25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by Voja »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=ZFgE8KQOkh8&t=5s[/video]

Uh,uh.... neka dobismo i ovu,al vise srece nego pameti. Rockov definitivno kriv za gol,ali da je primio onaj sut u prvom (koji su vec svi videli u mrezi),a odbranio ovaj gol sto je primio verovatno bi mozda i izgubili. Tako da super je ovo ispalo. Dokle god ekipa daje vise nego sto golman kiksa njemu ne zameram mnogo,tako da idemo dalje... Lep gol Covica,obozavam te udarce glavom u zemlju,to je gotovo neodbranjivo. Vukadinovic me vec razmazio i sto se njegovog gola tice,rekao bih ocekivano :mrgreen:
A ne vidim ni razlog zasto bi se kukalo da imamo los raspored!? Idemo u goste Zvezdi,Vozdovcu,Spartaku,Javoru i Indjiji. Ako se ne varam mislim da smo kuci protiv njih osvojili 7 bodova,a sve mi nesto govori da u gostima mozemo premasiti taj ucinak.
Docekujemo kuci Proleter,Nis,Lucane,Cukaricki i Partizan protiv kojih smo osvojili 10 bodova u prvom krugu,i verujem da to u najmanju ruku mozemo da ponovimo. Tako da ne bih bas rekao da je raspored nepovoljan
Eto 9 bodova kuci,iz sledeca dva meca treba nam bod da bi bili uspesni kao i u prvom delu,ali u trenutnom rasporedu forme,mislim da se protiv Cuke i Partizana kuci moze komotno ici na svih 6 bodova
Image
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by Danilo »

Bez obzira na dobre odbrane, Rockov je imao kardinalnu gresku, a njegova igra nogom ne postoji, sto je ogroman hendikep.Zasitio sw takodje.
Tesko da moze da brani u nekim jacim ligama
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by Milan »

Ono sto zabrinjava (pored ovih kiks golova sa velike udaljenosti) je nemoc koju iskazujemo u skoku u odbrani. Lucanci su nas u 90% slucajeva nadskakali i bilo je u nekoliko navrata bas cupavo u sesnaestercu. Pravim cudom nismo primili neki gol...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by Turija »

Milan wrote:Ono sto zabrinjava (pored ovih kiks golova sa velike udaljenosti) je nemoc koju iskazujemo u skoku u odbrani. Lucanci su nas u 90% slucajeva nadskakali i bilo je u nekoliko navrata bas cupavo u sesnaestercu. Pravim cudom nismo primili neki gol...
Primljeni gol sam zamisljao drugacijim, na osnovu ranije primljenih sa te udaljenosti. Mislio sam da je sut bio u stranu i u visinu Rockovog gola. Kad ono ,,zabica", koja je prevarila Emila.
Drugo sto me je iznenadilo je nemoc nase odbrane na visokim centarsutevima. To smo dobro resavali protiv Vozdovca, sa nasim, sada, dosta visokim igracima u odbrani i uz pomoc visokih Mrkaica, Bojica i nesto nizih Vukadinovica i Mladenovica.
Sta je uzrok.?
Mozda klizav teren? Mislim da su tada napadaci u prednosti, jer koriste zalet i inerciju za skok? Tako je i Covic nadskocio njihovu odbranu i dao lep gol?
E sad, ko ima vise znanja i fudbalskog iskustva, mozda bi mogao da objasni zasto nam se sve to desavalo juce protiv Lucana?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by Turija »

gospodinFKV wrote:
Turija wrote:E sad, sta je : vid ili losa procena leta lopte, uglavnom kasni sa reakcijom, dok na blizinu ima odlican refleks? Mislim da je to problem i kod izlaska na centarsut?
Jedan od najvecih problema kod golmana je problem sa perspektivom. Vreme koje prodje dok lopta ne dodje do 16erca cesto deluje predugo, jer iz golmanske perspektive tebi taj igrac ili korner deluju blizu, a na brzinu, visinu i putanju same lopte mozes da ''cenis'' kada je vec kod tebe prakticno. Mali fudbal i futsal nemaju tih problema toliko, jer je udaljenost mala, pa lopta najcesce nema dovoljno ''vremena'' da dobije dodatnu rotaciju i da pravi probleme putanjom za dobre golmane.

