8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik, petak u 18h (Arena 1)

Post by Turija »

fare wrote:Prvo sto mi pada u oci je Vuklis lagano moze da prebaci ceo teren iz ispucavanja iz ruke a kada degazira petku pada na 30 metara od njihovog gola :dance2: mozda je to taktika za Belgija gadjanje Mrke i ovaj lobuje golmana :D
Da, to sam i ja primetio.
Sa lakocom prebacuje to rastojanje i moze nam biti jedan od aduta, ne samo protiv Standarda.Delovao je veceras dosta dobro. Samo da bolje popunimo rupu na drugoj trecini nase polovine terena u odbrani i brze distribuiramo loptu unapred.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik, petak u 18h (Arena 1)

Post by Deep Purple »

Bojić rešio da bude igrač sezone.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by Voja »

Ko izmisli utakmice petkom!? :frown: Nista ne stizem. Ajd prvo jedno pitanje za sve... zasto je meni ostao u secanju golman Werdera Stefan Brasas,na kojeg me Vuklis danas neodoljivo podsetio. Zakleo bih se da sam Brasasa gledao uzivo na stadionu Vose i sad malo guglao,vidim da je protiv nas branio Frank Rost tada.Dal je moguce da me Brasas fascinirao zagrevanjem na poluvremenu i nekom dobrom odbranom ostao duboko urezan u memoriji!? :mrgreen: I eto,Vuklis me bas na njega podsetio,pre svega gradjom,korpulencijom... Ono sto sam prvo hteo napisati ovde,ali vidim da ste i vi primetili,daleka ispucavanja... jos prilikom drugog ispucavanja pomislio sam eh da nam je Abu u Lijezu... a posto nema njega,vrlo smeo potez bi bio ubaciti Djuricina... to nam treba u Lijezu,pre svega brza igra. Ovo veceras sto smo gledali,i zadnjih par meceva mi pre svega deluje tromo i umorno,sporo.... Setite se prvog Lalatovog mandata i presinga koji smo igrali,iznosenja lopte.... ove sezone mi deluje bar za 3 nivoa sporije.Imamo vic u igri,imamo zelju,igraci se trude,daju sve od sebe,ali.... samo trcanjem se mogu nadomestiti sve manjkavosti ovog tima. Svako ima svoju teoriju,moja je ako prepustis protivniku igru i posed preko 55% nemas cemu da se nadas u 90 minuta cak i ako ti je odbrana spektakularna,a kad je ranjiva kao nasa,misljenja smo da moramo svi trkacki na 200% i do zadnjeg minuta,jedino tako.Govorim o Lijezu naravno,al ne pisem tamo da nas Belgijanci ne provale :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sta reci o danasnjem mecu... treba ga vec zaboraviti... Vuklis iako iscupao onu jednu,njegovo kretanje i pracenje centarsuteva mi bas i ne uliva nadu.... ok Simke ostaje na liniji,ali Vuklis kao da nekako uopste ne prati putanju lopte dok se krece,a mozda sam i ja samo previse umoran :mrgreen: Uglavnom,potvrdjuje se ono moje pravilo,kada igras dobro u polju i trpas golove,golman je odmah 30% bolji makar bio i plasticni :mrgreen: Od ostalih igraca niko nije pokazao nesto novo,nesto sto jos ne znamo o njemu. Pantelic deluje zustro,brzo,iskreno ne znam ni sta mu je pozicija na terenu :oops: Jedino Miljan polako ispucava kredite.... Mislim da je mnogo bolji igrac nego sto to njegove partije pokazuju. E sad,sledeca dva meca su za mene dva velika ispita ove generacije.... Standard i (napokon) Indjja :mrgreen:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by Turija »

Vojo, meni Vuklis nije delovao lose i nesigurno.
Istina nije imao mnogo posla, ali odbranjen sut 1:1, skinut jedan slab centarsut i drugi, malo tezi, boksovanje.
Nisam previse obracao paznju - ti mislis da ne drzi koncentraciju ( kao npr Stojkovic)?
Vise me je zanimala nasa igra, za koju si potpuno u pravu da ne lici na Lalatovica iz ranijeg mandata u Vosi. Mnogo me brine to kretanje i ,,carinjenje" lopte, dok se ne uspostavi kontrola nad njom. Fali jos i 2-3 brza igraca u napadu i sredini terena.

Ne mislim da Lalatovicu nedostaje hrabrosti da nesto promeni, nego je u pitanju, gotovo sam siguran, sujeverje ( setimo se samo npr Kordica). Koliko nas je bodova i plasmana to kostalo.

A od osecaja trenutka za promenu ustaljene seme se razlikuju dobri i vrhunski treneri od prosecnih. Isto tako i igraci.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4789
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by gospodinFKV »

Namerno nisam hteo nesto vise da napisem na poluvremenu, jer sam osetio da gol visi u vazduhu. Treba im pruziti podrsku. Malo tu ko ne daje sve od sebe. Rekao bih eventualno Zukic. Ostali svi 101% ostave na terenu.

