Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Tema nije nezanimljiva, ali je bez sumnje sekundarna u situaciji kad ne znamo da li ćemo stadion uopšte imati, kada i gde.

Prvo da se izborimo da ga bude, pa ćemo o imenu.
icebaby
Posts: 55
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by icebaby »

@Djisa
Sad mi je jasno, al prvi put nisi tako napisao.

@slanobarac
Pa naravno da jeste ,i sto rece Turija, treba da te je sramota da kao neko ko je novosadjanin uopste kazes tako nesto, ..jasno je kao dan .. navijati za Vojvodinu je teranje inata, pisanje uz vetar, biti drugaciji, biti buntovnik, ono sto ti radis je nista od toga.
Naravno da i ja mrzim beograd, sta treba da im ljubim dupe? To sto neko ovde mrzi beograd, itekako ima osnove, i to ne od juce... Da budem sretan sto su sve zivo pokrali odavde, sto umesto da ukradeni NAP tj Gasprom bude nas sponzor posto je 90% nafte u Vojvodini, oni su sponzor crvenog govneta? I da ne idem dalje od toga.. i ne gari .. ne izvinjavas se ti uopste sto si nekog uvredio, kao sto ni ja nemam namere bilo kome da se izvinjavam za bilo sta sto sam napisao.

@Radoye
Uvek sam cenio postove zbog dobrih analiza ,ali ovo sto si ovde napisao je nesto najgore sto sam video ovde!
Tvojom logikom svaka nacija na taj nacin onda moze da polemise sto je totalna glupost...
I nisu svi Srbi koji navijaju za Vojvodinu ,i opet kakve sve to ima veze sto si napisao za FKV??
Ali jos gore je ovo sto si napisao za navijacke "pesme" .. dakle koliko sam te razumeo ,tebi je totalno ok kada neka navijacka grupa peva pesme gde nekog proziva na nacionalnoj osnovi? Kako te nije sramota da tako nesto izjavis kao navijac Vojvodine majke ti?
I da, nekada SE dolazilo na stadione tako kako si opisao, tada je gospoda dolazila na utakmice, a danas koliko vidim sovinisti i oni kojima je najveci uspeh u zivotu to sto su Srbi..
E kao sto vidis, nece to ime stadiona ici tako lako, uostalom zabole me vise kako se zove, kada vidim da ima ovakvih "navijaca" ..vi nemate pojma sta je Vojvodina..pojma..jos ako si je lokacija stvarno preko bare,to je jos bolje, takve volim najvise kad se patrijotisu.

Jadna je ova Vojvodina danas, u svakom smislu.
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Протомајстор »

Radoye wrote:I stvarno sada vec dosta ove besmislene rasprave, toliko nas je malo jos ostalo a i ta saka jada bi da se deli i medjusobno svadja.
Тако-је, Радо-је! :lala:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8881
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

icebaby wrote: @Radoye
Uvek sam cenio postove zbog dobrih analiza ,ali ovo sto si ovde napisao je nesto najgore sto sam video ovde!
Tvojom logikom svaka nacija na taj nacin onda moze da polemise sto je totalna glupost...
I nisu svi Srbi koji navijaju za Vojvodinu ,i opet kakve sve to ima veze sto si napisao za FKV??
Ali jos gore je ovo sto si napisao za navijacke "pesme" .. dakle koliko sam te razumeo ,tebi je totalno ok kada neka navijacka grupa peva pesme gde nekog proziva na nacionalnoj osnovi? Kako te nije sramota da tako nesto izjavis kao navijac Vojvodine majke ti?
I da, nekada SE dolazilo na stadione tako kako si opisao, tada je gospoda dolazila na utakmice, a danas koliko vidim sovinisti i oni kojima je najveci uspeh u zivotu to sto su Srbi..
E kao sto vidis, nece to ime stadiona ici tako lako, uostalom zabole me vise kako se zove, kada vidim da ima ovakvih "navijaca" ..vi nemate pojma sta je Vojvodina..pojma..jos ako si je lokacija stvarno preko bare,to je jos bolje, takve volim najvise kad se patrijotisu.

Jadna je ova Vojvodina danas, u svakom smislu.
Nista nisi razumeo i ucitavas neke svoje licne frustracije u ono sto je napisano.

Pod 1, jeste glupost da se u Srbiji (pa i u Vojvodini) osporava istorijski lik Karadjordja. On takav kakav je objektivno spada u 10 najznacajnijih licnosti rodjenih na ovim prostorima. Glupost je blatiti ga zarad bilo cije dnevne politike. Takvim putem cemo brzo stici do toga da se bas na sve mozemo s lakocom posrati a ja ne mislim da to vodi bilo cemu dobrom.

Pod 2, nisu svi koji navijaju za Vojvodinu Srbi i Bogu hvala sto je tako. Ali oni koji su Vojvodinu osnovali i koji su joj sazidali stadion smatrali su za shodno da taj stadion nazovu po jednom od najznacajnijih Srba u istoriji. Pljuvanje na tu njihovu odluku i price da su oni tu uradili da bi se dodvoravali vlastima ili sta sve nije ovde pisano je pljuvanje u lice osnivacima kluba. U svakom slucaju onaj ko je osnovao klub i sagradio stadion je najveci autoritet da tom stadionu i da ime i to je meni dovoljno. A novi stadion se moze zvati kako god, ali daj prvo da ga sagradimo pa cemo lako o imenu.

Pod 3, prozivanja po nacionalnoj osnovi su glupa, a prozivanja za fasisticku ideologiju su posebno odvratna. Ali koliko god mi se licno to ne dopadalo (iz mnogo razloga - posebno zbog mojih predaka koji su zauvek otplovili zaledjenom Tisom i Dunavom u zimu '42) to jeste pre svega deo navijackog folklora. Isto je i "mrzim Beograd", "grobare da j***mo", "ciganske p***e" itd pre svega navijacki folklor i ne treba u tome traziti neku dublju konotaciju. Uostalom "mrzim Beograd" (sto se ovde potenciralo kao problematicno) se vice i na stadionima u nekim gradovima van teritorije APV i samo jako nategnuto moze bilo ko da izvuce iz toga zakljucak da se to vice iz bilo kakvih razloga koji nisu prvenstveno fudbalsko-navijacki. I da, ja mrzim i zvezdu i partizan i uopste se ne stidim toga, cak smatram da je ozdravljenje fudbala u Srbiji nemoguce sve dok ta dva kluba postoje, i ne mislim da zato sto ih mrzim ja Vosu volim manje. Normalno je da cu ih mrzeti, da ih volim navijao bih za njih a ne za Vosu.

Nadam se da je sada jasnije.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1111
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by naseljekolumbija »

@icebaby
Што неко рече, сад видим зашто си био банован овде. Ти неком да причаш да је шовиниста, смешно. Већег шовинисту од тебе овде нисам видео. Баш такви као ти су огромној мањини у овом друштву а и међу навијачима Војводине и драго ми је што је тако.
User avatar
N13
Posts: 2065
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Ljudi lakse malo, otislo se predaleko, padaju i neke teske reci. Upravo iz tog razloga svoj stav o stadioni, imenu i svemu gore napisanom necu iznositi, previse osetljivo pitanje.

Ponovicu samo da smo svi ovde na forumu iz istog razloga, jer volimo ovaj klub. Imamo razlicita misljenja, razlicite stavove, razlicite poglede, i to je sasvim normalno i skroz ok. Ali ne smemo se zbog toga prepucavati teskim recima, svadjati ili dodatno deliti. I ovako nas je malo.

:cheers:
ssnigd
Posts: 3400
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ssnigd »

Ice, gari. Lepse je bilo, dok si bio banovan.
Prestani da pises.
Svoje zivotne frustracije i neuspehe leci negde drugde, nemoj ovaj forum mraciti svojim komentarima.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10750
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Ne razumem sto se mnogi groze drugacijeg misljenja, a svi se zalazu za demokratiju i argumente. Izgleda, samo dotle, dok su na njihovoj strani. Ako nisu, nece dolaziti na stadion i navijati za Vojvodinu.
Forum nije jednosmerna ulica. Ako to postane, onda je besmislen i na njemu moze samo da se lajkuje.
Nadam se da se razumemo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grouch
Posts: 206
Joined: Tue Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Grouch »

