22 kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (0:0)

User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 22 kolo: VOJVODINA - Voždovac, danas u 16 (Novosadska TV

Post by MiSmoFKV! »

slanobarac wrote:
N13 wrote:Kod prvog gola mi se cini da je Simic bio u ofsajdu, ali da ne gresim dusu, sacekacu da pogledam snimak.
Utakmica jako dosadna za gledanje, previse prekida... bitna su 3 boda.
Ofsajd kao vrata,čini se.
Nego, ovaj Simić je najbolji kradljivac lopte što sam ikada video. Malo je brzoplet, verovatno željan dokazivanja alivrlo koristan za tim. Mrkaić? Šta više reći a ne uvrediti momka? Bojić i Čović iako nisu klasični špicevi su 100x produktivniji. Simić mnogo sigurniji nego protiv Čuke.
Ja idalje ne kontam to tupavo razmišljanje naših trenera da špic mora biti visok. U modernom fudbalu, za špica je važnije kako se snalazi u prostoru. Bojić ima fenomalno kretanje i on treba da bude naš špic.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 22 kolo: VOJVODINA - Voždovac, danas u 16 (Novosadska TV

Post by Deep Purple »

Turija wrote:
Deep Purple wrote:Veljko Simić je pun pogodak.
Danas dve asistencije (kod prve situacije je hteo da šutira ali je samo zakačio loptu koja je stigla do Vukadinovića).
Možda i naš najbolji igrač od početka priprema do danas.
I za mene je Simic i veceras ostavio najjaci utisak. Igra rezonski i dobro se krece.
Da je Veljko Simić došao kod nas pre 3 sezone umesto u zvezdu recimo on bi do sad ostvario dobar izlazni transfer.
Šteta je da igrači sa dosta kvaliteta kao Ivanović, Nikolić, Simić, Vukanović itd... odlaze u blizance i tamo budu 15-24 opcije. Recimo Simić i Vukanović su imali i uticaja u plasiranju u evropska takmičenja sa zvezdom ali igranje dva meča pa na dva biti van protokola neće nikog ubediti za izlazni transfer pogotovo ako se cilja nešto kvalitetnije od Austrijske, Mađarske, Poljske i nekih sličnih liga. Mi ne treba sa blizancima da se trkamo ali mi moramo da uspostavimo opet neku hijerarhiju da opet zna da smo opet taj neki klub odmah do blizanaca (to nam je maksimum u ovom bednom sistemu) i da moramo pokupiti sve te igrače. Recimo Čović i Vukadinović bi bez problema mogli igrati u zvezdi i partizanu ali bi i oni bili tamo 15-24 opcija u ekipi. I kad budu igrači shvatili da je bolje biti nosioc igre Vojvodine nego tek puki epizodista dva blizanačka kluba, tada će biti bolje. Sada smo dobili konkurenciju u vidu TSC-a i zato klub mora što pre da se konsoliduje i redovno da igra kvalifikacije.

Juče je protiv nas igrao i naš bivši fudbaler Aleksandar Stanisavljević (pre dve nedelje stigao u Vozdovac) koji nas je u sezoni 15/16 ako se ne varam uveseljavao svojim fantastičnim udarcima iz prekida. Redovno ističe da mu je Vojvodina omiljeni klub i da mu je to bio najlepši period u karijeri. :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 22 kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (0:0)

Post by Turija »

@DP
Da, tacno je to, ali razni spoljni pritisci, ,,decacki snovi", pa i plate, kad se sabere - tamo su.

Sto se tice Stanisavljevica, Mitosevica... itd, ja bih takve igrace, uvek, vratio u Vosu. Cak i kad su za nijansu slabiji od startnih 11.
Njihov znacaj nije samo na terenu, vec i u svlacionici, omladinskoj skoli, na tribinama, u gradu. Nama fali mnogo igraca koji vole ovaj Klub i to mora da se radi na tome.

Gledam intervjue iz Beleka i zapazio sam da sa najvise zara u ocima prica o Vosi rodjeni Novosadjanin, mladi Makedonac Vlada Novevski i veoma mi je drago da dobija sansu da pokaze talenat na terenu.
I sinoc je izvrsio pritisak na odbranu Vozdovca kada smo dali drugi gol. Ispratio u defanzivi svog igraca svaki put...itd, itd. Malo se igralo na tu stranu ( ne postuju ga dovoljno), ali i sa to malo se vidi potencijal i zelja tog momka.

Zbog lose slike na Novosadskoj tv, nisam mogao dobro da ispratim igru ni nasih igraca, a kamoli protivnickih.
Zeleo sam da vidim kako je odigrao Stanisavljevic, ali nisam uspeo.Nazalost.

Inace, smatram da su Stanisavljevicevi prekidi opasniji od Drincicevih, ako je u nekadasnjoj formi. Plus, momak je i levak, sto nam jako nedostaje u timu. Imamo samo defanzivce levake ( Djordjevic, Sanicanin i Devetak) i vidimo koliko timu znaci Djordjevicev centarsut.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 22 kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (0:0)

Post by gospodinFKV »

MiSmoFKV! wrote:Ja idalje ne kontam to tupavo razmišljanje naših trenera da špic mora biti visok.
Mi konstantno kaskamo za modernim fudbalom, pogotovo kada je u pitanju pozicija spica. Kad je moderan fudbal znacio prebacivanje na jednog visokog target man-a, mi smo i dalje igrali s dva spica. Kad je svet presao na inteligentne kompletne napadace, mi smo i dalje na visokom target man-u. Danas sve cesce vidjamo 4-4-2, a kad se to vrati u potpunosti, mi cemo tek tad Mrkaica zameniti nekim tipom igraca poput Luke Jovica.

