Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 3913
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Rabba wrote:Onog trenutka kada jedan od glavnih špiceva Zambije odluči da umesto u neki RB Salcburg, Verder, Švajcarsku i da ne nabrajam dalje, odluči da dođe u Vojvodinu, moći ću da skinem kapu toj upravi i da kažem da "ovi možda nešto i valjaju". Kakav Čabula ljudi, ovo je još gore od onog Danca iz Norveške i cigana... Priče za malu decu. Ne sumnjam da tu postoji želja, al želeo bih ja Pamelu, pa ono... Malo plasiranja vesti kako bi se raja naložila, poput Brazilca iz Rabotničkog, ovog Gambijca iz Makedonije isto, pa i onog crnog brata iz Letonije... Uostalom, samo pogledajte imena klubova i država odakle su naše patke... I onda, bum! Prvi špic Zambije! Garant...
Ali ko plasira tu vest. To je ključno, neki batica uzeo telefon u ruke i na svaku našu vest na betting portalu nabraja neke druge igrače i onda se neko u to upeca i poveruje. I to plasiraju razni portali. I onda sad ispada kako neko radi protiv kluba ako ga ne dovede kao da je to gotov posao i onda Kosanović udario crveno dugme i stopirao msm lupaju se gluposti. Sada je na ovom mestu počeo Mrkajić da se vređa. Momak možda nije pokazao kvalitet ali da li treba sada svi da ga napadamo i pljujemo?!?
User avatar
Deep Purple
Posts: 3913
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Koliko se da videti, ne desava se nista.

Niti Lalatovic zeli stranca, niti Kosanovic moze da bude dobar u ulozi SD, niti uprava moze da obezbedi novac ( vidimo da se ponovo duguju plate igracima).
I bez obzira na sve to, taj Chabula bi dosao u NS, kao i Meri. Ali, trener i SD ga ne zele. Oni zele napadaca ,,kompatibilnog Mrkaicu", kako rece SD u intervjuu.
Sta to znaci, ne znam kome je jasno? Osim da mi pravimo napad prilagodjen Mrkaicu, umesto da Mrkaica preselimo na klupu, kad vec ne moze da se proda, niti ce moci.
SD ne moze ni u Beleku da nadje napadaca, a sigurno ih ima tamo dovedenih za prodaju. Mada, po meni, Chabula je pravi cfor za Vosu i veliko osvezenje u spicu napada. Sve ostalo je mlacenje prazne slame.

Ono sto ce se desavati, to su odlasci nekih igraca, po povratku u NS. Mnogo je njih kojima isticu ugovori u junu. A ima zanimljivih, samo ne moze Klub dobiti te novce sto misli.
Tako da pripreme ce biti bacene pare, jer jedni su se pripremali, a drugi ce igrati ( stici ce nova drvenarija, a jos i nepripremljena, a Mladenovic i Mrkaic biti ,,oslonci" tima - ako i trener ostane u Vosi, jer i njemu istice ugovor).

Dobro bi bilo da gresim, ali ovakav scenario mi izgleda realniji, nego neki optimistican.
Prelazni rok za nas pocinje u februaru, po povratku iz Beleka, kao i povratka trojice Vosinih reprezentativaca domace lige iz SAD.
Ne duguju se ponovo plate već je to ostatak onih dugovanja. Rečeno je igračima pred trening da čim stignu u Novi Sad da će im sve biti isplaćeno. Mladenovića ne bih prerano otpisivao momak je bio na nivou Vulića koji je završio u Seriji A ali je imao ozbiljne povrede. Dao bih mu šansu u ovoj polusezoni i video da li ima pomaka u njegovoj igri ili da se razilazimo. Pominje se Leandro stoper Proletera ali nesto ne verujem u tu priču. Što se tiče Čabule to je par minuta "hajlajtsa" na YT i niko ne može biti siguran da on ima taj kvalitet ali da se razumemo na oko lepo deluje i poseduje kvalitete koji nama trebaju u ovom trenutku. Ali je sve na nivou rekla kazala i dok se ne izađe sa imenom na nekim ozbiljnijim mestima ne treba maštati jer mondo i ostali portali imaju informacije nikakve. Ftbl.serbia instagram stranicu vodi moj poznanik koji ima informacije iste kao vi i ja ali radi za MaxBet i mora da piše razne tekstove kao što je Čabula u Vojvodini da bi imao klikove odnosno preglede te stranice u sto vecem broju. Betting Partner portal ako objavi tekst o pojačanju onda se moze diskutovati jer su poslali coveka u Belek sa nasom ekipom da izvestava. Jedino oni mogu biti neki ozbiljniji izvor informacija. Licno ja bih doveo Ortiza i zatvorio prelazni rok.
EDIT: Što se tiče Kosanovića msm da je rano za ocenu ali je sa Simićem pogodio i zna ga od ranije i to moramo uzeti u obzir.
Last edited by Deep Purple on Thu Jan 21, 2021 11:50 am, edited 2 times in total.
Karlsson
Posts: 2133
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Čisto sumnjam da ekipe poput Salzburga i Verdera rovare igrače od 20 i kusur godina po prosečnim i ispod prosečnim afričkim ligama. Ajde da je reč o nekom ekstra talentovanom tinejdžeru.
Ako ne možemo da priuštimo igrača iz zambijske lige koji daje golove raznim Bocvanama i Namibijama pa koga onda možemo? Lik igra za Zambiju, a ne za Nigeriju, Ganu ili Obalu Slonovače. Nema čak ni cenu na Transfermarktu.