Turija wrote:Grouch, naravno da se ne secas da se se stadion zvao Gradski stadion Vojvodine ( jer se nisi ni rodio u to vreme) i da si propustio ( i diskusiju na ovom forumu kad mu se menjao naziv u Karadjordje) i mnoge tv prenose RTV Novi Sad, kad je na tv spicama pisalo Gradski Stadion Vojvodine.
I sada je tradicija Oslobodjenje '19, a '45 nije?
Posle 100 godina ono sto je bilo '24e je tradicija, a samo 20 godina kasnije nije? Ako dobro razumem?
Nikome ne smeta naziv Karadjorde za skole, trgove ulice... Naprotiv. Volim Karadjordjevu ulicu u NS, ali ne volim kad mi neko od 20 godina prica o tradiciji, bez ikakvog zivotnog iskustva i sa puno ostrascenosti na period od 45 godina mira i napretka bivse nam drzave. Takodje i da se fudbalski stadion u NS nazove Karadjordje, pre nego Todor Veselinovic Toza u ime tradicije.
Toza nije tradicija fudbala u Novom Sadu? Je l' tako?
Toliko.
Ti izgleda,sudeći po nekim ranijim postovima kada si,izmedju ostalog(po čemu se moglo zaključiti da ne dolaziš na stadion),kukao za prenosima bitnih utakmica na domaćem terenu i na osnovu ovoga što si sad napisao,Vojvodinu i gledaš samo preko tv pa i znaš koje su špice bile i koje su sada tokom tv prenosa.Ako sam te pomešao sa nekim izvinjavam se ali mislim da nisam.Stadion može biti ili gradski ili stadion Vojvodine,ne može biti i jedno i drugo osim na nekoj špici.
Ne znam šta ti znači "Oslobodjenje '19",to verovatno ne zna niko živ osim tebe.Tradicija nečega počinje sa nastankom tog nečega.Tradicija FK Vojvodine počinje njenim nastankom 1914. a tradicija stadiona počinje njegovom izgradjom 1924. i AKO pričaš o tradicijii, ona nikako u našem slučaju ne počinje 1945.Te godine počinje sistematsko uništavanje kluba,otimanje stadiona,preimenovanje pa skoro čak i gašenje.Te godine počinje 45 godina mira,napretka i zaboravio si da napišeš prosperiteta ali,velikom većinom, samo na tom istom tv na kojem gledaš utakmice.Naravno,bilo je i nečega dobrog u malim dozama.Ali pošto govorimo o fudbalu,sramota je da neko i spomene režim od '45. i bilo šta lepo u odnosu istog prema FKV.I ako ti ne smeta da se škole zovu po Karadjordju zašto ti toliko smeta da se zove stadion?Čovek nije kročio ni u jedno ni u drugo a u školu je bar imao prilike da kroči,stadioni nisu postojali.
Bilo bi ti bolje da se uhvatiš suštine nego da brojiš nekom godine(ne znam na osnovu čega).Ako si stariji ne znači da si pametniji i obrnuto.Preko 30g sam na stadionu a promašio si za više nego duplo moje godine.
I pošto ne čitate suštinu,evo još jednom citat iz nedavne posete gradonačelnika,tebi i ostalim dokonima kojima je sad pitanje imena stadiona prioritet: "... predlog gradonačelnika je da stadion, koji će biti u vlasništvu države, bude dat na upravljanje fudbalskom klubu Vojvodina."Tako da ova vaša ideja oko gradskog stadiona pada u vodu,sad možete da se borite da bude npr Državni stadion Vojvodine ili Državni stadion Vojvodine u gradu.Smislićete već nešto.Sve samo ne originalno ime,to vam jako smeta...
icebaby wrote: ...Tvoje logike oko Karadjordja su mega glupave .. pa nas stadion se zvao i Adolf Hitler.. i sta sad i on je "imao" veze sa NS koliko i Karadjordje .. i sta sad?...
...I da, nekada SE dolazilo na stadione tako kako si opisao, tada je gospoda dolazila na utakmice, a danas koliko vidim sovinisti i oni kojima je najveci uspeh u zivotu to sto su Srbi...
Ovo više nije samo bezobrazluk nego težak skandal za koji bi ti nesretniče u normalnoj državi zaglavio robiju jer porediš istaknutu ličnost sa Hitlerom.U Nemačkoj Hitlera ne smeš skoro ni da pomeneš...Karadjordje je jedan od najistaknutijih Srba i ljudi koji su osnovali klub su dali ime stadionu po njemu.Hitler je najveći satrap u istoriji čovečanstva i stadion po njemu su nazvali fašistički okupatori.Jel kontaš razliku mega nesretniče?"Moje logike su mega glupave"?Pa nisam ga ja imenovao,vredjaš osnivače kluba.I s kojim pravom ti lepiš etikete ljudima koji dolaze na utakmice da su šovinisti?Dal si ti normalan uopšte,de si ti na stadionu video bilo kakav šovinizam ako uopšte i dolaziš na stadion?Bruka i sramota.Ne znam zašto se ovako nešto pušta na forumu.Neshvatljivo.

