VOJVODINA u Evropi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
ernesto
Posts: 1212
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by ernesto »

E to vam je naš stručnjak nije gledao Vojvodinu ali zna da treba da napadnu?!? Vojvodina je drugačije konstruisan tim. Imaju Vukadinovića, Mladenovića i Čovića koji da se nisu povređivali teško da bi ikad u Vojvodini završili jer su bili ozbiljni potencijali. Vojvodina će evropu igrati bez bonus igrača i to je pravilo koje najviše usporava tim sa Karađorđa jer su uvek bolji u drugom poluvremenu kad izađu 1 ili 2 bonus igrača. Čović jw igrač koji ima slobodu u igri kreće se od zadnjeg veznog do spica. Atipičan igrač. Kreće se u liniji odbrane o svuda ga ima po terenu. Vukadinović svakog može 1 na 1 da probije i da nije kidao ligamente bio bi od brata za 3 klase bolji igrač. Mladenović je isti Vulić ali sa povredama. Vojvodina ima kvalitet to je tim ispod radara. Imaju iskustvo. Namazani su. Atipicna ekipa. Imaš Bojića i Čovića gde se formaciski krene kao Bojić u Spicu a Covic na poluspicu a i jedan i drugi vise vremena provedu u slobodnoj kretnji nego sto budu na spicu i to je prednost Vojvodine jer ti nikad ne znas za koje strane preti opasnost. Bralic igrao u Grckoj kvalitetan igrac. Sanicanin u formi karijere. Djordjevic igrao u Italiji kao i Čović. Andrić defanzivam bek i sa njim treba krenuti. Aranđel Stojković već izbacio Spartu za Spartakom. Vojvodina ima kvalitet ali ne sme da napadne jer nije napadačka ekipa. Već treba da puste rivala da kombinuje i da ih gaze atipičnim kontrama gde ti nikad ne znas ko će gde da utrči i to je naša prednost. Standard je napadačka ekipa i biće prostora za Vošu. Ali ako Standard brzim golom otvori meč biće dosta problema jer su kvalitetni ali Vojvodina je disciplinovan tim protiv kakvog Standard ne igra u ligi jer je ti ultra ofanzivno prvenstvo.

Ovo ko da je pisao neko od nasih sa foruma!
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1109
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by naseljekolumbija »

Нећу да отпишем Велшане али вероватно ћемо играти са Белгијанцима. Мислим да је време за лигу Европе, овај тим има искуства и не предаје се ни кад губи, то је врло важна особина. Они су бољи, скупљи,али свакако нису непремостива препрека. Фудбал је то. Срећно Вошо!
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by Dragojlo »

Ja jesam za strane igrače u našem fudbalu, naravno, ali jedan slučaj koji pokazuje da to baš i ne mora biti idealno je izvesni Ararat Armenia (klub za koji nisam ni znao da postoji, mada možda i nije postojao do skora), a koji je u prvom kolu kvalifikacija za LŠ pukao kući od Omonije posle produžetaka... Jedanaest stranaca, među kojima kapiten Joan Gufran, golman Čupić i Furđel Narsing...
Ali takođe mi je jako glupa i mantra "stranac mora biti duplo bolji od domaćih igrača", kao da smo mi neka fudbalska velesila, pa svima treba da bude čast što će igrati u ovoj ligi.... :frown:
User avatar
slanina
Posts: 810
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by slanina »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=q42ri4pVstg[/video]

Očetkali su ove na strani.Imaju nekog centarfora visokog.Simić da se pripremi psihički da ne bude iz Veternika opet gol. :mrgreen:
Cepaju iz daljine dosta...
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
kulijana
Posts: 45
Joined: Sun Dec 04, 2016 10:50 pm

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by kulijana »

slanina wrote:[video]https://www.youtube.com/watch?v=q42ri4pVstg[/video]
Deluje nesigurno ovaj golman Standarda na suteve sa daljine, a mi sada zaista imamo ozbiljne kandidate za suteve sa 20+ metara. Drina, Vukadinovic, cak se i Mladenovic pokazao u prosloj utakmici. Cesto mu ispadaju lopte, mogao bi neko da naleti na to.
Istocno stajanje
Posts: 543
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by Istocno stajanje »

Bralic ce tog napadaca strpati u dzep :)
Gledao sam ih protiv Genka, nisu se pokazali nesto, onaj napadac Genka se sprdao sa njihovom odbranom. Zato stalno govorim da ako se povucemo gubimo, ne znamo da igramo defanzivno sto smo dokazali na par utakmica u skorije vreme.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3889
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by Deep Purple »

Simić i Devetak produžili ugovore do 2023 godine.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4813
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by gospodinFKV »

Istocno stajanje wrote:ne znamo da igramo defanzivno
Ne znamo da igramo defanzivno kada vodimo, ali mislim da je to vise do igraca, nego do Lalatovica, jer im govori da izadju. Dakle, nije takticka stvar, nego psiholoska. Boga molim da ne povedemo u prvom poluvremenu.
Mislim da Lalatovic zna da postavi ekipu i da ih prelozi da do necega dodju, ali da se malo muci da odrzi takticku disciplinu kad se do toga stigne. Jos oni osciliraju i to je normalno, ali ne padaju psihicki, sto pokazuju ti golovi na kraju.

Cisto sumnjam da ce Lalatovic tamo postaviti bunker, ali ocekujem da ih dobrano istucemo pri sredini terena. Ono sta sam primetio jeste da dosta ekipa u Belgiji igra sa izuzetno visokom odbranom, sto Standardu ide na ruku, tako da ocekujem da ce Bralic i Sanicanin mnogo manje vuci loptu napred, ali da ce po pitanju defanzive to biti to.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3889
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by Deep Purple »

Po meni bi naš sastav trebao da izgleda ovako.
Simić
Andrić - Bralić - Saničanin - Đorđević
Stojković - Drinčić - Maksimović
Vukadinović - Čović
Bojić
Možda čak i varijanta sa tri štopera sa Kovaćevićem u timu ali bi to bilo predefanzivno. U ovom trenutku je ovo po meni naš najbolji tim.
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by novosadjanin »

Pogledao sam highlightse sa 4 prvenstvene utakmice Standarda. Utisci su sledeci:
Igrac sa brojem 22, Lestien, ofanzivni vezni, krilni, poluspic. Najopasniji igrac. Kreira, asistira, daje golove.
Igrac sa brojem 28, Bastien, kljucni igrac na sredini, povredjen, vraca se na teren 1.oktobra!
Igrac sa brojem 24, Francuz Gavori. Levi bek, a nekad igra i zadnjeg veznog. Nesto kao Arandjel. Cesto se ubacuje u napad i oprobava dobar sut iz daljine!
Igrac sa brojem 19, Amalah. Vezni, na njega isto obratiti paznju.
Sa druge strane, bek sa brojem 21, takodje se cesto ubacuje napred. Bekovi su im mnogo ofanzivniji i to treba ispratiti. Takodje primetio sam i da su im protivnici najvise akcija napravili bas po Standardovoj desnoj strani i tu im je slaba tacka.
U napadu im igra visoki igrac sa brojem 25. Nije me impresionirao, dao je jedan gol sa jednog metra daljine. Opasnije mi deluju njegove izmene.
Treba jos napomenuti da su prodali standardnog igraca Vojvodu u Torino za 5,5 miliona eura, on je delovao bas na tom kriticnom delu terena po njih, kao desni stoper ili desni bek.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Istocno stajanje
Posts: 543
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by Istocno stajanje »

Na bivsi golman Vanja Milinkovic Savic je bio prosle sezone na pozajmici u Standardu, pa bi nam mozda on mogao dati vise informacija o njima. Ima na Areni 3 snimak utakmice Arsenal-Standard, kada je Vanja branio za Belgijance.
User avatar
ernesto
Posts: 1212
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by ernesto »

Sad cemo srediti da se Vanja prijavi na nas forum i da mu postavljamo pitanja o njima!
Istocno stajanje
Posts: 543
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by Istocno stajanje »

ernesto wrote:Sad cemo srediti da se Vanja prijavi na nas forum i da mu postavljamo pitanja o njima!
Na klub sam mislio, ne nama forumasima. Racunam da forum cita i neko iz kluba, pa da kontaktira Vanju.
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by Baltazar »

Mislim da je moguce da mi malo podcenjujemo vrednost ovog tima. Jedan deo njegove snage lezi u tome sto je ekipa uigrana, vecina igraca igraju vec duze vreme zajedno. Drugo, nasi igraci su dosta iskusni po godinama a imaju iskustva u medjunaronim utaknicama. Da nema pravila U21 verovatno bi imali i vise bodova. Tim za II poluvreme je 30% jaci od tima iz I poluvremena. Cak mi se cini da nisu jos dali svoj maksimum. Raduje sto je promena golmana, kao najosetljivija poziciju u timu prosla bezbolno. Takodje imamo jako dobru atmosferu medju igracima. Igramo dosta smireno i disciplinovano. Mislim da najvise moze da usere Lale. Autsajderi jesmo, ali ipak imamo sanse da preodjemo.
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
Vale
Posts: 8
Joined: Mon Jul 06, 2020 3:59 pm
Location: Belgium

Re: LE 2020: Bala Taun / Standard - VOJVODINA, 24.09.

Post by Vale »

I hope the Standard will pass, it would be nice to see Vojvodina in my country
Post Reply