Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
fare
Posts: 2806
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by fare »

Lalate kada se otarasimo ove idiotske uprave a ti budeš slobodan čekamo te da završiš svoj posao što si rekao na konferenciji za štampu uzmeš titulu sa Svojom VOŠOM ja sam ubeđen da ti više voliš VOŠU nego cela uprava zajedno :thankyou:
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1276
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by MiSmoFKV! »

slanobarac wrote:Samardžić se ništa ne pita u fkv. On je nešto poput npr. Ane Brnabić. Njegove reference su da je član SNS. Lalatović nije odabrao dobru stranu u sns i da tu nije pogrešio bio bi i dalje u Voši. Bez obzira na ponašanje, očajnu igru i rezultate.
Jesi siguran da je Lalat izabrao losu stranu? :mrgreen:
User avatar
slanobarac
Posts: 3535
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Da. Preigrao se. Mislio je da se dovoljno šlihtao ali je velika gužva u toj rupi.
I sad govori da će se vratiti u "njegovu Vošu" nesvestan svoje nebitnosti za ovaj klub. Ako ikada dođe, u šta čisto sumnjam, to će biti znak da opet imamo nametnutu zvezdašku upravu.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
021
Posts: 858
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by 021 »

Kada se prvenstvo završi, zamolio bih nekoga ko ima vremena da sastavi tabelu međusobnih duela prvih 6 timova u ligi. Ako TSC i Radnik ostanu 5. i 6., učinak Vojvodine u tih 10 utakmica je 4 poraza, 4 remija i samo 2 pobede. Najuspešniji trener uspešan je samo protiv ispodprosečnih ekipa.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3902
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

021 wrote:Kada se prvenstvo završi, zamolio bih nekoga ko ima vremena da sastavi tabelu međusobnih duela prvih 6 timova u ligi. Ako TSC i Radnik ostanu 5. i 6., učinak Vojvodine u tih 10 utakmica je 4 poraza, 4 remija i samo 2 pobede. Najuspešniji trener uspešan je samo protiv ispodprosečnih ekipa.
Titule se osvajaju na malim utakmicama :mrgreen:
Mislim da rivale ipak ne treba deliti na male i velike odnosno kao pozicionirane na tabeli. Mi smo ove sezone ipak osteceni za preko desetak bodova i to najcesce protiv rivala iz gornjeg doma a nisu nas stedeli ni protiv timova iz donjeg.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Dragojlo »

Jako me zanima da li će "Lalat hejter" forumašima u jednakoj meri zasmetati i Slavoljub Đorđević, ako zaista dođe....
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3981
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

Dragojlo wrote:Jako me zanima da li će "Lalat hejter" forumašima u jednakoj meri zasmetati i Slavoljub Đorđević, ako zaista dođe....
Retoričko pitanje ili...

Ako nije, svaki osvedočeni cigansko-grobarski poltron, a obzirom kako se odnose prema nama i ostalima od njihovog nastanka, može naići na samo jedan vid "dobrodošlice" od strane ljudi kojima je Vojvodina iskreno u srcu. Došao on u upravu, na klupu ili na teren našeg kluba.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Dragojlo »

Nije retoričko, pitao sam zaista očekivajući realan odgovor... I sve to što si ti napisao je na mestu i takav bi trebalo da je stav navijača ovog Kluba uvek!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Brane »

Dragojlo, ima par stvari koje ce uticati na moje misljenje o Djordjevicu, kao potencijalnom treneru.
A osnovna je upravo odnos prema zvezdi. S' obzirom da imaju zajednicku istoriju, pre svega cu ocekivati da se na profesionalan nacin od toga ogradi. Istorija je nepromenjiva i ne smeta mi. Ali bilo kakva dvosmislena ili lakejska izjava tipa, jedan tim mi je zauvek u srcu, ili ja sam vojnik zvezde i tako neko balezgarenje ce ga smesta ocrniti. Cak ni neka umerena izjava bi mi zasmetala. Smatram da bi bas zbog okolnosti, novi trener trebao nedvosmisleno da se svrsta u nas tabor. Lako je zamisliti neko novinarsko pitanje pred buduci duel dva tima, kao, da li su vam emocije sada pomesane i tako to. Odgovor ne sme biti uravnotezen. Naprotiv, ocekivao bi zaista ostar odgovor.
A ostalo, u smislu trenerskih kvaliteta, to je zaista u drugom planu. Mislim da je vise na upravi nego na treneru da li ce sezona biti uspesna.
User avatar
slanobarac
Posts: 3535
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Dragojlo wrote:Jako me zanima da li će "Lalat hejter" forumašima u jednakoj meri zasmetati i Slavoljub Đorđević, ako zaista dođe....
Tu sam Dragane. :mrgreen:
Neće ako se bude ponašao normalno, profesionalno i poštovao klub. Ako se i on bude zahvaljivao predsedniku kao i ovaj prethodni, zna se.
Inače uopšte mi ne smeta trener koji dolazi iz Bg. i koji pošteno radi svoj posao. Ovo teatralno busanje u grudi "moja Voša" kod mene ne pali.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Brane »

Jel to trenera nema na klupi?
Ako me secanje ne vara, jedino je Princ od Neretve pokazao manje postovanja prema klubu kada je napustio klupu u sred utakmice (zvezda - Vosa 0:3)
User avatar
slanobarac
Posts: 3535
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Nemoj da ljutiš njegove "fanove".
Sprema govor za kzš.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Krle »

Završilo se kako smo i pretpostavili. Samo mi je žao što su pojedini "ultrasi" zaboravili na "no politica". Otud i transparent i nikad bolji u novijoj istoriji i prazni frižideri.
Ako ćeš da budeš na strani kluba, ne možeš da sediš u krilu uprava i mračnih likova koje su ga dovde dovele.
Još jedno poglavlje je pritvoreno, pakao je kesa kroz šta smo prošli i prolazimo, ali stvarnost je uvek tu da demantuje.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Da je trebalo bolje od ovoga sto smo gledali - trebalo je. Da je moglo biti i mnogo gore - moglo je.

Nekako mi je utisak da se gledalo da se ostvari unapred zacrtan cilj (plasman u kvalifikacije za evrotakmicenja) u minimum ulozenog napora i cimanja na svim nivoima, od uprave preko struke do igrackog kadra. Sad kad je to ostvareno, svaki ce za sebe da pravi hvalospeve i prisvaja zasluge (a zapravo ovo je tek jedva minimum sta klub ovakvog renomea mora da ostvari, nikako nesto cime se treba ponositi) i da krivi nekog drugog za sve sto nije bilo kako treba. A kolektivno iz godine u godinu tonemo sve dublje i sve gore stojimo, i sve ce teze biti u narednom periodu i ovaj minimum da se postigne. Negativna selekcija, javasluk i nedomacinsko poslovanje dolaze po svoje...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
CRD FCV
Posts: 1653
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by CRD FCV »

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Sport ... vnika.html

Сјајан текст за испраћај тренера након две године. Све најбоље у каријери му желим, до неких бољих времена :lala:
Odlazak kontradiktornog buntovnika

"Ne može sa mnom bez nekog sranja", s osmehom na licu izgovorio je Nenad Lalatović nakon neuspele prijateljske misije u Breši.
Odlazak kontradiktornog buntovnikaFoto: 021.rs
U tih nekoliko reči koje je izgovorio kolegi Milutinu Vujičiću i potpisniku ovih redova sumiran je drugi mandat Nenada Lalatovića u Vojvodini.


Iz dvosezonskog puta sa Vošom Nenad Lalatović izlazi kao trofejni stručnjak i rekorder, ali ujedno i kao trener koji je fudbal dodatno uvaljao u blato politike.

Kada je pobeđivao sa timom koji je pre njegovog dolaska bio osmi na tabeli beogradska štampa pisala je kako je Lalatović "pobednik na državni pogon". Kada je, dve godine kasnije, sa Vojvodinom i dalje pobeđivao, ali i počeo otvorenije da govori o problemima unutar kluba, za istu beogradsku štampu Lalatović je bio trener "u nemilosti SNS-a".

Iz samo dva naslova sa domaćih portala može se uvideti kontradiktorna percepcija Nenada Lalatovića, ali, istini za volju, tu sliku mučenika, borca za pravdu i "malog čoveka", ali i nadmenog hvalisavca i impulsivnog blebetala, umeo je ponekad i sam da oslikava.

Da je ćutao, Lalatović bi bio ispraćen kao trener pod čijim je vođstvom Vojvodina osvojila drugi Kup u klupskoj istoriji, šef struke koji je ostvario najviše pobeda sa novosadskim timom, kormilar ekipe koji je osvojio najviše bodova u jednoj sezoni u istoriji kluba, neko ko je umalo oborio rekord po broju pobeda i golova u jednoj sezoni.

Međutim, zatvorena usta nisu u njegovom maniru i kao kulminacija svega dolazi blamantna izjava predsednika kluba Dragoljuba Samardžića da je Lalatović trebalo da bude "oteran pre četiri meseca". Upravi koja klub smatra gospodskim, građanskim, domaćinskim, ne priliči da bilo koga "tera", pogotovo ne trenera koji je (u saradnji sa tom upravom) tim iz sredine tabele vratio u vrh našeg nesrećnog fudbala.

... do nekih novih pobeda

U dva mandata u Voši, odnosno tokom tri godine, Lalatović je tim predvodio na 131 utakmici. Ostvario je 76 pobeda, 30 nerešenih i 25 poraza.

Kada je prošla tek trećina ove sezone, Lalatović je već bio upisan u istoriju kluba kao trener sa najviše pobeda, pretekavši na listi Gustava Lehnera i time srušivši rekord star više od pola veka. Uz to, Lalatović sa Lehnerom deli drugo mesto po broju utakmica na kojima je jedan trener predvodio "Staru damu". Ispred je samo Branko Stanković.


Ove sezone igralo se osam kola više u odnosu na 2019/20, pa je tako Voša ostvarila više bodova, više pobeda, više golova, ali je i više utakmica izgubila i primila je više golova. Ipak, kada se budu gledale brojke, ostaće to da se u sezoni 2020/21. Voša približila pojedinim rekordima.

Međutim, oni koji žele da ga "potkače" zbog rezultata u 2020/21. reći će da je protiv timova iz vrha igrao prilično promenljivo. U susretima sa Zvezdom, Partizanom, Čukaričkim, TSC-om i Radničkim, Voša je upisala dve pobede, četiri remija i tri poraza.

Bilo kako bilo, ako se gledaju rezultati, Lalatović ostaje trener koji je, zajedno sa igračima, klubu doneo najviše pobeda. Međutim, rezultatski deo odvijao se paralelno sa onim drugim, podjednako fudbalskim i nefudbalskim, jer se u Srbiji fudbalski klubovi, političke stranke i kriminal mogu podvesti pod istu šifru Agencije za privredne registre.

Talk is cheap

Svoj prvi mandat u Vojvodini Lalatović je završio kada su se 2016. iz kluba povukli Vojislav Gajić i Dragoljub Zbiljić. Povratak Gajića u klub, u junu 2019, značio je i povratak Lalatovića. Kada se Gajić ponovo, ovog puta iznenada, povukao sa čela Vojvodine, bio je to početak većih problema kluba, ali i većih problema u klubu za Lalatovića.

Međutim, i u tim prvim mesecima Lalatovićevog drugog boravka u Vojvodini bilo je jasnih naznaka da se "sa njim ne može bez sranja". Još uvek se dobro pamti, i često mu se prebacuje, ono "ovoga mi krsta" iz Niša, kada je navodno pretio kako će progovoriti o nameštenim utakmicama, što se, naravno, nije dogodilo. Dva meseca nakon niške epizode, to se već slabije pamti, Lalatović je posle pobede izjavio kako se nada da je "barem 80 posto upravo srećno" što su pobedili, dodavši da ostatak možda i nije radostan zbog toga.

U međuvremenu, sa prepoznatljivim osmehom na licu slikao se sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. I to je jedna zasebna priča. Još kao trener Čukaričkog izjavljivao je ljubav predsedniku, a u sličnom maniru nastavio je i u Vojvodini. Bez obzira na svoja politička opredeljenja Lalatović je morao da zna svi navijači Vojvodine nisu ujedno i glasači vladajuće partije, te da je u sportskoj priči politika suvišna, pogotovo ako stremite naklonosti simpatizera kluba.

U momentima krize Lalatović se nije libio da moli Vučića za pomoć smatrajući kako je on jedini koji može da "dozove pameti" članove uprave i na taj način reši probleme u klubu. Na Vučićevu demagošku tvrdnju kako će pohapsiti fudbalsku mafiju, prvi se javio Lalatović poručujući da, ukoliko predsednik države to zaista učini, onda treba da vlada dokle god želi.

Lalatoviću, u dobrom delu drugog mandata u Vojvodini nije ni bilo lako. Njegovo neslaganje sa sportskim direktorom kulminiralo je odlaskom Nikole Lazetića sa te funkcije, nakon čega Voša dug period imala upražnjeno mesto u klubu. Lalatović je isticao da ne može sam da obavlja više funkcija u klubu, dok su iz uprave mogli da se čuju glasovi koji su treneru zamerali upravo ambiciju da bude više od šefa stručnog štaba.

Nije mu bilo teško da odabere stranu na kojoj će se naći kada su igrači pokazali nezadovoljstvo zbog neisplaćivanja zarada i premija. Da nije, ponovo u svom maniru, konferencije posvećivao upravo problemu isplata zarada, ne samo igračima, nego i zaposlenima u klubu, verovatno čitava stvar ne bi ni imala odjeka u javnosti, a uprava kluba, finansiranog i iz džepa građana, mogla bi u nedogled da odugovlači sa svojim obavezama prema "malom čoveku".

Dragoljub Samardžić, kao predsednik kluba, nije birao Lalatovića, ali i da jeste, verovatno ne bi mogao da izabere trenera koji će mu iskazati veće nepoštovanje, otvoreno dovodeći u pitanje njegove kompetencije za upravljanje klubom. Međutim, kao što je kritikovao pojedine članove uprave, o nekim stvarima u klubu je ćutao. Od osobe koja bi dala "deset godina života da osvoji titulu sa Vojvodinom", kojoj je "Vojvodina druga kuća", ni reči nije bilo o reketiranju mladog fudbalera ili pak o činjenici da je u Upravnom odboru i osuđivana osoba. Naravno, to se od trenera ne očekuje, ali se, pazite sad, ne očekuje ni da hvali bilo kog političara.

Naklonost javnosti dobio je i kroz samo nekoliko rečenica nakon smrti sportskog direktora Vojvodine Milana Kosanovića, predloživši da njegov sin, koji je ove polusezone bio na gotovo svakom treningu prvog tima, dobije stipendiju kluba. Za tabloide je to bio ultimativni dokaz da je Lalat "ljudina". Međutim, i samog Kosanovića je u svom izlaganju ranije potkačio nazvavši ga "jednom malo većom ribom", kojoj nije lako jer ne zna na koju će stranu, te mu "nit smrdi, nit miriše".

U jednoj stvari Lalatović je bio apsolutno u pravu. Vojvodina nikad nema pažnju javnosti koju zaslužuje. U duopolu beogradskih državnih projekata, novosadski klub je tek još jedan tim koji se nada stvaranju generacije koja će da uzleti i napravi pometnju u vrhu ukoliko to sudije van terena dopuste. Sa Lalatovićem klub je, makar, izborio plasman u Evropu i ne tavori na osmom mestu u pingpong ligi.

Navijačima Vojvodine ostaje neopisivi žal što nisu dobili priliku da vide šta bi značilo ostvarivanje saradnje u punom potencijalu između Kosanovića i Lalatovića, pod uslovom da je takvo nešto zaista bilo i moguće. Oni koji bi Lalatoviću zamerili ponašanje, ne mogu da prigovore za rezultate.

Oni koji su prošlog proleća na "Karađorđu" pratili finale Kupa, nakon čega su na istom mestu dočekivali osvajača, verovatno bi tog momenta, da su mogli, potpisali ugovor sa Lalatovićem za narednih pet sezona. Rezultati nisu mogući bez harizme i ambicije, ali je problem kada je kolaterna šteta svega toga bazična pristojnost i kada rezultate isprate momenti koji su, u kontekstu sporta, za gađenje.

Poslednji meseci bili su mučni za ljubitelje novosadskog tima, iako su se na muku nekako već i navikli. Način na koji je trener sa najviše pobeda u istoriji kluba otišao nije način na koji se sa takvom osobom oprašta, do nekog novog susreta. To ide na konto kluba, na "domaćinsko rukovođenje" njime.

Pred poslednji meč u sezoni Lalatović je rekao da mu je žao što odlazi i da bi voleo da se oprosti pobedom. Na utakmici nije došao, kako su mediji preneli, isključivo iz zdravstvenih razloga. Vojvodina je izgubila. Još jedna stavka u prilog tome da se sa njim, bez nekog sranja, ne može.
Post Reply