17. kolo: VOJVODINA - Napredak 2:1 (1:1)

pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: 17. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by pedjans »

Ne blistamo, ali je ovo možda malo suviše mračenja. O terminu odigravanja će uvek biti različitih mišljenja. Što se igre tiče, nije nešto ali treba reći da se Napredak potrošio u prvih 60 minuta pokušavajući da parira spremnijoj ekipi i zato nije postojao u poslednjih pola sata. Potrebna su 2-3 pojačanja, ali pre svega treneru i igračima treba odati priznanje za dosadašnje rezultate. Sem naravno prijateljske utakmice sa ciganima i očajne igre protiv grobara. Raspored u nastavku prvenstva je užasan, pa sad treba praviti razliku koliko god se može. Važno će biti i gostovanje TSC-u u pretposlednjem kolu jeseni.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 17. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by Turija »

Fare, hvala ti, sve potpisujem :cheers:

Mogu dodati jos par mojih utisaka.
Rockov je podigao formu, a cini mi se da je radio i na ispucavanju lopte.
Stojkovicev igrac Zec je dao gol, ali je prethodila greska naseg kapitena, pa se nije ni mogao dobro pozicionirati na odlican centarsut napretkovog igraca.
Inace, cini mi se da smo 80% golova primili posle akcija po nasem levom boku.
Sta Struka preduzima povodom toga? Zasto Vucicu ne dozvoljava na teren?
Zasto Nikolica nema, kada je mnogo korisniji od Matica? Svaka lopta prema Maticu je kao da je poslata u bunar.
Takodje, ista prica i sa Djuricinim u odnosu na Neskovica i Kokira.
Kapiten i dalje previse gresi da bi mogao nositi traku FKV.
Zao mi je sto to moram da napisem, jer su nasa deca, ali to je cinjenica. Kao i za Zukica, za koga mislim da stagnira, jer ga Lalatovic stavlja na pogresnu poziciju.
Na igru Drincica imam primedbu, sto stalno izvodi kornere i prekide na isti nacin i to jalovo. Takodje i sto nema jasnu poziciju na terenu, sto urusava sistem igre ostalog dela ekipe. Nasuprot tome, volja i borbenost Drincica su za najvisu ocenu.
Zasto na terenu nemamo nijednog sutera levom nogom, kod prekida u poziciji za levaka. Recimo, Petkovic ima odlicnu levu nogu ( a mozda i Vucic?). Petkovic moze igrati na vise pozicija.
Kao tim nemamo ideju kako da napadnemo i kako da se branimo.
Dalje, osim Ezea, Djuricina i Stojkovica nemamo eksplozivnog igraca. Takodje, apsurd je da je u skoku najbolji Eze, ako izuzmemo iz konkurencije Sanicanina.
Mnogo, mnogo posla za Struku. Previse sporo se otklanjaju nedostaci individualni i kolektivni, vec se sve hoce na oruk sa istim igracima. A to bas ne ide.
Ne smeju nas zavaravati osvojeni bodovi.
Potrebna je ozbiljna analiza Struke, Uprave, trenera i igraca na zajednickim sastancima ( ako se, uopste, praktikuju posle svake utakmice?).
Svaki ozbiljan klub mora brzo resavati uocene probleme i da ima koncepciju i viziju, aktuelnu i perspektivnu.
Inace, ako to zanemarimo, vrlo lako mozemo skliznuti sa trenutne pozicije na tabeli i to daleko od zeljenog mesta.
Nadam se da ce se svi probuditi, kako su, sinoc, napisali navijaci na nasoj severnoj tribini.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 17. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by fare »

Turija wrote:Fare, hvala ti, sve potpisujem :cheers:

Mogu dodati jos par mojih utisaka.
Rockov je podigao formu, a cini mi se da je radio i na ispucavanju lopte.
Stojkovicev igrac Zec je dao gol, ali je prethodila greska naseg kapitena, pa se nije ni mogao dobro pozicionirati na odlican centarsut napretkovog igraca.
Inace, cini mi se da smo 80% golova primili posle akcija po nasem levom boku.
Sta Struka preduzima povodom toga? Zasto Vucicu ne dozvoljava na teren?
Zasto Nikolica nema, kada je mnogo korisniji od Matica? Svaka lopta prema Maticu je kao da je poslata u bunar.
Takodje, ista prica i sa Djuricinim u odnosu na Neskovica i Kokira.
Kapiten i dalje previse gresi da bi mogao nositi traku FKV.
Zao mi je sto to moram da napisem, jer su nasa deca, ali to je cinjenica. Kao i za Zukica, za koga mislim da stagnira, jer ga Lalatovic stavlja na pogresnu poziciju.
Na igru Drincica imam primedbu, sto stalno izvodi kornere i prekide na isti nacin i to jalovo. Takodje i sto nema jasnu poziciju na terenu, sto urusava sistem igre ostalog dela ekipe. Nasuprot tome, volja i borbenost Drincica su za najvisu ocenu.
Zasto na terenu nemamo nijednog sutera levom nogom, kod prekida u poziciji za levaka. Recimo, Petkovic ima odlicnu levu nogu ( a mozda i Vucic?). Petkovic moze igrati na vise pozicija.
Kao tim nemamo ideju kako da napadnemo i kako da se branimo.
Dalje, osim Ezea, Djuricina i Stojkovica nemamo eksplozivnog igraca. Takodje, apsurd je da je u skoku najbolji Eze, ako izuzmemo iz konkurencije Sanicanina.
Mnogo, mnogo posla za Struku. Previse sporo se otklanjaju nedostaci individualni i kolektivni, vec se sve hoce na oruk sa istim igracima. A to bas ne ide.
Ne smeju nas zavaravati osvojeni bodovi.
Potrebna je ozbiljna analiza Struke, Uprave, trenera i igraca na zajednickim sastancima ( ako se, uopste, praktikuju posle svake utakmice?).
Svaki ozbiljan klub mora brzo resavati uocene probleme i da ima koncepciju i viziju, aktuelnu i perspektivnu.
Inace, ako to zanemarimo, vrlo lako mozemo skliznuti sa trenutne pozicije na tabeli i to daleko od zeljenog mesta.
Nadam se da ce se svi probuditi, kako su, sinoc, napisali navijaci na nasoj severnoj tribini.
hvala to je moje viđenje :lala:
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 17. kolo: VOJVODINA - Napredak 2:1 (1:1)

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/gol ... tkom-25-11" onclick="window.open(this.href);return false;

Ne znam ko se vise obradovao pobedonosnom golu Gemovica; sam strelac, trener Lalatovic ili mi na tribini?
Ako Gemovic nastavi sa dobrim radom, mogao bi postati ozbiljan napadac.
Ima visinu, brzinu i snagu, a i dosta dobar sut i centarsut. Jos da popravi defanzivu, bice ok igrac.
Sve ostalo, kod njega, je do glave. Tj. da li ce iskoristiti svoje fudbalske predispozicije na pravi nacin.
Bilo bi sjajno kad bi se u subotu vratili iz Bg sa 3 nova boda. I kada bi poceli otklanjati uocene slabosti na terenu.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
CRD FCV
Posts: 1602
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 17. kolo: VOJVODINA - Napredak 2:1 (1:1)

Post by CRD FCV »

Locked