14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by Istocno stajanje »

Nikada nisam voleo jajarsko cuvanje rezultata. Ides u kontru 4 na 3 i umesto da das gol ti ides ka autu ili korneru da ugrabis koji sekund. Kad se samo setim Vaduza, cuvali smo rezultat valjajuci se po terenu i kazna je zasluzeno stigla. Ovo je cist Lalatov poraz. Vec sam napisao da cemo tesko dobiti Metalac, ali ako vodis dva gola razlike, prosto moras pobediti!
Pobedom bismo bili drugi na polusezoni, a da ne govorim a lepoj uvertiri pred cigane.
User avatar
torrente
Posts: 503
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by torrente »

posle citanja komentara ovde,sta dalje reci ...
jbt.teski hard core , jajarenje sa svih strana!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by MiSmoFKV! »

Odgledao sam samo video sa sansama i cini mi se da smo lose stojali u odbrani. Stalno su nasi odbrambeni kasnili za njima. Moguce da je lazni utisak, al tako meni deluje.
Inace lep gol Djuricina, sportski bezobrazno. Ne bih ja otpisao prerano ovog momka, ima on jos sta da ponudi Vojvodini.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by gospodinFKV »

MiSmoFKV! wrote:Inace lep gol Djuricina, sportski bezobrazno.
Bas to htedoh napisati za njegov gol.
Sacekao ga iskusno. On ima tu dozu bezobrazluka sportskog, sto je i za ocekivati od igraca koji je sazreo u nizim ligama. :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by Turija »

MiSmoFKV! wrote:Odgledao sam samo video sa sansama i cini mi se da smo lose stojali u odbrani. Stalno su nasi odbrambeni kasnili za njima. Moguce da je lazni utisak, al tako meni deluje.
Inace lep gol Djuricina, sportski bezobrazno. Ne bih ja otpisao prerano ovog momka, ima on jos sta da ponudi Vojvodini.
Nije lazni utisak, stajali smo lose na celom terenu, a pogotovo na levom beku u prvom poluvremenu. Rupa samo takva. Tek kada je usao Djordjevic, Vlaukin i Prestiz su ,,nestali"sa terena, a onda dolaze biser izmene Lalatovica i rupe u celoj nasoj odbrani i ispred 16m kao i u srcu istog.

Za Djuricina sam, nedavno napisao da ga ne treba otpisivati, vec premestiti u sredinu, na poluspica. Iz te pozicije je i juce dao gol, jer je jako startan i brz treba samo da cusne te lopte u gol. To mu lezi.

Medjutim, ne vidim nikakvu svrhu uvodjenja Maksimovica.
Drag mi je igrac, ali vremu mu je da se, u nasem dresu, lepo oprosti od aktivnog igranja. Ne verujem da se moze vrati u formu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by Dragojlo »

Ja se osećam kao da smo izgubili, ne znam za vas... :oops:
Al nevezano za to, ja pre neki dan napisah u nekoj temi kako Mrka treba da bude sa Čovićem ono što je bio Žigić u reprezentaciji sa Kežmanom (spuštanje glavom lopte ovom drugom na nogu), i evo to se desilo, al džaba.... :frown:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by Turija »

Dragojlo wrote:Ja se osećam kao da smo izgubili, ne znam za vas... :oops:
Al nevezano za to, ja pre neki dan napisah u nekoj temi kako Mrka treba da bude sa Čovićem ono što je bio Žigić u reprezentaciji sa Kežmanom (spuštanje glavom lopte ovom drugom na nogu), i evo to se desilo, al džaba.... :frown:
Izgledali bi ovi nasi igraci daleko bolje da se preurede uloge i nacin igre.

Da svako igra na svojoj prirodnoj ( najjacoj) poziciji.
Da se ravnopravno koristi 15ak igraca, prema situaciji na terenu i protivniku.
Da se ne zasniva nasa igra na defanzivi, pa sta uradimo individualno u napadu.
Da ne ide svaka lopta ( i prekidi) Drincicu, jer time gubimo ritam igre i zgusne se i konsoliduje protivnicka odbrana.
Da, posto nam krilni igraci ne znaju dobro da centriraju ( Vukadinovic, Gemovic, Djuricin), osim mladog Pantelica, ne zasnivamo napade na centarsutu.
Nama bekovi imaju najbolje centarsuteve (Djordjevic, koji ne igra celu utakmicu :oops: , Andric i Bjekovic), a to je malo za aktivnu napadacku igru.
Nasa krila treba da graju na brze kontre ( da Drincic ne usporava bas svaku akciju, carinjenjem lopte).
Da lopta iz odbrane ide mnogo brze preko npr Stojkovica ( kao nekad Sapurica, Kacara, Medojevica, Radoje i Makse) na krila. Da tada nasa krila mogu direktno u dribling ka golu.Bez velikog slobodnog prostora, ona ne mogu da koriste svoju brzinu i bez ideje su sta uraditi sa loptom. Najcesce je izgube ili ubace u ,,bunar".

Ovako, kako igramo, svaka nas ekipa, uglavnom, nadigra i ima veci posed lopte. Bude vrlo opasna po nas gol ( cak i iz nizih rangova takmicenja). A, kad se branis, dobices i gol(ove).

Ne sme Vojvodina da se brani na svakoj utakmici i ceka da neko od nasih igraca ucacka gol iz nicega.
Ne dozvoljava joj takvu blamazu na terenu ime i tradicija Kluba, bez obzira na broj osvojenih bodova i pozicije na tabeli.

Vojvodina mora da igra fudbal i primora protivnika na odbranu, a ne da ih sokoli i ostri u napadima na njen gol. Cak i protiv blizanaca treba da igra otvoreno fudbal, a ne da se samo brani i ceka da poneko pobegne u kontri ili da gol iz prekida.

Vojvodina ne sme demonstrirati antipropagandu fudbala, jer u Evropi cemo pucati k'o zrela tikva ili zalutali amateri. A, to je neoprostivo za Klub i struku.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by Душан »

@Турија немамо ми играче за тако нешто.
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by ssnigd »

Ako nam je Pantelic bonus igrac, zasto je onda poceo Zukic na krilu? Svi znamo da Zukic moze da igra nekog ofanzivnog veznog, nikako krlinog igraca.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by Turija »

Душан wrote:@Турија немамо ми играче за тако нешто.
Mislim da imamo, samo moramo promeniti nacin igre, uloge igraca i neke igrace.

Od svih superligasa, objektivno, slabiji smo od zvezde i to ne mnogo, da joj se ne mozemo isprsiti i suprotstaviti.
Samo treba motivisati naseg zvezdaskog trenera i upravu.
Kad dodje ta stvar do igraca, ide to dobro za nasu ligu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA, petak 18h (Arena 1)

Post by Istocno stajanje »

slanobarac wrote:Kakav smrad od komentator. :shit:
Areni svaka cast za prenose, ali zaista su im neprofesionalni komentatori. Ovo nije bilo ni na RTS-u kakve ovi imaju komentatore. Igramo protiv groblja, komentator grobar, igramo protiv Metalca, covek se raduje golovima Metalca kao da navija za njih, a navija za zvezdu( par puta se cula zvezdina himna sa njegovog mobilnog) :evil:
User avatar
NS DUNAV
Posts: 69
Joined: Sat Mar 24, 2012 4:19 am
Location: Тамо вамо по Србији

Re: 14. kolo: Metalac - VOJVODINA 3:3 (1:1)

Post by NS DUNAV »

Миња,потпуно се слажем са наведеним,за мене већ дуги низ година постоји само црвено - бели дрес,које име је написано на њему и који број то ми је најмање важно.Војводина једна једина ,све друго је пролазно и мање битно.
Један клуб на свету волЕм јааа....!
Minja wrote:
Simica wrote:Kao što se ranije hvalio sa izmenama, danas je skroz podbacio. Ne menja se zadnja linija. Tačka. Rezultat je realan, ali boli što nismo ZNALI da sačuvamo dva gola prednosti pet minuta do kraja. Nisam fan Lalata, ali respektujem šta je uradio za klub. A u klubu, uopšte nije dobro, ispada da nas On trenutno izvlači. A sve ostalo ne funkcioniše, sem možda Bajatovih novaca, a i to će biti pitanje, u trenutnoj političkoj situaciji. Biće velikih promena, puno rada ispod žita,......tako da,....nisam optimista...Živi bili, pa doživeli da vidimo.
Neko to zdusno podrzava. Neko je debelo stavio vlastiti interes ispred interesa kluba. Najodaniji, najprodaniji... Dzabe muzika, tetovaze, zaklinjanje, kada ljude kupis sa dve crvene.
Tako, dok traje, traje...

Edit:

Ne mogu da pronadjem post, ali, cini mi se da je Turija pisao o eventualnom odlasku, tj. ponudi, za nekog naseg igraca u zvezdu. Ako vratimo film unazad, dodjemo do surove istine da se tu nista ne moze uraditi. Toliko igraca je preslo u dvojac da nije daleko od istine da ce toga i biti, i biti. Cak ni Bata sa svim svojim potencijalima to nije mogao da spreci. Uvek su nalazeni putevi da se igraci prebace tamo. Najcesce proksi putevi, ali su ipak prelazili. Ako je to vec tako, onda bi trebali da prestanemo da velicamo igrace samo zato sto su kod nas i samo zato sto su odigrali par dobrih utakmica. Pohvale naravno, ali velicanje, svasta. Klub je bitan. Oko istog smo okupljeni. Igraci su danas ovde, sutra ko zna gde... Igraju za novac, pomazu da nas klub bude bolji, ali tek kada zavrse karijeru i kada iza sebe imaju neku zajednicku tacku sa identitetom ovog kluba, mogu da dobiju status znacajnih igraca i igraca vrednih hvale. Tu nije bitno da li su bili vanserijski ili samo dobri, bitno je da imaju dodira sa identitetom kluba. Brka je jedan od takvih, Kacar, meni je veoma drag igrac bio i Sasa Todic... Ima ih dosta, da se neko ne uvredi. Milan Belic... Pricam o prethodnih 10-15 godina. E sad, ko hoce da ode u dvojac, srecan mu put (da ne napisem sta mi je stvarno na pameti). koji ce ti takav igrac? Ne pisem konkretno za igraca kojeg je Turija pominjao, vec uopsteno.

A, Vojvodina jeste devastirana. Setite se koja imena su pominjana vezano za odvodjenje mladih igraca, ko je bio visokorangiran u klubu kada su pravljeni katastrofalni potezi po klub... Kakve crne legende...


Klub, ne igraci. Samo klub. Ko nece da igra ovde, dovidjenja.
Locked