Druga je priča što nijedan relevantan sportski medij koji prati dešavanja oko FK Vojvodine (Dnevnik, Žurnal, Mozzart...) nije napisao da ga želimo, već su neki internet anonimusi širili tu informaciju po komentarima pa smo se mi naložili.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3913
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Karlsson wrote:Čisto sumnjam da ekipe poput Salzburga i Verdera rovare igrače od 20 i kusur godina po prosečnim i ispod prosečnim afričkim ligama. Ajde da je reč o nekom ekstra talentovanom tinejdžeru.
Ako ne možemo da priuštimo igrača iz zambijske lige koji daje golove raznim Bocvanama i Namibijama pa koga onda možemo? Lik igra za Zambiju, a ne za Nigeriju, Ganu ili Obalu Slonovače. Nema čak ni cenu na Transfermarktu.

Druga je priča što nijedan relevantan sportski medij koji prati dešavanja oko FK Vojvodine (Dnevnik, Žurnal, Mozzart...) nije napisao da ga želimo, već su neki internet anonimusi širili tu informaciju po komentarima pa smo se mi naložili.
Slažem se od reči do reči što ne znači da Čabula nema kvalitet. Red Bull ima klub u Africi i Brazilu i vecinu igraca koji valjaju oni tu pokupe.
User avatar
Turija
Posts: 10730
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Niko ne zeli da vredja Mrkaica, niti jednog igraca Vose licno.
Verovatno je Mrkaic i dobar momak - blag, odgovoran gorostas ( tako mi deluje), ali ne moze koncepcija nase igre da se zasniva na samo 2 igraca - Drincicu (opravdano ucinkom) i Mrkaicem (neopravdano ucinkom, bez obzira sto se momak istinski trudi).

To sto Mrkaic ima poneki dobar potez, malo je za takav tretman u Vosi. Na kraju, npr vise visokih lopti skine Covic, a ima i vise pravovremenih i upotrebljivih dodavanja.
Mrkaic je spor igrac i moze biti samo klasican sidras cfor. Cak mislim da bi u toj ulozi i bio OK za domacu ligu i dao mnogo vise golova, samo mora imati upotrebljivih centarsuteva sa krila ( a, nasim krilima to bas nije jaka strana). Tako da kad se sve to poslozi, Mrkaic je bez realizacije.

Nama fali probojnost i efikasnost centarfora. To mora da se resi, ako mislimo na Evropu.
Stalno se krpi ekipa, a ne stvara. Ne moze se zakrpljen u Evropu. Mora se nesto kvalitetno stvoriti. Imamo uslove, ostavile nam ranije generacije, ali mi to raskucujemo godinama.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Karlsson wrote:Lik igra za Zambiju, a ne za Nigeriju, Ganu ili Obalu Slonovače.
Zambija ima izrazito veliko mesto u istoriji afričkog fudbala, pa ih nepodvoditi pod velikane tog kontinenta predstavlja veliku grešku. Naš skauting bi trebalo za početak da se zasniva na liliputancima gde si smestio Zambiju, ali njima apsolutno tamo nije mesto.
Karlsson wrote:Nema čak ni cenu na Transfermarktu.
I Bojić košta milion i dvesta hiljada pa me živo interesuje postoji li ijedan klub na svetu koji bi platio i trećinu tog novca za njega. Samim tim, ne treba se oslanjati previše na vrednosti na tm, pogotovo za njih nepraćenih liga.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Karlsson
Posts: 2133
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Zambija je imala svoje uspehe na nivou afričkog kontinenta, ali recimo nikada nije igrača Svetsko Prvenstvo i trenutno su 90. na FIFA listi. Jedno je istorija, drugo je sadašnjost. Pa i Zvezda je bila klupski prvak Evrope, Grčka reprezentativni.

Tačno je da bi za Bojića bilo teško uzeti ozbiljne pare zato što je on već u nekim poznijim godinama i zato što smo mi previše nesposobni i korumpirani da napravimo vrednu prodaju. Da su Hrvati na našem mestu oni bi možda i prodali Bojića za te pare.

I nisam Zambiju stavljao među liliputancima, već sam rekao da ne mogu golovi protiv tih liliputanaca (Tanzanije, Bocvane i sličnih) biti preporuka za odlazak u Verder Bremen. Barem ne po meni.
ssnigd
Posts: 3391
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Transferi

Post by ssnigd »

Rabba wrote:Ne sumnjam da tu postoji želja, al želeo bih ja Pamelu, pa ono...
Pamela sadasnja ili Pamela iz Cuvara plaze? Velika je razlika
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
slanobarac
Posts: 3541
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Dovesti napadača iz Afrike, reprezentativca bilo koje zemlje i nećemo pogrešiti. Svaki je bolji od ovoga što imamo. I da nas Bog vidi. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Stexman
Posts: 2575
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post by Stexman »

Ne mora čak ni iz Afrike, samo nek je napadač. Odneo je vrag šalu, daj sta daš.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Stexman wrote:... samo nek je napadač...
Misliš "samo nek je fudbaler"? :mrgreen:
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Ma samo da ima barem neku minimalnu predstavu sta je profesionalan fudbal.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1277
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Lalat želi napadača stranca.
Iz Crne Gore :greenbutt:
https://www.maxbetsport.rs/lalatovic-o- ... de-259903/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Deep Purple
Posts: 3913
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

MiSmoFKV! wrote:Lalat želi napadača stranca.
Iz Crne Gore :greenbutt:
https://www.maxbetsport.rs/lalatovic-o- ... de-259903/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nije se dovoljno osunčao po Sutomoru provalili smo ga :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 10730
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

MiSmoFKV! wrote:Lalat želi napadača stranca.
Iz Crne Gore :greenbutt:
https://www.maxbetsport.rs/lalatovic-o- ... de-259903/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sta jos jednog iz zvezde - ,,...il' pet, il' nista"..., pa da budemo pravi autobus iz kultnog filma ,, Ko to tamo peva".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply