23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by Turija »

@MiSmoFKV
Mislim da se nismo potpuno razumeli.
Naravno da bekovi puno ucestvuju u napadu u savremenom fudbalu. Medjutim, njihove bekove ima ko da uposli upotrebljivom loptom.Nasi to moraju, skoro, sve sami da urade od pocetka napada, pa do kraja.

Uvek ima primera izuzetaka, tj izuzetnih. I Maradona, Mesi Modric...su niski igraci, ali koliko je takvih, a koliko kao Ibrahimovic, Levandovski, Ramos, Kros, Ronaldo... i onih srednje visokih, tj 180+. Fudbal, kao i sve vise sportova, postaje dominantno atletski.
O tome ja govorim, tj da je takvim igracima daleko lakse.
Inace, potpuno se slazem za brzinu razmisljanja, baratanja loptom i rezonom A, tek tu koliko smo daleko.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by Deep Purple »

Matićev kvalitet se vidi kod postignutog gola ali ne kod realizacije već kod reagovanja na ispucanu loptu koju je on glavom spustiom znači spustio loptu fantastično glavom nastavio kretnju utrčao i dao gol. Mrkaić to ne može.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by gospodinFKV »

slanobarac wrote:Da je Simić dobio onakav gol bio bi ovde razapet kao Isus.
Izuzetno slaba partija Rockova i s ovim se apsolutno slazem - unistili bismo ga ovde.
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by čeda_maraš »

Kao što je i sam trener rekao Bog nas je pogledao.No to svakako nije slučajno.Videli ste i sami kako se naši igrači pre utakmice,pri ulasku u igru i izlasku iz nje revnosno krste,pa i tu treba tražit uzroke naših pobeda.Kada su nam igrači takvi vernici,trener je još veći pa to još više povećava njegovu naklonost prema nama.No,šalu na stranu koliko mi bili kritični,mora se priznati da tim bolje izgleda i da su pojačanja prava.Pogledajte akciju kod prvog gola,predivna,drugi gol,od početka iznošenja lopte bez panike pa do kraja kao po koncu.Utakmica interesantna i gledljiva.Ko je gledao utakmicu Radnik Napredak,video je koja je to razlika.Prvi gol što smo primuli je slučajan.Rockov je očekivao centaršut,što je i bila namera Stuparevića,ali je ona levom spoljnom otišla tamo gde nema logike.Drugi gol se slažem za Matića da je olako odustao od duela,ali je bilo vremena za korekciju.Pozdravljam potez trenera,što je kod nerešenog rezultata izveo najiskusnije i dao šansu Zukiću i Neškoviću,koji su to vratili,kod trećeg gola.Konačno imamo i rezerve koje mogu da okrenu igru.Mali Kabić je uplašeno ušao u igru i svaka lopta mu se odbijala,kasnio je sa predajom,glava mu je stalno bila dole ali je kako je vreme prolazilo bio sve bolji a izašao je vidno nezadovoljan,jer se taman oslobodio pritiska u drugom poluvremenu.Činjenica je da smo najviše dobili vračanjem Djordjevića u tim i Lazarevića jer su oni bili asistenti za sva četiri gola.Koliko vi nevoleli Matića,on je ipak pojačanje,kao i mali Crnogorac.Ja pomak u igri vidim i ne treba tražiti uvek dlaku u jajetu.Činjenica je da nam fali jedan štoper visok preko 1,90 ,brz i sa znanjem iznošenja lopte,kao i desetka tipa Šestića.Štoperski tandem nam je jedan od najslabijih u lizi.Kad se samo setimo ko je na tom mestu igrao.Veselinović,Rosić,Pekarić,Mojsov,kockar,Planić,Babić,pa onaj mali iz Spartaka i da ne nabrajam.No,šta nam je,to nam je.Momcima i treneru od mene podrška i čestitka za slatku pobedu.Miljan nam je puno nedostajao.Šta je sa njim?
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by čeda_maraš »

Ne bih se baš složio sa vama za Rockova.Kod prvog gola se desilo nešto što se protivi logici.Levom spoljnom udariti loptu,a da ona ode desno,pokušajte da uraditi i da vidite da li je to moguće.Ovo ću vam laički objasniti.Svi mi igramo mali fudbal i uvek u ekipi ima igrača koji nisu baš vični tome.E,ti igrači su najgori kad dodju ispred golmana,jer ni on ne zna gde će šutnuti loptu,jer to nema logike.Golmani znaju o čemu pričam.Drugi gol je morao bolje da interveniše,ali i tu vidim malo opravdanje ,jer mi se čini da od silnih naših igrača nije na vreme video loptu.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by slanobarac »

Imaš post iznad tvog i mišljenje golmana. On kaže, izuzetno loša partija Rockova.
Možda je zaboravio da se prekrsti pre meča. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by gospodinFKV »

Kad se uspori snimak, vidi se jasno da je namestio nogu za levu spoljaru, a udario negde izmedju pune i unutrasnje. Nacin na koji je letela lopta se moze postici tim nekim polu slice-om, prednjim delom unutrasnje, odnosno recimo predelom gde se stopalo spaja s palcem noznim. Zato je otislo gde je otislo, nije to nista neobjasnjivo. Sad, da li je on to hteo ili ne, to samo on zna.

Rockov je morao stati blize prvoj stativi, jer kad ti igrac centrira sa prakticno ivice kaznenog, a ne uz aut liniju, uvek postoji mogucnost za ovako nesto. Cinjenica je da ga je prevario polozaj noge i prvobitan let lopte, ali da je stajao blize ravni sa prvom stativom samo za korak, ne bi mu ostavio toliko prostora cak ni sa tim inicijalnim korakom od linije da pokupi centarsut. Rockov je dobar golman i mislim da ga ne treba pravdati na silu kad pogresi. Zna on dobro gde lezi greska.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by Turija »

Rockov je dobar golman i ja gotivim, narocito kao coveka.
Da bi bio odlican golman, fali mu 4-5cm visine i sigurnija igra nogom. Ono prvo se ne moze promeniti, ovo drugo moze, ali nekako ide (pre)sporo - pocev od duzine degazmana, pa do sigurnosti kracih dodavanja i preciznosti ( i juce je imao jednu kriticnu situaciju u 16m, kad mu je igrac Metalca izblokirao sut).
Najvise strepim kad pocnu ta dodavanja unazad golmanu i nasim stoperima. A skroz se iznerviram kad krenu dodavanja nazad, do nasih 16m, sa protivnicke polovine. Uzas!
Juce je Rockov bas napravio greske koje se od njega ne ocekuju. Ipak, imao je veliku pauzu i treba vremena da se udje u pravu formu. Bas je imao los dan.

Sve u svemu, juce slabo za klub kao sto je Vojvodina, ali bolje nego jesenas. Taj pomak su doneli bekovi i sigurniji stoperski par Jelicic - Stevanovic. Bolje izgledaju od Kovacevic-Stevanovic, a tek da ne pricamo od tandema Kopitovic-Stevanovic.

Meni stoper Mrksic iz Napretka dosta dobro deluje ( 23 godine, 194cm - brz, ostar i ne panici). Ne bi bilo lose, ako bi ga mogli dovesti u Vosu.

PS
Da li je neko gledao kako brane Puskic i Toroman i koliko su visoki momci?
Izgledalo mi je da Puskic ima dobru nogu i dugacak degazman, kad je bio na golu u Beleku onih 20ak minuta.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by čeda_maraš »

Slažem se sa Turijom.Igra nogom je Rockovu slaba tačka,kao i visina,možda čak i 5-6cnm.No igrom sličaja sam i ja nekad branio pa sam nastavio kao igrač.Nisam igrao vrhunski fudbal.ali sam stigao do vojvodjanske lige u staroj Jugi,što je bilo prilično kvalitetno takmičenje.Sada u 6 deceniji života igram mali fudbal ali i branim po turnirima.To što sam igrao fudbal mi pomaže da unapred mogu da predvidim potez protivničkog igrača i da im presečem dodavanja ili centaršuteve.Primim i ja gol kao Rockov,no to je samo zato što taj igrač to nije hteo da uradi,jer je pogrešno udario loptu.Medjutim u 95% slučajeva presečem pas ili centaršut.Da sam ostao na golu srednji igrač mi bi dao gol i ne bih bio kriv ali bi primio gol.Zato ostajem pri svom.20% Rockov gol ostalo sreća za Metalac.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by fare »

Jel se zna šta za misteriju Vukadinović ? Jel ponovo neka od njegovih mnogobrojnih povreda zadnje vreme ? Bio je najavljen za 1 postavu a on ni na klupi .
Locked