Imali smo veliku rupu, ali smo imali naspram sebe tim koji to nije znao da iskoristi i koji nema igrace za to. Svasta mozemo zameriti strucnom stabu, ali neke stvari po pitanju analize protivnika ne bismo trebali. Taj Radnik nema igraca poput Asana ili Markovica ili ne znam koga ko moze da istrci takvu kontru da to kazni. Jeste, bilo je par situacija gde smo im previse dozvolili, ali kada se sve sabere i oduzme, mi smo se pitali 99% vremena. :cheers:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by Voja »

Turija wrote:
Ne mislim da Lalatovicu nedostaje hrabrosti da nesto promeni, nego je u pitanju, gotovo sam siguran, sujeverje ( setimo se samo npr Kordica).
Ha.... u prvom multiprenosu na Areni,utakmica iz Crne Gore dva Kordica jedan protiv drugog :mrgreen: Dok sam gledao,Saleta dao jedan gol :mrgreen:

Ma ne kazem da je nesiguran,nije bilo posla za procenu,al je bilo nekih balonjara kroz kazneni gde sam primetio nekako specificno kretanje,ali kazem,mozda sam samo umoran :mrgreen: A generalno Vosa je uvek imala dobre golmane,ne treba brinuti :cheers:
Image
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by Dragojlo »

Vojo leptejebo, i ja sam tad zapazio Brasasa na zagrevanju pred utakmicu i uhvatio sebe kako se divim golmanu kosijaneru koji je rezerva! :shock:
Koja je verovatnoća za ovako nešto!? :whistler:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by Voja »

Dragojlo wrote:Vojo leptejebo, i ja sam tad zapazio Brasasa na zagrevanju pred utakmicu i uhvatio sebe kako se divim golmanu kosijaneru koji je rezerva! :shock:
Koja je verovatnoća za ovako nešto!? :whistler:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lala:
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by Deep Purple »

Voja wrote:Jedino Miljan polako ispucava kredite.... Mislim da je mnogo bolji igrac nego sto to njegove partije pokazuju. E sad,sledeca dva meca su za mene dva velika ispita ove generacije.... Standard i (napokon) Indjja :mrgreen:
Ne bih se složio Vojo. Po meni je ovaj meč upravo pokazatelj kako Miljan mora da igra direktno i sa mnogo šuteva. Danas je možda bio i najopasniji igrač sa loptom i nekako mi se čini da će on biti najveća pretnja Standardu jer je motorički možda i jedini naš igrač koji može 1 na 1 da uradi nešto u punom trku (Djuričin je isto u tom delu igre dobar i očekujem za njega minute). Miljan ima kvalitet da spakuje makar 10tak golova u našoj ligi i mora sa njim da popriča Lalatović jer slažem se sa tobom da on može bolje. Ali je svakako uvek borben i daje maksimum.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by Turija »

Miljan treba ekipi, ali treba nam jos, najmanje, jedan Miljan, jer smo spori i slabi u duelu 1:1..Pa neka i masi, ali nekad ce uci u gol.
Znamo da Lalatovic ne menja tim koji, vecinom, pobedjuje.
Ima za to dobrog osnova, ali da bi napravio veliko iznenadjenje, moras iznenaditi protivnika koji te je skenirao.
Jer, cvrsto se drzati utabanog puta i rituala mi lici kao kad ides na ispit u istom dzemperu, posto si prethodni ispit polozio, a onda padnes. Medjutim i na sledeci ispit dodjes u istom dzemperu, verujuci i dalje da je stvar do dzempera. U medjuvremenu dzemper se pocepa i ti obuces drugi. I u njemu nastavis i da polazes ispite i da padnes. Zavisi kako si se pripremio i od sportske srece tog dana.
Nadam se da cemo je imati u Lijezu i Vosa i Lalatovic.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Istocno stajanje
Posts: 541
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by Istocno stajanje »

Na ovoj utakmici sam video zasto je Miljan promasio prazan gol protiv Javora. Covek kada mu lopta ide na levu nogu mora da sutira desnom i tu se spetlja. Ne razumem fudbalere koji koriste iskljucivo jednu nogu za sut, ali dobro. Cudan potez trenera Radnika da zameni Makarica, po meni jednog od boljih centarfora u ligi, od naseg Mrke bolji duplo.
Vazna pobeda pred najbitniju utakmicu u sezoni!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Miljan treba ekipi, ali treba nam jos, najmanje, jedan Miljan, jer smo spori i slabi u duelu 1:1..Pa neka i masi, ali nekad ce uci u gol.
Znamo da Lalatovic ne menja tim koji, vecinom, pobedjuje.
Ima za to dobrog osnova, ali da bi napravio veliko iznenadjenje, moras iznenaditi protivnika koji te je skenirao.
Jer, cvrsto se drzati utabanog puta i rituala mi lici kao kad ides na ispit u istom dzemperu, posto si prethodni ispit polozio, a onda padnes. Medjutim i na sledeci ispit dodjes u istom dzemperu, verujuci i dalje da je stvar do dzempera. U medjuvremenu dzemper se pocepa i ti obuces drugi. I u njemu nastavis i da polazes ispite i da padnes. Zavisi kako si se pripremio i od sportske srece tog dana.
Nadam se da cemo je imati u Lijezu i Vosa i Lalatovic.
:cheers:
Promenio je Lalat crnu majicu danas je vodio meč u džemperu (možda je nosi ispod džempera :P ) Šalu na stranu ne znam meni je ovaj tim kompaktan fali najviše jedan špic. Treba nam neki igrač kao što je Sulejman Krpic igrao je za Željezničar prošle sezone ima taj sportski bezobrazluk.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 8. kolo: VOJVODINA - Radnik 2:0 (0:0)

Post by fare »

Istocno stajanje wrote:Na ovoj utakmici sam video zasto je Miljan promasio prazan gol protiv Javora. Covek kada mu lopta ide na levu nogu mora da sutira desnom i tu se spetlja. Ne razumem fudbalere koji koriste iskljucivo jednu nogu za sut, ali dobro. Cudan potez trenera Radnika da zameni Makarica, po meni jednog od boljih centarfora u ligi, od naseg Mrke bolji duplo.
Vazna pobeda pred najbitniju utakmicu u sezoni!
Povreda zadnja loža je u pitanju.
Locked