Jedino u cemu smo zadrzali korak jeste proizvodnja dobrih veznih i defanzivnih veznih igraca. Kad je ceo svet prestao da koristi one staromodne zadnje vezne, mi smo nastavili da ih furamo, i kad su se vratili u nekom hibridnom obliku, Srbija je vec imala spremne Matica, Milivojevica, Radoju,...

Da se razumemo, ja bih mogao da svarim Mrkaica, da ta krila koja razigrava mogu da donesu po 15 golova svaki. Pod tim mislim na standardne, ne na rezerviste. Vukadinovic je najblizi tome, ali ostali su daleko ispod. Bojic je recimo polovinu svojih golova dao kao spic. Ekipa je dve godine na okupu, krilni igraci i poluspicevi su svi u zrelim godinama (izuzev Zukica), nece se tu preterano vise razviti efikasnost. Prosto, u sistemu gde ce pojedinci oko Mrkaica dati po 8-9-10 golova, ja ne vidim poentu guranja njega, da po cenu tako malo golova gubimo udarnu iglu. Oni prosto nisu toliko efikasni da nadomeste nedostatak klasicnog spica.

Pre bih pokusao sa Ajaksovim sistemom rotacije, ako vec nemamo puno opcija u spicu. Imali bismo jako slicne tipove igraca u napadu kada bismo umesto Mrkaica stavili Bojica.
Ono sta je ten Hag radio jeste konstantna rotacija napadacke cetvorke (Tadic, Ziyech, Neres i van de Beek). Tadic je pocinjao kao lazna devetka, ali ti kao igrac odbrane nisi pojma imao koga ces cuvati sledeceg, ako si igrao zonu, jer na coveka nisi mogao da igras, kad se Tadic posle 15min izvuce na krilo, pa na poluspica, pa na drugo krilo, a ti ne sve ne znas odakle duva i svi brzi.

Van de Beek te sezone 17 golova, 13 asistencija. Neres imao 12 golova, 15 asistencija. Ziyech imao 21 gol i 24 asistencije. Tadic imao sezonu karijere s 38 golova i 23 asistencije.

Mi imamo sve igrace koji mogu da odgovore na sve tri pozicije manje-vise dobro - Covic, Bojic, Simic, Vukadinovic, Zukic, pa i Gemovic, a i Pantelic i Neskovic bi se uklopili u to. Nijedan nece dati 38 golova i upisati 23 asistencije, ali ako bi ta cetvorica startera imali ucinak na tih 40ak utakmica godisnje izmedju Neresa i van de Beeka, to bi bila jedna od boljih sezona u novijoj istoriji kluba.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 22 kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (0:0)

Post by Deep Purple »

Turija wrote:@DP
Da, tacno je to, ali razni spoljni pritisci, ,,decacki snovi", pa i plate, kad se sabere - tamo su.

Sto se tice Stanisavljevica, Mitosevica... itd, ja bih takve igrace, uvek, vratio u Vosu. Cak i kad su za nijansu slabiji od startnih 11.
Njihov znacaj nije samo na terenu, vec i u svlacionici, omladinskoj skoli, na tribinama, u gradu. Nama fali mnogo igraca koji vole ovaj Klub i to mora da se radi na tome.

Gledam intervjue iz Beleka i zapazio sam da sa najvise zara u ocima prica o Vosi rodjeni Novosadjanin, mladi Makedonac Vlada Novevski i veoma mi je drago da dobija sansu da pokaze talenat na terenu.
I sinoc je izvrsio pritisak na odbranu Vozdovca kada smo dali drugi gol. Ispratio u defanzivi svog igraca svaki put...itd, itd. Malo se igralo na tu stranu ( ne postuju ga dovoljno), ali i sa to malo se vidi potencijal i zelja tog momka.

Zbog lose slike na Novosadskoj tv, nisam mogao dobro da ispratim igru ni nasih igraca, a kamoli protivnickih.
Zeleo sam da vidim kako je odigrao Stanisavljevic, ali nisam uspeo.Nazalost.

Inace, smatram da su Stanisavljevicevi prekidi opasniji od Drincicevih, ako je u nekadasnjoj formi. Plus, momak je i levak, sto nam jako nedostaje u timu. Imamo samo defanzivce levake ( Djordjevic, Sanicanin i Devetak) i vidimo koliko timu znaci Djordjevicev centarsut.
Oko 70og minuta iz igre je izašao Stanisavljević a umesto njega ušao Lazar Arsić takođe naš bivši clan koji je poput Stanisavljevića stigao pre dve nedelje iz Južne Koreje u Voždovac. Mislim da bi Stanisavljević i uvom trenutku bio dobro pojačanje za nas. Arsić je pogodio okvir gola nekoliko minuta pre kraja utakmice.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 22 kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (0:0)

Post by slanobarac »

Najveće pojačanje ne bi bilo u igračkom kadru. Oni su tu malte ne svi već pune dve sezone. Treba protresti upravu i stručni štab.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 22 kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (0:0)

Post by Deep Purple »

slanobarac wrote:Najveće pojačanje ne bi bilo u igračkom kadru. Oni su tu malte ne svi već pune dve sezone. Treba protresti upravu i stručni štab.
Sinoć je na utakmici bio kokeza. A do pre 6-7 meseci navijači su skandirali protiv njega.
Locked