Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
churguzijanac
Posts: 2074
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by churguzijanac »

Dragojlo wrote:Stvarno, ovde da neko uđe na forum, a bez da pogleda tabelu i rezultate, tačno bi po nekim pisanjima zaključio da se borimo za opstanak i imamo bahatog i zlog trenera koga zabole za sve živo, koji namerno tera inat i jebava i Klub i navijače... Neki ljudi stvarno zaslužuju da im trener Kluba za koji navijaju bude neki bezlični isprdak tipa Krivog, Ljube Ristovskog ili Vanića.... Jer jelte, i oni su gubili od zvezde, al su se bar mrštili tada zaboga, što ih čini mnogo boljima od ovog zlotvora!!
Lalatovic je takodje bezlican.Krsta mi ovoga sve cu reci, a mozda bas i necu :greenbutt: Dusa i karakter u Vucicevom dupetu, tako da tu druze nema lica.Samo privid.
User avatar
Turija
Posts: 10780
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

slanobarac wrote:
Turija wrote: Nece ti klubove trenera koji forsira samo defanzivnu igru i cekanje neke individualne akcije i poteza igraca - hoce li se desiti ili nece za 90+ minuta.
To je to!
I sad Turija kaži da li ti se gleda takav fudbal? Mi smo treći samo zato što su ostali još gori. Kvalitet lige je skoro pa amaterski. Njegov fudbal je negledljiv a naročito mi se ne slušaju njegove kzn.
Osim borbenosti i strepnje za rezultat do poslednje sekunde, skoro svakog meca, nista vise nismo videli, iako je pozicija na tabeli, relativno zadovoljavajuca, ako izuzmemo kvalitet lige, koji je tu negde oko exyu Druge lige zapad ili gornjeg doma exyu vojvodjanske.

Nismo stvorili nijednog mladog igraca koji odskace iz proseka, jer nam graju samo oni momci koji moraju, zbog pravila U21.

Topic ce nam, verovatno, otici dzabe, posto mu za 6 meseci istice ugovor. Najverovatnije ga zato i nismo gledali ove jeseni?

Sve u svemu i sam Predsednik kaze da nema ponuda za nase igrace. Nada se da ce ih biti, ali tesko ces prodati igraca oko 30e godine, ako se ne izdvaja posebnom kvalitetom, cak ni u ovakvoj ligi.

Mislim, bolje je biti treci, u svakom slucaju, nego trinaesti na tabeli, ali to ne znaci nista, ako se ispada u prvoj utakmici kvalifikacija evropskog takmicenja. Zato i ne mozemo doci do nekog novca i rejtinga, ma koliko velicali trece mesto na tabeli, trofej domaceg kupa i ,,najuspesnijeg trenera u istoriji FKV".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
ernesto
Posts: 1214
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by ernesto »

a naročito mi se ne slušaju njegove kzn.[/quote]
Prvo bih vas sve pozdravio..
User avatar
torrente
Posts: 511
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by torrente »

ubacite žetone krećemo...
show must go on!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4832
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

ernesto wrote:Prvo bih vas sve pozdravio..
Prvo bih pozdravio sve prisutne, cestitao obema ekipama na prikazanoj igri.
Mom kolegi zelim sve najbolje u nastavku prvenstva. Zelim im da izbore opstanak, jer [insert_random_klub] kao klub i [insert_random_grad] kao grad apsolutno to zasluzuju... :mrgreen:
User avatar
LIMAN
Posts: 217
Joined: Tue Aug 30, 2016 3:42 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by LIMAN »

gospodinFKV wrote:
ernesto wrote:Prvo bih vas sve pozdravio..
Prvo bih pozdravio sve prisutne, cestitao obema ekipama na prikazanoj igri.
Mom kolegi zelim sve najbolje u nastavku prvenstva. Zelim im da izbore opstanak, jer [insert_random_klub] kao klub i [insert_random_grad] kao grad apsolutno to zasluzuju... :mrgreen:
Читам његовим гласом буквално :lol:
Само храбро до нове победе, але...
Cane
Posts: 1081
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Cane »

Nisam svraćao na forum par dana, ali koliko vidim stvari su standardno dobre, što me raduje :D
Dežurnih 5-6 mrzitelja Lalatovića su u formi i u kontinuitetu pružaju dobre partije :lol:
Doduše, reklo bi se da im je stil igre nepromenjen već godinu i nešto, pa čak i bukvalno pročitan nebrojeno puta, ali dobro, bar su prepoznatljivi po tome, igra se visoki presing :mrgreen:
Očigledno im neće dosaditi da ponavljaju jedno te isto i moram priznati da me je, nakon nekadašnjeg nerviranja, to sad već počelo i zabavljati pomalo. Baš lepo popunjavaju ovu prvenstvenu pauzu :whistler:
User avatar
Djisa
Posts: 1215
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

Cane wrote:Nisam svraćao na forum par dana, ali koliko vidim stvari su standardno dobre, što me raduje :D
Dežurnih 5-6 mrzitelja Lalatovića su u formi i u kontinuitetu pružaju dobre partije :lol:
Doduše, reklo bi se da im je stil igre nepromenjen već godinu i nešto, pa čak i bukvalno pročitan nebrojeno puta, ali dobro, bar su prepoznatljivi po tome, igra se visoki presing :mrgreen:
Očigledno im neće dosaditi da ponavljaju jedno te isto i moram priznati da me je, nakon nekadašnjeg nerviranja, to sad već počelo i zabavljati pomalo. Baš lepo popunjavaju ovu prvenstvenu pauzu :whistler:
Ne treba preterivati. Ovde ko iznese svoje misljenje, odma postaje mrzitelj i protivnik sistema. To je valjda preslo iz politike. Ja sam bio za Lalatovica, cak sam i jos, jer su rezultati dobri, a i igra nije losa, a i svako drugo resenje je sigurno losije od njega. Mada to ne znaci da mu ne zameram mnogo stvari. Ulizivanje svima, ne guranje mladih igraca, neprimanje stranaca, dovodjenje balvana od 28+ godina... Da nema pravila bonusa nama bi tim imao prosek od 30 godina ili mozda godinu manje. Pa to je ekonomski neizdrzivo, a posle kuka kako su igraci i strucni stab ispunili sve. Pa nije ovo Barselona, plata se mora zaraditi prodajama. Ali opet kazem, nisam protiv Lalatovica, nek ostane sto duze, ali odredjene stvari moraju stajati u ugovoru svakom treneru.
Kup je nas!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3942
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Djisa wrote:
Cane wrote:Nisam svraćao na forum par dana, ali koliko vidim stvari su standardno dobre, što me raduje :D
Dežurnih 5-6 mrzitelja Lalatovića su u formi i u kontinuitetu pružaju dobre partije :lol:
Doduše, reklo bi se da im je stil igre nepromenjen već godinu i nešto, pa čak i bukvalno pročitan nebrojeno puta, ali dobro, bar su prepoznatljivi po tome, igra se visoki presing :mrgreen:
Očigledno im neće dosaditi da ponavljaju jedno te isto i moram priznati da me je, nakon nekadašnjeg nerviranja, to sad već počelo i zabavljati pomalo. Baš lepo popunjavaju ovu prvenstvenu pauzu :whistler:
Ne treb preterivati. Ovde ko iznese svoje misljenje, odma postaje mrzitelj i protivnik sistema. To je valjda preslo iz politike. Ja sam bio za Lalatovica, cak sam i jos, jer su rezultati dobri, a I igra nije losa, a I svako drugo resenje je sigurno losije od njega. Mada to ne znaci da mu ne zameram mnogo stvari. Ulizivanje svima, ne guranje mladih igraca, neprimanje stranaca, dovodjenje balvana od 28+ godina... Da nema pravila bonusa nama bi tim imao prosek od 30 godina ili mozda godinu manje. Pa to je ekonomski neizdrzivo, a posle kuka kako su igraca ispunili sve. Pa nije ovo Barselona, plata se mora zaraditi prodajama. Ali opet kazem, nisam protiv Lalatovica, nek ostane sto duze, ali odredjene stvari moraju stajati u ugovoru svakom treneru.
Pa ajde nek iznesu mišljenja. Nema mišljenja vec se sprdaju sa njim. Niko ništa ne piše o Lalatovićevom vođenju našeg kluba vec se sprdaju zbog konferencija. Ja još cekam odgovor od @Slanobarac već dve nedelje jer sam mu konstruktivno naveo statisticke podatke sa Lalatovićem i bez njega na njegovo lostavljeno pitanje sta nam je Lalatovic to doneo sem kupa i on mi naravno nije odgovorio. Nek se Lalatović kritikuje za stvari na terenu a za one van ima ko da razmišlja o tome. Ali izgleda da na terenu i nema puno mana pa ga sprdaju zbog nekih izjava.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2074
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by churguzijanac »

Lalatovic je kriv sto je deo sistema u kom se mi nikako nemozemo izdici iznad proseka.Nema statistike u namestenoj ligi.Za kup svaka cast, a ta sjajna statistika koju spominjete se brise ocajnom statistikom koju imamo sa zvezdom.
User avatar
N13
Posts: 2069
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by N13 »

Djisa wrote: Ne treba preterivati. Ovde ko iznese svoje misljenje, odma postaje mrzitelj i protivnik sistema. To je valjda preslo iz politike. Ja sam bio za Lalatovica, cak sam i jos, jer su rezultati dobri, a i igra nije losa, a i svako drugo resenje je sigurno losije od njega. Mada to ne znaci da mu ne zameram mnogo stvari. Ulizivanje svima, ne guranje mladih igraca, neprimanje stranaca, dovodjenje balvana od 28+ godina... Da nema pravila bonusa nama bi tim imao prosek od 30 godina ili mozda godinu manje. Pa to je ekonomski neizdrzivo, a posle kuka kako su igraci i strucni stab ispunili sve. Pa nije ovo Barselona, plata se mora zaraditi prodajama. Ali opet kazem, nisam protiv Lalatovica, nek ostane sto duze, ali odredjene stvari moraju stajati u ugovoru svakom treneru.
Ovde je jedini Turija imao konstruktivnu i argumentovanu kritiku (bilo je i negativnih i pozitivnih komentara, ali sve po zasluzi i argumentovano).
Vecina drugih negativnih komentara na racun Lalatovica jeste upravo sprdanja njegovih postupaka na konferencijama i nacina izrazavanja. Verujem da je uzrok tome gnev zbog njegove proslosti i ulizivanje vlasti. Taj gnev i mogu da razumem buduci da ni sam ne mogu da podnesem ni cigane ni trenutnu vlast ni odnos trenutne vlasti prema ciganima. Ali ako cemo gledati objektivno, statisticki, kroz brojeve, ne moze se reci nista lose o njemu kao treneru. Sa istim kvalitetom tima napravio je 3 puta bolje rezultate nego prethodnih 5 trenera. Postao je trener sa najvise pobeda u istoriji kluba, i to su neke stvari za postovanje. Vojvodina je veliki klub, star klub, promenila je ogroman broj trenera u istoriji. I mi imamo navijace koji iz dna duse mrze trenera koji je najbolji po svim parametrima u istoriji kluba za koji navijaju... to je po meni paradoks i to samo kod nas ima!

Sto se tice mladih igraca, mislim da bismo svi voleli da gledamo nase klince kako deru po terenu, ali to nije realno, jer u ovom trenutku nemamo veliki broj mladih igraca koji imaju kvalitet za prvi tim. To nije problem Lalatovica, vec politike kluba u poslednjih 6-7 godina. Omladinska skola je zanemarena. Po meni je trenutno najkvalitetniji bonus igrac Bjekovic, ubedljivo je najvise pokazao. Ostali su ispod proseka. Verujem da bi i Lalatovic voleo da ima klince na koje moze racunati (pa kod cigana je progurao Jovica i Grujica ako se ne varam)... pa svaki trener uziva u tome kada stvori nekog novog igraca koji kasnije igra u najvecim klubovima na svetu. Mislim da trenutno imamo dobru generaciju omladinaca i pogotovo kadeta... a na njihov doprinos u prvom timu moci cemo racunati tek za 3-4 godine.

Sto se stranaca tice, mi kao klub nemamo novca da placamo strance koji ce praviti razliku na terenu, kao sto blizanci imaju. Potpuno podrzavam trenera koji nece stranca u timu ako ima domaci igrac slicnog ili boljeg kvaliteta. Moze se naci (jako tesko) kvalitetan stranac za male pare, ali za to treba imati jako dobre skaute sirom sveta, sto opet Vojvodina kao klub ne moze da priusti.
Ne verujem da bi bilo koji trener odbio da mu igra neki stranac, ako ce biti najbolji igrac u timu.
Za Merija mozda jeste pogresio, ali ako pogledamo realno, Meri je u Vojvodini promenio 3 trenera ako se ne varam, ni kod jednog nije dobio sansu. Sigurno je postojao razlog za tako nesto. Imao je tesku povredu, oporavljao se i polako ulazio u formu... Vojvodinu je napustio tek kad je dostigao veci nivo forme, pa je tek u Sloveniji pokazao svoj kvalitet.
v1o9s1a4
Posts: 67
Joined: Mon Nov 17, 2014 2:45 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by v1o9s1a4 »

churguzijanac wrote:Lalatovic je kriv sto je deo sistema u kom se mi nikako nemozemo izdici iznad proseka.Nema statistike u namestenoj ligi.Za kup svaka cast, a ta sjajna statistika koju spominjete se brise ocajnom statistikom koju imamo sa zvezdom.
Sistem je postojao i pre Lalatovica a postojace i posle njega, kao sto nas je i zvezda guzila i pre i izmedju njegova dva mandata. Ne secam se da smo nesto igrali bolje protiv njih dok nije bio tu Lalatovic (kao da je on jedini problem za ovih 36 vezanih poraza). Evropa odigrana solidno, za nesto vise ocigledno potrebno par pojacanja (za koje nema para), trenutni sastav limitiran za potrebe Evrope i tesko ce se napraviti neki iskorak.

Sto se mladih igraca tice, pomirite se sa cinjenicom da tu nema vise kvaliteta. Koji to mladi igraci da igraju, koji valja ? Pa i ova dva sto moraju da igraju, mucno ih je gledati, i molimo boga da izvucemo nulu do poluvremena pa da ih brze bolje zameni. Da tu postoji neki kvalitet moglo bi se pricati o tome zasto ne igra vise mladih i zasto ih ne forsira Lalatovic. Pravo je pitanje zasto je propala omladinska skola i zasto nema vise talenata, a ne zasto trener ne gura postojece mlade igrace, koji su ocigledno poprilicno tanki.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4832
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Ja kad god sam izneo svoj stav, argumentovano i konstruktivno, nisam dobio nikakav odgovor (barem ne od onih koji prozivaju kako se svi samo sprdaju s Lalatovicem).
Posle opet bude neka sprdnja, pa cujem ''ajde iznesite nesto argumentovano''. Ponovio sam se 2-3 puta. Koga zanima, a vidim da mnoge kao zanima sta nas 5-6 koji bas i nismo ljubitelji mislimo, moze da prelista koju stranicu ove teme. Dosta toga je receno ''argumentovano'' i ''konstruktivno'', a forum je srecom platforma na kojoj misljenja ostanu zapisana, pa oni koji vole da se prave zlatnim ribicama kad im to odgovara, mogu i da prelistaju sta je napisano od strane nas koji sE sAMo SpRDaMo... :lala:
CRD FCV
Posts: 1686
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by CRD FCV »

Djisa wrote:Ne treba preterivati. Ovde ko iznese svoje misljenje, odma postaje mrzitelj i protivnik sistema.
Исто важи и у супротном смеру. Кажеш ли нешто позитивно о Лалатовићу испадне да си његов идолопоклоник. А прави сланинари ће се радовати кад оде. Свашта.
Turija wrote:ali to ne znaci nista, ako se ispada u prvoj utakmici kvalifikacija evropskog takmicenja. Zato i ne mozemo doci do nekog novca i rejtinga, ma koliko velicali trece mesto na tabeli, trofej domaceg kupa i ,,najuspesnijeg trenera u istoriji FKV".
Испадали смо и од јаднијих екипа од Стадарда који је у поређењу са нама Борусија Дортмунд. Нема потребе за наводницима, статистика каже да јесте најуспешнији.

Када смо ми то играли лепши или бољи фудбал? 2011 када смо имали две три класе боље играче него сада. То није до тренера, то је дубљи проблем. Све што ваља гледа да побегне одавде па макар у Таџикистан. Нико неће да игра лигу где постоји могућност да буде ишамаран ако има опцију да оде одавде. Са оним што играмо добри смо. Може чак и да се гледа фудбал. Памтим и кад се излазило на полувремену јер је фудбал био неописиво јадан.
Речено је једном, може се од гована направити пита али је то и даље пита од гована.

А ако желите да донесете суд о Лалатовићу, питајте људе који су провели у клубу 10 и више година са ким је била најбоља сарадња и атмосфера.
User avatar
Turija
Posts: 10780
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Lalatovic nikad nece biti omiljen trener navijaca Vojvodine, ne samo zbog kzn i navijackog opredelenja, vec zbog strateski stetnih gresaka po Klub. To nijedno trece mesto ne moze kompenzirati, jer posle svakog njegovog hirovitog odlaska ( zbog velikog potrosenog novca, kojeg ne moze nadoknaditi prodajom igraca koje dovede sa sobom), sledi velika kriza kluba na cijoj je klupi bio.

Nije tacno da su ti plasmani posledica samo njegovog dobrog trenerskog rada. Itekako on ima vanfudbalsku podrsku ( mediji i razne druge strukture). Npr ni sa jednim trenerom nismo imali egal sudjenje kao sa njim ( znamo i kako je sudjeno i Radnickom, dok je bio u Nisu, kako Cukarickom, kako zvezdi, kako Borcu) i sta se desava posle njegovog odlaska.

Drugo. Kombinuje postavu i namesta je cesto neprirodno, da bi uglavio svoje igrace. Npr, secate se da sam pisao kako Devetak nije bek, vec stoper, kako Zukic nije krilo, vec centralni vezni, kako treba da da sansu Bjekovicu, Topicu i Pantelicu, kako Mrkaic treba da igra klasicnog cfora, zasto Drincicu svaka lopta i prekid, zasto je prekid uvek na prvu stativu itd.
Nesto od toga je promenio i ekipa je izgledala mnogo bolje na terenu ( Djordjevica vratio od pocetka meca na teren, Devetka na stopera, raznovrsniji prekidi).

Nije tacno da su nasa deca slabija od npr Mladenovica, Mrkaica, Andrica, Gemovica..a oni trose tolike minute, dok za decu samo mrvice. Da su dobijali vise prilike, danas bi imali u njima mnogo bolje igrace, a isti ucinak.

Kakav je bio tim Vose u jesen '88 i kakav im se plasman predvidjao, a na kraju '89 Sampioni.
Nije problem sto je Ljupko zvezdas do koske, kao i Lalatovic, ali o tome on nije zucnuo ni rec i oduzeo zvezdi Titulu, pobedom 3:1.
Nije problem sto je Branko Stankovic zvezdas, pa je uzeo prvu titulu '66.
Nije problem sto je Milorad Kosanovic bio nekad zvezdas, ali je on bio jesenji sampion sa Vosom i oteta mu je treca Vosina titula.
Problem je nasa uprava. Kod onih Uprava se znao red i sta se moze i sme u Staroj dami i reci i uraditi.

E sad, mi hocemo npr Milana Kosanovica za SD, a necemo Milorada Kosanovica, koji je iz ,, nicega" sjajnim skautingom i selekcijom doneo Titulu '89. Smeta nam sto je bio zvezdas, a ne smeta sto je Milan rasturio omladince i radovao se, kao malo dete u NS , kad nam je zvezda dala gol.

Sa takvom politikom i kadriranjem, bicemo stalno tu gde smo sada. Moneta za podkusurivanje na sramotu Vosinih legendi i Osnivaca i grada Novog Sada.
Sto se tice promocije Kluba od strane Lalatovica je dosta upitno? On najvise promovise sebe, pa tek onda Vosu ili klub u kojem radi i svaki mu je klub i grad ,,jako drag". Uvek ista prica, pa sad ko veruje, nek' veruje, a ko ne veruje, isto tako.
Ziveli!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply