Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Transferi

Post by novosadjanin »

Ako ne dovedemo napadaca sutra, ja predlazem da prekomandujemo Mrkajica na stopera, a Sanicanina na centarfora. Sanicanin sa svojih nekoliko izleta u napad po utakmici deluje mnogo opasnije i konkretnije po gol protivnika od Mrkajica za 90 min. Takodje Mrka je snazan i moze da se rve sa protivnickim napadacima i lako ih amortizuje. Garantujem da cemo tako biti mnogo efikasniji.

Sto se tice finansija, da li su uplacene pare od transfera Veselinovica, koliko smo dobili za osvajanje kupa, koliko cemo dobiti za ucesce u Evropi?
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Istocno stajanje
Posts: 544
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Transferi

Post by Istocno stajanje »

Uprava je najveci krivac definitivno. Bas sam gledao prenos iz Lijeza kad su prikazali delegaciju Vojvodine, pa po facama se vidi da nemaju 2g mozga. Dobro, imaju za mucke. Bajatovicu je bitnije da li ce njegova stranka ostati na vlasti, nego tamo neka Vosa, koja mu je deseta stavka na platnom spisku.
Sto se tice transfera, prelazni rok se zavrsava, ali mi uvek mozemo dovesti igraca koji nema klub, tj koji je slobodan, a takve samo i dovodimo. Nemam nista protiv ni da dovedemo nekog na pozajmicu, bolje i to nego da nam fale igraci. Partizan je doveo igrace na pozajmicu, ovaj iz NP nam je uvalio 3 gola itd.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Kolektivna nesposobnost na svim nivoima.

Uprava:
Onaj je otisao kad je video da nece od stadiona biti nista. Samardzic ni kriv ni duzan tu. Bajatovic jos uvek ne zna je l' pozicija ili opozicija. Vojvodina je kao klinac koji pokusava da se svercuje u busu - ako prodje, super, ali nije frka ni ako me izbaci, prosetacu. Tako i Vojvodina - ako budemo treci s nula ulaganja, mega! Ako ne, sta da se radi, svakako nismo imali para. Ne mogu preterano ni da ih krivim. Niko nije tu zato sto mu je Vojvodina neka ljubav. Tu su po direktivi - da se grad drzi i kroz sport, zagarantovanih 6 bodova za mezimicu, a mi cemo da vas drzimo iznad ambisa. Ne bojte se, necete pasti, dokle god ste poslusni.

Struka
Dovedeni su samo igraci koji ce biti poeni kod navijaca, a koji nece doneti instant kvalitet, pre svega zbog toga sto nisu igrali dugo. Cak je i Maksa, koji je najstandardniji bio, propustio je pola sezone zbog povrede, ali se vratio posle prekida prvenstva i igrao standardno. Pored toga, dovedeni su na pozicije na kojima smo solidno popunjeni. Spica nemamo, kreativca nemamo. Imamo tri bonus igraca za prvi tim, od toga je jedan povredjen cim dune povetarac, drugi zauzima mesto boljem od sebe, dok se treci na terenu vuce kao da ga neko puskom tera da igra fudbal, a upravo bi on trebao biti taj kreativac koji nam fali. Imamo tim od 11 krkana. Nemamo krilo koje moze da pretrci protivnickog beka, stalno se oslanjamo na ucesce bekova u napadu. To mi ne smeta kad gradimo napad i imamo posed, ali kad vidim da igrac s loptom trci u kontru brzinom i agilnoscu Lepog Bore, i onda ceka beka da pripomogne, digne mi se kosa na glavi.
User avatar
Djisa
Posts: 1210
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

gospodinFKV wrote:Kolektivna nesposobnost na svim nivoima.

Uprava:
Onaj je otisao kad je video da nece od stadiona biti nista. Samardzic ni kriv ni duzan tu. Bajatovic jos uvek ne zna je l' pozicija ili opozicija. Vojvodina je kao klinac koji pokusava da se svercuje u busu - ako prodje, super, ali nije frka ni ako me izbaci, prosetacu. Tako i Vojvodina - ako budemo treci s nula ulaganja, mega! Ako ne, sta da se radi, svakako nismo imali para. Ne mogu preterano ni da ih krivim. Niko nije tu zato sto mu je Vojvodina neka ljubav. Tu su po direktivi - da se grad drzi i kroz sport, zagarantovanih 6 bodova za mezimicu, a mi cemo da vas drzimo iznad ambisa. Ne bojte se, necete pasti, dokle god ste poslusni.

