao iz afričke u evropsku Gambiju. Samim tim da se ipak odlučio za Dansku mi govori da su njegovi mentalni problemi manji od naših.

Još jedna u nizu pataka, najavljenih na sav glas, malo da se plebsu zamažu oči, al zato nam ispod žita stižu "najbolji igrači" iz Zete koja ispada iz crnogorske lige, kao jedne od najgorih u Evropi(ne, neću prestati da potenciram to), SPS centarhalfovi iz Surdulice za 150.000 evra, Bojan Matić kao ključna osoba u podmlađivanju ekipe... Prodat niko, para ušlo u klub 0, i onda ovaj dečko ima mentalnih problema :D

Pre svega da se ogradim i ne želim da ulazim u to da li neko ima ili nema mentalne probleme.
Ali kada zastupnik tog fudbalera za svog klijenta kaže da ima mentalne probleme valjda je jasno koliko je sati?
Po onome što sam čuo on je bio u NS-u nekoliko dana. Plata je dogovorena i klub je ispunio svaki uslov koji su igrač i menadžer tražili. Igrač je trebao da parafira ugovor i izbegavao je da to učini. Ni sam menadžer ne zna razlog jer je igrač došao sa željom da potpiše ugovor.
Ne može ni klub da se kritikuje za sve a na to mislim za ovaj slučaj. Znači nikakav problem nije bio na relaciji klub - menadžer - igrač

Ovo su reči njegovog menadžera.
Tako da odgovore na tvoja pitanja nemam :mrgreen:

Nego mislim da će mali Vukčević ozbiljno da te razuveri.
Na terenu mi stavom, željom a Boga mi i talentom deluje bolje nego naši mega talenti Topić, Zukić, Nešković, Novevski i ostali. I to je pokazao u tek nekoliko odigranih mečeva. Da mi prvo objektivno komentarišemo naše lako ćemo mi za đetića.

Zukić kako izgleda na terenu ne bi imao mesta ni u toj Zeti.

Busnić koji je ovde izuzetno kritikovan za klasu bolje deluje na terenu od Topića od početka zimskih priprema do danas a ne vidim kritike u vezi toga?

Problem je kad se neko uzme na zub.
Pa evo ovde da je doveden Aganspahić ispalo bi kako je doveden kvalitetan igrač i forumaši bi bili zadovoljni a u realnosti taj Aganspahić je lošiji igrač od Matića. Matić je ovim golom protiv Metalca već doneo više od Mrke u prvom delu.

Čak smem da idem dotle da kažem da mladi igrači dobijaju više minuta nego što to zaslužuju po prikazanom na terenu. Bjeković se izgleda najbolje snalazi u profesionalnim vodama i jedini pravi razliku na terenu.

Kabića ne računam ima vremena za njega.

Gde je i šta radi Vladimir Kovačević :mrgreen:
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4013
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Kakvih smo se priča naslušali u poslednjih 10-15 godina, počev od famoznih Nigerijaca iz Herte i Fiera koji valjda čovek i dan danas putuje ka Novom Sadu a da to ni ne zna, pa sve do generala koji nije upoznat sa pravilima prelaznog roka, svaka ta pompezna najava odmah poziva na satiru. Dodatno, logika je u Novom Sadu poodavno zamenjena interesima, pa odatle i moj set pitanja. Pride, nije nepoznato da igrači negde odu na potpisivanje ugovora pa onda odugovlače čekajući da mu se pojavi poželjnija ponuda(teritorijalno, finansijski, kako god...). To samo pokazuje kakvi smo mi postali, ne kakav je taj lik. Od njega se to manje više i očekuje. Što se tiče opaske o momcima iz naše škole, nije da nisi u pravu, iako i Jeličić izgleda odlično. Samo, reci mi da li znaš koliko je menadžerskih isprdaka u poslednjih 20 godina dobilo beskonačno kredita, dok su pojedini momci, koji su mogli do prvog tima, skrajnuti zbog toga? Reci mi čime je, na primer, Nikola Simić, osim svojim nedvosmisleno duhovitim imenom, zaslužio da postane prvi golman i to bude godinu-dve? Koliko ga se čekalo? Sad Simić uistinu izgleda pristojnije(u najboljem slučaju), ali zašto nismo recimo Toromana gurnuli u vatru i od njega napravili prvog golmana i pretvorili ga u profit? I onda, kao šlag na tortu, profit. Gde je? Kad smo prodali igrača za neke pare? Pa čak je i prodaja Rockova nešto. I onda lepo zatvoriš krug i dobiješ set pitanja.

Ako se kupuje stranac za velike pare i zašto na toj poziciji kad 1) imamo mladog igrača iz naše škole koji je(čini se) zaslužio da dobije priliku u prvom timu, 2) imamo tržište domaćih igrača koje je saturirano na toj poziciji 3) postoji ozbiljna potreba za unapređenjem u kreativnom delu tima 4) postoji ograničenje u broju stranaca(da ne pričamo da nam te pozicije stranaca popunjavaju stranci Crnogorci i Bosanci, što je tek po sebi strašno...)
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Toliko zelimo da vidimo nase mlade igrace na terenu, a onda, kad to docekamo, budemo razocarani najvise u one od kojih smo najvise ocekivali ( Zukic, Topic, Kabic, Bjekovic, Novevski, pa i Neskovic, iako jos nije dobio pravu sansu). Za sada, minute najbolje opravdava igrac od koga smo najmanje ocekivali, a to je Jelicic (od kako je na svojoj prirodnoj poziciji).

Sto se stranaca tice, kao i ovog Sanea, svaki ce vrlo rado odabrati Dansku, pa i nasi igraci, samo kad bi imali ponudu.
Mislim da necemo dovesti nijednog stranca, cak i one koji dodju na pregovore, pa vide u kakvom je stanju Vojvodina.

Svugde, gde plate kasne i neizvesne su, gde se ne zna sa kim se pregovara i ko odgovara za potpisano, bez preke nuzde niko nece doci. Cak i u blizance, u kojima su plate desetostruko vece i malo sigurnije, dolaze stranci u poznim godinama, a visak su u svojim klubovima. Pokusaju da ozive karijeru preko evropskih utakmica, a ako i ne uspeju, sta ih briga, dobice dobre novce. Skoro iste kao u bivsim klubovima.

Vidimo da i aktuelni igraci Vose jedva cekaju istek ugovora, pa da napuste Klub. Iz Kluba ce, potom, uslediti tragikomicna objasnjenja zasto nisu potpisali ponudjeni ugovor - tipa kako je Voja naveo u postu. Nazalost, to je sadasnja Vosa.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
vdn slaninar
Posts: 1027
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Transferi

Post by vdn slaninar »

У лошој финансијској ситуацији( ни не знамо тачно каква је,контам да Гас обезбеди неку лову за плате и трошкове,ту се још натегнемо мало до неке нуле) ослањање на играче из наше школе је једино исправно,то сам заговарао и то подржавам.Није нико из управе крив што Топић није постао Патрик Вијера,ал и такви какви су наши су,осећају клуб и сигурно не би довели боље од њих,већ би гледали гомилање дрва,цепаница и сличних полуиграча на штету клуба.Људи без пара не можете очекивати да ћемо довести играче који су проверено добри као раније нпр Трајковић,Аливодић,Брана Илић,Вулићевић,то заборавите.Сада можемо довести играча који могу да постану солидни као Буснић и Ђетић,то је реалност.
Што се тиче наше школе наша очекивања су велика па доживљавамо и разочарења.Сетимо се да је школа уништена за време пумпаџије и покојног Косановића,треба ће времена да се опорави од тог пустошења.Млади играчи са собом носе осцилације у игри,то се мора истрпети да нам се не би десио нови Макарић.Какви су играчи после долазили овде се надало повратку и Луке Луковић.
Процес сазревања младог играча је кључна ствар,неки супер таленти као Лане,Качар,Красић,СМС,Тадић постану топ играчи до 20. године ал није реално да такве играче избацујемо сваке године,ал је реално да правимо ниво Полетановића, Степанова,Батака, Деветака што је за нас добро јер боље нећемо довести сигурно.Не кажем да неко од садашњих момака неће искочити као Јеличић.Ето Буснић игра много боље од Топића ал је и старији пар година.
Кад искључимо лични анимозитет према тренеру,председнику,управи,морамо признати да има позитивних ствари и помака ил сам ја болесни оптимиста.Чињеница да није дошло играча на кило,да се гурају наша деца,да смо опет у конкуренцији за Европу,јесте мало ал је нешто.Мислим и да Копитовић,Ковачевић, Максимовић,Мркајић неће ове полу сезоне играти,или ће јако мало,јер су они ту кад екипа баш психички падне па својим искуством то надоместе.Што се тиче странаца ту се слажем са Милинковићем који има став да странац мора бити много квалитетнији од оног што имамо и да буде право појачање,колико је реално да таквог доведемо.
По мени ми морамо да повратимо статус главног клуба у региону,Војводини пре свега,не допустиво је да нпр Алекса Вукановић из Челарева иде у Крушевац,па код цигана,да нас такви играчи обилазе.Реалније је да развијемо скаутинг што би Дунђерски требао да уради
Post Reply