Pitanje imena "Karadjordje" nije političko pitanje nego pitanje tradicije.Nema tu nikakve politike,politike je bilo kad su ga imenovali 1924.I ako bude glasanja neka se demokratski izglasa gde treba i ko treba a ne po nekim forumima koje bole qrac za klub.Ja lično sam za očuvanje originalnog imena,sasvim je legitimno da neko misli da treba dati novo ime ali ne može da se indirektno pljuje po Karadjordju i ko zna čemu.
Da se vratim na bitne i aktuelne stvari.Gore navedeni i citirani opet promašuju.Nije tačno da stadion ne ispunjava ni 1% kriterijuma (za šta,niste naveli).Verovatno mislite na kategoriju 4 UEFA,koja sa malo jačom šminkom i tehničkim doterivanjem može vrlo lako da se dostigne.Ali to bi bilo samo malo jače šminkanje odnosno mazanje očiju nama navijačima i tada bi se odložila priča za gradnju novog stadiona a to nam nikako ne treba.Hoćemo nov stadion,bez ikakvog karabudženja i muljanja.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Nije pitanje da li nam treba nov stadion. Pitanje je da li će biti izgrađen, gde i u kom roku. Ovi koji ga obećavaju, nemaju baš sjajnu reputaciju oko ispunjavanja obećanja.

Šta će biti s klubom u (verovatno višegodišnjem) periodu bez ikakvog stadiona?

Ime stadiona kao pitanje dolazi na red tek posle odgovora na ova pitanja.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3870
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Grouch wrote:Hoćemo nov stadion,bez ikakvog karabudženja i muljanja.
Kakve ova tvoja želja ima veze sa realnošću?
Nov stadion, bez karabudženja i muljanja u zemlji gde je to jedini način rada?
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10750
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Grouch, ono ,,Oslobodjenje 19" je zbog zaokruzivanja na ceo vek (100 godina, ali ako zelis bas tacno , onda 11 novembar 1918 i 01 decembar 1918, ako ti tih mesec- mesec i po dana znace u veku). Slazem se da budemo precizni. Tu si u pravu, da ne koristimo ,,pesnicku slobodu".
Sto se tice zalaganja za tv prenose, stojim i dalje iza toga, jer oni omasovljavaju navijacki korpus. Zasto su blizanci stalno na TV-u, nego zato.
Sto se tice godisnjih karti, imam ih sigurno vise nego ti.
A ,,omasio" sam ti godinu rodjenja, na osnovu toga, sto najbolje znas kako je bilo, dok se nisi rodio.
I pre ''45" smo imali blizance, samo su se drugacije zvali. A mi smo u to vreme cvetali, osvajali titule, igrali u evropskim takmicenjima.
I sad su tih 20+ godina tradicija FKV, a onih 80+ posle, nisu ni po cemu?
Rezon je na mestu, ako ti tako kazes. Mi koji ne mislimo tako, nemamo pojma ni o cemu.
Naravno da je Karadjordje jako znacajna licnost za srpsku istoriju i zato treba da nose njegovo ime skole, ulice, trgovi ... a za fudbal u Novom Sadu i Vojvodini nije.
Nazalost, niko od Osnivaca nije ziv da potvrdi ili demantuje kako je Stadion Vojvodine 1924 nazvan tako? Zato on treba da se zove po najvecoj fudbalskoj legendi Kluba. To su sigurno Vujke i Toza, a i Jozef Velker ( ne znam koliko bi ti se tek to dopalo?).
Gradski stadion Vojvodina(e) moze da ide zajedno, a sto ti to ne razumes, sta se moze?
Imas dovoljno godina da smanjis netrpeljivost prema drugacijem. Mislim da iskreni navijac FKV ima tu sirinu.
:cheers:
Pisati o dokonosti ljudi koji pisu na ovom mestu iz ciste ljubavi prema Vosi, velik je bezobrazluk i kucno nevaspitanje. Razmisli o tome. Ovde si, sigurno, u dobrom drustvu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Протомајстор »

Grouch wrote: "... predlog gradonačelnika je da stadion, koji će biti u vlasništvu države, bude dat na upravljanje fudbalskom klubu Vojvodina."Tako da ova vaša ideja oko gradskog stadiona pada u vodu,sad možete da se borite da bude npr Državni stadion Vojvodine ili Državni stadion Vojvodine u gradu. Smislićete već nešto. Sve samo ne originalno ime, to vam jako smeta...
Да пробам ја:

Државни стадион грађанки и грађана Аутономне покрајине Војводине "Свештеномученик Георгије (Живанов), госн др Коста Хаџи и другови Jozef, Вујке и Тоза"

илити, скраћено: "Карађорђе" :mrgreen:
CRD FCV
Posts: 1671
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

имена:
"Вујадин Бошков"
"Тодор Веселиновић"
"Карађорђе" - мада је ово име садашњег стадиона, није логично да и нови понесе име старог
"Дом сланинара"
"Арена Плава звезда" - у зависности од изгледа стадиона, онда само "Плава звезда"
"Дом прашких студената" или било која варијација са истим
"Коста Хаџи"
"Светозар Милетић"
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8881
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Dom bolesnih.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Post Reply