Ne znam sta je slucaj bio veceras, ali vremenski uslovi takodje mogu dodatno da otezaju taj problem (vetar, vidljivost itd). Mislis da je imas na ruci, jer 20m putuje kao da hoce direkt tebi u ruke, i onda na poslednjih par metara vidis da ce da dobije zaokret ili da nece pasti bas tu gde je delovalo.
Slazem se sa objasnjenjem.
Cini mi se da Emil gresi sto je blizu linije gola, kad je sut iz daljine?
Da li bi bilo bolje da je par koraka napred, uz rizik da ga visoka lopta preleti i spusti se u gol?
Statisticki i geometrijski, sta nosi manji rizik po golmana?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by angua »

Da li u nasoj ligi postoje igraci koji bi tako mogli da pogode da lopta preleti i spusti se u gol? Ne mislim na klasicne lobove nego na suteve iz daljine koji idu pod precku u raslje i tako to.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by fare »

Jel smo mi to igrali sa 2 špica ulaskom Čovića do izlaska Mrkaića ili je Čović igrao u vezi?
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by N13 »

Covic u vezi, Bojic na krilo.
Kada je Mrkaic izasao, Covic je otisao u napad, ali zbog rezultata igrao je nesto defanzivnije nego Mrkaic.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by gospodinFKV »

Turija wrote:Cini mi se da Emil gresi sto je blizu linije gola, kad je sut iz daljine?
Da li bi bilo bolje da je par koraka napred, uz rizik da ga visoka lopta preleti i spusti se u gol?
Statisticki i geometrijski, sta nosi manji rizik po golmana?
Turija, izvini na malo duzem cekanju na odgovor. Ne stigoh.

Ja verujem da je jedan od razloga zasto Rockov nije alfa i omega lige, vec ''samo'' tu negde pri vrhu, to sto je jedan od najnizih prvih golmana u ligi. Nije me mrzelo da proverim. Prema informacijama na Transfermarktu, Rockov deli 13. mesto sa jos dvojicom, dakle, 13/14/15. mesto. Samo jedan prvi golman u ligi je nizi od njega, uz dvojicu koja su iste visine kao i on. Dok je Rockov 188cm visok, vecina golmana u ligi su oko 195cm.

Jos jedna stvar koju sam primetio kod njega jeste i to da se napucao. Deluje kao zver, ali mislim da ga upravo to trenutno sputava da se vrati na one pocetke, gde je bio pokretniji i skocniji. Vidjao sam golmane koji su nizi od njega, ali su i laganiji, pa kad se baci metar u vazduh, imas osecaj da bi mogao skok u vis preko precke. Kada nisi skocan, normalno je da te vuce linija, pogotovo kad se dese golovi poput onog protiv crvenih :shit: za 1:2 na Karadjordju, iako bi, naravno, po svim pravilima bas zbog toga morao malo vise da izadje, pa makar dobio jednom u 100 godina gol kakav je Garsijin(?). Sto kaze angua - takvi golovi su kod nas bas bas retki. To mogu Drincic, Stanisavljevic, Vukadinovic i eto Garsija, uz poneki user sa strane.

Ima strasan refleks, jak je, hoce da izadje po loptu, ali mislim da je preterao s masom, pogotovo gornji deo tela, sto ga je znacajno usporilo.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:1 (0:0)

Post by Turija »

@ gospodinFKV
Hvala za post.
Nema potrebe za izvinjenjem, ja sam postavio pitanje, samo kako bi prodiskutovali uoceni nedostatak, mada struka treba poraditi na tome.
Pisao sam i ranije da Emilu nedostaje visina za vrhunsku karijeru, ali to se moze nadomestiti vezbom i taktikom.
Zato sam zadovoljan sto smo podigli visinu nasih igraca, prvenstveno u odbrani i pokrili ranjivost na centarsuteve pred nasim golom.
To je funkcionisalo sasvim dobro protiv Vozdovca, ali sta se desilo protiv Lucana, nije mi bas najjasnije, jer je bilo puno promaje u nasih 16m?
Mislim da je to bila vise stvar opustanja na domacem terenu i samog terena? Verujem da ce se stvari vratiti na svoje mesto, vec u Subotici.
Drugo, koliko mi je drago sto imamo vrlo perspektivnog Topica na zadnjem veznom, moram reci svoje misljenje da je, u ovom trenutku, Stojkovic na tom mestu izuzetno dragocen, jer je mnogo brzi i pokretljiviji, a cini mi se i kondiciono spremniji,. Takodje i mnogo vise blokira poziciju za suteve iz daljine na nas gol, brze i dublje se transformise u kontranapadu pred protivnici gol?
Dobro je sto pobedjujemo, ali se uoceni nedostaci moraju ispravljati u hodu, dokle god ima prostora za napredak.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked