Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Stexman
Posts: 2591
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Stexman »

E ako mi jos neko spomene Cukaricki kao model ozbiljnog kluba, tacno cu ujesti nekog. Ajde nemojte praviti sprdnju od ovog mesta.
Jedino sto im skidam kapu je to sto ne šene kao kučići na svaku cifru koju im ponude za igrača. Drže se neke svoje cene i to je to.
ssnigd
Posts: 3407
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by ssnigd »

Cukaricki je trgovacki klub. Ulazu u omladince i prodaju ih i tako zaradjuju. Znaju da ne mogu da osvajaju trofeje, evetualno Kup i to je to. Ne bih voleo da to postanemo. Klub bez ambicija.
Sa drugim stvarima koje rade, redovne isplate, ulaganje u omladinski tim, svakako. Ali to se u normalnim drustvima smatra za najnormalniju stvar, samo je u ovoj banana drzavi to apstraktna nauka.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Stexman wrote:E ako mi jos neko spomene Cukaricki kao model ozbiljnog kluba, tacno cu ujesti nekog. Ajde nemojte praviti sprdnju od ovog mesta.
Jedino sto im skidam kapu je to sto ne šene kao kučići na svaku cifru koju im ponude za igrača. Drže se neke svoje cene i to je to.
+1
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4832
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Nemojte tako, ljudi.
''dA u SvAKoM kLUbU imAmO JedNog GaLETa ObRaDOviCa, gDE Bi nAm biO kRAj...'' :pegla:

Kao sto su zvezda i partizan politicke organizacije prerusene u fudbalske klubove, tako je i cukaricki eksport-import firma prerusena u fudbalski klub.

Je*o ti tu ''stabilnost'', kad u Evropi nisi sposoban da priredis neko iznenadjenje makar. Klub koji sluzi za zaradu. Nista vise.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4013
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

Uh, ne bih tako olako shvatao Čukarički. Da, možda jesu import-eksport tim sada, ali su se takođe iskristalisali kao klub gde mlad igrač može da dobije šansu. Ne samo to, nego može da se lepo i proda iz Čuke. Meni Čuka deluje kao planiran dugoročni projekat. Trenutno možda nije bitno da se u Evropi nešto uradi, ali će za koju godinu sigurno postati... Do tada se utvrđuje neki sistem, koji na polju finansijskog uzdizanja kluba i te kako daje rezultate. Iskren da budem, ne bi me iznenadilo da nam pokucaju na vrata i odvedu Bjekovića/Devetaka/Neškovića, jer kvalitetan mlad igrač tamo, kao što rekoh, dobije prostor. Ne treba stremiti trajno sistemu koji Čuka sad gaji, ali bi bilo jako dobro da Voša ima sličan srednjeročni finansijski plan. Tuđe ne mora po defaultu biti loše, samo zato što je tuđe...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Rabba wrote:Uh, ne bih tako olako shvatao Čukarički. Da, možda jesu import-eksport tim sada, ali su se takođe iskristalisali kao klub gde mlad igrač može da dobije šansu. Ne samo to, nego može da se lepo i proda iz Čuke. Meni Čuka deluje kao planiran dugoročni projekat. Trenutno možda nije bitno da se u Evropi nešto uradi, ali će za koju godinu sigurno postati... Do tada se utvrđuje neki sistem, koji na polju finansijskog uzdizanja kluba i te kako daje rezultate. Iskren da budem, ne bi me iznenadilo da nam pokucaju na vrata i odvedu Bjekovića/Devetaka/Neškovića, jer kvalitetan mlad igrač tamo, kao što rekoh, dobije prostor. Ne treba stremiti trajno sistemu koji Čuka sad gaji, ali bi bilo jako dobro da Voša ima sličan srednjeročni finansijski plan. Tuđe ne mora po defaultu biti loše, samo zato što je tuđe...
Najavili su rekonstrukciju stadiona. Istok ce dobiti krov a zapad ce biti prosiren. Klubovi kao sto su Cukaricki i Vozdovac koji su stabilni i koji imaju kakvu takvu ambiciju su potrebni Srpskom fudbalu. Ne treba svaka ekipa da se bori za titulu ili trofeje. To su klubovi sa malim brojem navijaca koji su tu da iskristalisu mladog igraca, daju mu sansu da odigra i oseti superligaski fudbal bez neke presije rezultata. Sto ti klubovi dobro rade. Stabilni su bez ikakvih finansijskih turbulencija.
Mnogo su veci problem klubovi poput Lucana ili Rada.
Last edited by Deep Purple on Sun Apr 11, 2021 10:56 pm, edited 1 time in total.
CRD FCV
Posts: 1686
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by CRD FCV »

Rabba wrote:Uh, ne bih tako olako shvatao Čukarički. Da, možda jesu import-eksport tim sada, ali su se takođe iskristalisali kao klub gde mlad igrač može da dobije šansu. Ne samo to, nego može da se lepo i proda iz Čuke. Meni Čuka deluje kao planiran dugoročni projekat. Trenutno možda nije bitno da se u Evropi nešto uradi, ali će za koju godinu sigurno postati... Do tada se utvrđuje neki sistem, koji na polju finansijskog uzdizanja kluba i te kako daje rezultate. Iskren da budem, ne bi me iznenadilo da nam pokucaju na vrata i odvedu Bjekovića/Devetaka/Neškovića, jer kvalitetan mlad igrač tamo, kao što rekoh, dobije prostor. Ne treba stremiti trajno sistemu koji Čuka sad gaji, ali bi bilo jako dobro da Voša ima sličan srednjeročni finansijski plan. Tuđe ne mora po defaultu biti loše, samo zato što je tuđe...
Слажем се. Тренутно су клуб у који ће пре неки играч отићи него у Вошу. Ако наставе овако, за пар година може то да буде јако здрава прича. Док са друге стране ми, па ми смо...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4832
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

@Rabba
Ja sam delio to misljenje do pre par godina, ali ovo sve vise deluje stalna strategija i maksimum sto ih zanima. Odavno bi oni bili makar drugi na sezonu, da za to postoji ambicija, jer imaju sve preduslove za to.
Cukaricki se ne bavi ovim 2-3 sezone, vec im je ovo osma sezona gde su u vrhu ili tu negde, pod parolom privatnog i stabilnog samoodrzivog kluba. Vec uveliko su vazili za nov i ozbiljan klub kad su nas odvalili 4:0 u Novom Sadu, a mi malo posle toga olesili Sampdoriju. Od toga je vec skoro 6 godina proslo. Mislim, to je sve super, ali taj Cukaricki s ovakvim ambicijama nece postici mnogo.

Tedica i Micina su nam uzeli pre 4 i stigli da ih prodaju. Za Micina smo vec i zaboravili. Cukaricki je samo za srpske uslove ozbiljan klub, ali ih krasi isti taj srpski pilicarski biznis mentalitet - minimalna ulaganja i, u najboljem slucaju, osrednji profit. Ne zanima njih Evropa, jer da ih zanima, ulupali bi nesto novca u solidan tim da probaju nesto da urade tamo i rizikuju. Neko bi s tim prihodima od transfera u poslednjih 4-5 godina vec izgradio ekipu, ako nista, makar za zavrsnicu kvalifikacija LE. Nekom bi makar skinuli skalp. Ovako, imaju saku izlazaka u Evropu, ispadanja od Gabale, Altaha, Moldea,...

Da vlasnik zeli vise od tog kluba, odavno bi oni bili nesto vise. Napravili bi neki rezultat negde, kao najavu za neke velike stvari. Kod nas je sve turbulentno, pa ni ne mozes ocekivati nista. Mi i ako uzmemo ikad vise titulu, bice kad to budemo svi najmanje ocekivali, kao sto smo uzeli taj kup 2014, sa Sosom Babicem, veteranima i obdanistem.

Ovi nigde iznenadjenje ne naprave. Uzeli jedan kup i to je to. Mi smo makar vezali koji plej of u LE, skinuli skalp nekim prilicno velikim ekipama, uz sve silne turbulencije u klubu u poslednjih deceniju i po.

Cukaricki je recimo ravan Vojvodini u vreme Bate, samo sto Vojvodina ima istoriju, navijace, nesto konkretno iza sebe. Nisam cak siguran ni da su to, ali kao neko najblize poredjenje, kada je u pitanju poslovanje i percepcija fudbalske javnosti. Vlasnici Cukarickog sutra da izadju iz kluba, doziveo bi istu sudbinu kao Vojvodina, u najmanju ruku, a najverovatnije i goru, jer su mali klub bez istorije, i grad beograd prstom ne bi mrdnuo da ga spasi, jer imaju jos 10 takvih klubova.

Ja se slazem da ne mora svaki klub da ima ambiciju da se bori za trofeje, iako mi je to krajnje frapirajuce razmisljanje, jer ono...to je sustina takmicarskog sporta, ali onda ne treba to da nam bude reper za uspeh. Cukaricki je finansijski stabilan, ali ne i uspesan klub, kad se sve sabere i oduzme. Fudbalski harpagonizam.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8891
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Deep Purple wrote:Najavili su rekonstrukciju stadiona. Istok ce dobiti krov a zapad ce biti prosiren.
Za koga? I ovakav kakav je stadion im je prevelik.
Deep Purple wrote:To su klubovi sa malim brojem navijaca
Da, mogu se prebrojati na prste jedne ruke kada eliminisemo rodbinu fudbalera i funkcionera.
Deep Purple wrote:Mnogo su veci problem klubovi poput Lucana ili Rada.
Apsolutno! smRad je zlo nista manje nego blizanci.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Radoye wrote: Za koga? I ovakav kakav je stadion im je prevelik.
Nije bitno za koga ne trebamo ni mi ici u krajnost. U Madjarskoj moderni stadioni pa 70% stadiona "bleji" prazno.
Svaku vrstu nadogradnje infrastrukture treba pozdraviti.
Da, mogu se prebrojati na prste jedne ruke kada eliminisemo rodbinu fudbalera i funkcionera.
Znas kako ne bih bio toliko ekstreman, nemaju veliki broj navijaca ali znam ljude koji idu redovno tamo na stadion a nemaju nista od tog kluba zauzvrat vec vole da ga gledaju.
Nisu klub sa puno navijaca to je fakat ali Cukaricki je takav klub sa svojom ideologijom i to treba pozdraviti.
Apsolutno! smRad je zlo nista manje nego blizanci.


SmRAD je jedan od kancera Srpskog fudbala. Recimo ja postujem Javor ali ne mogu da zamislim klub sa onakvim uslovima u elitnom rangu bilo koje drzave. Da ima pravde ekipe poput Proletera ili Zlatibora koje nemaju svoj stadion ne bi smele igrati na drugom stadionu izuzev slucaja da grade svoj pa imaju opravdane razloge. Stadion Macvinog tipa uopste nije skup za gradnju ali ljudi udju isisaju to sto ima iz klubova i odu.
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Ne razumem sto ste optereceni sa klubom koji nema nijednog navijaca, a da mu nije pod broj 1 jedan od blizanaca - cak ni kod vlastitih igraca, njihovih porodica i prijatelja.

Klub je cist biznis u sluzbi blizanaca i rukovodstva. U EXYU bio Bg ligas i nikad nece imati navijace i tradiciju.
Uhvatili ste se Cukarickog k'o pijan plota ili k'o Lalatovic.

Bez obzira koliko su u problemu Vojvodina, Radnicki Nis, Napredak, malim delom i Spartak ( TSC stvara, mozda to radi i Kragujevac?), su klubovi koji imaju navijace, kojima je taj klub No1 i nema pod 2 drugog kluba. Svi ostali su im rivali.

Ako Vosa postane kao Cukaricki, ostace bez navijaca i odmah neka se ugasi, da ne sramoti Osnivace, ime, tradiciju i istoriju.. Export- import klub nema identitet.
To je kao kad bi navijao za neko preduzece, zato sto ima veci profit i budzet, pa navijamo npr za Amazon, Mikrosoft, Alibabu....jer imaju najvise para i stabilni su.
Je l' postoje takvi navijaci???
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3584
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Ode ova tema u off.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1282
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by MiSmoFKV! »

Niko ovde ne želi da Vojvodina postane Čukarički, nego da Vojvodina bude bolja od Čukaričkog.

Turija, stavite se u poziciju mladog igrača, koji želi da napravi fudbalsku karijeru. Da li će on doći u Vojvodinu, gde će biti zamenjen posle 45 minuta, reketiran od strane navijača, gde trener navodno ne drži treninge ili će otići u export-import profesionalni klub?

Ja bih na njegovom mestu zapalio u Čuku, ma koliko voleo Vojvodinu.
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

@MiSmo FKV

Mislim da ce se stvari, u vezi mladih igraca, sada promeniti, samo da ne odemo u drugu krajnost.

Lalatovic nije trener koji daje sansu mladim igracima, ma koliko on pricao da jeste. I sada su igrali dvojica, samo zbog novog pravila, i to na pogresnom mestu ( po logici: stavi ih uz aut liniju, pa makar ne odigrali nista i menjaj na poluvremenu).

Recimo, kad je bio Krivokapic trener, Zukica je igrao na prirodnoj poziciji i davao golove.
Devetka je Lalatovic gurao na beka, sto on nije i obojica su gubili vreme ove dve godine.
Ostali Omladinci, ako dobiju, na svakoj prestupnoj utakmici, par minuta, to im je. Cak i u pripremnim mecevima ne dobijaju pristojniju minutazu.Tako je bilo i u prethodnom Lalatovicevom mandatu, pa je otisla masa nase dece, od Cukarickog ( Tedic, Micin), do zvezde i drugih klubova, a oterao je i Nikolica, koji bi preporodio nas napad. Lalatovic je tener je koji nece da se bavi decom, vec vodi sa sobom igrace pri zalasku karijere i njihova mesta su zagarntovana u timu.

Dali smo Neskovica i Pantelica Indjiji i oni tamo lutaju. Neskovic malo krilo, malo vezni, Pantelic na klupi. Kako da se mlad igrac razvije, ako menja poziciju i krpi rupe u timu?

Koliko god nas glavni sponzor bio nezainteresovan za Vosu, bolji je od svakog drugog privatnika domaceg tipa u ovakvim uslovima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Brane »

Jel odgledao neko konferenciju za stampu posle utakmice? Jos ne mogu sebi da dodjem. Ne zbog uprave, tu je ideoloski konflikt evidentan. Lopovi vs. jagnjece brigade. Nego sta je Lalatovic izjavio. Potpuna verbalna diareja. On najbolji trener u istoriji posle kojeg niko slican nece doci 100 godina!?
Post Reply