Struka
Dovedeni su samo igraci koji ce biti poeni kod navijaca, a koji nece doneti instant kvalitet, pre svega zbog toga sto nisu igrali dugo. Cak je i Maksa, koji je najstandardniji bio, propustio je pola sezone zbog povrede, ali se vratio posle prekida prvenstva i igrao standardno. Pored toga, dovedeni su na pozicije na kojima smo solidno popunjeni. Spica nemamo, kreativca nemamo. Imamo tri bonus igraca za prvi tim, od toga je jedan povredjen cim dune povetarac, drugi zauzima mesto boljem od sebe, dok se treci na terenu vuce kao da ga neko puskom tera da igra fudbal, a upravo bi on trebao biti taj kreativac koji nam fali. Imamo tim od 11 krkana. Nemamo krilo koje moze da pretrci protivnickog beka, stalno se oslanjamo na ucesce bekova u napadu. To mi ne smeta kad gradimo napad i imamo posed, ali kad vidim da igrac s loptom trci u kontru brzinom i agilnoscu Lepog Bore, i onda ceka beka da pripomogne, digne mi se kosa na glavi.
Imamo kreativca, jednog od najboljih u ligi (Bojic). Imamo krilo koje moze da pretrci (Djuricin, Vukadinovic). Mi imamo drugi problem. Sto nas trener zeli da bude pametan!!!!! Pa mu Zukic pocne na krilu, drugi put pocne bez krila, pa mu Bojic igra spica, pa mu Djordjevic igra krilo, pa mu Zukic igra zadnjeg veznog, pa onda Drincic nema slobodu da igra napred. A sve je lako resivo. Treba dovesti jednog bonusa, beka, spica, zadnjeg veznog ili krila i da onda svi igraju na svojim pozicijama stalno. A Gemovica, Djurica, Mrkajica I sl poslati na klupu ili tribine da cekaju eventualnu sansu, a ne da pocinju utakmice. Lalatovic je veliki motivator I igraci su mu fizicki veoma dobro spremni, ali nista vise od toga.
Kup je nas!
User avatar
Turija
Posts: 10738
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Imamo mi 5 bonus igraca, ali trener kad se uhvati za neke, onda se drzi toga kao pijan plota.

Pantelic i Bjekovic su bili standardni u Kabelu, sto sigurno nesto govori o njihovom kvalitetu. Medjutim, ne mozemo da ih vidimo na terenu u dresu Vojvodine.

Pantelic je bocni vezni, a Bjekovic moze na desnog beka i stopera. Obojica su tehnicki dosta dobri, pokretljivi i brzi.
Nevolja za Bjekovica je sto smo dobro pokriveni ma tim pozicijama. Ali, isto tako smo pokriveni i na levom beku, pa Devetak pocinje.
Po meni je Devetak korisniji na stoperu, bez obzira na nedovoljnu visinu. Dosta je brz, dobro pokriva, skace. Na beku tesko ide, jer nema dribling i dobar centarsut.

Mislim da je Pantelic odgovorniji, bolji i korisniji od Gemovica i Djuricina, ali kako to pokazati i dokazati?

Sto se tice Bjekovica na desnom beku, tu se ustalio Andric, koji je kao i Bjekovic bek i stoper. Po prirodi, Andric je vise stoper, nego bek, pa igra beka. Treba dobro odmeravati na kojoj utakmici odmoriti Andrica. Najbolje kad smo domacini, jer smo tada ofanzivniji.

Sa kombinacijom od petorice igraca U21 se vec mogu praviti zamke i neocekivana iznenadjenja za protivnika, a prijatna za Vosu i navijace i te nase mlade igrace.

Medjutim, taktika je samo drzi, ne daj, vijaj. To mora da se menja.
Uzelili smo se fudbala, sto napisao Voja, jer nebitno je trece - cetvrto mesto, ako ispadamo u Evropi na prvoj utakmici.
Bunkerisemo, igramo sporo, bezidejno, nemocno.
Prava antipropagandu fudbala i nedolicnog ponasanja za FK Vojvodinu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Transferi

Post by Danilo »

Amaterizam na svim nivoima
Lalata gotivim ali njegova ciljna grupa su igraci od 28godina.Zato trenutno nemamo bonusa ili igraca za prodaju.Mogli smo i mi dovesti ovog malog iz Pazara sto nas je osakatio.Ima takvih jos.Primera radi,Djordje Jovanovic, Saponjic( valjda tako)....
Nasi igraci imaju izuzetno lepe plate, rezervni stoper nam ima 12.000emesecno, a evo tek zadnje 2 igra, nekako ne ide.
Ne treba se samo oslanjati na Srbijagas, koji sve placa ....treba na praviti pul sponzora od NS firmi, tipa Galens , Karin..:)
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Turija wrote:Imamo mi 5 bonus igraca, ali trener kad se uhvati za neke, onda se drzi toga kao pijan plota.
Znam, Turija, ali govorim iskljucivo o ovim momcima sto dobijaju sansu, jer se mora.

@Djisa
Mislim da se Bojic mnogo bolje snalazi na spicu. Bolje od Mrkaica u svakom slucaju, a manje steti odbrani, jer kao veznjak slabo radi u odbrani. Zukic mora da ima tu ulogu, i ako zeli bilo kakvu karijeru da napravi, apsolutno mora da pocne da shvata svoju minutazu ozbiljno. Ja bih Bojica drzao na spicu kao prvu opciju. Ubojit je, ima skok, za razliku od onog trupca, i po meni mora biti prva opcija za napad.
Djuricin jeste brz, ali nema mesta od ovih zacementiranih, dok mi Vukadinovic ne iskace brzinom tako. Cak i on kad povuce loptu, ceka beka da se pridruzi.
User avatar
Turija
Posts: 10738
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

I ja mislim da je Bojic najkorisniji na spicu. Malo se krece, da bi bio centralni vezni.

Sto se tice Djuricina, on je najprodorniji i najbrzi, ali kad prodje cuvara tu nastaje problem, jer ne zna sta bi dalje.
Ili ide sam i sutira iz teske situacije ili lose doda loptu, pa polusanse nam propadaju. Ima los tajming i izbor odluke.
To se da popraviti, ali trener mora na tome da radi sa njim.

Vrlo slican slucaj je i sa Gemovicem.
Pantelic mi izgleda mnogo ,,mirniji", racionalniji i precizniji po tom pitanju, a isto je dosta brz.

Za Vukadinovica se slazem, mada i on ima slican problem sta uraditi sa loptom. Sporo odlucuje.

Kad bi se svi nasi igraci namestili na svoje najjace pozicije, mnogo bi bolje izgledali kao ekipa i lepsi fudbal bi gledali.
Ovako se svi muce i muce loptu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9773
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Turija wrote: Sto se tice Djuricina, on je najprodorniji i najbrzi, ali kad prodje cuvara tu nastaje problem, jer ne zna sta bi dalje.
Ili ide sam i sutira iz teske situacije ili lose doda loptu, pa polusanse nam propadaju. Ima los tajming i izbor odluke.
To se da popraviti, ali trener mora na tome da radi sa njim.
U Spartaku je Nikolic :mrgreen: prolazio (pasom u dubinu i prostor iza cuvara) cuvara pa je Djuricin imao mnogo laksi zadatak za to sta ce sa loptom i to ga cinilo ubojitijim
Image
User avatar
churguzijanac
Posts: 2057
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Transferi

Post by churguzijanac »

Evo mogli bi ovog da dovedemo, malo da osvezimo kadar.Bez ugovora, znaci nema obestecenja, taman za nas koji za bolje i nismo: https://www.transfermarkt.com/djordje-j ... ler/376460" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Mozda sad i potpise kad je slobodan. Bilo je vec price za njega.
Moguce da je sad dobio pedalu zbog radne dozvole. Slicno je prosao i Erakovic, pa se vratio u Kolubaru.

Ne bih imao nista protiv, od Mrkaica gori tesko da moze biti, a bonus igrac je. :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10738
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

gospodinFKV wrote:Mozda sad i potpise kad je slobodan. Bilo je vec price za njega.
Moguce da je sad dobio pedalu zbog radne dozvole. Slicno je prosao i Erakovic, pa se vratio u Kolubaru.

Ne bih imao nista protiv, od Mrkaica gori tesko da moze biti, a bonus igrac je. :cheers:
Ne znam sta bih rekao?
Vidakova krenuli golovi u Kabelu.
Medjutim, niti sam gledao Jovanovica, niti Vidakova, da bih imao misljenje.
Generalno, uvek bih dao prednost nasem igracu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2057
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Transferi

Post by churguzijanac »

Turija wrote:
gospodinFKV wrote:Mozda sad i potpise kad je slobodan. Bilo je vec price za njega.
Moguce da je sad dobio pedalu zbog radne dozvole. Slicno je prosao i Erakovic, pa se vratio u Kolubaru.

Ne bih imao nista protiv, od Mrkaica gori tesko da moze biti, a bonus igrac je. :cheers:
Ne znam sta bih rekao?
Vidakova krenuli golovi u Kabelu.
Medjutim, niti sam gledao Jovanovica, niti Vidakova, da bih imao misljenje.
Generalno, uvek bih dao prednost nasem igracu.
Kod obojice je pitanje jel moze gol igrac da se napravi, ali nece ovi nasi iz uprave nista uraditi.Imaju preca posla.
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Transferi

Post by мализека »

https://www.sportske.net/vest/domaci-fu ... 21741.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Како је прешао у звезду, баш је напредовао. :greenbutt:
User avatar
N13
Posts: 2058
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Brazilski fudbaler Robinjo otpusten iz Santosa posle samo 6 dana, zbog nekog slucaja silovanja od pre 7-8 godina (sponzori uslovili Santos da raskinu ugovor sa njim).
U Santosu je igrao za mesecnu platu od 230 evra :lol:

Upravo, reaguj :mrgreen: makar tu platu mozemo dati... a koliko god da je van forme, ne verujem da bi Santos potpisivao ugovor sa nekim ko nije ni za nasu ligu. A marketinski bi bila prava atrakcija imati bivseg igraca Real Madrida, Milana, Mancester Sitija... :)
Post Reply