Postavite pitanje Željku Brkiću

BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by BrŽe »

Minja wrote:Bez pitanja, Zeljko, samo da pozelim dobro zdravlje! Sve najbolje ti zelim.
Хвала! Такође све најбоље!
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by N13 »

Pre svega dobrodosao nazad, tvoj povratak nas je izuzetno obradovao, klubu je potreban igrac i covek kao ti, da ovi mladji imaju od koga da uce prave vrednosti. Zelim ti puno srece i zdravlja u ovoj sezoni a i u onome sto te ceka nakon zavrsetka karijere. Siguran sam da ces prevazici prepreke i ostvariti ono sto najvise zelis.

Nadam se da ne kasnim sa pitanjem.

1) Sta je to sto nedostaje Vojvodini (a i drugim nasim klubovima), da se dostigne korak vise? Utisak je da nas je cak i madjarski fudbal prestigao u svim segmentima, a do pre samo par godina njihovi klubovi su vazili za lakse protivnike nasima u Evropi. Sada to vec nije slucaj. Sta je to sto nam fali da bismo bili u rangu Ukrajinskog, Austrijskog ili Poljskog fudbala? Ulaganje u infrastrukturu, omladinsku skolu, ili problem lezi mnogo dublje, u politici?

2) Pratis li i dalje italijansku ligu? Ja sam malo specifican, ljudi oko mene gledaju najvise Premier ligu i Ligu Sampiona... dok ja iskljucivo pratim nasu ligu i Seriju A. Ako pratis, da li mislis da ce Juventus i dalje dominirati, ili je vreme da neko drugi bude sampion? Utisak je da se Milan vratio na stari nivo... imaju li sanse Milan, Napoli ili Atalanta da se umesaju u sampionsku trku?

Veliki pozdrav!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by Voja »

Brx voleo bih da ostanes na forumu ili bar povremeno tako da se javis sa nekim svojim stavovima i misljenjima,mnogo bi znacilo i za imidz ovog foruma,mesta na kojem se (u to sam ubedjen) FK Vojvodina najvise postuje i voli.Kamo srece da svi igraci svracaju ovde,citaju i kritike i pohvale (svakom valjda po zasluzi),da ucestvuju u raspravama (kao nekada Djumi) dok nas ne izdaju (kao nekada Djumi) :mrgreen: Sve najbolje u daljem zivotu!!!! :cheers:
Image
User avatar
ernesto
Posts: 1208
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by ernesto »

Voja wrote:Brx voleo bih da ostanes na forumu ili bar povremeno tako da se javis sa nekim svojim stavovima i misljenjima,mnogo bi znacilo i za imidz ovog foruma,mesta na kojem se (u to sam ubedjen) FK Vojvodina najvise postuje i voli.Kamo srece da svi igraci svracaju ovde,citaju i kritike i pohvale (svakom valjda po zasluzi),da ucestvuju u raspravama (kao nekada Djumi) dok nas ne izdaju (kao nekada Djumi) :mrgreen: Sve najbolje u daljem zivotu!!!! :cheers:
Vojo , a meni hvala na cimanju i logistici ;-)
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Zeljku Brkicu...

Post by BrŽe »

MiSmoFKV! wrote:
BrŽe wrote:
Stexman wrote:Brko, dobrodošao kući! Jako lepo od tebe što si se vratio.

Pitanje:
- Da li postoji šansa da na tvoju reč ili nagovor vratimo još koju legendu kući?
- Da li si pričao sa nekim od tvojih starih saigrača o povratku?

Hvala i još jednom dobro nam došao!
Хвала!
-За сада тешко. Покушао сам са Гојком на ту тему али он је дефинитивно завршио каријеру. За неки наредни период постоји та могућност да можда Дућу или Меду анимирам , али мислим да то неће бити скоро!

Поздрав!
Uf šteta za Gojka, baš bi se uklopio u ovu fajtersku ekipu.
Nemoj Duću ili Medu, nego i Duću i Medu, da se malo našalim :mrgreen:
1. Razlike u treninzima, utakmicama i generalno klupskoj organizaciji u Srbiji, Italiji i Grčkoj?
2. Da li postoji nešto što se npr radi u Italiji i ti misliš da bi bilo da se radi i kod nas?
3. Utisci o familiji Pozzo? Da li više vole Watford ili Udinese?
Sve najbolje, Brko!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by Voja »

ernesto wrote:Vojo , a meni hvala na cimanju i logistici ;-)
Imam osecaj da "davis" igrace kao ja devojke :mrgreen: Moras nam dovesti vise igraca,jedno ime moze biti samo slucajnost,za HVALA bar jos 5 igraca :mrgreen: Ustvari... HVALA!!! :mrgreen: :cheers:
Image
User avatar
ernesto
Posts: 1208
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by ernesto »

Voja wrote:
ernesto wrote:Vojo , a meni hvala na cimanju i logistici ;-)
Imam osecaj da "davis" igrace kao ja devojke :mrgreen: Moras nam dovesti vise igraca,jedno ime moze biti samo slucajnost,za HVALA bar jos 5 igraca :mrgreen: Ustvari... HVALA!!! :mrgreen: :cheers:
Pre par godina smo imali viber grupu ,nas preko 30.
Par ljudi sa foruma su bili clanovi (Stex i Neizlecivi ),
Grupa je trajala nekoliko meseci ....
Gosti su nam bili: Sigurno jedno 30 bivsih igraca i funkcionera ....
Mnogo ih je teze privuci ovde....
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Zeljku Brkicu...

Post by BrŽe »

MiSmoFKV! wrote:
BrŽe wrote:
Stexman wrote:Brko, dobrodošao kući! Jako lepo od tebe što si se vratio.

Pitanje:
- Da li postoji šansa da na tvoju reč ili nagovor vratimo još koju legendu kući?
- Da li si pričao sa nekim od tvojih starih saigrača o povratku?

Hvala i još jednom dobro nam došao!
Хвала!
-За сада тешко. Покушао сам са Гојком на ту тему али он је дефинитивно завршио каријеру. За неки наредни период постоји та могућност да можда Дућу или Меду анимирам , али мислим да то неће бити скоро!

Поздрав!
Uf šteta za Gojka, baš bi se uklopio u ovu fajtersku ekipu.
Nemoj Duću ili Medu, nego i Duću i Medu, da se malo našalim :mrgreen:
1. Razlike u treninzima, utakmicama i generalno klupskoj organizaciji u Srbiji, Italiji i Grčkoj?
2. Da li postoji nešto što se npr radi u Italiji i ti misliš da bi bilo da se radi i kod nas?
3. Utisci o familiji Pozzo? Da li više vole Watford ili Udinese?
Sve najbolje, Brko!
1. Постоје разлике у тренинзима, а поготово у утакмицама и клупској организацији. Све је на много вишем нивоу. Поготова та организација.
2. Има доста ствари везаних за саму организацију и процес тренирања али за то су потребна добра издвајања новчаних средстава. На пример у Удинама после једне утакмице у Европи оправак са играчима је радило 11 физиотерапеута. Постоји неколико кондиционих тренера, тренер посебно за технику, педикир , видео надзор тренинга(гледаш после тренинга себе и своје покрете и на тај начин исправљаш грешке, десетна најновијих машина и осталих чуда из области медицине, биомеханике и анатомије све у сврху физичке припреме и брзог опоравка фудбалера итд.. организавионо Удинезе је међу 3,4 најбоља клуба у Италији! Паок се исто из дана у дан развија у велики и озбиљан клуб. Председник Савидис не жали средтава и улаже много у клуб и инфраструктуру!
3. Породица Pozzo су рођени трговци и предузетници. Знају да направе резултат и профит без превеликих улагања. Giampaolo Pozzo , отац, је Фриуланац и чврсто је везан за Удине и Удинезе. Док Gino , син, послује на релацији Лондон - Удине. Иако се због изазова Премијер лиге у последње време више сконцентрисао на Лондон и Вотфорд, Gino је и даље главни и одговорни у Удинезеу што се тиче политике доласка играча и њихових уговора и примања. Одлично се разуме у фудбал и уз помоћ пар својих сарадника он активно води тренсфер политику оба клуба, док се отац бави представљањем клуба у јавности као и улагањем у саму инфраструктуру и стадион.
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by BrŽe »

N13 wrote:Pre svega dobrodosao nazad, tvoj povratak nas je izuzetno obradovao, klubu je potreban igrac i covek kao ti, da ovi mladji imaju od koga da uce prave vrednosti. Zelim ti puno srece i zdravlja u ovoj sezoni a i u onome sto te ceka nakon zavrsetka karijere. Siguran sam da ces prevazici prepreke i ostvariti ono sto najvise zelis.

Nadam se da ne kasnim sa pitanjem.

1) Sta je to sto nedostaje Vojvodini (a i drugim nasim klubovima), da se dostigne korak vise? Utisak je da nas je cak i madjarski fudbal prestigao u svim segmentima, a do pre samo par godina njihovi klubovi su vazili za lakse protivnike nasima u Evropi. Sada to vec nije slucaj. Sta je to sto nam fali da bismo bili u rangu Ukrajinskog, Austrijskog ili Poljskog fudbala? Ulaganje u infrastrukturu, omladinsku skolu, ili problem lezi mnogo dublje, u politici?

2) Pratis li i dalje italijansku ligu? Ja sam malo specifican, ljudi oko mene gledaju najvise Premier ligu i Ligu Sampiona... dok ja iskljucivo pratim nasu ligu i Seriju A. Ako pratis, da li mislis da ce Juventus i dalje dominirati, ili je vreme da neko drugi bude sampion? Utisak je da se Milan vratio na stari nivo... imaju li sanse Milan, Napoli ili Atalanta da se umesaju u sampionsku trku?

Veliki pozdrav!
Хвала!

1. Мислим да у питању лежи пола одговора. Свакако улагања!! У инфраструктуру, играче, омладинску школу итд. Мађари су у последњој деценији издвојили огромна средства и после дужег времена ево видимо један мађарски клуб у ЛШ и један у ЛЕ! Код нас клубови нису приватизовани и они да би само преживели морају имати помоћ државе или политичара. Колико је то са једне стране оправдано, јер би се вероватно без њихове помоћи клубови угасили, толико је и ограничавајуће за већи напредак јер су у питању велики износи имулагања ако се мисли бити конкурентан на европском нивоу.
2. Пратим италијанску лигу и шпанску! Две најфудбалскије лиге по мом мишљењу! Највише улагања прави Јувентус, зато и не чуде такви резултати. Да је изводљиво покушали би и Месија да купе. Интер се прошле године доста подигао уз Контеа и може ове године бити занимњива борба за првака. Ту су Лацио и Аталанта као незаобилазни фактори и они што се каже пуцају на највечи пласман и могу победити сваког. Мислим да че Милан ове године направити више него ранијих година али битка за сам врх ће бити између ова четири клуба. Наполи има исто сјајну екипу и покушаће да се, као и Милан, умешају у трку и помрсе рачуне фаворитима
Stefke
Posts: 324
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:50 am
Location: Клиса

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by Stefke »

Због ове прилике сам морао да се реактивирам на форуму.
Пре свега желим добродошлицу назад у клуб мом омиљеном капитену од кад пратим клуб.

Што се питања тиче, претходници су већ поставили доста тога што ми је падало на памет, па ћу ја питати два лаганија.
1. Имаш ли омиљену навијачку песму, и која се то песма најчешће певала по свлачионици након победа и успеха?
2. С обзиром на то да си историчар, и да си помињао могући наставак школовања, имаш ли неку омиљену област коју си најрадије изучавао за време студија? Да ли ти је више лежала српска историја, или можда страна. Да ли неки старији век или новија историја?

Толико од мене. Брко, мајсторе, имам невероватно поштовање према теби, твојим играма и односу према клубу. Све најбоље ти желим, и само рокај!
У свом кварту ти си херој,
И твоја улица твој је дом!
https://www.youtube.com/watch?v=sY6pBCx2cMI" onclick="window.open(this.href);return false;
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Zeljku Brkicu...

Post by BrŽe »

Beonic wrote:
BrŽe wrote:4. Ово је баш незахвално за одговор..Смем ли да не одговорим? Има ли џокер да заменим? Рецимо играче са којим/против сам играо у иностранству? Хвала!
Naravno da ne moraš da odgovoriš, mislio sam čisto neki objektivan sud ko je po tebi igrao najkvaliteniji fudbal, svakako taj spisak možeš i da produžiš na više imena, ali ako misliš da su fudbaleri sujetni, nemoj da te guram u neprilike.

Ne znam da li si bacio pogled na odgovore iz 2008. sa ovog foruma, evo ja bih izdvojio neke:

Znao si tada gde želiš da živiš, bar tako deluje. Na pitanje gde bi voleo da nastaviš karijeru:
brx wrote:U bilo kom dobro organizovanom klubu u kom ću moći ostvariti još veći napredak. A ovako, nek bude Italia! ;)
brx wrote:...jer samo bez povreda i sa dobrim zdravljem može se napraviti uspeh
U više odgovora si ponavljao to, "ako bude zdravlja", što iz ovog ugla sada dosta tužno deluje. Nije te poslužilo, ali eto, napravio si ti još tada veliki uspeh, kojeg verovatno nisi bio svestan.

Na pitanje koje strane klubove gotiviš, odgovorio si:
brx wrote:A od stranih simpatišem Sampdoriu, Malagu, Rozenborg, Bajern.
Nameće se pitanje, kakav je bio osećaj kada smo izbacili Sampdoriju i dobili je tako ubedljivo u gostima?
Takođe, sem Bajerna, po meni ostala tri kluba su sasvim bila realna u trenutku kada si bio u najjačoj formi, zašto nikada nisi otišao u jedan od njih? Posebno u Sampdoriju koja je italijanski klub i usudiću se reći, čak u nekim trenucima bila i slabija od klubova u Seriji A u kojima si ti boravio.
Изгледа да сам доста тога предвидео..
Што се тиче избацивања Сампдорије било ми је драго због велике победе Војводине и то у Италији где сам тренутно био , па сам се тих дана правио важан мало. Ипак тај клуб само симпатишем и то је то.
Пар пута сам био на прагу неких мало “већих” клубова из Серије А али није се реализовало због мојих повреда , нажалост.
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by BrŽe »

Voja wrote:Brx voleo bih da ostanes na forumu ili bar povremeno tako da se javis sa nekim svojim stavovima i misljenjima,mnogo bi znacilo i za imidz ovog foruma,mesta na kojem se (u to sam ubedjen) FK Vojvodina najvise postuje i voli.Kamo srece da svi igraci svracaju ovde,citaju i kritike i pohvale (svakom valjda po zasluzi),da ucestvuju u raspravama (kao nekada Djumi) dok nas ne izdaju (kao nekada Djumi) :mrgreen: Sve najbolje u daljem zivotu!!!! :cheers:


Хвала!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by Voja »

Eeeeh moj Brx,kada bi igraci znali koliko tesko nekima od nas padaju porazi kao ovaj danas,koliko bola i tuge donesu...
Last edited by Voja on Sat Oct 03, 2020 10:35 pm, edited 1 time in total.
Image
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by BrŽe »

Stefke wrote:Због ове прилике сам морао да се реактивирам на форуму.
Пре свега желим добродошлицу назад у клуб мом омиљеном капитену од кад пратим клуб.

Што се питања тиче, претходници су већ поставили доста тога што ми је падало на памет, па ћу ја питати два лаганија.
1. Имаш ли омиљену навијачку песму, и која се то песма најчешће певала по свлачионици након победа и успеха?
2. С обзиром на то да си историчар, и да си помињао могући наставак школовања, имаш ли неку омиљену област коју си најрадије изучавао за време студија? Да ли ти је више лежала српска историја, или можда страна. Да ли неки старији век или новија историја?

Толико од мене. Брко, мајсторе, имам невероватно поштовање према теби, твојим играма и односу према клубу. Све најбоље ти желим, и само рокај!
Хвала!

1. Мени је лично док сам био на терену највише пријала “Ти си мени све але але..”, а у слачионици и бусу је 2011. била хит! Незаменљива!
2. Целокупна српска историја ми је увек била најдраже градиво, наравно нови век и 20. век због великог броја догађаја као и извора који су их пратили.
Од стране опет нови век, мада ми је врло инспиративан био и средњи!

Хвала још једном!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by Brane »

Veliki pozdrav Brko. Kao igrač si ostavio veliki trag u Vojvodini a ja ti želim da budeš još uspešniji kao trener. Klubu ovakve tradicije su neophodni ljudi kao ti.
Pa u budućnosti da te vidimo na klupi, a kasnije i na čelu kluba. Ko, ako ne ti i takve igračke legende?
Locked