Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9763
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Ode moj Supermen :( :( :(
Upravo procitao vest na Moacartu,usao u komentare i najezih se. S obzirom na podneblje gde i vreme u kom zivimo onakvi komentari su nesto najbolje sto sam citao zadnjih godina!!! SLAVKO :thankyou: :lala:
Image
ssnigd
Posts: 3391
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Transferi

Post by ssnigd »

Steta. Odlican igrac za nase uslove. Pojam pojacanja za nas klub. Igrac koga cemo pamtiti, iako je bio kratko vreme kod nas.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
slanobarac
Posts: 3540
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Mnogo igrača iz Hrvatske je ovde ostavilo dubok trag. Pošteno se borili za crveno beli grb. Novoselac, Zovko, Maras, Delač, Bralić.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3913
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

E moj Sani zar je moralo bas kod crnog blizanca...
Ipak kada kolega iz odbrane bude bolji od tebe za dve klase tesko je ocekivati da ti odes na neko respektabilno mesto preko.
User avatar
Turija
Posts: 10729
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Lose je odigrao ovu polusezonu.
Mislim da ce tamo vise vremena provesti na klupi, nego na terenu. U svakom slucaju, odradio je posteno posao u Vosi sve do ovog proleca.
Zna da kiksira u igri ( defanizivno i u pasu), a to mu tamo nece oprastati, kao u Vosi.
Verovatno nije imao gde, pa da ne bi napravio korak nazad, ode u partizan, koji je za nijasu igracki bolji od Vose, ali ima domacu medijsku podrsku, pa se predstavlja daleko jacom ekipom, nego sto jeste.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9763
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Sani je bio nas najbolji igrac... igrac na koga sam ponosan sto je nosio dres Vojvodine. I hvala mu na svakom odigranom minutu.
Nije on odigrao losu polusezonu vec su ga sikanirali,zbog toga sto je odbio da potpise ugovor. Drzan je na klupi,jednom su cak uvedena tri stopera na mecu,a on je ostao na klupi.Ubacivan je samo u mecev za koje se ocekivalo da ih gubimo... realno i ja bih tada ladio jaja... Nije Sanicanin u Evropi ono sto je pokazivao u Vosi,vec ono sto je pokazivao u dresu reprezentacije gde drzao celu odbranu protiv Francuske,Holandije,Italije,Finske... i uvek bio najbolji. Razumem i ovaj potez... verovatno ce za godinu ili dve dobiti mnoge vecu lovu preko grane nego sto bi to dobio prelaskom iz Vose. Zluradi su komentari da ce grejati klupu u Partizanu,al ok. Kako god,SRECNO SANI i hvala na profesionalnom odnosu prema Vosi i navijacima!!!

p.s.inace sam nacuo da je i Udineze bio u igri
Image
fare
Posts: 2810
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

Zna se kakvo imamo mišljenje prema igračima koji pređu direktno iz Voše direktno u blizance :evil: tako da ni on nije izuzetak sve najgore u daljoj karijeri makar dok si kod blizanaca.
vdn slaninar
Posts: 1018
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Transferi

Post by vdn slaninar »

Знали смо да нас Бралић и Саничанин напуштају,поштено су одрадили посао код нас,срећно им.Саничанин је лошије одиграо полусезону због сукоба са управом још зимус кад није хтео да продужи уговор,па су му претили да ће бити прецртан.У таквој лошој атмосфери не верујем да је ово пролеће био фокусиран на игру код нас, вероватно га болело уво и само је мислио где ће даље.Наша неспособност је што на играчу који је код нас постао репрезентативац не узмемо ни динар.Најгоре што је то код нас постала учестала појава годинама.Једноставно ми немамо пројекат играч за продају,златна кока,како год.Ми би да нам се трансфер деси сам од себе,без нашег улагања да зарадимо милионе.Ни један играч нам нема озбиљан,јак уговор без чега нема доброг трансфера.Па што се чека последњих 6 месеци за продају или продужење уговора, ако си сигуран да играч вреди на време решавај ситуацију са њим то је приоритет.Да су Саничанину годину пре истека уговора понудили нови или продају или клупу,не би се коцкао са својом каријером.Па не продаје Чука Каменовића Лацију за 3 милиона без уговора.Ево на пример Топић је наша златна кока,он мора сада имати минимум 2 године уговора,да одигра сезону и да га на крају те сезоне продамо.Овако ће нас на зиму уцењивати и биће дај шта даш јер ће му остати 6 месеци уговора.Одлазак ова два штопера би решили враћањем нпр. Александра Радовановића,то би било јачање екипе за Европу,док са штопером Сурдулице Стевановићем нисам сигуран.У Дунђу се сви уздамо,мислим да је у првом мандату код нас одрадио добар прелазни рок кад су дошли Ожеговић,Росић,Станисављевић,Палочевић,Антић,Лакићевић,Мрдаковић,Павков..
User avatar
Turija
Posts: 10729
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Najvaznije pitanje za Dundjerskog je kakav je novcanik dobio u dzep.
Nije ga imao nista bolji ni Spartaku, ali je dovodio dobre igrace.
Tako da se nadam dobrom izboru i u Vosi.

PS
U vezi igraca iz Hrvatske, imali smo odlicna iskustva u Vosi, jer zavole Klub. A drugo, nemamo ni sumnju da ce otici u blizance, sto je, takodje, vrlo vazno. Tako da mislim da tu praksu treba nastaviti, jer momci, zaista, odigraju maksimalno kod nas.
Sanicanina je Bralic promovisao u reprezentativca BiH.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3540
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Nije mi drago što je otišao u crna :shit: ali odradio je pošteno i uz Bralića bio naš najbolji igrač. Lalatović ga je od Turske šikanirao i svaka mu čast što je to stoički izdržao. Želim mu da što pre ode u neku kvalitetniju ligu jer je to zaslužio.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3913
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

slanobarac wrote:Nije mi drago što je otišao u crna :shit: ali odradio je pošteno i uz Bralića bio naš najbolji igrač. Lalatović ga je od Turske šikanirao i svaka mu čast što je to stoički izdržao. Želim mu da što pre ode u neku kvalitetniju ligu jer je to zaslužio.
On nakon drugog kola nije bio ni u top 6-7 igraca. I ne mogu da se slozim jer mislim da smo ga mi cak nagradili a ne sikanirali. U bilo kom drugom klubu on bi dobio tribinu nakon odbijanja ugovora i pregovaranja sa drugim klubovima. Ja ovim ne osudjujem Sanicanina i zelim mu srecu jer je sjajan momak i dobar igrac i zasluzio je da dobije odlicnu platu ali osudjivati zbog ovoga klub i trenera ipak mislim da je preterano. Sanicanin i menadzer su napravili ozbiljnu gresku i ispustili su transfer u lige petice ili u Tursku, Portugalsku i Rusku ligu. Mogli su da potpisu ugovor na jos godinu dana uz neku klauzulu od 100k. Klub povrati ulaganja u njegovu platu a on odigra svaki minut i ode eto u Udineze po Vojinim recima. Ali ljudi su gledali i videli da nije bio redovan i to sto je odigrao je bilo na veoma losem nivou. Dosta bodova nas je kostao direktnim greskama. A opet iz Vose je zaigrao za reprezentaciju. A po onome sto sam cuo na kraju je imao ponudu iz neke ekipe sa sredine tabele Poljske lige i partizana.
A u partizanu nece sem plate dobiti nista epohalno u odnosu na nas. Borba za drugo mesto, kup. Malo veca ambicija u evropi, vise medijski zastupljen ali i mnogo veci pritisak. Gde se svaka greska broji 10x
User avatar
slanobarac
Posts: 3540
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Za tebe nije a za mene jeste jedan od najboljih. I videćeš da će od svih igrača iz sezone imati najbolju karijeru.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Transferi

Post by Brane »

Nije mi drago kad nas igrac predje u blizance ali je vazno razumeti razloge i naci nacin da se to ne desava. Prirodno je da igraci zele da budi placeni maksimalno i da ne biraju previse gde ce igrati. Na zalost, to cu cinjenice i malo je izuzetaka koji potvrdjuju ovo pravilo.
Da nam se ovo ne desava konstantno, jedini je nacin da se ugovori potpusuju sa interesima kluba na pameti. Igrace u koje verujes vezes ugovorom, placas posteno i eventualno im izadjes u susret u slucaju dobre inostrane ponude.
Evo sanse da Dundjerski pokaze kakav je. Rezultate ovog prelaznog roka cemo videti sledece leto ili ono tamo. O ovo leto se pokazuju rezultati prosle uprave. Polovini tima su istekli ugovori!?
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1277
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Al stvarno mi nisu jasni neki ljudi, evo Asano, japanac, nije bio plaćen u tom partizanu i ti odeš tamo. Pa pre bih igrao drugu bugarsku nego tamo.
User avatar
Turija
Posts: 10729
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Deep Purple wrote:
slanobarac wrote:Nije mi drago što je otišao u crna :shit: ali odradio je pošteno i uz Bralića bio naš najbolji igrač. Lalatović ga je od Turske šikanirao i svaka mu čast što je to stoički izdržao. Želim mu da što pre ode u neku kvalitetniju ligu jer je to zaslužio.
On nakon drugog kola nije bio ni u top 6-7 igraca. I ne mogu da se slozim jer mislim da smo ga mi cak nagradili a ne sikanirali. U bilo kom drugom klubu on bi dobio tribinu nakon odbijanja ugovora i pregovaranja sa drugim klubovima. Ja ovim ne osudjujem Sanicanina i zelim mu srecu jer je sjajan momak i dobar igrac i zasluzio je da dobije odlicnu platu ali osudjivati zbog ovoga klub i trenera ipak mislim da je preterano. Sanicanin i menadzer su napravili ozbiljnu gresku i ispustili su transfer u lige petice ili u Tursku, Portugalsku i Rusku ligu. Mogli su da potpisu ugovor na jos godinu dana uz neku klauzulu od 100k. Klub povrati ulaganja u njegovu platu a on odigra svaki minut i ode eto u Udineze po Vojinim recima. Ali ljudi su gledali i videli da nije bio redovan i to sto je odigrao je bilo na veoma losem nivou. Dosta bodova nas je kostao direktnim greskama. A opet iz Vose je zaigrao za reprezentaciju. A po onome sto sam cuo na kraju je imao ponudu iz neke ekipe sa sredine tabele Poljske lige i partizana.
A u partizanu nece sem plate dobiti nista epohalno u odnosu na nas. Borba za drugo mesto, kup. Malo veca ambicija u evropi, vise medijski zastupljen ali i mnogo veci pritisak. Gde se svaka greska broji 10x
Potpuno se slazem.

Realno, Sanicanin je odigrao lose ovog proleca, a lose se i poneo prema Vosi na kraju.Moglo je to zavrsiti mnogo bolje, kako je napisao Deep Purple. Bilo je prostora, nije bilo volje.
Poziv Bajevica u repku ucinio je da ,,slava udari u glavu". A, da nije bio Bajevic selektor ( i dosao Bralic u Vosu), pitanje da li bi bio pozvan?
Koliko god je Sanicanin bio korektan do tog poziva, toliko je uprskao na kraju. Tako da sagledavajuci celinu, ima i pluseva i minusa.

Ne treba zaboraviti koliko mu je Vosa pomogla u karijeri, jer je npr u Mladosti iz Lucana bio ,,prekobrojan" na stoprskoj poziciji, a u Vosi dosao do reprezentativnog statusa BiH.
Bio je blizu omiljenog igraca navijacima Vojvodine, ali je, kao i mnogo njih do sada, prokockao poverenje i pokvario utisak.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply